Šta je novo?

Vox tv - pitanja

joojant200

Čuven
Učlanjen(a)
23.12.2001
Poruke
1,956
Poena
755
Moja oprema  
Tablet
Lenovo t something
Mobilni telefon
Huawei P40
Pametni uređaji
Fenix 7s ss, Xbox series X
Treba mi drugi tv u kuci.

Nisam se nesto odusevio sa trenutnim odnosom ponuda/cena jeftinih LG televozora, pa reko mogao bi probati Vox 39-43" i jos uzmem na karticu na rate.

To je turski proizvodjac? Koji su jos brandovi od istog proizvodjaca?


-Ali tehnicke specifikacije ne postoje niti za jedan tv, ono na sajtu je smesno, niti postoji uputstvo za upotrebu na sajtu.
https://www.voxelectronics.com/vox-televizori/
-Vidim da im je panel 1080p. Da li se zna koji je tacno panel u pitanju, koji je odziv i ugao gledanja?
-Kakvi su zvucnici, koje jacine?
-Koji je soc na ploci?
-Sta im znaci CMP? Da li ima paralelu sa CMR? ili sa LG oznakama?
-Sta im znaci wifi reday-moze da primi wifi adapter - kakav/posto? Da li takav tv ima utikac za zicanu mrezu, ako ima da li mi onda ni ne treba adapter ako necu wifi, a hocu smart preko kabla?
-Da li ima neke logike u tim njihovim nazivima uopste?
40DSA311G (zvucnici?)
43YB650 (2x 6W zvucnici?)
43DSM470B (2x 10W zvucnici?)

Prva dva broj su dijagonala, zadnja oznaka je boja, osim ako stoji U kada je uhd.
Sta im znace slova?
A-android ako je prva oznaka, a sta je kad je 3.ca a nije analogni tuner posto je tuner t2/c?, D-direct led? S-Slim, mogao bi biti i smart ali na svakom stoji S oznaka pa pa sam lupio slim?? W-wifi? Y- mi deluje da je neka dobra oznaka???
zadnja 3 broja su pretpostavljam oznaka modela i nemaju nikakve logike?

Mislim Kod Samsunga i LG-a ima logike svaka oznaka pa pretpostavljam da i ovde ima? :)
 
Ја сам нешто начуо да Y у имену показује да је рађен у Кини и да се они више кваре од турских варијанти. Њих сам и гледао на почетку али се не сећам да ли сам укапирао ознаке а сигурно нешто значе.
 
Ja mislio da Y znaci da ima poboljsanu reprodukciju bez stucanja :)
Adler nije njihov?
 
Da li si pustao neke anime mkv kontejnere? Da li se vidi titl? (Lg od pre par godina nece da mi pusti titlove iz mkv, pa moram da ih exportujem u srt.)
 
Poslednja izmena:
Da li se isplati uzimati TV 43" Smart LED VOX 43DSW400U (4k rez , smart opcija i 3god garancije) u odnosu LG modela 43'LJ500v i LG 43'LJ515V ( rade ok, nista spec za taj novac, 2 god garancije)???

Budzet mi je 40000 do 45000, i upravo sam naveo modele koje sam nasao u tom cenovnom rangu.

Zahvaljujem na pomoci, jako je tesko kupiti danas TV i svaka pomoc bi mi dobro dosla.
 
Pitanje za TV Vox sa onog linka niže: Kada se pali i gasi blinka lampica koja se ugasi kada se pojavi slika. Namešten je na ušteda energije režim da ne radi u stand by modu kada je off lampica ne blinka. Dešava se već dva puta sa niko ne dira daljinski, a on počne sam od sebe da blinka kao da će se uključiti a ne uključuje se, niti se pojavi slika? Kada ga upalimo normalno radi pali se, a i kada ga ugasimo sve je OK. Da li je neko imao neka iskustva kao ovo što imam ja ili ne?
Link modela TV: https://www.tehnomedia.rs/tv-video-i-foto-tehnika/televizor/vox-32dis289b.html#data
 
Da li se isplati uzimati TV 43" Smart LED VOX 43DSW400U (4k rez , smart opcija i 3god garancije) u odnosu LG modela 43'LJ500v i LG 43'LJ515V ( rade ok, nista spec za taj novac, 2 god garancije)???

Budzet mi je 40000 do 45000, i upravo sam naveo modele koje sam nasao u tom cenovnom rangu.

Zahvaljujem na pomoci, jako je tesko kupiti danas TV i svaka pomoc bi mi dobro dosla.

Ja cu mozda da uzmem uhd od 49 incha za 50000 din
 
-Vidim da im je panel 1080p. Da li se zna koji je tacno panel u pitanju, koji je odziv i ugao gledanja?
to oko panela je lutrija. ima i IPS i VA. recimo, na mom 32DSA303H je Samsung (P)VA panel. dobri su mu uglovi vidljivosti ali nikako ne preporučujem da se gleda s strane jer su boje primetno slabije odatle.
-Kakvi su zvucnici, koje jacine?
2 komada, 8W (tako pi[e u uputstvu). sami zvučnici ništa posebno, uglavnom rade posao

Prva dva broj su dijagonala, zadnja oznaka je boja, osim ako stoji U kada je uhd.
da, zadnje slovo je oznaka za boju. G je sivo, H tamnobraon )ili kakva već boja), B crno, W belo

Da li se vidi titl? (Lg od pre par godina nece da mi pusti titlove iz mkv, pa moram da ih exportujem u srt.)
da, pušta titl iz mkv, makar srt. od pisama prepoznaje UTF-8, ćirilicu, latinicu, ošišanu latinicu. sam prikaz titla je ružan (belo bez senki i ivica)
 
samo da dodam da ono D na početku, posle 2 cifre, bilo kao prvo ili drugo slovo, verovatno znači 3xHDMI
 
to oko panela je lutrija. ima i IPS i VA. recimo, na mom 32DSA303H je Samsung (P)VA panel. dobri su mu uglovi vidljivosti ali nikako ne preporučujem da se gleda s strane jer su boje primetno slabije odatle.
Hvala na odgovorima, ali kupio sam tv pre Nove godine - Vox 32dsm470b :)
Kod mene se sa meni47254725 ulazi u service meni gde pise koji je panel. Nazalost servis meni je read only.

2 komada, 8W (tako pi[e u uputstvu). sami zvučnici ništa posebno, uglavnom rade posao
Zvucnici su uzas, ali moze da se utaknu externi zvucnic u deo za slusalice i da se sa daljinskim od tv-a pojacava/ smanjuje.
 
hvala za info u vezi sevice menu-ja. mada, trebalo bi da piše oznaka panela pozadi kao i na zaštitnoj foliji na samom panelu. i, koji je panel na 32dsm470b?
ne znam koliko je to pametno sa izlazom za slušalice, pošt nije u pitanju line-out. al' dobro, to je već tema za neku drugu diskusiju.

nego, deluje da ne važi ovo štosam napisao za slovo D na prvom ili drugom mestu nakom prve 2 cifre. naime, model koji ti imaš ima 2xHDMI a ne 3xHDMI
 
hvala za info u vezi sevice menu-ja. mada, trebalo bi da piše oznaka panela pozadi kao i na zaštitnoj foliji na samom panelu. i, koji je panel na 32dsm470b?
ne znam koliko je to pametno sa izlazom za slušalice, pošt nije u pitanju line-out. al' dobro, to je već tema za neku drugu diskusiju.
nego, deluje da ne važi ovo što sam napisao za slovo D na prvom ili drugom mestu nakom prve 2 cifre. naime, model koji ti imaš ima 2xHDMI a ne 3xHDMI
-Sto se tice oznaka, to sam odavno shvatio da se ne mogu ocekivati konzistente oznake od Turskog proizvodjaca i Srpskog distributera :)
-Panel je neki Vestelov: 32_veswndxn11, 720P Panel je donja beton liga, a opet je mnogo bolje od 100hz starog crt sto sam imao pre.
-Zvucnici su 6w katastrofa, ali meni radi ok sa externim 4.1 Altec Lansing zvucnicima preko izlaza za slusalice. Imam toslink opticki kabl i adapter za externe zvucnike od rannije, ali ovde nazad ide neki drugi konektor, ne znam koji je to/gde ima da se kupi?
-Ne podrzava Dolby DTS, to mi najvise smeta jer je jedina stvar koju ne mogu da premostim :/ kad bi to nekako resio sve bi ostalo bilo super (realno ni lg sto imam ne podrzava) .
-Video fajl moze da ubrza max 8x, to nigde nisam video, moj stari lg ili bilo koji externi tv box ide do 32x.
-Subtitlove koji su u kontejneru pusta (recim LG sto imam nece da pusta). Ali kod Anima kada se pojavi neki jbeni specijalni karakter u titlu on zakuca titl -nema vise titla i usput pocne da zamrzava tv. Cak sam prijavio gresu Vox-u, ali bez odgovora. https://youtu.be/kIo9WGry7CI
-Ima 'smart' opciju na kojoj radi You tube, a ne postoji Neflix.
-Ima neki poluzvanicni DLNA u sebi, ne pise nista u upustvu, ali radi sa Plex Serverom. Preko DLNA pusta samo mkv i avi fajlove. Ako hocu da pustim mp4 treba da ga prvo preimenujem u mkv.
Preko DLNA Plexa Subitlove pusta samo kada su u kontejneru, externi fajl nece.
Nece da radi sa Serviio.
-Slika na xbox360 preko hdmi kabla je zacudjujuce dobra, samo ne znam zato tera 1080p, a ne 720?
-Casting sa telefona mi je isto proradio, sto je kul.
-Tv sam kupio od coveka ko je imao viska tv-a sa svadbe pa je cena bila povoljna :) Ne verujem da bi platio cenu iz prodavnice :)
 
Poslednja izmena:
izgleda da se pakuju i različiti zvučnici a ne samo paneli :D kod tebe 2x6W, kod mene 2x8W
Dolby i DTS su podržani kod UHD, uglavnom, ako se ne varam. možda i kod nekog FHD

uz TV ide i neki kabl, sa jedne strane bananica a sa druge 3 ženska činča (plavi, zeleni, crveni). za šta je tačno, ne znam

inače, dobra kupovina. je li prodavac TV dobio od kuma? :D
 
Pre dve godine kupljen VOX je čist Vestel.

Pre mesec dana uzeo sam za 15 hiljada VOX 32 inča, ali piše iza Made in PRC. Kada su i da li su svu liniju promenili? S kim iz Kine imaju dil?
 
Mislim da to nije tačno. Koliko vidim, sada ima samo dva modela s Y, a ranije su maltene svi bili s Y (i ti su bili turski).

Okej, ako neko nešto zna, neka napiše. Malo sam se neprijatno iznenadio kada sam video PRC, ali za 15000 i 3 godine garancije, ne smeta. Inače, ima dobar, mek prelaz i daje finu sliku i na analogiji. Softverski je sličan (valjda) FOX-u.
 
dugme menu na daljinskom pa nakon toga 4725
 
Poslednja izmena:
proveriću šta mi piše na TV-u, PRC ili Turkey
valjda je Turkey, košta preko 15K (a do 20K, uglavnom)
 
Nazad
Vrh Dno