Šta je novo?

Xiaomi Mi Note 3

Vrlo verovatno da je tako iz razloga sto signal bolje prolazi kroz staklo nego kroz aluminijum.
 
Nema ga nigde na kp po normalnoj ceni nekoj 320-325e ... I gde ga ima racunaju evro 120 O.O Jel ima neko predlog za nekog prodavca ? Kakav je dado ? decko daje garanciju godinu dana ali usmenu ......
 
Evo malo stvari za bateriju:
3 gmail naloga, BT sat povezan, oko pola sata poziva, 4G mestimično, većina na wifi...
Realno nešto preko 6h na dva dana, meni sasvim dovoljno...
6895d97ac70299aa3fc48c0315c8bb29.jpg
830bf53addda43d6cc6eea69b72c8658.jpg


Mi Note 3
 
Poslednja izmena:
Ajde okaci neke fotke kad stignes.
 
Uzeh i ja ovaj model u plavoj boji :) Ako neko ima neka pitanja pisite. Ovh dana cu da okacim slike sa mi note 3 i sa S7e uporedne cisto da vidim da li je kamera zaista toliko dobra kao sto DX mark ocenio. Prednja mislim da je bolja posto meninje na s7e nekako dosta losa.moj utisak.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Uzeh i ja ovaj model u plavoj boji :) Ako neko ima neka pitanja pisite. Ovh dana cu da okacim slike sa mi note 3 i sa S7e uporedne cisto da vidim da li je kamera zaista toliko dobra kao sto DX mark ocenio. Prednja mislim da je bolja posto meninje na s7e nekako dosta losa.moj utisak.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
Ajd molim te, ja nikako da okačim neke noćne fotke...
Pitali ste i za GPS , juče sam ga prilično koristio, hvata trenutno, i nikakvih problema sa signalom...

Mi Note 3
 
Evo nekoliko za početak nikakva podešavanja na kameri nisu dirana "point and shoot" mod takoreci.
8f35b144e46b2021b61003ae2094f165.jpg
192abee16cc67ce8a2edb39e1a0a1c66.jpg
7778dbb547a4b1d182c607d577d1da04.jpg
d164e59e16c44375ee251e26f2e720dd.jpg


Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Da dodam jos koji snimak ekrana posle celog dana korišćenja bat.

P. S. I sa ovih preostalih 15% bi mogo da izvučem ja mislim još sat ipo SOT-a jer sam primetio da posle 20% baterija se sporije trosi/prazni.
db2af97c418721fec21a4ebce6758f42.jpg
0fe3eda3f336ae6701e1c77a124f5916.jpg
a14a2089ec02aaa5b611ba2a329d1243.jpg
cdac985f7e1797a04ca4dc70f5509b13.jpg
f8a2377339851ca78f09408807432c3a.jpg
847cda94f59fc7da97cd6c318a8385e9.jpg
432172fb0e6f25dbd2314b399021355c.jpg


Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Da potvrdim kolegu, da u jednom danu korišćenja, baterija može i do 10h SOTa... Ja ipak ne koristim telefon toliko i sasvim mi je dovoljno 6-7 sati u dva dana, što je teško izvodljivo samo ako si non stop na 4G

Mi Note 3
 
Jel si uzeo neku masku i zaštitno staklo?

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk

P. S. Evo jedne fotografije u apsolutnom mraku, primetio sam da bolje slike pravi kad jednostavno samo slikas nego kad manual no klikneš za fokus pa slikas ne razumem zbog čeka ali mi se tako čini.
07c14b702b73e02877021154dd47807d.jpg
 
Poslednja izmena:
Dobio silikon fabricki , uz njega, a staklo jok, niti ću da stavljam...

Mi Note 3
 
Jel ima neko problem sa navigacijom?

Kompas cas radi cas ne. GPS uopšte nije precizan.

Koristim pored Google Maps I Wikiloc za treking, tako da su mi to prilično vazne stavke. Pokusao sam da testiram senzore u developer modu, fabrički sam resetovao telefon jer sam sumnjao da postoje smetnje između nekih aplikacija i nista.

Ceo net na engleskom sam procesljao i nista nisam našao. Razmišljam da ga vracam prodavcu ako ne uspem da resim problem.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Ja za sada ne, daj konkretno kada se dešavaju problemi, pa da probam da testiram...

Mi Note 3
 
Ja za sada ne, daj konkretno kada se dešavaju problemi, pa da probam da testiram...

Mi Note 3
Kompas radi kad mu se ćefne. GPS povremeno tačan na Wikiloc-u, dok je na Google maps odstupanje od jedno dvadesetak metra.

Konstantno je tako. Nema nikakvu korelaciju sa tim gde se nalazim.

Evo sad me ponovo zeza. Ne mogu da se ulogujem na FB Lite... kaže pogrešna šifra, a tom sam se šifrom ulogovao na messinger.



Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Kompas radi kad mu se ćefne. GPS povremeno tačan na Wikiloc-u, dok je na Google maps odstupanje od jedno dvadesetak metra.

Konstantno je tako. Nema nikakvu korelaciju sa tim gde se nalazim.

Evo sad me ponovo zeza. Ne mogu da se ulogujem na FB Lite... kaže pogrešna šifra, a tom sam se šifrom ulogovao na messinger.



Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
Ma jok, evo, nalazim se u zatvorenom prostoru, i nalazi GPS lokaciju odmah, a i fabrički kompas radi bez greške...
A problem sa fb lite ne bi trebalo da ima veze sa gpsom :)

Mi Note 3
 
FB Lite je samo deo frustracije oko ovog telefona...

Misliš da je neki hardverski nedostatak? Koliko ti je precizno odredio lokaciju?

Razmišljao sam neki custom ROM da ubacim. Naišao sam na neki Epic, ali nisam istraživao još uvek.

Dosta sam se razočarao podrškom iskreno da ti kažem. Koristio sam Redmi Note 3 do skoro čiju sam svaku zavrzlamu mogao da resim guglanjem. Ovo ne mogu da nađem ni na desetoj strani Gugla.

Šta koristiš od zaštite inače? Gledao sam ponudu na Aliju ali nisam oduševljen. Za sad sam samo na silikonskoj maskici iz kutije i ojačanom staklu.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Ma jok, evo, nalazim se u zatvorenom prostoru, i nalazi GPS lokaciju odmah, a i fabrički kompas radi bez greške...
A problem sa fb lite ne bi trebalo da ima veze sa gpsom :)

Mi Note 3
FB Lite je samo deo frustracije oko ovog telefona...

Misliš da je neki hardverski nedostatak? Koliko ti je precizno odredio lokaciju?

Razmišljao sam neki custom ROM da ubacim. Naišao sam na neki Epic, ali nisam istraživao još uvek.

Dosta sam se razočarao podrškom iskreno da ti kažem. Koristio sam Redmi Note 3 do skoro čiju sam svaku zavrzlamu mogao da resim guglanjem. Ovo ne mogu da nađem ni na desetoj strani Gugla.

Šta koristiš od zaštite inače? Gledao sam ponudu na Aliju ali nisam oduševljen. Za sad sam samo na silikonskoj maskici iz kutije i ojačanom staklu.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Nisam ti ja neka picajzla po pitanju zaštite telefona... Uglavnom staklo koje mi prvo padne pod ruku, i silikon. Ovde čak ni staklo nisam stavio...
Lokaciju je jako precizno odredio, a što se podrške tiče, ipak ovo nije global verzija, niti se ista, koliko ja znam, očekuje... Svejedno, meni se telefon svideo, kako HW, tako i izgled, i, naravno, mora se i zažmuriti na neke sitnice...

Mi Note 3
 
Nisam ti ja neka picajzla po pitanju zaštite telefona... Uglavnom staklo koje mi prvo padne pod ruku, i silikon. Ovde čak ni staklo nisam stavio...
Lokaciju je jako precizno odredio, a što se podrške tiče, ipak ovo nije global verzija, niti se ista, koliko ja znam, očekuje... Svejedno, meni se telefon svideo, kako HW, tako i izgled, i, naravno, mora se i zažmuriti na neke sitnice...

Mi Note 3
Ovo valjda jeste global verzija. Ne znam šta je kod tebe.
d9fbe56310417366b1cb88c0f34f9272.jpg


Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Mjslio je na telefon ne na rom. Telefon nije namenjen globalnom trzistu. Ja sam probao gps i sta znam na gps testu unutra u zgradi u stanu mi naso fix posle 10/20secc i preciznost je od 13/17 metra pokusavu posle da izadjem ispred i probam.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Ovo valjda jeste global verzija. Ne znam šta je kod tebe.
d9fbe56310417366b1cb88c0f34f9272.jpg


Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
Ne, to je flesovani global Rom od drugog Xiaomija (nisam gledao kog, ali znam da mu je otisak prsta na leđima, što možeš videti prilikom postavljanja otiska prsta). Inače, isto je i kod mene...
Sam telefon ne postoji u global verziji još (da postoji, imao bi i čuveni B20)

Mi Note 3
 
Mjslio je na telefon ne na rom. Telefon nije namenjen globalnom trzistu. Ja sam probao gps i sta znam na gps testu unutra u zgradi u stanu mi naso fix posle 10/20secc i preciznost je od 13/17 metra pokusavu posle da izadjem ispred i probam.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
Eh kad bi mogao da istrazim kineski net. Ubeđen sam da postoji neki fix.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Ne, to je flesovani global Rom od drugog Xiaomija (nisam gledao kog, ali znam da mu je otisak prsta na leđima, što možeš videti prilikom postavljanja otiska prsta). Inače, isto je i kod mene...
Sam telefon ne postoji u global verziji još (da postoji, imao bi i čuveni B20)

Mi Note 3
Misliš da je realno da se nadamo autentičnoj globalnoj verziji?

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Imas report pa prijavi tvoj problem ja mislim da je to 99% softwerski problem.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Iskreno ne znam da li će dobiti hw global verziju, ako dobije, imaćemo i autentični global rom

Mi Note 3
 
Nazad
Vrh Dno