Šta je novo?

Xiaomi Mi Note 3

Пфффф,стварно не знам шта је проблем са вашим батеријама. Може и откључавање лицем и с'прс у исто време :)

Сад ме много интересује што је вама батерија толико лоша. Јел вам тек више на мрежи или вифи ? Шта користите од апликација ? Нека подешавања нешто ?

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Sigurno imate aplikaciju koja vam u pozadini trosi. Primetio sam da je to kod mene recimo Pacer - pedometar. Gps takodje trosi, ako imate vise od jednog naloga za sinhronizaciju takodje baterija odlazi i jos mnogo sitnica.
Primetio sam da duze traje ako ga ne ostavljam na punjacu preko noci i ako punjenje nije do 100 vec do 90 procenata.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Ne Dimi, meni nije problem, bas sam stavio skrinove gde je SoT preko 10 sati, od toga 5 i po na igricama.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Jedino sto mi stalno pokazuje da 20-25% trosi na cell standby. Imam dva google naloga, imam i micloud mada ne znam koji ce mi. Stavio sam nova lancher, ne igram igrice, gledam youtube i hbo go, nista posebno zahtevno od drugih aplikacija.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Verovatno losa pokrivenost 4G. Ako ne koristis mobilni net i ako ti brzina istog nije bitna prebaci na 3G ili jos bolje 2G, tada bi ti signal bio najverovatnije pun, pa bi se baterija manje praznila na trazenje signala.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Ne verujem da je to u pitanju, 90 posto vremena sam na wifi, a i na Novom Beogradu bi trebala da je dobra 4g pokrivenost.
 
Сад кад је @limbonic споменуо сетио сам се да је мени Самсунг фит (или тако нешто) такође урнисао батерију. Ја од оптимизација ништа нисам дирао сем што сам искључио миуи оптимизацију у дев моду. Скоро сваког дана покренем чишћење система одради то и толико. Имам брдо апликација 4маил налога 2 синхронизације. Дај поставите снимке потрошње да видимо шта је. Иначе и мени је увек Cell Standby високо по потрошњи и Android Sуstem.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Da ne odgovaram svakom ponaosob. Imam samo jedan nalog, ne igram igrice, signal odličan. Imam 3 Xiaomija u kući. Imao sam ih do sada ukupno 6. Ni jedan mi nije ovako jeo bateriju. Troši u stand by-u duplo više od svih ostalih. Kontam da je do Global Roma, i nadam se brzom ažuriranju
 
Prebacite na 3G mrezu, pa testirajte...Po opisu, deluje da ste negde na granici dva predajnika, pa vam cesto menja(prebacuje) bazne stanice..Jednostavno telefon ne ide u deep sleep zbog cestih promena mreze...pa zato trosi vise bateriju.


Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Takođe nema problem sa baterijom, ali mi se dešava 2-3 mesečno da neki proces krene enormno da je troši, ali ništa što jedan reset ne može da reši...

Mi Note 3
 
Pozdrav forumaši.
Igrom slučaja nabavio sam novi plavi mi note 3 6/64gb direktno iz Kine za 250e.
Za sada nemam ni jednu zamerku na mob sem kamere u LL uslovima. Koristim China rom dok ne izbace novi global pa možda tada stavim gcam da vidim ima li nade za ovu kameru :)
Ako nekog interesuje nešto konkretno neka slobodno pita , možda napišem neki mini opis u narednih par dana.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
Da pokušam da napišem u kratkim crtama review I poređenje sa s8:

Dizajn/izrada : lično po meni odlična , ništa ne skripi sve je lepo zategnuto , dugmići za nijansu bolji nego na s8. Mana led dioda koja svetli samo u beloj boji.

Ponašanje tokom korišćenja: osetno brzi od s8, faktički skoro pa ne može da ispusti frejm. Da li je zbog 6gb rama ili s660 to ne znam.( Miui stable 9.2.2)

Zvuk : po meni dosta dobar. Externi zvučnik dosta bolji nego na s8 , a to bi se moglo reći i za zvuk preko C ulaza. Zvuk u toku razgovora skroz korektan , čak su mi ljudi pričali da me odlično čuju ( izgleda da moj primerak nema xiaomi bag za noice cancellation mic ).

Baterija : pa, dosta bolja nego na s8. Tamo ako sam na primer imao 5h sot ovde je to uz isto korišćenje oko 8h.
Izbegavam da ga punim sa qualcomm brzim punjačem jer zna baterija da se zagreje.

Ekran : po meni odličan ips ,jedan od boljih koje sam video u životu. Bukvalno mi ne nedostaje oled. Vidljivost po ovom zimskom suncu dosta dobra iako je s8 tu primetno bolji. Moj model ima sharp ekran.

Kamera : verovatno najveća mana telefona. U LL je dosta loša . Tu dajem veliku prednost s8, iako ni njegova kamera nije sjajna .

Tu ima još par stvari koji mi se sviđaju kao što je čitač otiska prsta kao i mogućnost da se preko njega i zaključava ekran itd itd.

Ovaj telefon da je u startu prodaje bio ovoliko jeftin bio bi popularniji od mi6, šteta



Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Како би оценио камеру преко дана са с8? Ја сам поредио са с7е и преко дана мислим да је на ми ноте 3 боља. Добар мини преглед.

Шта ти највише недостаје са с8 на ми ноте 3 ?

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Pa preko dana je dobra kamera ali i tu mora ručno da se smanjuje expozicija pre svakog okidanja. Manje više skoro sve kamere kidaju na dnevnoj svetlosti :)

Što se tiče s8 možda samo lte20 , mada ovde ni ne primećujem da ga nema , lepo namestim 4g/3g only I to je to. Za sada mi deluje da je i oleo premaz bolji na mi note 3, ali za zaključak realno treba da prođe više vremena.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Dobra u rangu s8 ili dobra generalno. Pitam najvise zbog ljudi koji citaju ovo ili ce da citaju pa da znaju iz prve ruke. Ja sma uzeo telefon i ne planiram da ga menjam ma kakva kamera da bude. Ptimetio sam sa portret mod ima vise detalja kad se slika neka obicna slika. Zbog cega i kako stvarno ne znam ali meni se tako cini.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Da okacim statistiku potrosnje baterije, kao sto rekoh 4h sot. Ne zna u cemu je problem i zasto traje krace nego drugima. Inace narucio sam originalnu Xiaomi masku za 9.5 dolara, izgleda mi najbolje na slikama, videcemo kada dodje kakva je.
minote3bat.jpg
 
1 dan i 3 sata? To je sasvim normalno. Iskljuci GPS, produzices za jos koji sat. SoT mozes produziti, ali ces ceo telefon isprazniti za 12 do 15 sati. Probaj pusti YouTube neku plej listu i ne diraj, SoT ce biti preko 10 sati sigurno, pod uslovom da je isvetljenje ispod 80 %.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Onda znaci da je sve ok sa mojim modelom, svi pricaju o 6-7h sot pa sam mislio da nesto ne valja kod mene.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Sto se tice kineskog rom-a, da li se isplati flesovati ga, i da li kad se izabere engleski sve bude na engleskom?
 
@ivanhio nesto ne valja prvo ti se ne poklapa screen on i awake grafovi to je bukvalno WTF. Meni je gps iskljucen skroz i to ne koristim.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Iskljucicu GPS pa cu videti koliko ce to uticati na bateriju. Ne znam sta je u pitanju sto se tice grafova i zasto se ne poklapaju.
 
Evo mojih "grafofa"...
Smatram da je sve to ok.
aa7cc29ce5dcdd0c9cab4f339e5cd916.jpg
f4c9ceffdc5882aa0b43e2e2a9298f10.jpg
9ce7174d247f849749cbd1e899b0b9e6.jpg
3e9bcea70d10f5e427aabc8408361209.jpg
53399663c7576e7a3c735d406bb61b5c.jpg
17c2304af4b8c5e977bda0dad533fbc6.jpg


Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
To je vec normalno. Poklapaju ti se Awake i Screen on time skoro u potpunosti. Bas me interesuje sta je problem kod ivanhio a. Moj otac dobio opet update na njegov redmi 4x hahaha

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Ja uradio Hard Reset telefona, i sad ne mogu da se prijavim u Google nalog. Upišem ime i lozinku, prihvatim uslove i izađe mi " nešto je pošlo po zlu. Pokušajte ponovo." i tako u krugScreenshot_2018-02-13-18-42-04-796_com.google.android.gms.png
 
Hmmmm.... Odradi opet reset pa pokusaj. Znam da google hoce da zeza kad previse puta se prijavis na isti nalog pa pogledaj da ti nisu poslali mail na backup (mislim na backup mail koji napises kad otvaras google).

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Pa ne verujem... Jel si napravio ? Zasto mu lepo ljudski ne flesnes original rom opet ? Sve da ga lepo izbrise izformatira i tako to ? Sto se patis ? :)

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Pokušavao sam, na prethodnom redmi 4x sam skinuo kineski developer rom, nedeljno ažuriranje, sve super. Sad na ovom ne mogu, bio je zaključan. Dobio sam kod za unlock, skinuo Mi Flash Unlock Tool , ispratio sve korake, krene da otključava i dođe do 95% i neće. Odem na Mi unlock status, dodaj uređaj i nalog, i tu mi izbaci neku grešku 10008 , i dalje ništa ne mogu
 
Moras preko kineskog VPN servera da dodas Mi acc u Dev.options - Mi unlock...pa ces onda moci da otkljucas...

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno