Šta je novo?

Xiaomi Mi Note 3

Ljudi zbog cega toliko cackate, ostavite stable rom i cekajte, imate vanserijski model za male pare, tih par sitnica koje vam nedostaju vas mogu kostati ubjanjem telefona. Pricam iz sopstvenog iskustva sa Redmi Note 3, crkao nakon 10 dana, jednostavno nije hteo da reaguje ni na punjac, ni racunar, nisam mogao u fastboot mode, download mod, nista, a igrao sam se bas kao vi, ovaj rom, onaj rom, ovaj twrp, onaj, flash ovo, flash ono dok tog dana na nekih 90% baterije se samo ugasio prilikom instaliranja Google calendara. Isto kao i ovaj narucen iz Kine, slanje na reklamaciju se nije isplatio, pa ga prodao kao neispravnog za male pare. Ostao sam u kontaktu sa likom kome sam prodao koji je takodje sve pokusao, ustanovio je da je crkla ploca koja je u to vreme kostala dve trecine telefona, iskoristio je bateriju i ekran za servis. Tako da pamet u glavu [emoji23]

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Ljudi zbog cega toliko cackate, ostavite stable rom i cekajte, imate vanserijski model za male pare, tih par sitnica koje vam nedostaju vas mogu kostati ubjanjem telefona. Pricam iz sopstvenog iskustva sa Redmi Note 3, crkao nakon 10 dana, jednostavno nije hteo da reaguje ni na punjac, ni racunar, nisam mogao u fastboot mode, download mod, nista, a igrao sam se bas kao vi, ovaj rom, onaj rom, ovaj twrp, onaj, flash ovo, flash ono dok tog dana na nekih 90% baterije se samo ugasio prilikom instaliranja Google calendara. Isto kao i ovaj narucen iz Kine, slanje na reklamaciju se nije isplatio, pa ga prodao kao neispravnog za male pare. Ostao sam u kontaktu sa likom kome sam prodao koji je takodje sve pokusao, ustanovio je da je crkla ploca koja je u to vreme kostala dve trecine telefona, iskoristio je bateriju i ekran za servis. Tako da pamet u glavu [emoji23]

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk

Kad god bi me neko pitao šta želim od telefona, ja bih rekao - baterija i kamera. E upravo to je u svim recenijama hvaljeno kod ovog telefona, i zato sam ga kupio. Ali na mom primerku, a to je verovatno zbog ovog ROMa, baterija je čisti prosek, a kamera je očajna. Ljudi su mi na fotkama ko od plastelina, video klipovi pod slabijim osvetljenjem su očajni.
 
Pa najslabija strana Xiaomi telefona je kamera...ne sama kamera kao hardver, nego softver, tj.alogoritam koji obradjuje sliku.
Lepo otkljucas BL, odradis Gcam i dobijes odlicnu kameru...Sto se tice baterije, moze oko 7h da izvuce sigurno...sto je za jedan dan usage, odlicno.

http://en.miui.com/thread-1254582-1-1.html

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Ja čekam novi global pa ću to da odradim.

Inače baterija , prevashodno wi-fi i na zatvorenom , ovde gde nije wi-fi je brajtnes na nekih 85% i 4g( plus slušanje muzike oko 20ak minita ). Razgovori oko 15minuta.

Lokacija isključena . Jedan Google nalog i 1 sim kartica.
f85de7ecbe64d0b970c87f5f84cb7b78.jpg
d67edc3cd58042ee8c8288fc667c0c79.jpg
913f75e460186ca96555100de6643a41.jpg
cd3b5edb99451cec53d6a17c244fccb3.jpg


Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Novi AnTuTu , ispada isti rezultat kao redmi note 5 pro. Komedija. Pocinje Xiaomi da mi ide na zivce sta rade sa global romom. Kineski rom dobio jos jedan update.


9e98f16c46a60fa7dc91da6e0c85a81a.jpg


Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Pa naravno, Xiaomi ima novu politiku...Necu jos nista da pisem, jer sve je jos uvek nezvanicno...Ali mislim da zele da odvoje CN i Global modele...Vec su krenuli polako to da primenjuju...MN3 je CN model, pomirite se sa tim da ce sve da kasni kada je Global rom u pitanju... tj.naviknite se na to.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ne samo to. Nego nije ni popularan van Kine zato ni nema prioritet kod njih. Početna cena mu je bila u rangu mi6 a to nema nikakve logike.
Na kraju krajeva i kineski rom može valjano da se zategne ako znate šta radite

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Moj savet, unlock+twrp+xiaomi.eu+gcam = :) :) :)

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
@kidence skupo ce to da ih kosta. Jos skuplje ovaj iskopirani dizajn redmi note 5 pro modela. To u Indiji verujem da ce jedva da docekaju ali u evropi pa nesto i ne mislim tako. Slazem se sa tobom u potpunosti da ce da odvoje global i CN modele samo ja mislim da ce bukvalno da povucu crtu i kazu CN modeli nece dobijati vise global rom i to je to.

Ako xiaomi i posustane ima drugih brendova koji jedva cekaju da zauzmu njegovo mesto. Naprimer Nokia. Mada ja nisam ljubitelj stock androida zato je meni miui super lego.


Mislim da Mi Note 3 uopste nije lose prodavan i tek ce da se prodaje mada to dosta zavisi i od xiaomija kako ce da se ophode orema global korisnicima. Ima da se skine global beta leaked rom i neki ga vec koriste e sad sto ga xiaomi ne izbacuje to je nagradno pitanje.



Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Postoji tu nesto vise, nesto sto mi ne znamo jos uvek... Nije slucajno pomeren unlock time sa 72h na 360h za nove model i jos neke stvari... Kuva se tu nesto , ja vec imam neko misljenje, jer ako pogledam Huawei, kod njih je CN model CN rom, dok je Global model - Global rom...

Postoji nacin da se to resi, ali to je vec igranje...Mislim da i Šomi ide u tom smeru...

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
To sigurno nego trebali su da napisu lepo da znaju ljudi. Do sad je bilo drugacije.

Za mene nije opcija unlock i root zbog garancije. Ne bi da se igram. Inace bi ubacio xiaomi eu i gcam odmah. Interesuje me koliko moze da popravi kameru gcam gledao sam neka poredjenja ali nesto nisam bas toliko impresioniran.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Veruj da moze puno, pogotovo u LL uslovima.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Update kasni zbog procesora, ni zbog ceg drugog, jako je specifican i potrebno je dosta testiranja, koliko telefona ima SD660, manje o deset sigurno, sta je sa njihovim updateom, ista stvar.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Ne bih se kladio .. SoC je na oppo telefonu a to je dovoljno da već bude na 30miliona telefona.
Updejt kasni jer ovaj mob nije popularan kao mi6 :)
Nije ovo jedini takav model xiaomija, ima ih bar 5

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Kupio preko @gremlina . On ga je jedini imao kad sam trazio i covek je stvarno korektan. On i @kidence me jedini nisu zavlacili sa "da da stize u ponedeljak" pa onda "u petak sigurno". Dve nedelje me tako razni zavlacili na KP.

Ismesju ostalog ja sam izabrao ovaj telefon i zbog MIUI i njegove podrske. Ne bi voleo da nas ostave da "visimo". Telefon se losije prodaje od mi6 i a1 ali izaso je pre 3 meseca i mislim da ce tek sad da krene da se "valja" snodno tome da mi se cena ustalila tu negde oko 300e.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Ma batali garanciju dimi, rutuj ti njega i ubaci gcam. Telefon ima odličan senzor kamere, šteta je ne iskoristiti ga.
 
Ismesju ostalog ja sam izabrao ovaj telefon i zbog MIUI i njegove podrske.

Kave podrške kada je on na v7.1 (Nougat)? Xiaomi i podška ne idu u istoj rečenici, na koju se inače misli kada se kaže/napiše "podrška". Tvoj komentar tako napisan, neko može pomisliti da ima 8.0 (Oreo). Lično nisam oduševljen ni sa A1, očekivao sam da će ranije dobiti v8, nije isto kao i sa Nexus, ali je bolje od ostalih Xioami kud i kamo. Ko kupuje Xiaomi/Samsung, neka se pomiri sa verzijom OS sa kojom je došao, ako bude veća nadogradnja, bude, čist bonus, oni koji su opterećeni podrškom ne treba da gledaju ovakve uređaje, Pixel ili iPhone.
 
Ne bi se slozio. Moj otac ima Redmi 4x on redovno dobija nadogradnje. Za Samsung se slazem na s3 Neo ni jedna nadogradnja od kad je izaso.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Dobija mozda na nedeljnom ili mesecnom nivou zakrpe, to nije nova verzija softvera.
U pravu je Ivan, treba biti realan. Mada opet bih prednost dao Xiaomiju jer ovo sto Samsung radi je kriminal. Ponovo su povukli 8.0.
 
Dobio je novu verziju softvera i zakrpe. Novi MIUI sa novim opcijama. Znam sta pricam. Videcemo kako god bilo to je sto je. Kad istekne garancija pa cu da ga rutujem i ubacim mozda i xiaomi.eu

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Developer rom kod Xiaomi-ja dobije petkom update, Global rom jedno mesecno otprilke, sve zavisi kako se te nove update-ovane stvari pokazu na Dev rom-u.

Xiaomi ne radi upgrade cesto, nego update... Ima malo razlike u terminima :)
 
@kidence jel alarmantno mnogo sto MN3 nije dobio 3 meseca nikakvu nadogradnju ? Prvi mi je ovo Xiaomi ne znam kako to ide kod njih.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Pa iskreno da ti kazem, dosta neobicna situacija, ali je vec vidjena... Ocekujem posle Kineske NG da dodje jedan update na 9.2 verziju...
Mislim, nije ovo prvi telefon da tako retko dobija update...
Xiaomi telefone koje guraja u Indiju najvise softverski pegla...to je njihovo najvece trziste za Global modele.

Iskreno, slicno je bilo i sa Redmi 4 prime, Mi 5s...

Opusti se i uzivaj u telefonu, ako vec nisi zadovoljan...uzmes stvar u svoje ruke i resavas "probleme" . :) :) :)



Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Naprotiv zadovoljan sam nego me interesuje jel ima razloga za ovoliku paniku kao sto ovi Indijci kukaju ili ne. Takodje sam i realan ne bi nikad pisao gluposti samo zarad toga sto sam ja kupio ovaj telefon. Ljudi mozak imaju ja cu da napisem kako je is ta je pa samo neka odlice. Mada vidim da vise na ovom forumu covek nista ne sme da kritikuje ili da kaze da nije tacno nesto,pocnu da se raspravljaju odmah. Drzim se ja MN3 teme.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Naravno, ja uvek kazem a i pisem ovde...Ne verujte raznim Jutjuberima koji su placeni da pricaju sta im se kaze i Indusima koji zatrpavaju MIUI forum glupostima. :)

Ja razumem kada telefon ima neki softverski problem, pa se kuka da se to resi sto pre...
ali dok sve radi kako treba, nema mesta panici...
 
Vi koji ste na 9.1.3 Global romu, jel vam se vidi sadrzaj notifikacija google-ovih aplikacija (gmail, photos)?
Meni sam iskoci da je stigao mail, ne moze se vidjeti ni posiljaoc ni sadrzaj mejla... trenutno mi jedino to smeta i glavni razlog sasto cekam update. Nadam se da ce to biti rijeseno.
Kod supruge na RN4x sve radi kako treba (MIUI 9.2.x).

Mi Note 3 via Tapatalk
 
Iz notifikacija povuce sa dva prstica i mogu da procitam i odgovorim. Ja sam zakljucao notifikacije na lockscreenu tako da za to ne znam.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Znam sa to prosirenje notifikacija, ali je jako neprakticno, svaki put kad stigne notifikacija moram hvatati telefon sa obe ruke, ili otvarati aplikaciju pa tamo provjeravati. Za gmail swipe i radi, ali za google photos nikako, stigne prakticno prazna notifikacija, pa moram gatati sta se desilo...

Mi Note 3 via Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno