Šta je novo?

Xiaomi Mi Note 3

Mutno? Sa cim si je ti to onda uporedjivao...
Prvo, kamera ima svega 12mpx. Kada uzmes da je zumiras do beksonacnosti na kompu dobices normalno manju ostrinu od bilo koje kamere koja ima 20mpx (mislim pravih 20mpx a ne one sto se dobijaju interpolacijom). Drugo, ocekivati od telefona da da sliku kao neki mirorrles ili DSLR je besmisleno (pa cak i oni imaju limite iako imaju kompleksnija sociva a o velicini glavnog senzora kamere da ne pominjem).
Posedujem full frame DSLR foto aparat vec dugi niz godina i ono o cemu ti pricas je besmisleno. Ne kontam, sta ocekujes od telefona za 300 eura, da ti fotografise one kratere na mesecu, da mozes kao oni CSI istrazitelji da zumiras do u trepavicu ili pak da su slike gotovo pa savrsene? Ovaj telefon daje sasvim dobre slike u dnevnom modu negde u rangu sa S7 i P9 (bolji je od LG G5, HTC10 i Iphone 7) i to je sasvim dovoljno za nekog ko nece da zumira do besvesti i ocekivati da slike vecito budu ostre.
I evo ti jos jedan savet, za vecu ostrinu, onda ti nabavi stativ, pa probaj sa smanjenjem duzine eskpozicije a povecavanjem vrednosti ekspozicije za 1/3 ili 2/3 ili mozda ISO vrednosti do max 400 i izvucices max iz ove kamerice.
 
^ma samo cepa u portrait modu, pa mu mutno ;)

Evo jedne od mene mada malo mutna...
daa3b41384d27b5905a60c39ed42d2cd.jpg


Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Dodju mi poruke ,procitam ih. I posle toga zvuk obavjestenja i dalje dolazi ali bez ikakvih poruka ili nekih drugih obavjestenja. Da li zna neko do cega moze ovo biti?

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Stari telefon Mi5 me nesto zeza, pa planiram da uzmem novi, jedna od solucija je ovaj modela recimo 6/64. Zanima me kako se pokazao, kolika je razlika u odnosu na Mi6? Mi A2 mi se jako svidja zbog metalnog kucista ali nema NFC, koliko vidim displej na Mi A2 je bolji i odnosu na Note3/Mi6? Da li je izasao zvanicni Oreo, da li ce biti nadogradnje i na Pie?
Moze neki predlog za neki telefon tog cenovnog ranga, ali da ima NCF i IR?
Koji je lepsi, negde sam procitao da se crni guli?
 
Poslednja izmena:
Mislim da ti je bolje da ideš na mix2 nego MI6/mn3.

Sent from my MI 8 SE using Tapatalk
 
On je skuplji ~100 eura.
 
Kako.. zar ova dva nisu oko 280 a mix2 320 ?

Sent from my MI 8 SE using Tapatalk
 
Mix 2/64 350 eura na mobilnom svetu.
 
~320e je na kp. Kod viđenijih dilera :)

Sent from my MI 8 SE using Tapatalk
 
Slazem se Mix2 je bolja opcija za malo vise para i sve to samo - samo? zbog dosta bolje podrske. Inace okacicu slike uskoro koje mislim da ce da otklone spekulacije oko sposobnosti kamere kod ovog modela.

Послато са Mi Note 3 уз помоћ Тапатока
 
mi mix2 kome je draga baterija ne uzimajte, najveci minus... previse trosi taj 835... takodje ekran je osetno losiji na mix 2... kamera, pojma nemam, meni deluju tu negde... 40e vise nije ni tu ni tamo...
 
Kao sto rece -=crusader=- baterija na mi mix2 je katastrofalna. Ne moze da izgura 5 sati ekrana ni da je non stop na najmanjoj svetlosti. Mi A2 ima par prednosti ali i par mana u odnosu na Mi Note 3. Prednosti su mu velicina ekrana, novije i brze punjenje, bolja prednja kamera (zadnja kamera je ista osim one tele za bokeh efekat) i sto dobija cesce nadogradnje. Nekom je i prednost taj stock android ili kako ga nazivaju One. Mane su visestruke. Prvo vise rama u Mi note 3, drugo bolje pozicioniran otisak prsta. Trece MIUI nudi vise od stocka (tipa dual aps, bolje sredjeno sucelje i brze kao i dodatne aplikacije poput mi galerije i sl.). Veci kapacitet baterije je kod Nota plus (subjektivno) lepsi je od kopije Iphona 7 (A2). E da, A2 podrzava ovu Vipovu najbrzu mrezu (band 20) dok Note 3 ne podrzava.
Takodje trenutno im je razlika u ceni oko 30 eura (skuplji A2).
 
O čemu pričate? Koristim Mi Mix 2 svakog dana, izvlačim 6-7H SOT. Baterija nije u rangu modela sa Snapdragon 625+4000mAh, ali izdrži jedan dan uz solidno korišćenja bez problema. Ekran takođe odličan.
 
Poslednja izmena:
mi mix2 kome je draga baterija ne uzimajte, najveci minus... previse trosi taj 835... takodje ekran je osetno losiji na mix 2... kamera, pojma nemam, meni deluju tu negde... 40e vise nije ni tu ni tamo...
Meni baterija uvek 5+h SOT i uvek izgura ceo dan bez problema....btw,po cemu je ekran osetno losiji na Mix2,ako mozes malo detaljnije? Za kameru se slazem,gledao sam fotke sa MN3,odlicne su,mislim da je isti senzor u pitanju. E sad,jedino zasto bih ja izbegao MN3 je to sto ima losiju sw podrsku,j nedostatak b20,recimo....

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Meni baterija uvek 5+h SOT i uvek izgura ceo dan bez problema....btw,po cemu je ekran osetno losiji na Mix2,ako mozes malo detaljnije? Za kameru se slazem,gledao sam fotke sa MN3,odlicne su,mislim da je isti senzor u pitanju. E sad,jedino zasto bih ja izbegao MN3 je to sto ima losiju sw podrsku,j nedostatak b20,recimo....

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
Nedostatak B20 ja do sad nisam osetio. MN3 da se hzme sa veeelikom rezervom i to ovako - sjajan generalno iredjaj sa dosta losom softwerskom podrskom ali juce su pustili sours kod za Oreo.
Par fotki cisto onako. Sisarka je ova druga zoom kamera stock ostalo GCam.
62b6d3a82b372697bff544ea103921ff.jpg
2a0083fc12123bb0e95a0b17952386cd.jpg
732b1475ca5eb88402cf20e73b19cea4.jpg
822f0a18d32e3d964477ff467dc5896f.jpg


Послато са Mi Note 3 уз помоћ Тапатока
 
Poštovanje svima!

Ako može mala pomoć u odabiru, imajući u vidu da se danima dvoumim između mi note3 i mi A2 tel...
Vidim da su telefoni sličnih karakteristika (što se tiče hardvera isti).
Ja sam se prvo zagrejao za mi note 3, al sad razmišljam o Mi A2, jeftiniji je 30-40e...pa ako može i objasnjenje, sto se tiče upoređivanja
ova dva modela...

Hvala!
Pozdrav!
 
Mi A2 нема NFC што мени и значи и не значи, користио сам више пута што као картицу што као Бус плус, волео бих да га имам на телефону. Видим да има већи дисплеј и резолуцију. А2 има слот за меморијску картицу, А2 је од метала и мени је лепши. Да напоменем, оба телефона сам само видео и држао мање од једног минута. Кад би А2 имао NFC узео бих њега. Мене Mi5 нешто зеза па и ја ако будем мењао телефон бирао бих између та два.

Послато са MI 5 уз помоћ Тапатока
 
A2 nema slot za mem. karticu..

Послато са Mi A2 уз помоћ Тапатока
 
A2 ima losiji ekran i losiju bateriju, manjak NFC cipa, odlicnu podrsku i cist android.
MN3 ne podrzava b20 mrezu, zajednica za razvoj je maltene mrtva, ali sad sa novim kernelom mozda ozivi, stereo zvucnici.
Kamere su im tu negde....

Ja imam istu dilemu, ali cinjenica da A2 ima ocajnu bateriju i kilav ekran me stalno odvraca od tog telefona. Dok me losa podrska za MN3 isto sklanja od njega...
 
Сад сам видео да А2 64/128 има слот за меморијску картицу а остале верзије немају, има ли неко инфо о томе.
40ce15261102f2a12c508d2e49989ba8.jpg


Послато са MI 5 уз помоћ Тапатока
 
Nema nijedna verzija A2 slot. Ti sa mobilnog sveta pojma nemaju.

1ee2af120be342c57a1cfd36b1858adb.jpg
 
Сад сам видео да А2 64/128 има слот за меморијску картицу а остале верзије немају, има ли неко инфо о томе.

Послато са MI 5 уз помоћ Тапатока

Molim te zaboravi da gledas bilo sta od podataka o telefonima na mobilnom svetu ;) predji lepo na gsmarenu ili phonearenu, ili kimovil.
 
Meni baterija uvek 5+h SOT i uvek izgura ceo dan bez problema....btw,po cemu je ekran osetno losiji na Mix2,ako mozes malo detaljnije? Za kameru se slazem,gledao sam fotke sa MN3,odlicne su,mislim da je isti senzor u pitanju. E sad,jedino zasto bih ja izbegao MN3 je to sto ima losiju sw podrsku,j nedostatak b20,recimo....

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

tebi 5+ SoT, meni 10h SoT... nisam ni rekao da je baterija na Mi Mix 2 katastrofa i da je neupotrebljiva vec da ko voli da sa 30% baterije pregura dan onda za njega Mi Mix 2 nije jer trosi podosta vise od chipsetova srednje kategorije, svaki 835 trosi dosta, nije Mi Mix 2 tu nesto specijalan...

ekran na Mi Mix 2 ima losiji ugao gledanja, osetno, sto opet ne znaci da je "krs"... nekome mozda ne smeta uopste, nit primecuje... daleko od toga da je big deal... veci mi je deal baterija jer se lozim na bateriju koju punim jednom u tri dana, meni je to izuzetno bitno... moze svaka baterija da se resi powerbankom al to mi jednostavno nije elegantno, ocu telefon koji vec ima bruka bateriju i tacka, mislim da mi je cak to prvi parametar po kom odlucujem...
 
Ako vec hoces monstrum bateriju onda idi na Max seriju :)

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 

Evo ja da ti dokazem da telefon moze skoro 10 SoT. U sustini meni je prosek od 8 do 9 nakon 6 meseci koriscenja.
Da su na ovo cudo stavili super Amoled i da su mu stavili kvalitetniju prednju kameru, ja mislim da ne bi postojao bolji telefon do 450 eura definitivno.
Sto se tice novijeg softvera, ja ne znam sta to fali ovom sadasnjem? Otkljucavanje prepoznavanjem lica (koje je uzgred *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau* sobzirom da nije 3d vec flat skener) i ono slika u slici su jedina dva poboljsanja koja ja vidim da je Miui 10 donio uz naravno kozmeticke izmene (neke su lepse, neke ruznije - subjektivni dojam) i losiju optimizaciju baterije za 90% uredjaja za koje je izasao.
 
PiP nije opcija MiUI 10, nego od Oreo verzije Androida.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno