Šta je novo?

Vox tv - pitanja

joojant200

Čuven
Učlanjen(a)
23.12.2001
Poruke
1,956
Poena
755
Moja oprema  
Tablet
Lenovo t something
Mobilni telefon
Huawei P40
Pametni uređaji
Fenix 7s ss, Xbox series X
Treba mi drugi tv u kuci.

Nisam se nesto odusevio sa trenutnim odnosom ponuda/cena jeftinih LG televozora, pa reko mogao bi probati Vox 39-43" i jos uzmem na karticu na rate.

To je turski proizvodjac? Koji su jos brandovi od istog proizvodjaca?


-Ali tehnicke specifikacije ne postoje niti za jedan tv, ono na sajtu je smesno, niti postoji uputstvo za upotrebu na sajtu.
https://www.voxelectronics.com/vox-televizori/
-Vidim da im je panel 1080p. Da li se zna koji je tacno panel u pitanju, koji je odziv i ugao gledanja?
-Kakvi su zvucnici, koje jacine?
-Koji je soc na ploci?
-Sta im znaci CMP? Da li ima paralelu sa CMR? ili sa LG oznakama?
-Sta im znaci wifi reday-moze da primi wifi adapter - kakav/posto? Da li takav tv ima utikac za zicanu mrezu, ako ima da li mi onda ni ne treba adapter ako necu wifi, a hocu smart preko kabla?
-Da li ima neke logike u tim njihovim nazivima uopste?
40DSA311G (zvucnici?)
43YB650 (2x 6W zvucnici?)
43DSM470B (2x 10W zvucnici?)

Prva dva broj su dijagonala, zadnja oznaka je boja, osim ako stoji U kada je uhd.
Sta im znace slova?
A-android ako je prva oznaka, a sta je kad je 3.ca a nije analogni tuner posto je tuner t2/c?, D-direct led? S-Slim, mogao bi biti i smart ali na svakom stoji S oznaka pa pa sam lupio slim?? W-wifi? Y- mi deluje da je neka dobra oznaka???
zadnja 3 broja su pretpostavljam oznaka modela i nemaju nikakve logike?

Mislim Kod Samsunga i LG-a ima logike svaka oznaka pa pretpostavljam da i ovde ima? :)
 
e, to se ne zna. od oznake se može skapirati dužina dijagonale (prve dve cifre) i boja (poslednje slovo).
 
Samo da se pohvalim da sam mu otkljucao DTS playback i da moze da snima neenkriptovano :)
 
joojant200, svaka čast. nego, gledam https://www.youtube.com/watch?v=1B5gSjmwBdQ i vidim da je panel na tvom TV-u skroz refleksivan. na mom nema refleksije kad je uključen. takođe, na mom ram nije refleksivan.

još uvek nisam stigao da proverim je li moj kinez ili turčin
 
32DSA303H je iz Kine :( oznaka panela je LSC320AN10. jedan od ova tri je sigurno.
pre će biti da su Y iz Turske
 
Poslednja izmena:
oznaka panela piše na nalepnici pozadi kao i na zaštitnoj foliji koja prekriva panel (valjda je nisi bacio).
da, joojant200 ima turski model, sa Vestel-ovim panelom. ja imam kineski model, sa Samsung-ovim (P)VA panelom koji se štanca u Kini.
 
Made in PRC =Kina

Made in Turkey =Turska

Tako treba gledati, kako je meni rečeno iz prve ruke. Rekoše da ne može nešto iz Kine da se sklapa u Turskoj. A po oznakama ne bih znao trenutno.

Koliko sam video ima i onih za Y u oznaci koji su se sklapali u Kini. Uvoznik ima više ovlašćenih servisa, a glavni, odnosno od uvoznika, se nalazi u Sava centru.
 
oznaka panela piše na nalepnici pozadi kao i na zaštitnoj foliji koja prekriva panel (valjda je nisi bacio).
da, joojant200 ima turski model, sa Vestel-ovim panelom. ja imam kineski model, sa Samsung-ovim (P)VA panelom koji se štanca u Kini.

Na nalepnici mi piše mr:kq17-0024, pa onda ide model televizora i još nekoliko brojki nakon (verovatni serijski broj). Nigde nema ovih oznaka.
 
Braća Rusi, made in China.
 
Leckov je baš danas okačio kod, druga poruka iznad tvoje.
kod je 2580
 
Напишите ознаке модела за које вам треба шифра за сервисни мени, па да видим шта могу да учиним.
 
32DSA303H
ADS660B

hvala unapred
 
razmisljam se da uzmem 55'' vox 4k, ali na komentarima na winwinu videh da su nekome rekli da taj ne moze da se montira na zid?! nemoguce da ne moze?! nigde online ne mogu da pronadjem info u vezi toga.. :/

sta mislite btw o tom tvu? za 51.500 zvuci zaista ok?
 
@jo.anna.jo, VOX 55" 4K i 1080p su testirani na benchmarku. preporuka je da se uzme 1080p jer se 4K nije dobro pokazao. za 4K je bolji Hisense koji košta osetno više a takođe je testiran

@koalla, kao što je već rečeno, to je lutrija sa nazivima modela i ne zna se koji su srodni modeli. bili smo u zabludi da Y u nazivu znači da je u pitanju kineski model kad ono to blage veze nema. meni deluje da je u pitanju stariji model čim nema podršku za HEVC https://www.voxelectronics.com/televizori/vox-televizor-led-32yd350/.
uglavnom, cenim da će dobro raditi za te pare :)
 
Poslednja izmena:
Zna li neko nešto o modelu LED 32YD350 ili nekom blisko srodnom bratu.

Jedan domaći lanac ga nudi za 16 hiljada.

U pitanju je stariji model. Od pre neku godinu. Nema ga više u ponudi.

hvala momsab, ali u testovima ne videh ovaj model koji me interesuje 55DSW293V, cena mu je zaista i vise nego odlicna

Panel može biti Samsungov, LG-ov i Aiov. Ista fabrika koja sklapa JVC, sklapa i VOX, kao i još neke modele za Tursku i okolinu. Elem, što se tiče testova, još dva modela [ne znam koja] su bila na testiranju. Da l' je u pitanju Benč ili neki drugi IT portal/forum ne bih znao.
 
Panel može biti Samsungov, LG-ov i Aiov.
a BOE? ovde na forumu saznah da je u pitanju dobar proizvođač panela (a guglanjem saznah da rade i OLED, što nije mala stvar. Apple je bio u pregovorima oko OLED panela)

@jo.anna.jo, uzevši u obzir da je VOX budžet marka i da se drugi 55" 4K model nije dobro pokazao, čisto sumnjam da je taj model, koji gledaš, iole bolji. upscale (kako ovo prevesti na srpski u jednoj reči?) nije dobar a sa druge strane slabo ima 4K materijala (kablovksa/IP televizija je max 720p u Srbiji, koliko sam upućen). 4K još uvek nije dovoljno dobar za budžetske marke + ako već hoćeš 4K onda gledaj da podržava HDR (to je moj savet)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno