Šta je novo?

Xiaomi Mi Note 3

Ubih se tražeći već preko 2-3 meseca dual sim telefon a da valja nečemu.Od novih sa validnom garancijom i onim što meni treba ovaj je na prvom mestu.Da ispeglaju malo taj softver za kameru bilo bi super.Jedina stvar koja mi fali je FM.Nostalgija:)
 
Ne znam koliki ti je budzet, ali prije ovoga imao si i Redmi Note 4, Mi A1. Cini mi se da oba imaju FM. Dual sim i najbolja stvar od MIUI-ja - Dual Apps.

Mi Note 3 via Tapatalk
 
300-320 ne bih išao više i to kada "udam" moj voljeni G5.Ta dva mi ne odgovaraju treba mi dosta bolja kamera (znaš kakva je na G5) a Note 3 ima potencijala na tom polju.Da dual apps mi treba takođe pošto planiram privatnu i službenu karticu a treba mi vajber na oba broja.Ovaj nema FM.
 
Kamera je takva kakva je, neće je peglati sigurno. Ko je nezadovoljan kamerom neka instalira gugl kameru.
 
Dajte ljudi neke fotografije, utiske. Meni se sve vise i vise svidja ovaj uredjaj jos samo da mu nadjem odgovarajucu masku i staklo.

bdb2015e2a77d16877b34bc8dc3bd99a.jpg
60974b71d96f8c2d5723f78ce5209c76.jpg
dc7c528d8eb876a2088d1e7c807c2389.jpg
b7b54fca4876b65aa4bb0b8a0a2a4df6.jpg


Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Telefon je kod devojke oko 10 dana. Pre njega je nosila RN3 pro koj ja sada nosim i mogu reći da su razlike baš primetne. Displej osetno svetliji i nekako zasićeniji bojama, brzina otvaranja aplikacija i multitasking je mnogo bolja na MN3. Telefon fizički mi je ostavio isti utisak kao S8+, kvalitetno sklopljen i jak. U pakovanju se dobija Xiaomi tanki tamni bamper, ali pošto je ceo staklo-aluminijum ja bih uzeo neki ozbiljniji bumper. Otisak prsta je brži nego na Samsungu, čak se čini bržim i od Oneplus3/3T, nikad nije omanuo. Što se tiče kamera ja sam jako zadovoljan slikama, mada ja nisam baš zahtevan što se tiče iste. Naravno slike po mraku i tami nisu na nivou S8, ali nisam ni očekivao da će biti. Videću da okačim neke slike ovih dana. Po meni totalno vredan tih 310-20 € za koliko se prodaje. Ko se lomi da li da ga kupi neka ode i pogleda telefon uživo i neće više imati dilemu.

Edit: kvalitetna stakla i maskice samo iz Kine.
 
Poslednja izmena:
Ima li nekih informacije da li će biti global verzije ovog modela (sa B20)?
 
Možda nije na mestu ali da pitam.Kada bi gledali ekran, kameru i dual apps koji bi pre telefon izabrali ovaj, A7 2017 ili Honor 9?koji bi po vama bio najbolji program kao zamena za AOD da se instalira?
 
Ja sam gledao da kupim i a5 2017 i honor 9 i htc u ultra i moto z. Na kraju izabrao Mi note 3. Zasto? Zato sto nudi opticku stabilizaciju, sjajan senzor kamere (napisao sam sjajan zato sto mi kamera ume da omane i da napravi losu fotografiju), 6GB rama, novi qualcomm 660 procesor, Bluetooth 5.0, stereo zvucnike. Za sad sam i vise nego zadovoljan i najveci problem mi je da nadjem maskicu koja ce dobro da izgleda na plavom modelu. Odi do honor 9 teme pa uporedi slike.

P. S. Jel se meni cini ili ekran na ovom telefonu vuce na plavo malo vise? Sta vam pise ko je proizvodjac vaseg?

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk

Sto se tice global verzije ne verujem, posto ima i model sa 128 gb rama koji takodje nema band 20. Mozda izbace neki slican model sa band 20 ali mi note 3 ne verujem.
 
Poslednja izmena:
uzeo sam plavu verziju pre 10 dana. Pre toga imao sam htc one e8 (koji mi je bio odličan al rekoh da promenim). Dugo sam razmatrao koji model da mupim i sveukupno za ove pare po mom mišljenju nema boljeg. Prednosti: lep dizajn (kompaktan, ne skripi, prelepa plava boja, dobro mu leži ova silikonska zaštita koja dolazi u paketu zajedno sa punjacem i adapterom za slušalice) , kamera za moje potrebe jako dobra (ovi što stavljaju primedbe su verovatno perfekcionisti). Neko je pomenuo da mu je bolji video na iphone s6, ja se ne bih složio, upoređivao sam mada mi kamera i nije tako bitna. Veoma je brz, fluidan. Jedna kartica je na 3g a druga na 4g,obe su mi mts i na ovoj što je 4g u Bg uglavnom (mislim na preko 95%) hvata 4g tako da taj band 20 ne znam koliko je bitan bar kod mts-a. Kod mene je miui 9.1.4.0 nchmei verzija, nema još face detection. Senzor otiska je jako brz ali ne očita baš uvek
 
Daj koju sliku tog plavog :)
Sto se tice otiska, meni nikad ne omane, osim kad stavim dio prsta koji nike skenira, tako da probaj ponovo ili dodati jos jedan sken istog prsta.

Mi Note 3 via Tapatalk
 
Sto se tice otisla prsta skeniraj svaki (kojim hoces da otkljucavas) po dva puta i onda nema greske. Plava verzija je fantazija pogotovu kad je napolju suncano. Steta sto mora ovaj telefon u masku.
Jel ti se cini da je metal sa strane nekako zlatno/bakarna boja? Meni se tako cini.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Radi li vama Mi Cloud backup?
Ja ne mogu uraditi bekap nikako... Razmisljam da predjem na 9.1.4 Global stable, ne mogu uraditi bekap nikako, a mrsko mi ponovo sve podesavati.
 
Radi li vama Mi Cloud backup?
Ja ne mogu uraditi bekap nikako... Razmisljam da predjem na 9.1.4 Global stable, ne mogu uraditi bekap nikako, a mrsko mi ponovo sve podesavati.
Vidi jel ti se poklapa mi account sa clouda I onaj sa telefona. Ja sam nekako imao dva na proslom pa me zezalo.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Provjerio, sve ok, izlogovao se, ulogovao i opet isto...
Mozda je bug, kod mene je 9.1.3 Nightly.

Mi Note 3 via Tapatalk
 
Mi Cloud zesce zajebava pisao sam vec o tome. Ne radi 10 dana pa onda sve ok pa opet ne radi 10 dana. Meni za sad ok. Mada meni su samo poruke kontakti i beleske sinhronizuju slike i ostalo ne.



Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Ja pokusavam vec vise od 7 dana. Radi i kod mene sinhronizacija poruka, kontakata i poziva, ali kad ukljucima automatski bekap svih podataka na 7 dana, nece. Vratim se u podesavanje nakon 10ak minuta, ono se samo sikljucilo.
 
Cekamo novu global stable verziju mislim da bi trebalo najkasnije za 20tak dana da dobijemo. Mislim da ce dosta stvari da rese.

P. S. Caletu na xiaomi 4x stize na svaki mesec ipo stable update XD inace telefoncic je super.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Mozda nije pitanje vezano direktno za telefon, ali koju aplikaciju za mail koristite?
Primjetio sam da na Gmail-u, Google Photos-u i generalno googlovim aplikacijama uopste ne prikazuje Content Preview u notifikacijama, sto mi je bas nelogicno... Posao mi se zasniva na mejlingu, Gmail sam koristio zadnje 3 godine, sad sam morao preci na alternativu, pokusao sa vise njih, Outlok trenutno.
Kod ostalih prikazuje Content, ali kada hocu vise da vidim sta pise, kada se prosiri notifikcija (moguce samo uz swipe sa dva prsta) tu nastaje prava zbrka, sve slozi nekako nabacano i nepregledno...
Cini mi se da miui generalno ima problema sa prosirivim notifikacijam. Neka me neko ispravi ako grijesim.

Mi Note 3 via Tapatalk
 
imam problem sa podešavanjima tonova, kada namestim da su isključeni svi ostali tonovi osim za dolazne pozive, ipak se oglašavaju i tonovi obaveštenja (viber, sms i dr) pokušao sam da to rešim preko profiles aplikacija ali bez uspeha. Ima li rešenja
 
Kod MIUI isti slajder sluzi za kontrolu zvona i notifikacija...Da bi ugasio ostale tonove, moras ugasiti i zvono...
Probaj u podesavanjima - notifikacije pronadjes aplikacije za koje zelis da budu bez tona, pa tu ugasi zvuk notifikacije.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Razmišljam se izmedju Mi Note 3, Mi 6 i Galaxy S7/S7e. Kamera i kvalitet fotografija su mi prioritet. Razlika u ceni je +-50e, a sa obzirom da menjam telefon jednom u 5 godina, zanemarljiva je. Kakva su vaša razmišljanja kao vlasnika Mi Note 3? Koja bi kamera bila najkvalitetnija? Više verujem vama, kao realnim korisnicima, nego review-ovima koji mogu a ne moraju biti objektivni.

Sent from my GT-I9506 using Tapatalk
 
Ja se razmisljam da predjem na ovu xiaomijevu za mailove.Gmail se meni nikad nije dopadao. Inace generalno ima bag za notifikacije na global romu.pored toga sto ih duplo prikaze skrolovanje sa dva prsta da se prikazu ne radi najbolje.

@zokin nama najmanje treba da verujes jer glupo sad da kazemo los telefon a kupili smo ga :D salim se. Imas poredenje koje sam ja napravio sa s7e pa pogledaj sam fotografije. Ja bi ovako ocenio : point and shoot -s7e podesavanja,cackanja itd mi note 3. Auto mod na samsungu je X puta bolji jer da bi slika ispala bas dobra na xiaomiju moras da za svako slikanje skoknes u settings pa manual mod. Takodje sam ljubitelj ne prirodnih boja i detalja na samsung telefonima (povecas sharpness i contrast na mi note 3 i eto). Necu uskoro da opet vidim s7e pa ne bi mogo opet da ti uslikam jos par fotki. Ako ti je kamera prioritet pogledaj mozda i LG G6 tu je cena negde. Lg ima los softwer ali super kamere i dobru obradu.



Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk

P.S. HTC U Ultra ako ti nije ogroman ima super kameru isto i jeftiniji je.
 
Poslednja izmena:
Ja se razmisljam da predjem na ovu xiaomijevu za mailove.Gmail se meni nikad nije dopadao. Inace generalno ima bag za notifikacije na global romu.pored toga sto ih duplo prikaze skrolovanje sa dva prsta da se prikazu ne radi najbolje.

@zokin nama najmanje treba da verujes jer glupo sad da kazemo los telefon a kupili smo ga :D salim se. Imas poredenje koje sam ja napravio sa s7e pa pogledaj sam fotografije. Ja bi ovako ocenio : point and shoot -s7e podesavanja,cackanja itd mi note 3. Auto mod na samsungu je X puta bolji jer da bi slika ispala bas dobra na xiaomiju moras da za svako slikanje skoknes u settings pa manual mod. Takodje sam ljubitelj ne prirodnih boja i detalja na samsung telefonima (povecas sharpness i contrast na mi note 3 i eto). Necu uskoro da opet vidim s7e pa ne bi mogo opet da ti uslikam jos par fotki. Ako ti je kamera prioritet pogledaj mozda i LG G6 tu je cena negde. Lg ima los softwer ali super kamere i dobru obradu.



Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk

P.S. HTC U Ultra ako ti nije ogroman ima super kameru isto i jeftiniji je.
Hvala na infu. Pogledao sam slike. Deluje mi da S7 na fotografijama ima previše flair efekta dok Mi Note 3 to radi sasvim korektno. Po review-ovima ispada da MN3 ima bolju kameru i od mnogo skupljih modela, medjutim to se promeni već sa sledećim opisom i modelom, zato više volim realne korisničke opise. Ovo sve što si fotografisao deluje jako korektno. MN3 mi se svidja zbog 6GB RAM-a, dual kamere i štedljivog a brzog procesora. Mi6 ima flagship performanse a S7 verovatno opeglaniji software. Nisam dugo pratio telefone, to radim samo kad kupujem :)

P.S.- LG bih izbegavao kao i HTC, jednostavno nemam poverenje u njih iako ne sumnjam da su sjajni uredjaji.

Sent from my GT-I9506 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Види, процесор,рам чак и софтвер овакав какав је (имај на уму да је ово још прва верзија глобал рома) мислим да је ако не у вишем онда у истом рангу са с7е. Ја сам хтео да узмем с7е али прегревање процесора и још неке његове муке су ме одвратиле. Снапдргон 660 је изврстан процесор а штедљив. Такође ми ноте 3 има много бољу предњу камеру од с7е што мислим да требаш да узмеш у обзир. Са друге стране нема сд слот за картицу (ја сам већ догурао на око 50% заузетог простора) али преко неког клауда то можеш лагано да решиш.

Што причају људи да тач виз или сад грејс уи лагује ја нисам приметио (нисам никад користио с7е као примарни телефона али собзиром да је сестрин већ две год доста сам га дрндао).

Можда најважнија ствар је - цена ја сам мој платио 300+ и да опет могу да бирам ја би га опет узео пре с7е и хтц у ултра и мото з и ми 6 и лг г6. Моје мишљење је да је до 340е најбоља куповина. Сад можеш и за 280 да га нађеш.

Самсунг с7е боље лежи у руци, али такође мени је велики проблем закривљени екран јер једном руком не можеш да га користиш. Мада руку на срце ни овај није бајан.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Razmišljam se izmedju Mi Note 3, Mi 6 i Galaxy S7/S7e. Kamera i kvalitet fotografija su mi prioritet. Razlika u ceni je +-50e, a sa obzirom da menjam telefon jednom u 5 godina, zanemarljiva je. Kakva su vaša razmišljanja kao vlasnika Mi Note 3? Koja bi kamera bila najkvalitetnija? Više verujem vama, kao realnim korisnicima, nego review-ovima koji mogu a ne moraju biti objektivni.

Sent from my GT-I9506 using Tapatalk

S7E kamera koja će dugo da se nosi i sa novijim modelima konkurencije (ne računam Pixel i iP10, već taj cenovni rang), imaju senzor i softver koji Xiaomi ne stiže skoro, čak i Xiaomi da ubaci veći senzor umesto što gura 2 mala ko biberče, opet će im faliti softver. Da ne govorim da je na S7E fokos toliko brz da se ne vidi ljudskim okom.
 
Сони сензор имх 386 у Ми Ноте 3. О "чесму" причаш ? Изгуглај кој телефон још користи тај сензор. За софтвер се слажем.
ffab409934d1585330a277666ce99737.jpg


Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Ja sam prešao sa S7, i prezadovoljan sam.
Iste performanse (zapravo bolje, ali neka bude iste), osetno bolja baterija, kamera malo lošija.
Da ne spominjem da je baterija na S7 (i kod drugih korisnika vidim da se dešavalo) osetno oslabila nakon godinu i po dana korišćenja, što mi se nije desilo ni na jednom telefonu do sada (čak ni fast charging nisam koristio).

Na MoKee romu performanse još bolje (ram keširanje pogotovo), baterija ista kao na stock MIUI-u.
Rom je skroz stabilan za svakodnevnu upotrebu.
Osim blututa, prijavljuje nenormalnu potrošnju baterije za na primer uključenih minut blututa, tipa 11% (a nije toliko potrošio jer bio bi smanjen SOT).
Novi buildovi izlaze svaki dan, developer je recognized na xda pa je za očekivati da će i to biti sredjeno.

Još jedna zanimljivost, modovana MIUI kamera v1.6 radi bolje u lowlightu od ijedne GCam koju sam probao.
Ne znam zašto je tako, ali tako je.
Stock kamera MoKee app nije bog zna šta.

Ko želi da otključava bootloader verovatno će prilikom povezivanja Mi accounta u developer settingsu morati da poveže telefon na kineski vpn, barem je tako bilo kod mene.
 
Poslednja izmena:
Та модована Миуи камера захтева рут или не ?

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno