Šta je novo?

Xiaomi Mi Note 3

Meni nije (jos) stigao OTA...

Mi Note 3 via Tapatalk
 
Jel si u beta timu ? Ako jesi trebalo je da dobijes.

Za sad nista novo interesantno, cam2api nije otkljucan ali izgleda da su ga sredili koliko toliko da radi normalno kao na Nugatu. Sutra cu da se pozabavim time vise.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Da sad mi je trenutna verzija 9.5.16 beta, kapiram da ce i ostalima stici update u narednih dan dva

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Restartuj telefon i onda pokusaj na update ako ti vec odmah ne pokaze.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Meni je obicno petkom u toku dana iskakala notifikacija za update, danas ga nema ni nakon restarta telefona.

Mi Note 3 via Tapatalk
 
Jel si dobio update ? Jansam dobio jos jedan 9.6.3

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
9.5.16 i dalje... Nista novo.

Mi Note 3 via Tapatalk
 
Jel to taj novi,ako je *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau* je ,ocaj uzas. Pih
68d2eb0af65732594fd7560a725806cd.jpg


Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Ne. Novi ne Android 9 verzija i MIUI 10.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Користи ли неко Гугл камеру? занима ме колико је боља од сток камере, пре свега ме занима предња камера. Исплатили се зезати са рутовањем да бу ју ставио.
 
Nema novosti kad ce, više se očekuje da objave izvorni kod da možemo da imamo normalan LOS.


GCam je za mene jedina opcija. Stock miui kameru i ne koristim više jer po meni je razlika - nebo i zemlja.

Koristim miui. Eu betu i GCam radi dobro cam2api više nije sjebano kao na Oreo lako je ubacuje i onda je telefon zaista fantazija. Još sad imaš i fajl koji ucitas u GCam i ne moras da je...... Da podešava kao ranije. Bukvalno za 10 minuta sve zavrsis od ruta i twrpa do gcam.
 
Где имам то упуство? рут није проблем рутујем преко кинг рутера, али шта остало? Можеш ли ми објаснити како? видео сам на youtubu да је боља гугл камера од сток
 
Da li je neko imao problem sa telefonom u romingom? Naime kada aktiviram roming telefon skroz poblesavi i zakuca. Prebacio sam karticu na drugi slot (tj sim1) i jos jednom je zakucao i posle je nastavio normalno da radi.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Nisam radio to preko KingRuta tako da ne znam. Ja ubacim Magisk pa preko njrga. Napisao sam uputstvo na XDA imas. Uglavnom ubacis Magisk i sa njim sve sto ti treba je 1 fajl i imas gcam. Ja sam na xiaomi.eu beta i sve radi. Ako ti treba detaljnije pisi ovde u grupi pomocicu ti.



Ja sa roamingom nisam primetio nista prosle god sam bio u grckoj 3 meseca telefon bio u roamingu (samo podaci na off naravno) i normalno mi radio sms mi stizao bez problem kako od grka kao i od nasih. Koj rom koristis ?

Послато са Mi Note 3 помоћу Тапатока
 
Koristim beta miui, ili kako se vec zove. Ja sam imao problem samo kad ukljucim prenos podataka, uzeo sam u Vipu roming paket od gigabajta ali cim bi ukljucio mobil data u romingu telefon bi odlepio, bude skroz crn ekran ili fali pola ikonica ili skroz uspori i nece da pokrene aplikaciju. Tako je radio par dana, onda sam zamenio mesto sim kartici i jos jednom je blokirao a onda je net proradio normalno.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Ima li jos neko da je na Pie Beti 9.6.27?
Imate li problema sa automatskim brigthess-om? Kod mene svaki put nakon zakljucavanja telefona vrati na neki minimum i uvjek ga moram povecavati. Cak sam primjetio da baguje i u kameri, samo ga spusti na min, i to ne uvjek, sto bas iritira. Bez obzira da li sam u mraku ili na svjetlu nakon otkljucavanja brightness moram povecavati. Automatsko podesavanje radi, ali iritantno je cekati svaki put da prilagodi jacini svjetla. Ovo se pocelo desavati nakon zadnjeg apdejta.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Ima li jos neko da je na Pie Beti 9.6.27?
Imate li problema sa automatskim brigthess-om? Kod mene svaki put nakon zakljucavanja telefona vrati na neki minimum i uvjek ga moram povecavati. Cak sam primjetio da baguje i u kameri, samo ga spusti na min, i to ne uvjek, sto bas iritira. Bez obzira da li sam u mraku ili na svjetlu nakon otkljucavanja brightness moram povecavati. Automatsko podesavanje radi, ali iritantno je cekati svaki put da prilagodi jacini svjetla. Ovo se pocelo desavati nakon zadnjeg apdejta.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
Био сам на Бети до јуче таквих проблема нисам имао, пробај да обришеш сензор ако имаш стакло или фолију погледај да није изгребана запрљана. Па пиши шта и како.

Послато са Mi Note 3 помоћу Тапатока
 
Nemam foliju, obrisano sve, tetiran sebzor i radi bez problema. Ovo je bas problem softverske prirode i tako je od dana kad sam dobio ovu betu...
Mislio sam da je mozda do Adaptive Brightness feature-a koji dolazi sa android P medjutim, nije ni resetovanje toga pomoglo:
https://www.androidauthority.com/adaptive-brightness-reset-943544/

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Sorry za dupli post, istekao edit. Ima li nekih vijesti vezano za dalji update, s obzirom da ce ovih dana stati sa betom na miui10?
Ako nece nista uskoro, vratio bih se na stable, pa.me zanima da li se moze i kako, obzirom da sam trenutno na beti i android P.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Pustili kernel sourc za pie nadamo se uskoro global beta pie update. Meni u poslednje vreme xiaomi.eu rom flesira pa sam za svaki slucaj flesovao official.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Napolju kad razgovaram jedva da čujem sagovornika. Ima li još neko ovaj problem?
Probao sam 3G only - isto je.
Da li moze da pomogne root pa menjanje onog mixer_path fajla? Ili u neki servis da produvaju/očiste ovaj gore zvučnik?
 
Uzmi cetkicu za zube i ocisti zvucnik i mikrofone prvo. Ako to ne pomogne recicu ti koj rom da flesujes da probas. Sa mixer parts ce isto da ti pomogne provereno ako si na pie.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Imao sam taj problem sa zvučnikom, rešio sam ga tako što sam odneo u servis i stavili mi novi zvučnik. Najednostavnije, a nije skupa zamena.
 
@dimi89 - probao sam četkicom ali ne vidim neki efekat. Kao da su rupice mnogo male i dlaka od četkice ne može da prođe. Na oreo sam (global stable 10.3.2.0). Drug me ubeđuje da je problem nastao nakon update na oreo i da je softverski problem.

@gvozdena šipka - videću da odnesem u neki servis. Kako se uopšte ovaj telefon otvara?
 
Prosto se otvara, kao i svaki danas, toplim zrakom itd. Posle ga zakrpe bude kao nov, nebi nikad rekao da je otvaran. Naravno, ako se otvori videce se da su te trakice lepka šire od fabričkih. Ja sam tako rešio, na poslednjem sam globalu, radio je normalno, samo odjednom, kao da je zbog vode crkao, od znoja:-D Platio sam u Srbiji zvučnik 1800 din , dzaba, a sad sve radi već mesec dana vrhunski, odlično se čuje, bolje nego pre.
 
Rutuj pa pokusaj sa mixer om da sredis. Nista te ne kosta uvek mozes u servia da odneses.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Izaso Pie stable update za global.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Gdje se moze skinuti rom?

Edit: nasao
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno