Šta je novo?

Xiaomi Mi Note 3

Ja nisam , i fino kesira sa ovih 6gb.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Koliko bolji ekran stvarno ne znam zbog činjenice da ima problema sa image retention... Lg je uvek imao sjajne kamere tu nema price. Malo je my je i CPU problem jer generalno SD 820 ima problem sa prevelikim zagrevanjem.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Pa onda Mi6>Mi Note 3> Redmi Note 5 Pro.

Mi6 ima isti senzor kamere kao MN3 mada kazu da su bolje slike na MN3 ali ako ubacis GCam onda to nece da bude problem a dobijas bolji procesor,kompaktniji telefon (ako ne preferiras 5.5 inca) i sigurno bolje i brze nadogradnje nego za ostale modele xiaomija. Redmi Note 5Pro samo zato sto je nov i sto su ga nahvalili na testovima mada najbolje da sacekas dok ga ne opipaju korisnici prvo.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk


Kamera ti je prioritet ?

Zasto mislis da ako uzme Mi6 da ce imati brze nadogradnje od MN3? Barem ja kad sam koristio xiaomi, uvek su svi dobijali u isto vreme noviju verziju ROMa. Sem onih modela koji izlaze u vreme kad se izbacuje ful verzija novog MIUI ROMa ( ono, 6,7,...) . Pa onda ti novi izidju odmah sa tom verzijom ROMa a drugi cekaju malo.
 
Zato što znam sta pricam. Mi 6 ima Oreo (mislim da je beta ali opet), global stable mu se redovno updatuje, ima global betu... MN3 nije dobio ni jedan još update za global stable of kad je izaso u novembru /decembru. Nema ni global betu. Bolji support definitivno na MI6 voleo bi da nije tako ali to je činjenica.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Chinese stable je na 9.2 akos e ne varam global je jos na 9.1. To sto pisu mogu macku o rep da okace. Android security patch level 2017.10.1. To je oktobar mesec. Valjda cemo da docekamo neki update. Ima procurela beta global ali to je pitanje da li ce nekad da se pojavi uopste posto jos nisu ni testere trazili. Situacija na terenu je takva.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Nikad nisam instalirao kineske verzije ROMa, uvek samo sa ovog sajta sto sam postavio.
 
Xiaomi.eu su "očišćeni" kineski romovi. Dakle bazirani su na kineskom a ne na global romu.

mi4c miui9
 
Xiaomi.eu nisu officail, nego custom rom-ovi. Velika je to razlika.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Xiaomi.eu nisu officail, nego custom rom-ovi. Velika je to razlika.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Upravo tako, ja pricam o zvanicnim xiaomi nadogradnjama.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Kakve veze ima, baziraju se na oficijalnim romovima. Prilagodjeni su vise Evropskim korisnicima. Ne znam zasto ih ne koristiti.
Ko ce cekati kineze da se smiluju :)
 
Poslednja izmena:
Samo sa Redmi 5 :)

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Nisam bio jedan od njih ali polako postajem.. Kraj februara je 4 meseca nema jedan update.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Pozdrav Mi Note 3 zajednici od novog člana,

ono što mene zanima a ne mogu da nadjem odgovor na internetu je da li postoji način da screenshotove ne trpa automatski u Google photos (jer vidim da sve iz DCIM foldera odmah prebacuje u GP)?
 
Pozdrav, mislim da nema. Ako odes u google photos pa settings pa backup and sync videces foldere koji se automatski bekapuju tu koliko sam ja video nema posebno screenshot.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Izvinjavam se,otisao na GSM arenu da uporedim spekove,i nisam provalio da mi je izbacio LG V30 mesto V20,pogresio sam :)
 
pa da, jer Xiaomi screenshot-ove čuva u DCIM folderu, a GP automatski sve odatle aplouduje pa ne vidi kao zaseban folder.
 
može li nekako da se namesti da na lock screen stoji vidget vremenske prognoze, to sam imao na htc-u. Skinuo sam neku temu sa kojom je na lock screen-u imao kalendar
 
može li nekako da se namesti da na lock screen stoji vidget vremenske prognoze, to sam imao na htc-u. Skinuo sam neku temu sa kojom je na lock screen-u imao kalendar
Kod MIUIa to zavisi id teme. Probaj ovu >>> Here's a theme I thought you might like: UFORIA [DD]! Link: http://zhuti.xiaomi.com/detail/fdfed8b3-befa-4afe-be51-d8531bf25742
Ima vidget i ima tonu podesavanja sama tema. Jedino sto ne moze da se promeni lockscreen wallpaper (barem ja nisam uspeo).

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Da se prijavim na temu, stigao plavi MN3 :)
Presao sa S5, odlican je ekran ali se ipak malo navikavam na hladnije boje. miui mi nije bas najbolje legao za sad. To sam primetio jer sam samo podesio osnovno sta mi treba i nisam detaljno istrazivao. Svako malo pa uzmem telefon da se jos jednom uverim koliko je brz, to me je odusevilo.

Imam nekoliko pitanja pa ako moze odgovor:
1. Primetio sam ponekad duple notifikacije i bedž na ikonicama ne broji lepo, a ponekad i ne radi. Jel to bug?
2. Security optimise i analyze battery usage treba li to koristiti?
3. Kako da obrisem preinstalirane aplikacije na primer Duo?
4. Fabricki browser valja li cemu? Navikao sam na kombinaciju chrome + samsung internet

Hvala svima koji su mi pomogli u izboru telefona :)
 
Da se prijavim na temu, stigao plavi MN3 :)
Presao sa S5, odlican je ekran ali se ipak malo navikavam na hladnije boje. miui mi nije bas najbolje legao za sad. To sam primetio jer sam samo podesio osnovno sta mi treba i nisam detaljno istrazivao. Svako malo pa uzmem telefon da se jos jednom uverim koliko je brz, to me je odusevilo.

Imam nekoliko pitanja pa ako moze odgovor:
1. Primetio sam ponekad duple notifikacije i bedž na ikonicama ne broji lepo, a ponekad i ne radi. Jel to bug?
2. Security optimise i analyze battery usage treba li to koristiti?
3. Kako da obrisem preinstalirane aplikacije na primer Duo?
4. Fabricki browser valja li cemu? Navikao sam na kombinaciju chrome + samsung internet

Hvala svima koji su mi pomogli u izboru telefona :)
1) da to je bug na global romu cekamo update
2) zapravo valja i korisno je
3)Mislim da moras da rutujes telefon da bi to obrisao,pokusaj sa disable ako ne ostavi ga,ukini mu autostart i toliko.
4) browser je ok ali je Chrome bolji naravno,dosta sad hvale Samsung browser ja nisam probao ali skini imas na play storu.

Tema je tu,sta god da treba pitaj. Savet ti je moj da kupis folije odmah. Meni vise pasu obicne plasticne jer pokrivaju i zadnju i prednju stranu od ivice do ivice. I maska neka ce ti trebati isto ona sto dolazi uz tel se vise masti i prlja od samog telefona.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Hvala znaci cekamo update generalno.

Folije ne bih stavljao za sad. Uzeo sam obicnu providnu silikonsku i bas je lepo legla dobar kalup, nema veze sto ostaju prsti :)
 
Hvala znaci cekamo update generalno.

Folije ne bih stavljao za sad. Uzeo sam obicnu providnu silikonsku i bas je lepo legla dobar kalup, nema veze sto ostaju prsti :)
Stavi napred nesto. Ove plasticne ni ne osetis ni ne vidis (ako zalepis lepo). Marta bi trebao da bude novi global update. Do tad skini neku igru i uzivaj :) Slikaj nesto.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Nesto mi gasi Bluetooth cim zakljucam telefon, moze li se negdje provjeriti sta?
Kad restartujem telefon, ne gasi se par dana i onda opet pocne...
Koristim Mi Fit i Mi Tools zbog Mi Band-a, ali nisam nasao tamo nista sto bi onesposobljavalo bluetooth.

Mi Note 3 via Tapatalk
 
Nesto mi gasi Bluetooth cim zakljucam telefon, moze li se negdje provjeriti sta?
Kad restartujem telefon, ne gasi se par dana i onda opet pocne...
Koristim Mi Fit i Mi Tools zbog Mi Band-a, ali nisam nasao tamo nista sto bi onesposobljavalo bluetooth.

Mi Note 3 via Tapatalk
Pogledaj da nije ubaceno u battery saver neka od tih aplikacija. Pokusaj da ih zakljucas u RAM (povuces na dole).

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Sad sam restartovao telefon tako da se sad ne gasi, pokusacu za par dana kad opet pocne...

Mi Note 3 via Tapatalk
 
Sad sam restartovao telefon tako da se sad ne gasi, pokusacu za par dana kad opet pocne...

Mi Note 3 via Tapatalk
Kako hoces ali to nije resenje,pokusaj ono sto sam ti napisao.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Znam, ali ne mogu sad provjetiti dok se ponovo ne desi :)

Mi Note 3 via Tapatalk
 
Od juče imam problem sa valjanim zagrejavanjem moba dok se koristi, kao da mi neko u pozadini kopa kriptovalute :)
Zbog toga mi i baterija duplo kraće traje.

Ipak ću morati uskoro da odradim root jer drugačije ne može da se otkrije šta tera CPU da radi na max dok je upaljen ekran.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno