Šta je novo?

Xiaomi Mi Note 3

Nisam još pazario fon, u toku ovog meseca verovatno.
Isprobaj, uvek se možeš vratiti na stock Miui.
Dva puta sam resetovao moj u roku od 5 dana. Izgubio volju da uzaludno trosim vreme. Ovo je, čini mi se, skoro izašlo, pa mi je malo verovatno da ima manje bagova od oficijelnog.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Ko zna, možda te je zapao poluispravan primerak.
Ako je tako nema roma koji će rešiti stvar.

Sa druge strane, ako ti je već otključan bootloader isprobaj kada nadješ vremena i MoKee, pa ako tamo radi navigacija uredno tada imaš 100% potvrdu da je sve ok hardverski sa tvojim telefonom.
 
Proveri taj gps meni u kolima za 3 sekinde bukvalno nadje fix.
5dd7a61efe9bd97c13d2893cbd659acb.jpg


Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Proveri taj gps meni u kolima za 3 sekinde bukvalno nadje fix.
5dd7a61efe9bd97c13d2893cbd659acb.jpg


Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
Pokusao u kolima i autobusu i nije uspelo. Takodje u zgradi, u kuci, na sred njive daleko od dalekovoda.

Hteo sam da ga polomim pre neki dan u Beogradu. Nije mi poznat grad a ja lutam jer me GPS pozicionira u ulici pored, a kompas usmerava sa greškom od 90 stepeni.

Ne znam jel garancija pokriva ovo. Dolazim u iskušenje da pokušam da ga vratim.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Šta si ovde izabrao?

28b592556298d8b9154a8d8965bcea8a.jpg
 
Malopre u Panteleju a sad u Mokranjcevoj i u oba slucaja je bilo ok. Koju verziju OS-a imas?

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
P. S. Evo jos jedan SC sa iskljucenim wifijem inace sam u kuci.
a0ef449aee63d0742ecbeb2c3dbd5e0c.jpg
 
Poslednja izmena:
To je to i meni je ista verzija. Zaista ne znam sta da ti kazem. Kontaktiraj prodavca od kog si telefon kupio pa mu objasni sta je problem.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
To je to i meni je ista verzija. Zaista ne znam sta da ti kazem. Kontaktiraj prodavca od kog si telefon kupio pa mu objasni sta je problem.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
Kaže nema pojma, verovatno sledeći apdejt rešava problem. Zovem ga ponovo čim prođe frka oko nove godine.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Evo dve fotografije na brzinu jedna je sa HDRom druga je normalna. Po meni HDR mnogo tvikuje boje i sve ostalo lepo izgleda ali se bas vidi da je dirano dok ova druga mi je apsolutno prirodna.


P. S. Sta koriatite da mogu da okacim slike u punoj velicini tapatalk bas kompresuje pa gubi na detaljima.
85c7f28cc234f27a548ad0f37c17eb4c.jpg
a37b7d0295c85260f8b58723e1631574.jpg


Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Koristi Flickr. Dobiješ 1TB.
 
Jel je pokušao neko da flešuje xiaomi.eu ROM? Ne nužno na ovom modelu. Kakva su iskustva?

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
@Ivan.i da sad sam skinuo malo mi cudno bilo sve te nule za backup :) okacicu slike samo da se sacuvaju.

Ja nemam iskustva sa flesovonjam miui romova ali ako hoces pitaj na A1 temi tamo ima brdo ljudi koji svaki dan fleauju recice ti sta i kako u detalje. Jedino sto sam citao na netu da je eu rom bolji od globalnog.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
@Ivan.i da sad sam skinuo malo mi cudno bilo sve te nule za backup :) okacicu slike samo da se sacuvaju.

Ja nemam iskustva sa flesovonjam miui romova ali ako hoces pitaj na A1 temi tamo ima brdo ljudi koji svaki dan fleauju recice ti sta i kako u detalje. Jedino sto sam citao na netu da je eu rom bolji od globalnog.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
A1 je stock android. Ovde se radi o MIUI-u.



Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Prodavac je prihvatio garanciju. Kaže da ga odnesem u servis od ponedeljka.

Razmišljam da li da posle uzmem isti ovaj ili MI6.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Ni MI6 ti nije global, fali mu B20, ako baš hoćeš global, idi na Mi A1...
Ali, ne očekuj uporedive performanse, meni je taj S625 ponekad solidno štucao...
Nešto je, meni lično, MI6 konfekcijski... Ovaj mi nekako ima dušu :)

Mi Note 3
 
Ni MI6 ti nije global, fali mu B20, ako baš hoćeš global, idi na Mi A1...
Ali, ne očekuj uporedive performanse, meni je taj S625 ponekad solidno štucao...
Nešto je, meni lično, MI6 konfekcijski... Ovaj mi nekako ima dušu :)

Mi Note 3
Bio pre na SD650. Nisam lud da se downgrade-ujem sad. Tolko sam zavoleo Xiaomi i MIUI da mi se uopšte ne istražuju drugi proizvođači.

I ovaj sam uzeo samo zato što je jedini iz tog ranga sa SD660.



Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Bio pre na SD650. Nisam lud da se downgrade-ujem sad. Tolko sam zavoleo Xiaomi i MIUI da mi se uopšte ne istražuju drugi proizvođači.

I ovaj sam uzeo samo zato što je jedini iz tog ranga sa SD660.



Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
...i BT 5.0 i 6GB Rama...itd

Mi Note 3
 
@djurkas kako ti se cini kamera, meni deluje da dx mark slikao u manual modu sve. Od 5 fotografija 3 su ok 2 su super s tim da tap to focus meni nekako ne funckionise tj cini mi se da on fokusira sta on resio da fokusira i nema dalje.Druga stvar je ta sto blic iako na auto u mracnijim uslovima on nekako izbegava da ga koristi a slike sa blicom su zaista dobre (okacicu primer) P. S. U postavkama se igrao malo sa kontrastom itd na high ili na higher i dobio sliku 99% identicnu kao na s7e sto znaci da moze. Beauti mod je interesantan jer daje nekad bolje rezultate nego cist foto mod. (na 1ili2 podesen).

https://flic.kr/p/2379xKH
https://flic.kr/p/21LujHT


Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
@djurkas kako ti se cini kamera, meni deluje da dx mark slikao u manual modu sve. Od 5 fotografija 3 su ok 2 su super s tim da tap to focus meni nekako ne funckionise tj cini mi se da on fokusira sta on resio da fokusira i nema dalje.Druga stvar je ta sto blic iako na auto u mracnijim uslovima on nekako izbegava da ga koristi a slike sa blicom su zaista dobre (okacicu primer) P. S. U postavkama se igrao malo sa kontrastom itd na high ili na higher i dobio sliku 99% identicnu kao na s7e sto znaci da moze. Beauti mod je interesantan jer daje nekad bolje rezultate nego cist foto mod. (na 1ili2 podesen).

https://flic.kr/p/2379xKH
https://flic.kr/p/21LujHT


Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
Ne vredi, nisam ti ja stručnjak za to, pitaj @hsv.stoned ili nekog ko se tu specijalizovao.
Meni kamera služi za fotkanje klinaca, i znače mi dobre P&S fotke, a tu je ovde koliko vidim situacija kao i sa MI6, za dobru fotku, mora manual...

Mi Note 3
 
@andon94 sad mi je palo na pamet sto ne probas da testiras gps preko onog menija? Ides u about pa klikces na kernel version i izbaci ti test meni. Gps je mislim 38 stavka pokusaj da tako istestiras da vidis.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
@andon94 sad mi je palo na pamet sto ne probas da testiras gps preko onog menija? Ides u about pa klikces na kernel version i izbaci ti test meni. Gps je mislim 38 stavka pokusaj da tako istestiras da vidis.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
To je bila jedna od prvih stvari koju sam pokusao... Nista ne pomaze.

Vraćam ga prodavcu sledeće nedelje. Sveo sam izbor na tri modela, Nokia 8, MI6, Mi Mix 2. Pokušaću da improvizujem nekako i sačekam da Mix 2 pojeftini.

Rešio sam da iskesiram telefon jer ga pola godine koristim kao zamenu za komp. Strah me je samo od garancije od godinu dana sa kp.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Svakako tvoj izbor samo mislim da ces mlrati da cekas da on posalje telefon na servis pa ako otklone gresku vracaju ti ga. Inace da nemas problem sa GPSom kako bi bio zadovoljan telefonom?

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Svakako tvoj izbor samo mislim da ces mlrati da cekas da on posalje telefon na servis pa ako otklone gresku vracaju ti ga. Inace da nemas problem sa GPSom kako bi bio zadovoljan telefonom?

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
Nemam zamerki.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno