Šta je novo?

Xiaomi Mi Note 3

meni izgura dan i po u proseku.nekad i dva .u odnosu na rn4x sa mtk ovo je pravo uzivanje
 
Da li i vama kamera mutne slike pravi ako se osoba koju slikam bar malo mrdne?
Meni su slike ciste jedino ako se osoba ni malo ne mrda, deluje mi da na drugim telefonima nije to bas tako, pre sam imala sony xperia zr i lg g4 i bile su bolje kamere sto se toga tice..
Koristim kameru koja je dosla sa telefonom, nisam instalirala gcam (nisam sigurna da bih umela).
 
Ugasi hdr

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
I meni su slike takve, retko kad mi iz prve ispadne dobra fotka.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Takve su mi sa ugasenim hdr-om, njega retko koristim.

Jel situacija bolja ako instaliram gcam?
 
imate menu za podesavanje 4g/3g/2g na obe kartice sa *#*#4636#*#*, ono sto je fkloznica pomenuo...

ako vam baterija traje ispod dana onda ste ili manijak ili je neispravna baterija... ja bukvalno nisam uspevao da ubijem bateriju u jednom dana ni kad sam tek uzeo telefon i cackao ga po ceo dan... 10h SOT izvucem dakle da bi ga ubio za dan treba bas da se ne odvajam ili da popalim apsolutno sve, ceo dan, i verovatno lampu da svetli sve vreme ;)
 
Prenosim pitanje prijatelja, koji nije član ovde-

da li u Beogradu i okolini postoj neki servis za Xiaomi koji menja ekrane? - ili samo staklo ako je moguće samo staklo. Ispao mu i razbio se na dva mesta :/
 
Prenosim pitanje prijatelja, koji nije član ovde-

da li u Beogradu i okolini postoj neki servis za Xiaomi koji menja ekrane? - ili samo staklo ako je moguće samo staklo. Ispao mu i razbio se na dva mesta :/

Logic Shop radi servisiranje Xiaomi telefona, koliko sam cuo barem.
 
9.5.4.0 je stigao. Da li je neko već instalirao? Kakvi su utisci? Ima ga na 4pda ako neko neće da čeka.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
ne verujem da ce biti neke vece promene pre desetke.
opis update-a
-Optimized system performance
-Fixed Bugs

znaci 95% necemo videti neku veliku razliku
 
evo meni malopre izbacio da odradim update na 9.5.4 . za sada jedino vidim da telefon malo brze otvara aplikacije.
 
Sta ce ti kad je svaki update za tebe isti nista novo nema ?

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk

ko je ikada rekao da sam ja gadljiv na update? odma da znas da nisam...

al mi ne pada na pamet ni da pisem peticije i moblilisem internet i pozivam se na moral i etiku za svaku iteraciju updatea ever...

da sutra kazu da je note 3 EOL sa updateovima ja bi ti rekao "meh", ti bi digao treci srpski ustanak...
 
Kazu Činezi da izgleda sledeće nedelje beta MIUI 10 za MN3. Kazu zapravo sigurno ali videćemo koliko je to sigurno.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Sta donosi taj toliko najavljivani MIUI 10? Novu temu!? Ima li zaista nekih poboljsanja?

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Imas na YT sve objašnjeno. Meni se lično ne svidja kako izgleda e sad zato su tu teme.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Vizuelno je isti, ali ispod haube dosta bolji :) Malo izmenjen interfejs, ali 90% stvari vizuelno isto.

Sent from my MI MIX 2 @MIUI 10
 
Pa to bih i ja rekao. All the same... Ne znam sta nama to novo azuriranje moze da donese, sem poboljsanja kamere. Kod mene sve radi fluidno, nema pregrevanja niti rapidnog trosenja baterije kao kod nekih.
Btw, 9.6.2.0 beta stable se pojavio... Kod mene nista. Mozda vi budete imali tu srecu ili nesrecu da vam se pojavi ;) Okacicu link ako naletim negde na update.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Ako MN3 dobije Android O sa MIUI 10, to ce za korisnike biti mnogo bitnije nego sto dolazi MIUI 10.
Recimo Mix 2 sa N i sa O ogromna razlika u korist O.

Sent from my MI MIX 2 @MIUI 10
 
Dobijamo ali 8.0 ne 8.1
Ako MN3 dobije Android O sa MIUI 10, to ce za korisnike biti mnogo bitnije nego sto dolazi MIUI 10.
Recimo Mix 2 sa N i sa O ogromna razlika u korist O.

Sent from my MI MIX 2 @MIUI 10

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Pa i mix 2 ima 8.0 i ne vidim neki problem ... zasto je bitno da bude 8.1 ?

Sent from my MI MIX 2 @MIUI 10
 
Kad se isprazni skroz baterija nekada se desi da prilikom prikljucivanja na punjacu , ne krece da puni i ne dolazi do ocitavanja procenata punjnja (1%,2%itd),vec je prikazana baterija bez procenta i sa karakteristicnim znakom (mislim koliko me sjecanje sluzi grom ili tako nesto).
Zanima me da li zna neko koji je razlog? Da li je ovako nesto prihvatljivo sa obzirom da je teelfon kupljen kaonnov prije nekoliko mjeseci.?


Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Kad se isprazni skroz baterija nekada se desi da prilikom prikljucivanja na punjacu , ne krece da puni i ne dolazi do ocitavanja procenata punjnja (1%,2%itd),vec je prikazana baterija bez procenta i sa karakteristicnim znakom (mislim koliko me sjecanje sluzi grom ili tako nesto).
Zanima me da li zna neko koji je razlog? Da li je ovako nesto prihvatljivo sa obzirom da je teelfon kupljen kaonnov prije nekoliko mjeseci.?


Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk

Pa ti nemoj da praznis bateriju do kraja :p Salu na stranu, isto je ponasanje na svakom telefonu, kad se isprazni baterija na 0, prvih par procenata se sporo puni.
Tehnicki brzo punjenje radi negde izmedju 20-80% onih prvih i poslednjih 20% je sporo punjenje kako bi se sacuvala baterija ;)
Meni se isto desilo na mi5s kad sam ga jednom doterao do nule.

Svakako izbegavaj da bateriju praznis ispod 10% jer ces joj skratiti radni vek. A i punjenje preko 90% ce joj isto skratit radni vek, evo malo o tome ;)
http://batteryuniversity.com/learn/article/how_to_prolong_lithium_based_batteries
 
Kada pokušam da odem u TWRP (sa power i vol+ dugmetima) pojavi mi se na ekranu znak MI ali posle toga se pojavi skica telefona a ispod slika kabla. Uključim kabal u telefon i na njemu se ta slika kabla pokaže da je uštekan ali dalje ne ide. Da li ovo ima neke veze sa lošom baterijom (nekada mi ne drži ni 3 sata) i gde da kupim novu bateriju.
Hvala
 
Pitanje za @kidence on bi trebalo da može da ti pomogne.
Kada pokušam da odem u TWRP (sa power i vol+ dugmetima) pojavi mi se na ekranu znak MI ali posle toga se pojavi skica telefona a ispod slika kabla. Uključim kabal u telefon i na njemu se ta slika kabla pokaže da je uštekan ali dalje ne ide. Da li ovo ima neke veze sa lošom baterijom (nekada mi ne drži ni 3 sata) i gde da kupim novu bateriju.
Hvala

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
TWRP jedino imas ako si ga ti flesovao, fabricki ta kombinacija pokrece fabricki recovery, tj. Mi recovery, a ako duze zadrzis dobijes taj opisani ekran.

Kao drugo, taj ekran koji ti opisujes je mod za povezivanje telefona sa racunarom preko Mi PC suite softvera.
To je " zadnja opcija " za oporavak telefona usled nekog softverskog problema.

A sto se tice problema sa baterijom, to je vec druga stvar, nema veze sa ovim sto si pitao.
Verovatno ti telefon ne ide u "deep sleep" , tj. I dok je ugasen ekran on radi nesto. Da bih ti pomogao za taj problem, treba malo vise informacija...

Sent from my MI MIX 2 @MIUI 10
 
Hvala na odgovoru, definitivno moram prvo da nabavim novu bateriju pa tek onda da se bavim ostalim detaljima.
 
Ajde okaci SS iz stavke Settings-Battery-Battery usage i onda tapni na gornji desni cosak na sat.
 
Nazad
Vrh Dno