Šta je novo?

Xiaomi Mi Note 3

Ne kaci satelite...ono sto si kacio slike, to ti je skupljao lokaciju preko wifi+bazne stanice(zbog high accuracy setovanja), zato je onako ravna linija.
Istestiraj to jos malo sutra, ali definitivno problem postoji na tvom telefonu ako ostane ovakvo stanje kao veceras..
Ranije sam se bavio slicnim problemom na mi5s plus modelu i ako se dobro secam, mora da pronadje 7 ili 8 satelita da bi imao stabilnu konekciju...

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
hm, ne znam zasto je tako kad stoji da je odabrano Device only za lokaciju ali videcu da probam sutra jos..
 
Pa ne vidim kako je drugacije pronalazio bilo kakvu lokaciju(pricam ti za prve slike koje si kacio sa voznje), ako ne vidi satelite uopste...Testiraj sutra malo vise, pa da vidimo jel ima resenja.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ja sam sada probao apk , fix je 16 od 18 pronađenih satelita. Dozvoli aplikaciji sve dozvole i lokaciju stavi na high

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
@Kidence

aha nisam razumeo da govoris za prve slike

probacu sutra sve moguce varijante sa dozvolama pa ce valjda nesto da proradi
 
Ne kaci satelite...ono sto si kacio slike, to ti je skupljao lokaciju preko wifi+bazne stanice(zbog high accuracy setovanja), zato je onako ravna linija.
Istestiraj to jos malo sutra, ali definitivno problem postoji na tvom telefonu ako ostane ovakvo stanje kao veceras..
Ranije sam se bavio slicnim problemom na mi5s plus modelu i ako se dobro secam, mora da pronadje 7 ili 8 satelita da bi imao stabilnu konekciju...

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

samo da javim, radi sve sad

Lokacija postavljena na Device only(umesto High accuracy), a Stravi omogućene sve moguće dozvole

GPS-u je trebalo malo da uhvati al sad sve radi kako treba
 
Extra :) koliko satelita kaci ?

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
samo da javim, radi sve sad

Lokacija postavljena na Device only(umesto High accuracy), a Stravi omogućene sve moguće dozvole

GPS-u je trebalo malo da uhvati al sad sve radi kako treba
Šta se dešava sa kompasom?

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
ne znam na šta tačno misliš? one dve GPS aplikacije rade
 
Pa pise ti u onoj app sto sam ti ja linkovao, koliko satelita kaci...Sa desne strane, sto vise, to bolje... :) opcija fix/sats

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Pa pise ti u onoj app sto sam ti ja linkovao, koliko satelita kaci...Sa desne strane, sto vise, to bolje... :) opcija fix/sats

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

nisam ni video tvoju poruku, kaci izmedju 10 i 20 satelita, menja se taj broj


nego sam mislio na pitanje andona vezano za kompas, njega nisam ni isprobavao




sad vidim na Strava-i da je po centru malo zabrljao GPS, jer jelte nisam ulazio u zgradu banke biciklom

https://i.imgur.com/YcVQJv2.png
 
nisam ni video tvoju poruku, kaci izmedju 10 i 20 satelita, menja se taj broj


nego sam mislio na pitanje andona vezano za kompas, njega nisam ni isprobavao




sad vidim na Strava-i da je po centru malo zabrljao GPS, jer jelte nisam ulazio u zgradu banke biciklom

https://i.imgur.com/YcVQJv2.png
Kad uđeš u Google maps ili bilo koju drugu navigaciju, da li ti kompas pokazuje tačnu stranu sveta u pravcu u kome si usmerio telefon?

Meni mnogo znači jer koristim neku treking aplikaciju pa mi je problem kad ne znam gde je levo zbog telefona. Takođe je nezgodno kad si u nepoznatom gradu i dezorijentisan na raskrsnici jer se kompas okreće na sve strane iako je kalibrissan kako treba.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
E bre, do juce nije ti ni radio GPS, a sada kukas sto je malo omasio :) ahahahaa Pa mora da masi malo, ne sme da bude tacan u metar :)

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
E bre, do juce nije ti ni radio GPS, a sada kukas sto je malo omasio :) ahahahaa Pa mora da masi malo, ne sme da bude tacan u metar :)

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

to jeste na valja preterivati dosta je da radi GPS sad jos i da radi precizno :D

ovo sto ne radi orijentacija moze da bude veselo, to koristim kad putujem negde, jel bi to moglo da se resi instalacijom nekog drugog ROM-a, svakako se razmisljam o tome kako bih ubacio GCam?
 
Još jedno pitanje, izvinite...
Da li je mi note 3 dosta bolji od honora 7x za tih 50ak evra razlike
Oko ta dva se lomim... oba fina u srednjoj klasi s tim da je mn3 hardverska zver za 7x, ali honor dominira mnogo lepšim izgledom zbog 2:1 ekrana koji je ipak budućnost
Šta bi ste rekli za upoređivanje kamera?
Za šta bi ste koji preporučili.

Izvinjavam se na smaranju!
Hvala!
 
Mislim da mi note 3 vredi tih 50e preko ako si spreman da koristiš mob bez lte800.

2:1 ekran je jedna velika prevara , ja lakše koristim ovaj mob jednom rukom nego nekada s8. Kada sve aplikacije budu imale interakciju na dnu a ne na vrhu ekrana tek tada će 2:1 odnos imati smisla .

Kirin u honoru ne možeš uzeti za ozbiljno čim pomislis da odigras neku zahtevniju igricu.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Po meni 7x samo zbog tog odnosa displeja, ali ne i kvaliteta istog. 660 i 625 se ne mogu porediti, kao ni grafika koja ide uz njih. Baterija daleko bolja na mn3, kamera takodje. Sve je na strani mn3 osim softverske podrske.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
+ ovde ako ubodes sharp ekran to je milina za gledati. Na oko mi se više sviđa nego amoled na s8.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
koliko ja znam svaki note 3 je sharp display, kako proveriti?


inace par vas ima problem sa kompasom u navigaciji... imam i ja, u nekim aplikacijama, recimo here wego cita orjentaciju pogresno za 180 stepeni dok zvanican compas app cita dobro i offline maps & navigation takodje... nesto je tu do softwarea problem ja bih rekao... gps hvata dobar lock cak i unutra, no issues there...
 
Nema. Sharp ili jdi. Kliknes na kernel info 6,7 puta i onda u meniju 2ga stavka.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Nema. Sharp ili jdi. Kliknes na kernel info 6,7 puta i onda u meniju 2ga stavka.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
Mislis na ovo?
1ac0ff65117ad601d5a6834c484952e4.jpg


Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Da da. Sharp je kod tebe :)

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Drugari na moj mn3 nemam opciju za face recognition. Šta to znači pošto vidim da svi imaju? miui global 9.1.4.0 je verzija

Pozdrav
 
Global beta 9.1.3 ima.

Mi Note 3 via Tapatalk
 
kod mene jdi, al realno po onome sto vidim na netu nema razlike tj niko ne daje argument sta je to bolje na sharpu tj. losije na jdi

https://www.youtube.com/watch?v=eATeUWkqqNo

1:30, meni deluju apsolutno identicno... cak i color sampler tool sa screenshota potvrdjuje ;) sharp vuce na crveno, jdi na zeleno ali toliko malo da razlike nema... eventualno u crnoj...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno