Šta je novo?

Xiaomi Mi Note 3

Baterija posle 9.1 je sve gora i gore sto do nekle ima i razloga jer batrrija degradira tokom koriscenja. ko hoce i dalje bas dobru bateriju ili da kupi novu ili da flesuje AOSiP.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Ja licno nisam osjetio nikakve promjene sto se tice baterije, a na beti sam vec 6-7 nedelja i redovno azuriram svaki petak...

Mi Note 3 via Tapatalk
 
Meni je baterija odlična, al moj telefon je praktično nov, imam ga tek oko 5 meseci. Evo sad imam 67, a skinuo sam ga sa punjača jutros u 6, a koristim youtjub itd, baterija fenomenalna. Zvuk preko slušalica je konačno proradio kako treba punog kapaciteta, sad je zvuk vrh kad se slusa na zvučnike ili slušalice. Pre je bilo previše tiho naspram mog starog redmi note 3 pro, sad je mnogo bolji od njega.
Tako da je apdejt odličan
 
Da li neko zna gde bih mogla da zamenim ekran na ovom telefonu? Ispao mi danas i pukao
 
Уђи на телеграм групу и питај има пар ликова који су мењали један је из НС.


Телеграм група : https://t.me/MiNote3Chat

Послато са Mi Note 3 уз помоћ Тапатока
 
Nisu nas zaboravili :) mada ne primecujem nista novo
10.3.2.0 global
 

Prilozi

  • Screenshot_2019-04-04-08-09-17-992_com.android.updater.png
    Screenshot_2019-04-04-08-09-17-992_com.android.updater.png
    166.3 KB · Pregleda: 56
  • Screenshot_2019-04-04-08-09-23-359_com.android.updater.png
    Screenshot_2019-04-04-08-09-23-359_com.android.updater.png
    128.1 KB · Pregleda: 57
Od kad global ima face unlock ? Mi na beti ga nemamo.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Nema face unlock na global rom. Opet ne može google camera bez root-a i otključavanja telefona, bas bezveze.
 
Ljudi,

Sad sam pričao sa drugom za portret mode. Kod mene od kad ga imam kada prebacim kameru na portret on automatski zumira na 2x, a on mi kaže da ne treba tako nego treba da ostane normalno i samo boet da doda. Ja nikad nisam razmišljao o tome. Kako je kod vas?
 
Na normalni kamera aplikacijama imas da iskljucis "zoom in object in portret mode" miui nema. Inace koristi se druga kamera za portret kod nas koja je inace "zoom lense" . To mozes da proveris tako sto prekrijes socivo kamere kad prebacujes. Inace ja koristim zoom lens i za macro fotografije jer ovo "obicno" nije obicno nego wide i ne moze macro sa njim.

Послато са Mi Note 3 уз помоћ Тапатока
 
Ovaj 10.3.2. je ubedljivo najgori update do sada. Baterija oslabljena bar za 1/4. Otisak prsta cas radi, cas ne radi. Uklonjeno iz galerije ona opcija na slikama ona opcija stopiranja auto rotacije fotografija. Wifi signal slabiji. Bukvalno su unazadili telefon. Mislim da ovo vec stavljaju jasnu poruku korisnicima da je vreme da korisnici predju na nesto novije.
Jos kad bi postojala opcija vracanja na prethodnu verziju softwarea.
 
Pa flesuj predhodni kroz Mi Flash i nemoj da updatujes....

Probaj xiaomi.eu rom takodje

Послато са Mi Note 3 уз помоћ Тапатока
 
Ovaj 10.3.2. je ubedljivo najgori update do sada. Baterija oslabljena bar za 1/4. Otisak prsta cas radi, cas ne radi. Uklonjeno iz galerije ona opcija na slikama ona opcija stopiranja auto rotacije fotografija. Wifi signal slabiji. Bukvalno su unazadili telefon. Mislim da ovo vec stavljaju jasnu poruku korisnicima da je vreme da korisnici predju na nesto novije.
Jos kad bi postojala opcija vracanja na prethodnu verziju softwarea.
Ja sam na nju, sve ovo sto si naveo mene je okej. Osim baterije.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Sto je mrtva ova tema, niko nista ne komentarise. Zar je moguce da je ovaj telefon ovako dobar a da nema nekih novijih stvari za njega, nekih dobrih aplikacija, apdejta itd?

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Nema, cekamo pie uodate treba da bude uskoro za CN. Mokimobse da su otkljucali cam2api. Ja sma na MIUI eu romu i super je.
Telefon jeste super ali support mu nije sjajan.

Послато са Mi Note 3 уз помоћ Тапатока
 
Боље да избаце неки добар апдејт за камеру , да ју побољшају, да убаце разне трикове са MI 9. Било би добро да. оже да се убаци гугл камера да видим таман ту разлику, да ли је има и колика је наспрам сток камере. Мени је батерија баш слаба на овом апдејту, брже се празни, срећа па се пуни брзо.
 
Mi Note 3 polako ulazi u istoriju. Evo ide prica da se suspenduje sa testiranja za Android P. Bateriju su unazadili. Na otisak prsta se mnogi zale, ocito je neka velika greska, evo sad u beti to ispravljaju. Graficki su unazadili telefon sa MIUI 10om.
 
Uvek možeš da otkljucas bootlodaer i instaliraš xeu rom. Imas sve što i na Mi9 (24h wallpaper, fast charging animation, dark mode...), mogućnost da koristiš teme van stora. Pritom, možeš da rutujes i eto Google kamere.

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Sve to stoji, da mogu, ali to onda nije to. Jer tad krecu raznoraznazni drugi problemi (u vidu nasumicnih kreseva aplikacija, losije optimizacije i sl.).
Cini mi se da bukvalno teraju korisnike da predju na nesto novije.
 
To je samo prerađeni stock miui rom. Ne bi trebalo da bude problema.

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Sve to stoji, da mogu, ali to onda nije to. Jer tad krecu raznoraznazni drugi problemi (u vidu nasumicnih kreseva aplikacija, losije optimizacije i sl.).
Cini mi se da bukvalno teraju korisnike da predju na nesto novije.
Xiaomi.eu rom pogotovu stable nema tih problema. Koristio sam ga do pre neki dan i svaka preporuka.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Xiaomi.eu rom pogotovu stable nema tih problema. Koristio sam ga do pre neki dan i svaka preporuka.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk

Ti si u toku, je l' se definitivno odustalo od Androida P za ovaj nas telefon?
Sto se tice EU roma ranije je imao problema, pa sam ga zato i izbegavao.
 
U toku je izrada global beta pie roma za mi note 3 i zbog toga je ovog petka ostao bez update-a.

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Ti si u toku, je l' se definitivno odustalo od Androida P za ovaj nas telefon?
Sto se tice EU roma ranije je imao problema, pa sam ga zato i izbegavao.
Koliko znam nigde se ne spominje da se odustalo sta vise ceka se prva beta za nas telefon. Valjda sledeceg petka.

Skini i probaj xiaomi.eu stable ima sve funkcije koje fale originalnom romu a i dalje je miui i stabilan. Takodje i GCam radi.

P.S. here closed chinese beta got update already to pie. It aooears there is not cam2api out of the box but you can make it work wothout breaking stock camera.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
480988fb7b425482d9eb42547adeb7e0.jpg
 
Poslednja izmena:
Na zvanicnom firumu odnosno Mi Community app stoji ovako:
"Update for Mi Note 3 is suspended for Android P testing."
A za taj eu room, potrebno je da se rootuje telefon i da se otkljuca bootloader?
 
Na zvanicnom firumu odnosno Mi Community app stoji ovako:
"Update for Mi Note 3 is suspended for Android P testing."
A za taj eu room, potrebno je da se rootuje telefon i da se otkljuca bootloader?
Da, flesuje se preko twrp.



875f29b09867054918626ad0ea61abc4.jpg


Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
O tome ti pricam, pise da je suspendovan sa testiranja za Android P.
A da li radi otisak prsta na eu roomu i gde je bolja baterija i jos me zanima da li ima onau autorotate opciju na pregledu slika u galeriji?
 
Pogresno si razumeo, beta koja izlazi svakog utorka i petka ( koja je oreo) cinimi se je u suspenziji jer se testira android P.

Baterija za mene bolja ne EU i to vidno jos ako mi das tipa 5 dana da se privikne... Mislim da ima nisam siguran za to, ali zato kma gestures preko ekrana ima face unlock , i jos neke stvarcice koje global nema.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Stigo update za betu.
84bc94b1bccf006003c3f3a38d8dae25.jpg
e2a5c471858876595fe16578fffbf04e.jpg


Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Jel taj update za betu ide kao i do sad preko redovnih nedeljnih updejta ili treba da se preuzme negde?

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno