Šta je novo?

Xiaomi Mi Note 3

Možda moze stock kamera ali samo na manual.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk


Koliko ja vidim, ovde se jedino isplati biti sto skromniji.Evo, moj Galaxy S3 prvog maja puni 4 godine, i planiram da ga zamenim sa MN3. Kakva god kamera da bude, bice bolja od moje, tako da telefon bar 3 godine, posle ce i cigla da bude kao nadogradnja,cim ljudi ovaj fon porede sa S7,onda je odlican,a drug fotograf kaze da manual moze skoro sve nedostatke da nadomesti,jeste zezanje sto mora da se cacka,ali ipak,300 e :D

Edit:Sta mislite ljudi,da li je bolje na kp da se uzme od onog lika iz Subotice(Stankovica) ili Gremlina.Ovaj Stankovic ima plavi model,on mi deluje apsolutno superiorno u odnosu na bilo sta sto sam do sad' video.
 
Poslednja izmena:
Koliko ja vidim, ovde se jedino isplati biti sto skromniji.Evo, moj Galaxy S3 prvog maja puni 4 godine, i planiram da ga zamenim sa MN3. Kakva god kamera da bude, bice bolja od moje, tako da telefon bar 3 godine, posle ce i cigla da bude kao nadogradnja,cim ljudi ovaj fon porede sa S7,onda je odlican,a drug fotograf kaze da manual moze skoro sve nedostatke da nadomesti,jeste zezanje sto mora da se cacka,ali ipak,300 e :D

Edit:Sta mislite ljudi,da li je bolje na kp da se uzme od onog lika iz Subotice(Stankovica) ili Gremlina.Ovaj Stankovic ima plavi model,on mi deluje apsolutno superiorno u odnosu na bilo sta sto sam do sad' video.

Što se tiče kamere, da, naravno da je bolja od S3, i to nekih 2.6 puta ;-). Sa S7 nije u rangu, više je negde između S6 i S7. S7 je noću u prednosti. Čačkanjem može da se popravi kamera 15-20%. Što se tiče Stankovića i Gremlina - Stankovića ne poznajem i ne mogu o tom čoveku ništa da kažem. Od gremlina sam pre dve godine kupio Redmi 3s. Pucao mu je Wii fii, čovek mi bez pitanja doneo drugi,zapakovan. Daje garanciju od godinu dana na komplet telefon, a ne one priče - nema garancije na bateriju, na ovo na ono. Od njega sam uzeo još 3 Xiaomija posle toga. Ni sa jednim nisam imao problem.Doživeo sam da mi lik sa KP kad sam mu reklamirao telefon na koji mi je dao godinu dana garanciju, kaže - pa nisam ga ja pravio, ja ti samo garantujem da je telefon nov i da nije kopija. Zanimljiva garancija. Tako da , dobro razmislite od koga uzimate
 
Moguce da je kamera zaista losija od s7,doduse ja sam poresio sa s7e sestrin (bez hdr-a) i ucinilo mi se da je malo bolja,moguce zbog toga sto sam sve slikao danju. Ako budem u prilici da opet uzmem sestrin telefon okacicu neke nocne fotografije. Interesantno je to da kad koristim blic i objekat je relativno blizu slike su skroz dobre.

P.S. evo nekoliko na brzinu u skoro totalnom mraku.
9c50fd5fa0430720b431b1e0909a16a9.jpg
fd4919d1034e7b6e8dbb052c7d989515.jpg


Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Takođe preporuka za Gremlina, uzeo već desetak telefona od njega, što sebi što za bližu i dalju rodbinu...

Mi Note 3
 
@kazanovas klinac ti je tezak pozer :D

Za mene slike sa blicom su stvarno ok da ne kazem dobre. Pocne da mrsi konce kad nece blic da opali iako je na auto. Inace koliko sam primetio najbolje je da ostavite opcije kamere na vec fabricki podesene a ko zna kako da slika taj ce ionako da koristi manul mod.


Evo ga moj flick nalog pa me zapratite :) Salim se nemojte,pogledajte slike i prokomentarisite ko jos prati nekog na flick Boze svasta haha.

https://flic.kr/s/aHskrQ7jJp

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Koliko vidim, nocu fotka na 1/17sec...kad je mracno, udjes u manuelni mod, ostavis auto iso, samo ekspoziciju stavis na 1/10sec ili manje i uzmes vazduh i skljocnes...mozda opalis 2 fotke za redom i dobices fotku sa duplo manje suma.. :D
 
Koliko vidim, nocu fotka na 1/17sec...kad je mracno, udjes u manuelni mod, ostavis auto iso, samo ekspoziciju stavis na 1/10sec ili manje i uzmes vazduh i skljocnes...mozda opalis 2 fotke za redom i dobices fotku sa duplo manje suma.. :D
Ima 1.15 i 1.8 ,probacu veceras mozda stvarno budu bolje slike.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
@Kidence

Koliko je siguran xiaomi.eu rom što se tiče sigurnosti podataka , tipa šifre za gmail/Google nalog itd itd ? Razmišljam da ga stavim + gcam, ali nekako više verujem Kinezima nego njima.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pa to je Kineski rom, samo preradjen... Nema razloga da sumnjas u xiaomi.eu... Pre ce neki program da ti pokrade podatke, nego Xiaomi.eu rom.
Ako se plasis, ukljuci sms ili neki drugi vid zastite za gmail. Samo sifra danas je slab vid zastite za bilo sta...

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
To ću i da uradim :) javljam ovih dana koja je najbolja gcam za ovaj model

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Covek ovako kad hoce da kupi ovaj telef pa cita vase komentare gdje neki kude a neki hvala,u konfuziju udje ali bas .
Ovaj sam odredio da kupim jer su ga forumasi preporucili kao veoma dobru kameru.
Ipak vama vjerujem koji posjedujete ovaj telefon,da je njegova kamera mngo dobra.
A ovo sto Kidance kaze za yt testova pocinjem da vjerujem, a moguce je vrlo za ovaj model za kojeg nisam nasao vise od 5testova.

Sent from my Mi-4c using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pa bas zbog toga sam i pricao ljudima da pisu mini preglede i utiske kako se njima svidja telefon jer je neko pre ovog telefona koristio samsung,neko lg neko huawei i onda mogu da porede. Ja nisam vide do sad niko ko ima ovaj telefon da je napisao da je zazalio sto ga je kupio i da mu ne odgovara da nije zadovoljan. Ako ima takvih treba da napisu. Inace ima dosta testova za ovaj telefon jos pre nekoliko meseci su izasli uglavnom Youtuberi bukvalno ga zovu mi6 plus iako ima slabiji procesor u svakodnevnom koriscenju se ne primecuje nikakva razlika. Druga stvar vecina youtubera koji prave recenzije ovakvih kineza pa i neki koji imaju i bolje telefone na testovima ga sad koriste kao daily driver a to sigurno znaci nesto. Sto se tice kamere ja imam zamerku da su slike unutra i pri slabom osvetljenju mnogo ispeglane pa izgleda lose. Ja pricam za "point and shoot" metod a ne manul mod. Ako hoces sacekaj jos malo posle kineske nove godine bi trebali napokon da dobijemo novi stable global rom pa ce mozda i to da isprave. Ostali hvale GCam i kazu da resava stvar , ja to nisam probao i ne znam da li je stvarno toliko bolje ili ne. Imas telegram grupu za MN3 udji i pitaj ljude da ti posalju flickr linkove sa slikama pa sam proceni.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Covek ovako kad hoce da kupi ovaj telef pa cita vase komentare gdje neki kude a neki hvala,u konfuziju udje ali bas .
Ovaj sam odredio da kupim jer su ga forumasi preporucili kao veoma dobru kameru.
Ipak vama vjerujem koji posjedujete ovaj telefon,da je njegova kamera mngo dobra.
A ovo sto Kidance kaze za yt testova pocinjem da vjerujem, a moguce je vrlo za ovaj model za kojeg nisam nasao vise od 5testova.

Sent from my Mi-4c using Tapatalk

Zavisi šta čovek od kamere očekuje. Ja sam kritikovao kameru jer sam očekivao savršenstvo. Nekome je ona mnogo bolja nego što očekuje i nego što mu treba. Najbolje ti je da vidiš realne fotke i da sam proceniš. Eto, ja mogu da uslikam sve što hoćeš i da postavim da vidiš. evo ti par fotki kao orijentir - https://www.flickr.com/photos/160087854@N02/
 
Zavisi šta čovek od kamere očekuje. Ja sam kritikovao kameru jer sam očekivao savršenstvo. Nekome je ona mnogo bolja nego što očekuje i nego što mu treba. Najbolje ti je da vidiš realne fotke i da sam proceniš. Eto, ja mogu da uslikam sve što hoćeš i da postavim da vidiš. evo ti par fotki kao orijentir - https://www.flickr.com/photos/160087854@N02/
Iskreno da vam kazem bez foliranja ocekujem one ''sminkerske slike'' lijepe ,svjeze boje takve!
Ako niste videli postavio sam posebnu temu za takav telefon brenda xiaomi ,mozete je naci na mome profilu.
Htio sam A1 -gledao po nettu i yt svidjele su mi se -jer su svjeze i zarke boje bile, pa mi onda ovde preporucise mi note 3 i sad sam u dilemi.

Sent from my Mi-4c using Tapatalk
 
Kupi Samsung. Ima svaki telefon HDR i to dobro radi ali ako volis prenaglasene boje ( kao i ja ) onda uzmi samsung. Uz to dobijas i SuperAmoled ekran koji ce jos dodatno u tome da pomogne. Imas sad A5 2017 da uzmes za nekih 240e nov. Nije mu top kamera ali je dobra. Svakako svrati do A5 teme pa pogledaj utiske korisnika. Ako ti je odgovarao A1 i A5 2017 je tu negde. Slican procesor, dobra baterija itd. Jeeina mana po meni tog telefina je fixed focus prednja kamera.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Kupi Samsung. Ima svaki telefon HDR i to dobro radi ali ako volis prenaglasene boje ( kao i ja ) onda uzmi samsung. Uz to dobijas i SuperAmoled ekran koji ce jos dodatno u tome da pomogne. Imas sad A5 2017 da uzmes za nekih 240e nov. Nije mu top kamera ali je dobra. Svakako svrati do A5 teme pa pogledaj utiske korisnika. Ako ti je odgovarao A1 i A5 2017 je tu negde. Slican procesor, dobra baterija itd. Jeeina mana po meni tog telefina je fixed focus prednja kamera.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
U opticaju su mi xiaomi modeli do cjenovnog ranga mi6, kupujem u singapur jeftiniji su tamo, i onda od tih modela gledam da uzmem najjbolji kamera telefon . Tako da samsung je tamo isto koliko i ovde . Samo su kineski jeftiniji.

Sent from my Mi-4c using Tapatalk
 
Pa onda Mi6>Mi Note 3> Redmi Note 5 Pro.

Mi6 ima isti senzor kamere kao MN3 mada kazu da su bolje slike na MN3 ali ako ubacis GCam onda to nece da bude problem a dobijas bolji procesor,kompaktniji telefon (ako ne preferiras 5.5 inca) i sigurno bolje i brze nadogradnje nego za ostale modele xiaomija. Redmi Note 5Pro samo zato sto je nov i sto su ga nahvalili na testovima mada najbolje da sacekas dok ga ne opipaju korisnici prvo.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk


Kamera ti je prioritet ?
 
Malo lošiji procesor ali veći ekran i bolja baterija :)
 
Ipak sam odustao od otključavanja bootloadera , treba da se koristi prvo kineski vpn da se poveže akaunt za mob a posle toga i neki twrp koji nije sasvim pouzdan. Gcam će sačekati još koji mesec :)
Čekam global dev rom, ako se naravno ikada i pojavi :)

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Braco,izvinite sto skrecem sa teme,ali videh da kod Gremlina ima LGV20 da se kupi za 335 evra,a MN3 je 300.Sta mislite,isplati li se dati 35 evra vise za V20? Cini mi se da cu samo na dizajnu da izgubima,ali mi ovako V20 deluje kao generalno jaca masina,u dilemi sam sad' :/
 
"Jaca masina" je svakako Note 3, ne znam kako si ti dosao do zakljucka da je to V20, noviji je uredjaj plus, i na sve to jos jeftiniji. Bukvalno je sve na strani Note 3.
 
I ja sam se dvoumio ali sam na kraju uzeo mi note 3, kompaktniji je i lakse se koristi. Najveca mana je sto nema ulaz sa slusalice pa mora da se koristi ****ni dongl, ali zvuk je prilicno dobar i glasan. Pretpostavljam da je v20 bolji u zvuku, ali je baterija definitivno prednost kod mi note 3. Kod v20 moze da se menja ali to je bespotrebni seks, isto kao i ****ni dongl za susalice.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
^^
Sve sem kamere u LL i lte20. Lično verujem da je i miui bolji od lg skina. Ako je bolji od tw mora biti bolji i od lg ux

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Meni je generalno LG odbojan zbog problema sa bootloopom.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
^^
Sve sem kamere u LL i lte20. Lično verujem da je i miui bolji od lg skina. Ako je bolji od tw mora biti bolji i od lg ux

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk

Dobar je skin na v20, radi odlicno. Ekran verujem da je bolji na v20. Kamera na v20 nije nesto spec. kao ni baterija, a ima i problem sa dometom u zoni loseg signala.
I ja se premisljam za note 3 posto mi v20 kao ni mate 10 lite nisu nikako legli.
 
Uzmi xaomi i kuca da ti peva. [emoji3]

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno