Šta je novo?

Xiaomi Mi Note 3

Face unlock ne radi kao kod vecine xiaomija .Koji god region da stavite necete dobiti tu opciju na Global romu
 
Dimi da li mozda znas da li LOS ima dualne aplikacije? Posto mi je to i snimanje razgovora koje radi savrseno na miui najbitnine. I da li imas neko lepo objasnjenje za nas neuke za instaliranje twpr-a?

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
Nema LOS to implementirano ali mozes da skines aplikacije sa GPa. Za snimanje poziva mogu da ti preporucim neku a za ovo drugo pitaj na forumu. Sto se tice twrp-a moras prvo da povezes telefon i akaunt pa onda da zahtevas otljucavanje od xiaomija koji ti oni odobre posle 72 sata i onda lako ubacis twrp. Zaista nije komplikovano.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Samo da pitam jel moze taj gcam na stock nerootovan miui10? Godinama nisam nista flesovao, brickovao pa ozivljavao pa se ne bih hvatao u to :)

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Ne, na stoku radi GCam ali oni koji nemaju night sight ili ti vecina 5.xx verzija (mozda neka 6 ali nisam siguran) I za njih opet treba root i cam2api da se omoguci.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Koleginica i ja imamo isti problem. Alarm se tokom noći samo izgasi i ujutru ne zvoni. Kao da nije uključen uopšte, nema ikonice gore. Neko slično nešto?
 
Ne, na stoku radi GCam ali oni koji nemaju night sight ili ti vecina 5.xx verzija (mozda neka 6 ali nisam siguran) I za njih opet treba root i cam2api da se omoguci.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
A jel postoji naci da se rootuje bez brisanja svega?

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
posle update miu 10 ne pojavljuju mi se obavestenja na zakljucanom ekranu za WhatsApp dok je sa viberom sve ok. Sva podešavanja sam proverio i ne vredi
 
Iz nekog razloga MIUI poceo da brljavi sa notifikacijama. Smanjim audio na najmanje sve ostalo na max i ne cujem notifikacije za pola aplikacija. Ja sam trenutno na Mokee i za sad je sve ok. Cekam da poprave whats app video pozive na AOSIP i onda cu to da flesujem.

Послато са Mi Note 3 уз помоћ Тапатока
 
Interesuje me kako na ne rutovanom telefonu sa MIUI 10 da koristim 3d touch? U onoj hidden aplikaciji nema ta opcija.
 
3D touch kao opciju kad zadržiš na ikonicu aplikacije da ti izbaci još opcija za nju ? Skines launcher koji to podržava i eto. Lawnchair,rootles,nova... Ako si na to mislio.

Послато са Mi Note 3 уз помоћ Тапатока
 
Kako mogu ovaj telefon povezati sa tv samsungom. Nema televizor tu opciju. Htio bih da gledam yt il tako nesto . Televizor je lcd

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Kako mogu ovaj telefon povezati sa tv samsungom. Nema televizor tu opciju. Htio bih da gledam yt il tako nesto . Televizor je lcd

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk

Ako TV nema wifi, i nema youtube aplikaciju ili nema miracast opciju onda ne neces moci da gledas YT.
Jedini nacin je da uzmes neki eksterni adapter koji ce raditi mirakast preko HDMI kabla, ili da najjednostavnije unapredis TV tako sto ces kupiti novi :D
 
Ako TV nema wifi, i nema youtube aplikaciju ili nema miracast opciju onda ne neces moci da gledas YT.
Jedini nacin je da uzmes neki eksterni adapter koji ce raditi mirakast preko HDMI kabla, ili da najjednostavnije unapredis TV tako sto ces kupiti novi :D
Wifi nema , kao ni yt aplikaciju, za miracast opciju ne znam.Kako mogu da provjerim? Na koji mislis eksterni adapter konkretno?

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Ovo je strasno koliko je bagovit miui 10 sa android oreom. Ikone blagi uzas. Koju god temu da odaberem, uglavnom se resetuje i vrati na fabricku. Ocajno resenje za volume slider, gde moras da pritegnes tri tackice kako bi smanji zvuk. Bukvalno su sve zabrljali. Zasto ni meni nije jasno.
 
Ljudi samo flesujte preko fastboota MIUi 10 android 7.1 i uživajte ima bug- dva ali je sve ostalo dobro. Stabilizacija na 1080p je fenomenalna. Ne nadogradjujte dok ne vidite changelog neki normalan. Za poslednji global stavke changelog ima 1 fix. Čekamo pie kernel da izbace i nadamo se da neće da baguje kao oreo.

Послато са Mi Note 3 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Meni MIUI 10 oreo, ne baguje, čak imam osećaj da bolje radi nego na prethodnoj verziji MIUI 10. Mislim da su konačno rešili problem brzine slikanja kamere sa blicem noću.
 
Wifi nema , kao ni yt aplikaciju, za miracast opciju ne znam.Kako mogu da provjerim? Na koji mislis eksterni adapter konkretno?

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk

Ako nema wifi nema ni miracast opciju. Jedina opcija je da uzmes usb-c to HDMI kabal, ali ne znam da li Mi Note 3 podrzava MHL
https://www.aliexpress.com/wholesal...010627&SearchText=usb+to+hdmi+adapter+android

Ili da kupis neki klon chromecasta koji ce ti dati opciju da sias sliku sa telefona na TV
https://www.aliexpress.com/wholesal...ve_id=AS_20190119010949&SearchText=chromecast


Ili kupis origina chromecast za 50e :D
 
Dodje mi da odradim hard reset pa da vidim kako ce onda da se ponasa.
 
Ako si iz Srbije. Ima preko SBB-a neki paket koji pravi od običnog televizora smart teve, mozda ti je to jednostavnija opcija. Onda možes youtjub itd, bude android teve.
Vrati na nulu pa vidi šta će biti, meni dobro radi, čak konačno i slika dobro sa blicem, konačno mogu da uhvatim neki momenat blicem
 
Kakva je situacija sa global 10.2.2.0? Ima li nekih bagova ili problema? Za prednosti da ne pitam [emoji4]

Jedini razlog za update je da sklonim notifikaciju da postoji update.
 
Ako nema wifi nema ni miracast opciju. Jedina opcija je da uzmes usb-c to HDMI kabal, ali ne znam da li Mi Note 3 podrzava MHL
https://www.aliexpress.com/wholesal...010627&SearchText=usb+to+hdmi+adapter+android

Ili da kupis neki klon chromecasta koji ce ti dati opciju da sias sliku sa telefona na TV
https://www.aliexpress.com/wholesal...ve_id=AS_20190119010949&SearchText=chromecast


Ili kupis origina chromecast za 50e :D
Da li su isplatljivi/kvalitetni ovi klonovi?

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Kakva je situacija sa global 10.2.2.0? Ima li nekih bagova ili problema? Za prednosti da ne pitam [emoji4]

Jedini razlog za update je da sklonim notifikaciju da postoji update.

Generalno tu i tamo je. Bolja baterija u stanju koriscenja. Kamera brza i za nijansu bolja (mislim nocna). Nelogicno je smanjenje zvuka, konkretno u bilo kojoj situaciji pritiskom sa strane smanjuje se zvuk multimedije, a ne zvuk melodija (vec treba da pritegnes 3 taackice pa onda da smanjujes). To je *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*no, sobzirom da je ranije bilo normalno. Aplikacije se sve ne zatvaraju kada kliknes onaj x da ih sve zatvoris. Na klasicnoj temi ikone su grozne. Za nijansu je telefon brzi, ali se nekada dese lagovi sto se ranije nije desavalo. Zanima li te jos nesto konkretno?
 
Hvala to je to uglavnom. Smanjivanje multimedije mi odgovara jer to češće koristim. Tako mi je i sad na 10.1.2.0.
 
Jel stigao neko zvanicni ota update? Mom kumu stigo jos pre nedelju dana kod mene jok.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
telefon je brzi malo, sada umesto 3.6-3.8 meni pokazuje 4-4.2gb rama slobodno.ovo sa zvukom malo nervira.ikonice resene sa miui 10 pixel icon pack.i u poco launcheru stavljene na S velicinu i bude ok.procenti baterije u ikonici baterije.mene zanima da li su premestili negde opciju za pokazivanje procenta baterije .jer mi sad stoji procenat u "bateriji" umesto pored
 
Kod mene je baterija slabija cini mi se sa Oreo... Prije 5-6 sati SOT na dva dana rada. Sad na 2-3 dana rada SOT oko samo 3-4 sata a bateriju punim izmedju 10 i 20 posto kad padne uglavnom.
Sto se tice rada, nema laga cak mi se cini da se odziv malo i poboljsao.
I dalje meni je ovo odlican telefon i nakon godinu dana koriscenja i nece se mijenjati dok ili ne crkne ili se ne polomi ili bas pocne da zakucava jako. A i posle toga cu na Xiaomi i dalje.
 
Meni takodje baterija nešto slabija. Povremeno zakoči tu i tamo ali ništa strašno.

Jel ima neko problem sa slabom jačinom zvuka sa slušalicama?

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno