Šta je novo?

Xiaomi Mi Note 3

Ma skroz normalno, ne brinite... Jedno vreme sam se zezao sa podešavanjima BBSa, dok nisam zapazio da je benefit svega toga smešan naspram truda. Meni baterija drži 1-2 dana u zavisnosti koliko ga koristim. U danu može da izgura i preko 8-9h SOTa, u dva 6-7... Ako su vam to cifre, i ako ste većinom na wifiju, to je to...

Mi Note 3
 
Da ostavim i ja neke utiske, mozda ce nekom biti od korisiti.
Telefon lepo lezi u ruci, velicina je odlicna i moze da se koristi jednom rukom, moj model je plavi, na suncu bljesti vise bi voleo da je mat, ali moraju da se prate trendovi.
Rad na telefonu je uzivancija, sve se aplikacije otvarjaju brzo, do sad mi se nije desilo da aplikacija pukne. MIUI ima dosta prakticnik stvari, npr mogu da se zakljucaju aplikacije koje rade u pozadini da se ne bi softverski gasile, postoji opcija automatskog snimanja razgovora, kada se uspostavi linija telefon zavibrira. Kamera je odlicna, na portret modu svi izgledaju lepse nego uzivo, nocno snimanje je isto solidno. Kvalitet razgovora i glasnoca je odlicana. Baterija je odlicna, dryi dan-dva bez problema. GPS signal isto jako dobar.
Stvari koje mi se ne svidjaju, pre svega notifikacije i nedostatak ulaza za slusalice, obe stvari su kopirali od iPhone-a. Na cistom androidu su notifikacije mnogo bolje organizovane i direktno iz njih se mogu procitati i poruke i mejlovi i odgovoriti. Dioda za notifikacije je anemicna, skoro da se i ne primeti. Zvucnik je ok nista specijalno ali moze da posluzi, na starom huawei-u p8 lite je zvucnik bio dosta bolji. Takodje automatsko osvetlenje mi je uvek za nijansu tamnije nego sto bi mi odgovaralo.
Eto toliko za sad koliko mogu da se setim.
 
Kad kazes da je nocno snimanje isto solidno, da li ti video zapis u okruzenju sa slabim svetlom opada sa frame rate-om?
 
Jos uvek nisam probao nocno snimanje, ustvari uopste nisam snimao video. Javicu kad probam.
 
Da li neko moze da preporuci dobru masku za telefon?

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Kada sam narucio telefon narucio sam i Nillkin tempered glass, nije bas jeftino, negde oko 10-ak dolara, medjutim kad sam staklo namontirao nije moglo nikako savrseno da legne, po ivicama je ostajalo vazduha, tesko primetno, ali ga je bilo, tako da sam resio da narucim ovo drugo, citao sam da je dosta bolje resenje za takozvane 2,5D ekrane.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Super, kupis telefon i napises mini recenziju sa tvojim utiscima i onda ljudi lepo vide i znaju sta mogu da ocekuju od telefona. Ja sam narucio jednu providnu masku i jednu od onih sto izgleda da bi telefon u njima preziveo pad.Cim stignu zakacicu slike i utiske. Sto se stakla tice mislim da je bolja opcija folija koja lepo ide od ivice do ivice.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Napravio sam veceras nocni video snimak iz kola, i dobaro je ispao, nije bilo seckanja niti opadanja frejmova.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Te ne mrzi da bacis primer negde da vidim kako izgleda? Hvala u svakom slucaju.
 
Juce mi brat doneo masku stigla je za oko 20tak dana. Dobar hvalitet, ovu sam uzeo kao "protekciju" a treba da mi stigne i providna skroz i zastina folija i staklo.
47ab4b486cb296836f7a35b31a93b26d.jpg
f6fc39dcfc0a408399bfcaaf94f9f8ea.jpg
4878c51d6de063db2b94e7d8ebbe6c75.jpg
b03be9891b1bd9d0c5522960d8d8367d.jpg


Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Mene isto zanima video u slabijem osvijetljenju, FHD dovoljno, nije potrebna 4K rezolucija. Do sada je uglavnom Xiaomi poboljšavao kamere kako izlaze noviji ROM-ovi, pa će to još bolje izgledati. Kladio bih se da je kineski rom već po tome bolji od globalnih verzija, jer je noviji.

Evo sa youtube nekoliko noćnih video snimaka. Ovaj drugi izgleda loše, ostali više manje ok. Treba imati na umu da su skoro sve youtube recenzije napravljene odmah čim je izašao ovaj mobitel, dakle kamera bi se trebala poboljšati sa budućim romovima:

https://www.youtube.com/watch?v=x6OvZFTz7OU
https://www.youtube.com/watch?v=WQhxGtmC_so ---od 04:42
https://www.youtube.com/watch?v=9LoJR5Yf7cs
https://www.youtube.com/watch?v=GQ2hTxROrTs ---od 02:13
https://www.youtube.com/watch?v=wKCCvw2uw-4 ---od 10:40
https://www.youtube.com/watch?v=W77LAobIf2U ---od 05:08
https://www.youtube.com/watch?v=W77LAobIf2U ---od 17:28
 
@Asi dobri ljudi na netu su nasli global dev beta rom koji je procureo i uspesno ga flesovali
Kazu da sve radi super i da je kamera poboljsana. Imas na telegram grupi konverzaciju pa ako te interesuje nesto pitaj.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
@Asi dobri ljudi na netu su nasli global dev beta rom koji je procureo i uspesno ga flesovali
Kazu da sve radi super i da je kamera poboljsana. Imas na telegram grupi konverzaciju pa ako te interesuje nesto pitaj.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
Kako se zove ta grupa? Meni sve nesto na španskom iskače. Nešto našim ili...?

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Global ROM - V9.1.4.0.NCHMIEI je katastrofa. Srče bateriju u mirovanju, a kamera je na nivou MI5, uz uključenu stonu lampu, MI 5 je u video klipovima bolji
 
Evo grupe >> https://t.me/joinchat/GJTWU0faKQew7fwn37Y1fw

Nemam ja tih problema sa baterijom,cesto mi se desava i da mi tokom noci ne potrosi ni 1% bat.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
P.S. @kazanovas daj neki SS. Mozda neka aplikacija.
 
Poslednja izmena:
Evo sto se tice baterije to mu dodje to. Ja sam bas zadovoljan.
766c95ad38164b02bb083a57b4a9088d.jpg
4cb6c369bef4d0a75659c5c7c10b8a58.jpg
3d55fe52afacaa31fe69d096790735dd.jpg


Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Pozdrav forumaši.
Igrom slučaja nabavio sam novi plavi mi note 3 6/64gb direktno iz Kine za 250e.
Za sada nemam ni jednu zamerku na mob sem kamere u LL uslovima. Koristim China rom dok ne izbace novi global pa možda tada stavim gcam da vidim ima li nade za ovu kameru :)
Ako nekog interesuje nešto konkretno neka slobodno pita , možda napišem neki mini opis u narednih par dana.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Evo grupe >> https://t.me/joinchat/GJTWU0faKQew7fwn37Y1fw

Nemam ja tih problema sa baterijom,cesto mi se desava i da mi tokom noci ne potrosi ni 1% bat.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
P.S. @kazanovas daj neki SS. Mozda neka aplikacija.

Znam za taj 1%. Imam redmi 3s od klinca već više od godinu ipo, imao sam ga i ja oko 3 meseca, MI5 sam imao godinu dana, redmi note 4 sam nosio 2 meseca, pa redmi 4x poslednja 3 meseca. Svi oni su mi trošili 2-3 procenta za noć( oko 8 sati), a Note4 je mogao da se potrefi i da izgura sa tih 1%. Zato me ovaj MI Note i nervira. Juče sam mu odradio hard reset i situacija je malo bolja, ali opet to nije dobro. Potrošio je 5% dok sam spavao.Ali druga stvar mi još teže pada. Toliko hvaljena kamera je ništa više od proseka. Istovremeno sam snimao njim i redmijem 4x. Uključen TV i stona lampa. 4X mi je snimio za nijansu svetliji video. NEVERICA!!!1.png2.png3.png
 
Што се камере тиче покушај да у опцијама подесиш Auto exposure на "frame average". На телеграм групи су писали да процурели дев ром има доста бољу камеру па сад сви чекамо надоградњу. Оно шта мене иритира је сликање у затвореним просторима где се види да је до обраде слике проблем и то су ваљда исправили. Друга ствар блиц окида тек у мрклом мраку што се мени такође не свиђа а слике са блицем су 50 пута боље. За сбе остале ситуације камера је за мене одлична. Шта теби тачно смета.

П.С. да знаш да је ово (ако си на стабилном глобал рому) тек прва верзија глобал софтвера тако да очекујемо доста преправки у следећој надоградњи.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk

Ево снимка екрана од данас. Синоћ скинут са пуњача коришћен па остављен ноћас па онда опет око 5 јутрос неких 10 мин и сад опет. Пусти га мало да се слегне са свим апликацијама сервисима а и хоће МИ клауд да убагује да се не си хронизује погледај то.
9068a5fd05df7c55ccfd56f6c0a5e91f.jpg
73a1e5d5129e016fc30a5ddbceb70f98.jpg
 
Poslednja izmena:
Da, na Globalnom sam. A za kameru - fotke još i mogu nekako da se podese, ali video je bljuvotina. Redmi 4x mi bolje snima u zamračenim prostorima. evo skrinšot istovremenog snimanja Screenshot_2018-02-11-12-21-33-152_com.miui.videoplayer.pngScreenshot_2018-02-11-12-22-29-150_com.miui.videoplayer.jpg
 
Ја сам видео пробао само напољу и ок ми је био. Видећемо да ли ће да исправе те ствари следећом надоградњом.

Зато не пријавиш баг преко апликације ? Напиши им и пошаљи ја сам неколико пута попуњавао.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Ја сам видео пробао само напољу и ок ми је био. Видећемо да ли ће да исправе те ствари следећом надоградњом.

Зато не пријавиш баг преко апликације ? Напиши им и пошаљи ја сам неколико пута попуњавао.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk

U principu, većina telefona će ti napolju po danu odraditi lep video. Problemi nastaju sa nedostatkom svetla. Recimo noću sa uličnom rasvetom, MI 5 mi je bio mnogo bolji. Prijavio sam bateriju i loš kvalitet videa na njihovom forumu. I nisam jedini, mnogi se žale. Čak nemam u telefonu opciju otključavanja licem. Totalno su zeznuli ovaj global rom. Na kineskim romovima face unlock postoji, a na globalu ne.
 
За батерију сам сигуран да је до твог модела, што се тиче откључавања лицем ја сам одмах писао о томе да на глобал верзији тога нема. Питање је да ли ће и бити на жалост. Видиш какво је стање на миуи форуму доста су отегли са овом надоградњом и људи почели да пене.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk

Кад отвараш постове где људи пишу примедбе погледај горе за који модел. Индијци су тотално неспособни и већина постова је за редми ноте 3 а не за ми ноте 3.
 
Poslednja izmena:
Da li je taj face unlock toliko bitan, radi li on u bez osvetljenja i da li je moguce postaviti da budu aktivni i fingerprint i FU?

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Ni meni baterija nije sjajna kao sto svi pricaju, isto izgubi 5-6 posto tokom noci, i 4-5 sati sot. Nadam se da je to samo softverski problem.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Kako to, meni je odlicna. Neki dan sam postavio na Telegram screens, pa ako uspem da nadjem postavicu i ovde...


Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Dakle skoro pet i po sati igranja. Osvetljenje je bilo automatsko i kretalo se od 60 do 80 %.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno