Šta je novo?

Xiaomi Mi Note 3

Slažem se apsolutno. Selfie sa stockbkamerom su losi dosta sa GCam su super.
Lično gcam I stock u ll su nebo i zemlja. Znam šta pišem ..
Npr stock kameru u ll bih ocenio sa 3/10 a gcam 8/10. Bukvalno je tolika razlika.

Sent from my MI 8 SE using Tapatalk

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Ko priča o selfijima ?

Ja sam odgovorio na tvoj besmislen post kako iste slike prave i gcam i stock na ovom modelu

Sent from my MI 8 SE using Tapatalk
 
ako pogledamo onaj video, nije besmislen uopste... 1:1 je u rezultatu realno, vrlo situaciono koja je kamera kada bolja i sta hoces da dobijes...

par slika gcam je overexposed, par slika je miui vrlo mracan... sad ako ti je bitno da vidis detalje na slici onda je cak bolje da bude overexposed, ako ti je bolje da slika bude realisticna onda overexposed ne funkcionise dobro...

naravno sve ovo za nocne slike, dnevne ko vidi razliku taj laze... cak ni ova uporedna analiza na videu jedva nalazi razlike, everyday usage nema sanse...
 
Ja pričam o ličnom iskustvu a ti o klipu na YouTube.. pitaj ljude u mix2 temi (ista zadnja kamera kao na mn3) ako meni ne veruješ , to jest ako veruješ raznim noob YouTube klipovima

Sent from my MI 8 SE using Tapatalk
 
Mene su ti yt klipovi i prevarili,jednim dijelom . A ponajvise onaj sajt dmx tako nesto koji kao najpouzda iji, a napouzdaniji je "malo sutraa". Od sad samo vjerujem ono sto prodje kroz moje ruke.
Cisto da se zna mi6 kojeg ni nema na dmx ne da je bolji od note 3 kad je kamaera u pitanju nego nebo i zemlja . Pocev od portreta pa na dalje. Zivlje bolje,ostrije slike ma drasticna razlika u svemu.
Ja pričam o ličnom iskustvu a ti o klipu na YouTube.. pitaj ljude u mix2 temi (ista zadnja kamera kao na mn3) ako meni ne veruješ , to jest ako veruješ raznim noob YouTube klipovima

Sent from my MI 8 SE using Tapatalk

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
analiza je bila sasvim ok na klipu i svakako cu pre uzeti to kao merodavno od tvog "licnog utiska"... moj licni utisak je da je paprika bezveze, da li je zaista? eto kolko licni utisak vredi...

klip lepo objasnio da je situaciono, kao sto dosta stvari i jeste sto je i mnogo ocekivaniji rezultat i zakljucak... ali ti znas sve ocigledno tako da putuj igumane, instaliraj gcam i pevaj...
 
Ja cu staviti Gcam samo ako budem baš nezadovoljan sa low light slikama na stock. Ne mislim na mrkli mrak gdje netko slika mjesec ili da je samo jedna lampa u cijeloj ulici, to mi neće trebati, ali mi je bitno da radi dobro pod umjetnim svijetlom kući i noću u nekom prosječno osvijetljenom dijelu centra grada. Ako objekti, odnosno ljudi u tim uvjetima šeću, a slike na automatici ispadnu zamućene zbog tih kretnji, to je onda loše. U tom slučaju tu ne pomaže ni manual mod koliko sam čitao, on je više za statične scene ?

U svakom slučaju ovo je vjerovatno najjeftiniji camera phone, teško da postoji što povoljnije sa optičkom stabilizacijom. Malo mi je dao misliti @Idemobre sa Mi6, jer to mi je drugi kandidat, ali sve usporedbe na youtube koje sam vidio dokazuju da je Mi Note 3 malo bolji, počevši od bolje stabilizacije itd. Vjerovatno puno ovisi od rom-a, koja verzija je bolje ispeglala kameru.


Znam da su S7 i S7 Edge bolji za kameru, ali su dosta skuplji a i baterije su slabije nego Mi Note 3.
 
ako su ti tako opisane stvari bitne, preskoci note 3, tu je najtanji... bolje gledaj samsung neki...

ovaj telefon je odlican kao workstation da se tako izrazim, odlicna baterija, masivne performanse, veliki ekran, etc... to je jaca strana note 3...

sve ostalo je adekvatno ali necete "pasti na dupe", kamera je bas prosek nocu, ako je closeup blic resava stvar ali bilo koja vrsta sire fotografije je na losiju stranu...
 
Ja cu staviti Gcam samo ako budem baš nezadovoljan sa low light slikama na stock. Ne mislim na mrkli mrak gdje netko slika mjesec ili da je samo jedna lampa u cijeloj ulici, to mi neće trebati, ali mi je bitno da radi dobro pod umjetnim svijetlom kući i noću u nekom prosječno osvijetljenom dijelu centra grada. Ako objekti, odnosno ljudi u tim uvjetima šeću, a slike na automatici ispadnu zamućene zbog tih kretnji, to je onda loše. U tom slučaju tu ne pomaže ni manual mod koliko sam čitao, on je više za statične scene ?

U svakom slučaju ovo je vjerovatno najjeftiniji camera phone, teško da postoji što povoljnije sa optičkom stabilizacijom. Malo mi je dao misliti @Idemobre sa Mi6, jer to mi je drugi kandidat, ali sve usporedbe na youtube koje sam vidio dokazuju da je Mi Note 3 malo bolji, počevši od bolje stabilizacije itd. Vjerovatno puno ovisi od rom-a, koja verzija je bolje ispeglala kameru.


Znam da su S7 i S7 Edge bolji za kameru, ali su dosta skuplji a i baterije su slabije nego Mi Note 3.
S7 i S7e i nisu bolji imas moja poredjenja pa vidi slike od oba. Mn3. Je u tom rangu sa stock kamerom ako ubacis GCam ond aje bolji po meni. Autofocus na S7/e je neprevazidjeni i tu nema sta da diskutujemo. Ne znam koliko para su sad A8 samsunzi ali pogledaj njih vidim hrpa ljudi ih nosi i bas su dobri ( na izgled). Mn3 bi ja zaobiso ( osim ako mu cena nije 250/265e) i to samo zbog bedne softwerske podrske. Na MIUI 10 su sjebali cam2api tako da nema GCam a da li ce biti mozemo samo da nagadjamo.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Ja cu staviti Gcam samo ako budem baš nezadovoljan sa low light slikama na stock. Ne mislim na mrkli mrak gdje netko slika mjesec ili da je samo jedna lampa u cijeloj ulici, to mi neće trebati, ali mi je bitno da radi dobro pod umjetnim svijetlom kući i noću u nekom prosječno osvijetljenom dijelu centra grada. Ako objekti, odnosno ljudi u tim uvjetima šeću, a slike na automatici ispadnu zamućene zbog tih kretnji, to je onda loše. U tom slučaju tu ne pomaže ni manual mod koliko sam čitao, on je više za statične scene ?

U svakom slučaju ovo je vjerovatno najjeftiniji camera phone, teško da postoji što povoljnije sa optičkom stabilizacijom. Malo mi je dao misliti @Idemobre sa Mi6, jer to mi je drugi kandidat, ali sve usporedbe na youtube koje sam vidio dokazuju da je Mi Note 3 malo bolji, počevši od bolje stabilizacije itd. Vjerovatno puno ovisi od rom-a, koja verzija je bolje ispeglala kameru.


Znam da su S7 i S7 Edge bolji za kameru, ali su dosta skuplji a i baterije su slabije nego Mi Note 3.
Mi6 ti ima bolju kameru od note3, ja ti to garantijum , drug mi ga je imao, testirali smo. Jace boje ,portret bolji kao sto sam ti vec rekao. Tako da znas.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Ako je kamera prosjek u onim uvjetima koje sam opisao onda bi to bilo i ok, bitno da nisu loše pa da svaka kretnja objekta u low lightu ispada zamućenje. Je li postoji primjer takve slike ?

@dimi zanimaju me samo slike u takvim uvjetima sa pokretnim objektom u LL, kao sto sam opisao, šta Gcam to poboljšava ? (Doma cu ti pogledat slike)

Vidio sam dosta primjera fotki po forumima, ali većina glumi profi fotografe tako što slikaju mrak na kojem sve miruje kao na groblju, i onda kažu "gle kako vrhunske low light slike", a da je prošetao čovjek posred te scene pomislili bi da je to duh koliko bi očajno loše ispala ta slika.

A8 je nov i zato ima jos napuhanu cijenu, osim toga opet bez ois-a nema šta tražiti u ovim zahtjevnijim uvjetima, iako je samsung, zar ne.
 
Mi6 nema bolju kameru ako se instalira GCam a bez njega pokretne objekte u uslovima slabog osvetljenja neces ni moci da slikas jer ce biti neupotrebljive. Motion blur svuda OIS na MN3 za slike nista ne znaci i ne pomaze. To je moje iakustvo i zapazanje. Koliko para je sa MN3?
Ako je kamera prosjek u onim uvjetima koje sam opisao onda bi to bilo i ok, bitno da nisu loše pa da svaka kretnja objekta u low lightu ispada zamućenje. Je li postoji primjer takve slike ?

@dimi zanimaju me samo slike u takvim uvjetima sa pokretnim objektom u LL, kao sto sam opisao, šta Gcam to poboljšava ? (Doma cu ti pogledat slike)

Vidio sam dosta primjera fotki po forumima, ali većina glumi profi fotografe tako što slikaju mrak na kojem sve miruje kao na groblju, i onda kažu "gle kako vrhunske low light slike", a da je prošetao čovjek posred te scene pomislili bi da je to duh koliko bi očajno loše ispala ta slika.

A8 je nov i zato ima jos napuhanu cijenu, osim toga opet bez ois-a nema šta tražiti u ovim zahtjevnijim uvjetima, iako je samsung, zar ne.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Opaaa, neupotrebljiv za uvjete slabog osvijetljenja kod slikanja pokretnih objekata kažeš ? Kako su ga hvalili na bug.hr forumu kao da je svemirski brod. Šta je baš tako loše bez Gcam za low light pokretne scene ?

OVDJE od 06:00 lik snima video sa djecom u stanu i izgleda mi super, ali to je video i dosta je ipak osvijetljeno unutra.

OVDJE od 02:32 je slikao noću po gradu, ne izgleda loše, meni ok, bar ovako na youtube koliko se vidi, pokreti ljudi ne ostavljaju zamućenje, odnosno motion blur. Video pak pokazuje od 04:42, frejmovi padaju, malo se usporilo, muči se, ali mi je opet prolazna ocjena, dovoljno je oštrine...jako zahtjevna scena, i još on okreće kameru.
 
ima motion blura pri low light pokretnim scenama ako nisu closeup pa blic ne pomaze... ima li telefona koji nemaju uopste motion blur pri low light fotkama kad se nesto krece?
 
Poslednja izmena:
Pricam ja o fotografijama ne o videu. 98% slika koje sam slikao u gradu uvece ima motion blur kod vecine ljudi na slici. Kao da su sve slike slikane HDRom ili ekspozicija podesena na 5 sekundi. Nemam trenutno slike da vam okacim. Slikacu opet veceras pa cu da okacim mada sad sam na xiaomi. Eu ne na oficialnom.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Ima na onim primjerima i slika i video...hajde slikaj, ali nemoj sada namjerno izabrati samo neuspjele fotke, i ne treba mrkli mrak, već normalna večer u osvijetljenom dijelu grada. Jer su to česta mjesta kada se inače slika u praksi.

Ne znam da li je recimo na S7 i S8 takav blur pri kretanju u low light, ako i je onda je puno manje ? Nisam detaljno provjeravao, ali da su bistriji u low lightu to je već iz prve jasno i očito.
 
Poslednja izmena:
ocekivano je da je s7/s8 bolji, cak i dosta kao sto kazes, samsung ima verovatno najbolji auto mod od svih proizvodjaca a s7/8 nisu ista klasa kao mn3, cena im je bila duplo pri objavi? ako gledamo cenu s7/8 moraju da gaze mn3 na svim poljima a opet i nije bas tako... kad uzmes flagship onda uzimas beskompromisno resenje, mn3 nije flagship...

sad sam malo gledao, ima motion blura kako god ga okrenes pri low light, nije katastrofa ali def nije super... ako je to bitan parametar, zaobici mn3...
 
Ima ga vec, ali china beta. Global ni na vidiku ;)

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
sto vise koristim mn3 zalim sto sam prodao rn4x i jurio da sto pre uzmem ovaj .dvoumio sam se izmedju mn3 i mi6 i zalim sto nisam uzeo mi6 koji je bio malo skuplji.Hteo bih da zamenim mn3 za neki nov xiaomi ili neki polovan huawei ili nesto slicno od kineza ovih.OD xiaomi bez doplate mogu uzeti RN5 mada sto bih davao mn3 za taj nista osim miui 10 necu dobiti.Mogu uz neku manju doplatu uzeti mi a2 ovako nije los ali mi se nesto ne svidja taj cisti android.Ima li neko iskustva sa mi a2
 
Napisi sta ti tacno smeta i zbog cega telefon nije ispunio tvoja ocekivanja. Ima ovde ljudi koji razmišljaju da ga kule pa bi im znacilo da procitaju.

P. S. njsam zaboravio za sliku okacicu kad nadjem neki pristojan net.
sto vise koristim mn3 zalim sto sam prodao rn4x i jurio da sto pre uzmem ovaj .dvoumio sam se izmedju mn3 i mi6 i zalim sto nisam uzeo mi6 koji je bio malo skuplji.Hteo bih da zamenim mn3 za neki nov xiaomi ili neki polovan huawei ili nesto slicno od kineza ovih.OD xiaomi bez doplate mogu uzeti RN5 mada sto bih davao mn3 za taj nista osim miui 10 necu dobiti.Mogu uz neku manju doplatu uzeti mi a2 ovako nije los ali mi se nesto ne svidja taj cisti android.Ima li neko iskustva sa mi a2

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Smeta mi kamera prvo..Gledajuci recenzije i domace i strane , kao i neka poredjenja sa poznatijim nekim modelima to sve izgleda lepo.Ja kada god nesto uslikam , na telefonu deluje ok, kada prebacim na komp ili uploadujem negde slike su nekako zamucene, nemaju ostrinu.Kad uporedim sa nekim slikama sa rn4X razlika je mozda 20% na stranu mn3.Slikam po danu,sve na automatski,nocu ne koristim).koristim stock kameru i ne zelim nista da budzim jer mi je jednom dobar telefon stradao zbog obicnog ruta i od tada samo stock.Drugo sta mi smeta, jeste sitnica ali meni znaci je to sto nema adekvatne zastite za ekran.Ako uzemte obicno staklo ostace bele ivice jer ima zakrivljene ivice i ne moze da se zalepi.Ako uzmem one hydrogel folije sa ili bez prskanja odlepe se brzo, pogotovo kada je telefon izlozen suncu ili negde gde je toplije(bukvalno ,ostane u autu na suncu i odlepi se ,cak se i deformise malo).Ako uzmem full cover staklo moram da menjam 2 puta meseceno.Jer su bocne strane tanke i ne moze da se zalepi i ulazi prasina ispod i to jako nervira(bar mene).Malo sam to bio resio jednom futrolom ali ne vredi ulazi opet ali manje.Treca stvar je sto sam morao da kupim drugi punjac i kabel.Jer kabel je tanak (vise prilici punjacu od 1A)i telefon kao i punjac se greju dosta.Uzeo ugreen punjac i onaj usb sa debljim kablom .isto vazi i za type c na 3.5mm adapter.nisam ga koristio mesec dana vec gubi kontakt jer je tanak.uzeo i to od ugreena.Ne svidja mi se i to sto je telefon jednostavno odbacen.Telefonkoji je pri vrhu ponude Xiaomija,sa dobrim karakteristikama na papiru a ne dobija nadogradnje.Nije mi to toliko smetalo, ali kad vidim da je izgleda i rn3 dobio desetku a mn3 koji je noviji,skuplji i jaci telefon nista, pocinje da mi smeta .Pa valjda noviji i jaci telefoni imaju prednost ako idemo nekom logikom.ima tu jos nekih sitnica ali za njih sam znao i pre kupovine tako da se necu zaliti
 
Vlasnik sam ovog telefona 7 meseci... Sa telefonima radim dugi niz godina... I mogu reci samo, da je ovo Bestbuy telefon do 300 eura trenutno.
Ono sto je pozitivno kod ovog telefona jeste savrsen optimizovan siste. Telefon je medju 10 lagfree mobilnih telefon trenutno. Sto se tice update, vise volim da ovako radi, nego bangavo sa 8.1 i MIUI10 (video kako rade neki koji su dobili MIUI10 pa zato i kazem). Baterija perfektna. Vidim neki kukaju na zagrevanje pri punjenju, ispadanje kabla iz utora, ja tih problema za 7 meseci jos uvek nisam imao (ne igram igrice pa ne znam kako se tada ponasa). Sto se tice kamere, ko ume, slike su veoma dobre, ostre, malo manje detalja imaju od npr S8 ili S7 u doboroj osvetljenosti. Bokeh sasvim pristojan. Manuelni mod precizan i omogucava da se (ko se naravno malo vise razume u podesavanja na ozbiljnim fotoaparatima) covek poigra i dobije veoma dobre slike (otuda i visoka ocena na Dxomarku). Sto se tice nocnih slika, u uslovima dobre osvetljenosti HHT mod odradi sasvim pristojne slike, a ko zeli (odnosno ciji subjekt za slikanje nece da bezi :D ) moze da eksperimentise u manual modu. U uslovima slabije osvetljenosti telefon daje slabije sumovitije slike i nije za pohvalu. Blic je sasvim dobar i sa blicom nocni portreti izgledaju bolje od npr Iphone 7. Otisak prsta je veoma dobar i brz, kvalitetniji cak i od S8 (provereno). Sa takvim citacem definitvno ne razumem ljude koji traze face id otkljucavanje.
E sad, kao i svaki telefon i ovaj ima mana... Po meni generalno jedna od vecih mana je prednja kamera. Ocajan dinamicki opseg cine da je gotovo neupotrebljiva u losem osvetljenju, da je gotovo slabo upotrebljiva kada ima dosta kontrasti. Ogroman minus... Ekran brz, ali sa za nijansu ispranijim bojama (Sharp je proizvodjac panela) i mislim da bi ovom telefonu bolje lezao super Amoled (mada to je subjektivna stvar). Pod manom bi se dalo svesti i krhka izrada. Nekako imam osecaj, da padne sa pola metra, ostao bih i bez zadnjeg i bez prednjeg stakla), metalni obod izgleda jeftino (nista kvalitetniji od npr A1) a staklo se na pojedinim mestima ne uklapa (mada ni Iphone x nije uklopio staklo na ledjima u lajsnu, tako da nije to toliko strasno)...
Sto se tice zvuka, na zvucniku je perfektan, ali na slusalicama nesto tisi tako da mi je tu neutralan.
Sto se tice dodatne opreme, ona silikonska je sasvim dovoljna (mada i ona vremenom kao da se opusti pa postane veca telefonu). Kupovao sam neke na kineskim sajtovima i definitvno sve je to istog kvaliteta ili mozda i gore. Prednju stranu, sam zastitio obicnim staklom i evo hvala Bogu jos drzi i ne smeta sto ne pokriva one rubove.
 
Vlasnik sam ovog telefona 7 meseci... Sa telefonima radim dugi niz godina... I mogu reci samo, da je ovo Bestbuy telefon do 300 eura trenutno.
Ono sto je pozitivno kod ovog telefona jeste savrsen optimizovan siste. Telefon je medju 10 lagfree mobilnih telefon trenutno. Sto se tice update, vise volim da ovako radi, nego bangavo sa 8.1 i MIUI10 (video kako rade neki koji su dobili MIUI10 pa zato i kazem). Baterija perfektna. Vidim neki kukaju na zagrevanje pri punjenju, ispadanje kabla iz utora, ja tih problema za 7 meseci jos uvek nisam imao (ne igram igrice pa ne znam kako se tada ponasa). Sto se tice kamere, ko ume, slike su veoma dobre, ostre, malo manje detalja imaju od npr S8 ili S7 u doboroj osvetljenosti. Bokeh sasvim pristojan. Manuelni mod precizan i omogucava da se (ko se naravno malo vise razume u podesavanja na ozbiljnim fotoaparatima) covek poigra i dobije veoma dobre slike (otuda i visoka ocena na Dxomarku). Sto se tice nocnih slika, u uslovima dobre osvetljenosti HHT mod odradi sasvim pristojne slike, a ko zeli (odnosno ciji subjekt za slikanje nece da bezi :D ) moze da eksperimentise u manual modu. U uslovima slabije osvetljenosti telefon daje slabije sumovitije slike i nije za pohvalu. Blic je sasvim dobar i sa blicom nocni portreti izgledaju bolje od npr Iphone 7. Otisak prsta je veoma dobar i brz, kvalitetniji cak i od S8 (provereno). Sa takvim citacem definitvno ne razumem ljude koji traze face id otkljucavanje.
E sad, kao i svaki telefon i ovaj ima mana... Po meni generalno jedna od vecih mana je prednja kamera. Ocajan dinamicki opseg cine da je gotovo neupotrebljiva u losem osvetljenju, da je gotovo slabo upotrebljiva kada ima dosta kontrasti. Ogroman minus... Ekran brz, ali sa za nijansu ispranijim bojama (Sharp je proizvodjac panela) i mislim da bi ovom telefonu bolje lezao super Amoled (mada to je subjektivna stvar). Pod manom bi se dalo svesti i krhka izrada. Nekako imam osecaj, da padne sa pola metra, ostao bih i bez zadnjeg i bez prednjeg stakla), metalni obod izgleda jeftino (nista kvalitetniji od npr A1) a staklo se na pojedinim mestima ne uklapa (mada ni Iphone x nije uklopio staklo na ledjima u lajsnu, tako da nije to toliko strasno)...
Sto se tice zvuka, na zvucniku je perfektan, ali na slusalicama nesto tisi tako da mi je tu neutralan.
Sto se tice dodatne opreme, ona silikonska je sasvim dovoljna (mada i ona vremenom kao da se opusti pa postane veca telefonu). Kupovao sam neke na kineskim sajtovima i definitvno sve je to istog kvaliteta ili mozda i gore. Prednju stranu, sam zastitio obicnim staklom i evo hvala Bogu jos drzi i ne smeta sto ne pokriva one rubove.
Mozes li onda da nadjes tutorijal za nas koji kako kazes ne znamo da koristimo kameru i njena podesavanja, da i mi iskoristimo maximum kod ove kamere, jer ja tu ostrinu i lijepu slike nikako da dobijem.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Prvo moras da znas malo o kameri, duzina ekspozicije, sta je ISO (u kojim uvetima kad i sta), onda koja vrsta osvetljenja (da li odabrati point ili average ili central). Toga imas na pretek po internetu, sve sto je potrebno da malo sam eksperimentises. Koliko je dobra kamera pokazacu ti kroz primere:
http://dodaj.rs/image/J1EQe
http://dodaj.rs/image/J1X2x
http://dodaj.rs/image/J1bfJ
http://dodaj.rs/image/J1ZQW
http://dodaj.rs/image/J1chR
http://dodaj.rs/image/JEtYv
...
Ima ih jos stotine... Da ne postavljam vise...
Ono sto bih ja naveo kao jos jednu manu jeste nemogucnost snimanja fotografija u RAW formatu...
E da, u podesavanjima kamere ja drzim onaj sharpness na lower (na taj nacin se dobijaju mekse slike bez ostrih i losih ivica).
 
Pozz drugari,
Vec neko odredjeno vreme se mucim da pronadjem kvalitetan i proveren LCD za Xiaomi Mi Note 3(touch radi al mi je dobro polomljen ekran).Od ovih sto valjaju delove preko KP navodno niko nema.Voleo bih da znam ako je neko menjao,gde,sta i za koliko novaca.
Hvala puno.
 
To u vezi problema sa kablom, konektorom koji ispada, punjač, grijanje itd...smatram da je baš zbog igranja i stalnog korištenja tijekom punjenja, rasklimavanje stalnim mrdanjem. Vjerovatno nije savršen i vrh kvalitete, ali sigurno nije obavezna kupovina novih.

Što se tiče općenito konstrukcije kučišta Mi Note 3, meni je lijepa, a puno je i hvaljena po recenzijama.
Ne žuri mi se sa kupovinom, nešto će valjda još dobroga a da nema prevelike dimenzije, izaći za pola godine ili godinu
 
Pozz drugari,
Vec neko odredjeno vreme se mucim da pronadjem kvalitetan i proveren LCD za Xiaomi Mi Note 3(touch radi al mi je dobro polomljen ekran).Od ovih sto valjaju delove preko KP navodno niko nema.Voleo bih da znam ako je neko menjao,gde,sta i za koliko novaca.
Hvala puno.
Pitaj ovde ima onih koji su menjali
https://t.me/MiNote3Chat telegram grupa

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Prvo moras da znas malo o kameri, duzina ekspozicije, sta je ISO (u kojim uvetima kad i sta), onda koja vrsta osvetljenja (da li odabrati point ili average ili central). Toga imas na pretek po internetu, sve sto je potrebno da malo sam eksperimentises. Koliko je dobra kamera pokazacu ti kroz primere:
http://dodaj.rs/image/J1EQe
http://dodaj.rs/image/J1X2x
http://dodaj.rs/image/J1bfJ
http://dodaj.rs/image/J1ZQW
http://dodaj.rs/image/J1chR
http://dodaj.rs/image/JEtYv
...
Ima ih jos stotine... Da ne postavljam vise...
Ono sto bih ja naveo kao jos jednu manu jeste nemogucnost snimanja fotografija u RAW formatu...
E da, u podesavanjima kamere ja drzim onaj sharpness na lower (na taj nacin se dobijaju mekse slike bez ostrih i losih ivica).

Iskren da budem, meni su ovakve slike i kad je sve na AUTO.Realno ne moze nesto puno da se dobije tim podesavanjima , i dalje one kad se prebace na komp izgledaju mutno.
 
Nazad
Vrh Dno