Šta je novo?

Xiaomi Mi Note 3

Pitao sam te jer napisi mini neki pregled telefona i tvoje utiske za sve one koji hoce ili mozda razmisljaju o ovom modelu. Napises dobre i lose strane. Pomaze dosta ljudima ja skoro nista nisam mogo da nadjem o ovom telefonu osim damir francov review i to sto ga je hvalio i koliko mogu da vidim bio je u pravu.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Pitao sam te jer napisi mini neki pregled telefona i tvoje utiske za sve one koji hoce ili mozda razmisljaju o ovom modelu. Napises dobre i lose strane. Pomaze dosta ljudima ja skoro nista nisam mogo da nadjem o ovom telefonu osim damir francov review i to sto ga je hvalio i koliko mogu da vidim bio je u pravu.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
Nisam imao vremena da se raspisujem previse. Kapiram sta hoces da kazes, na XDA ne postoji ni topic.

Iskucacu malo kasnije.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Pozdrav kolege, ja sam jedan od tih sto se premisljam i mislim da cu ga uzeti pa sta bude :) Vidim da je Damir sa njim odusevljen :) malo se lomio oko tog cudesnog band 20 na telenoru sam ali obizrom da net napolju koristim samo za osnovne funkicje i da sam do sada funkcionisao bez 4g trebalo bi da mi ovo bude dosta.
Jos oko prostora sam se lomio malo psihicki ubija sto nema prostor za prosirenje ali realno 64 gb bi trebalo da bude dosta na neke duze staze, koliko ostane prostora slobodno na njemu posle softvera.
 
Evo ga mini review.

Prosli telefon mi je bio RN3Pro. Ne bih ga menjao da mu nisam totalno uništio ekran. Recenzije po tom pitanju su bile tačne. Telefon se savija i puca kao čokolada.

Izabrao sam MN3 isključivo zbog procesora koji je za nijansu jači od prošlog. Bilo mi je ludo da sa SD650 posle dve godine daungrejdujem telefon na SD625 koji sad očigledno svi uzimaju.

MN3 uz SD660 i 6gb RAMa je bog što se tiče multitaskinga, bar za moje potrebe. Sinoc Sam guglao neke telefone na Chromeu menjao 5/6 tabova dok mi je na split screenu u gornjm delu isao YT sa recenzijama na autoplayu. Naizmenicno sam prelazio sa Chromea na Notes I gore pretrazivao klipove I nijednom mi nije stucnuo celo vece, niti je bilo potrebe da cistim RAM.

Ekran je meni iskreno klasika. Odavno ne primecujem razliku izmedju novijih telefona. Pogotovo kad se zalepi zastita. Bilo bi verovatno korisno da naglasim da caseova, ojacanih stakla I folija za ovaj model nema po prodavnicama. Moraju da se naruce preko neta.

Cvrst je u ruci I izgleda prilicno high end, ali takodje I veoma krho. Ja sam prvom prilikom stavio screen protector, a iz silikona ga nisam vadio.

Kamera odlična po danu, po noći je nisam nešto previše koristio. Ima odličan manual mode, igrao sam se sa ekspozicijom u mračnoj prostoriji i fotkao neke prilično impresivne fotke za taj nivo svetlosti. Videcu da li ih imam na cloudu jer sam resetovao telefon pa ih nemam u galeriji trenutno. Na selfijima sam lep koliko god ružan bio. Ako se pretera, zna lice da izgleda plastično, ali ne verujem da će to da smeta klinikama koje budu pazarile ovaj model, naprotiv, mislim da će da budu oduševljene.

Stereo zvučnik je takođe dobar. Dosta se slabije čuje sa zvučnika za pozive, ali ipak daje taj stereo efekat.

Bluetooth je odličan, koristim isključivo wireless sluške tri godine otprilike. Nemam nikakvih problema ni sa dometom, ni sa kvalitetom zvuka, mada ja uglavnom slušam podcastove, retko muziku. 3mm jack kome treba, verovatno već zna da ga nema, ali u kutiji dolazi produžetak za bananicu iz typeCa.

Ima quick charge, nisam merio brzinu punjenja, ali sam svakako zadovoljan. Baterija me još uvek nije izdala pre nego legnem na počinak.

Meni je zapao primerak sa problematičnim GPSom. Srećom sam imao posla sa korektnim prodavcem pa je nakon što sam mu prosledio link diskusije odavde, pristao da uzme telefon nazad. Nažalost nema isti model.

Pošto ću svakako da uzimam novi telefon, odlučio sam da uzmem neki sa jačim procesorom, ne zbog lošeg iskustva sa ovim, naprotiv, odlično se drži, već da bi i nakon dve godine ostao dovoljno relevantan da bih mogao da ga obrnem na netu. RN3pro koji imam iako polomljen, teško da bi mogao da prodam i za sto evra i u solidnom stanju.

Kacim fotke kasnije ako nađem na cloudu.

Nisam nešto stručan, ali ću da se potrudim da odgovorim ako imate neka dodatna pitanja.

Edit:

Na Telenoru sam i nisam primetio nikakav problem sa netom. Koristio sam ga u Beogradu i Nišu.






Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
@alexR mislim da se neces pokajati iz razloga sto sam ja bio veoma probirljiv (5 meseci gledam da kupim telefon) i na kraju odabrao ovaj. Na telenoru ja takodje nisam imao nikave probleme niti mi je kocio dizer (desavalo se u jednom delu grada sa s3neo) ostalo pretrazivac itd radi dobro. Posle prvog podizanja sistema i preuzimanja novi verzija aplikacija imas 54GB slobodno (ili bese 51) moj neki utisak je da je 64gb sasvim dovoljno za slike programe koji video klip i po neku igru e sad zavisi od osobe do osobe. Dodao bih samo da je vidjivost na suncu veoma dobra i bez problema sam mogo da vidim slike, fejs, poruke itd. Sat i nesto preko treba da se telefon napuni od 15%(nikad ga nisam skroz ispraznio) do 100%. Mene je zvucnik odusevio i zvuk u slusalicama (preko adaptera i neke samsungove slusalice od s7e) je veoma dobar i meni vazno glasan. Jedino sto me ovaj telefon maltretira je to sto kamera trazi da za promenu ambijenta slikanja se promene malo i podesavanja na samsungu samo izvadim i skljocam. Takodje mislim da je tap to focus nepostojeca funkcija telefona (dobro nije bas tako ali jednom od 5 puta fokusira ono gde kliknem). E da i blic na auto je malo lenj da upali a sa blicem slike ispadaju 10 puta bolje pa cim krene da se smrkava ja blic stavim na on. Video sam probao na 4k i ima stabilizaciju koja ok odradjuje posao (barem ja nisam primetio da se mnogo drma dok sam hodao i snimao). Vazno je da napomenem da se telefon ne greje ni posle duzeg perioda igranja ili koriscenja (glavni razlog sto nisam uzeo s7e jer se sestrin greje i dok koristi fejs i pogotovu youtube).

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Evo jedne sa podesenom ekspozicijom. Svetla gotovo da nema, samo jedna mala sijalica u trpezariji. Druga je automatic.

18b5fefc70681ca23a96b635bbf002a4.jpg
b793fc81206d00b515bad3422571f992.jpg


Edit: Iz nekog razloga ne mogu da se ulogujem na flickr. Pokušaću kasnije. Meni je neverovatno da je cak i u mraku sve sa knjiga čitljivo.


Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
@andon94 sta ce ti to ogledalo u sred dnevne sobe :D

Kazem ja da sa blicom slike su fantasiaaa

Evo i primera. Slikan je rukav moje jakne (hteo sam da vidim da li je blic radio) i ako zumirate videcete dva dela jedan gde se vide vlakna rukava i cisto plava boja i odmah ispod i iznad linije gde je sve sivkasto i van fokusa. Nije da se fokus samo tu uhvatio vec kako mi je ruka bila blago savijena blic je samo tu "uhvatio". Ne bavim se fotografijom i ne znam u detalje sta kako funkcionise samo navodom sta sam ja primetio i zapazio.

P. S. Flicker kompresuje slike a primetio sam tako sto danas slikah neki bilbord u gradu i kad sam zumirao na Flickr sitna slova su necitljiva dok na slici u galeriji su sasvim citljiva. Razocarenje a taman sam 150 slika okacio..
e3ca3690b4e25dcdc1ab804e0163fabb.jpg


Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
@andon94 sta ce ti to ogledalo u sred dnevne sobe :D

Kazem ja da sa blicom slike su fantasiaaa

Evo i primera. Slikan je rukav moje jakne (hteo sam da vidim da li je blic radio) i ako zumirate videcete dva dela jedan gde se vide vlakna rukava i cisto plava boja i odmah ispod i iznad linije gde je sve sivkasto i van fokusa. Nije da se fokus samo tu uhvatio vec kako mi je ruka bila blago savijena blic je samo tu "uhvatio". Ne bavim se fotografijom i ne znam u detalje sta kako funkcionise samo navodom sta sam ja primetio i zapazio.

P. S. Flicker kompresuje slike a primetio sam tako sto danas slikah neki bilbord u gradu i kad sam zumirao na Flickr sitna slova su necitljiva dok na slici u galeriji su sasvim citljiva. Razocarenje a taman sam 150 slika okacio..
e3ca3690b4e25dcdc1ab804e0163fabb.jpg


Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
Ma ono moje je bez blica. Samo ekspozicija.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Dobro izgledaju slike :) Dosta uzme sistem onda ako ostane 51 gb posle instalacije ili gresim.
 
@Alex_r mislim da je to neka normala mislim da nista manje ne zauzima ni stock android a pogotovu miui koji ima i teme i dodatne opcije.


Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Upravo odgledao klipove Damira Frica.

Čini mi se da mi je pobio argument koji se ticao procesora kod MI6 i Mix 2. Note 3 ima bolji displej od ova dva, bolju kameru od Mixa i veću dijagonalu od Mi6ice. Jeftiniji 80, odnosno 120e od oba...

Dolazim u iskušenje da telefon ipak zamenim istim.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Imaš neku gomilu belih piksela na toj slici kad zumiraš, nisam primetio nešto takvo na Mi Max 2 a imaju valjda isti senzor?
 
@bojsane da imaju isti senzor, okaci neme slike sa mi max 2 pa da uppredimo. Inace ako odete na qualcomm sajt videcete da 660 podrzava QC 4.0 skor od 112000 je pp meni dovoljan za sve igre ali vaznija stvar je da se ne greje. Sto se tice kamere ona zahteva kao sto sam vec napomenuo podesavanje za nocno slikanje inace slike ispadaju ok. Objektivan sam i ako je za mene ovaj telefon dobar ili los to za drugog ne mora da bude slicaj. Sinoc bio do grada i slikao nekoliko na ulici i u pivnici. Utisak je taj da auto podesavanja jednostavno nisu dobra jer skoro na svim slikama ljudi koji se krecu su mutni i slike su dosta mračne nego sto treba da budu. Takodje iz nekog nepoznatog razloga ovaj telefon nema red eye reduction pa na nekim slikama ispadnete kao vampir. Gledam sad da skinem neku aplikaciju za kameru ali da je bez roota pa onda sa probam jer kad krenem da podesavam kameru slike ispadnu po mene zaista super ali me ubija to sto za razliku od samsung (izvadis i slikas i u 90% slucajeva slike su dobre) ovde moras da petljas a mene to ne interesuje.

P. S. Okacio sam nekoliko slika gde se vidi ino o cemu sa pricao nazalost dosta slika koje su bas dobre ispale ne mogu da okacim jer se vide ljudi na njima.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
7945a3d311a453cea8828b77a521d90a.jpg
1468b6f5c32f54c85a964778b88598c9.jpg
0e598c1e6e518cd0ffade5f0a613b502.jpg
3135951b45891881e2202c4719547fc5.jpg
3b1ca378630d1a8895a0cf470f03c704.jpg
 
Poslednja izmena:
Svaki xiaomi noću pravi užas slike bez obzira na cenu, root, gcam i uživaj.
 
@bojsane da imaju isti senzor, okaci neme slike sa mi max 2 pa da uppredimo. Inace ako odete na qualcomm sajt videcete da 660 podrzava QC 4.0 skor od 112000 je pp meni dovoljan za sve igre ali vaznija stvar je da se ne greje. Sto se tice kamere ona zahteva kao sto sam vec napomenuo podesavanje za nocno slikanje inace slike ispadaju ok. Objektivan sam i ako je za mene ovaj telefon dobar ili los to za drugog ne mora da bude slicaj. Sinoc bio do grada i slikao nekoliko na ulici i u pivnici. Utisak je taj da auto podesavanja jednostavno nisu dobra jer skoro na svim slikama ljudi koji se krecu su mutni i slike su dosta mračne nego sto treba da budu. Takodje iz nekog nepoznatog razloga ovaj telefon nema red eye reduction pa na nekim slikama ispadnete kao vampir. Gledam sad da skinem neku aplikaciju za kameru ali da je bez roota pa onda sa probam jer kad krenem da podesavam kameru slike ispadnu po mene zaista super ali me ubija to sto za razliku od samsung (izvadis i slikas i u 90% slucajeva slike su dobre) ovde moras da petljas a mene to ne interesuje.

P. S. Okacio sam nekoliko slika gde se vidi ino o cemu sa pricao nazalost dosta slika koje su bas dobre ispale ne mogu da okacim jer se vide ljudi na njima.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
7945a3d311a453cea8828b77a521d90a.jpg
1468b6f5c32f54c85a964778b88598c9.jpg
0e598c1e6e518cd0ffade5f0a613b502.jpg
3135951b45891881e2202c4719547fc5.jpg
3b1ca378630d1a8895a0cf470f03c704.jpg
Jbt šta su uradili sa kazandžijskom... Promaj se do novog Nemira u Učitelj Tasinoj, ima svašta od domaćih kraft piva.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Root nije opcija za mene tako da gcam nece moci. Ako znas neku drugu aplikaciju napisi da probam. Veliki sam ljubitelj bio starog nemira pogotovu sto su imali ekstra hranu mada Berta mi nekako super dodje i dobre bendove sad imaju a leti najbolju bastu u gradu.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Root nije opcija za mene tako da gcam nece moci. Ako znas neku drugu aplikaciju napisi da probam. Veliki sam ljubitelj bio starog nemira pogotovu sto su imali ekstra hranu mada Berta mi nekako super dodje i dobre bendove sad imaju a leti najbolju bastu u gradu.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
Prc! Prešla kuhinja iz starog u novi.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Root nije opcija za mene tako da gcam nece moci. Ako znas neku drugu aplikaciju napisi da probam. Veliki sam ljubitelj bio starog nemira pogotovu sto su imali ekstra hranu mada Berta mi nekako super dodje i dobre bendove sad imaju a leti najbolju bastu u gradu.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
GCam nema alternativu, nije u pitanju aplikacija za kameru, već Google HDR+ i obrada sa HDR+.
 
Pfff... Ja zbog garancije ne bi da to petljam.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Sve može lako da se vrati na početno flešovanjem stock roma bude li bilo potrebe za garancijom.
 
@Bojsane znam ali ne vokim da mutim i petljam. Bilo bi lepo kad bi moglo a ako ne mkze nista. Razmisljao sma da ubacim kineski rom ili cak miui. Eu ali odustao sam bas zbog garancije. Samo zvanicni update pa kako sluzi. Googlacu malo vise oko podesavanja i to je to.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Ostale kamere ne nude nikakvo poboljšanje, ili stock ili gcam.
 
Evo jedne sa podesenom ekspozicijom. Svetla gotovo da nema, samo jedna mala sijalica u trpezariji. Druga je automatic.

18b5fefc70681ca23a96b635bbf002a4.jpg
b793fc81206d00b515bad3422571f992.jpg


Edit: Iz nekog razloga ne mogu da se ulogujem na flickr. Pokušaću kasnije. Meni je neverovatno da je cak i u mraku sve sa knjiga čitljivo.


Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk

Što mijenjaš u manual modu da tako lijepu razliku napraviš. Do sada nisam nikada koristio manual, ali pošto bih toliko mračne scene slikao vrlo rijetko, onda se oko njih isplati i potruditi za takvu razliku.

Inače ovaj mobitel je cijenom već pao na nivo koji sam se nadao, a mozda ce još pojeftiniti. Meni je to trenutni best buy i glavni kandidat za buducu kupnju.
 
Što mijenjaš u manual modu da tako lijepu razliku napraviš. Do sada nisam nikada koristio manual, ali pošto bih toliko mračne scene slikao vrlo rijetko, onda se oko njih isplati i potruditi za takvu razliku.

Inače ovaj mobitel je cijenom već pao na nivo koji sam se nadao, a mozda ce još pojeftiniti. Meni je to trenutni best buy i glavni kandidat za buducu kupnju.
Ekspoziciju.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
nadam se da ce sa ovim novim uopdateom da donesu poboljsanja za kameru i face unlock. Za kineski rom vec izaso update uskoro ce valjda i za global takodje bi trebalo i srpski jezik da ubace sto je plus.
 
Koji je problem sa face unlock? Po snimcima sa YT deluje izuzetno dobro, dosta bolje od onog na S8 recimo, komotno moze biti primarna zastita.
 
Poslednja izmena:
Problem je taj sto ga nema :) Na global romu nisu ubacilo face unlock ima samo na kineskom. Inace primetio sam skoro koliko sam postao panicar. Dodje baterija ispod 40% to panicno trazim punjac i onda shvatim da sa tim moze da mi izgura komotno jos 3h SoT ako ne i vise... Sta ti dečko radiš sto bi Djordje Čvarkov reko.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Kako nema,
meni fon stigao sa Face Unlock-om.
Screenshot_2018-01-08-12-15-09-293_com.android.updater.png
Screenshot_2018-01-08-12-15-27-659_com.android.settings.png

Btw, telefon mi je stigao prije 7 dana, nekima sam obecao review, pa cim uhvatim vremena napisacu svoje utiske.
 
Gorane tebi je nightly verzija ja pricam o stable. Kako si zadovoljan zadnjom kamerom?

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
Ja sam obecao poredjenje izmedju S7e kamere i Mi Note 3 i okacicu uskoro slike ali moram da priznam da sam ocekivao vise, mnogo vise. Toliko vise da mi se cini da je prednja bolja od zadnje. Ili sam isuvise naviko na samsungove boje i obradu.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno