Šta je novo?

Xiaomi Mi Note 3

Jedinu zamerku koju imam je ta sto sneg na slikama vice na plavo. Da li je do kamere,do obrade do displeja ne znam. Na samsungu to nije mi se desavalo sneg je bio beo apsolutno. Brat mi kaze da na slikama belina je zapravo negativna jer sve sto je belo nema detalje tj posle pri obradi ne mozes nista sa tim. Belina - nedostatak detalja. Ko se razume u ovo neka napise nesto da znamo sta je zapravo.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Neverovatno je koliko loše radi GPS u zatvorenom prostoru. Bukvalno 2 3 satelita nalazi 5 min. Čak ni na prozoru neće. A čim izađem napolje malo u sekundi se na 20ak zakači. Zanimljivo :) ne sećam se da mi se na prošlim telefonima slično dešavalo.
 
Jedinu zamerku koju imam je ta sto sneg na slikama vice na plavo. Da li je do kamere,do obrade do displeja ne znam. Na samsungu to nije mi se desavalo sneg je bio beo apsolutno. Brat mi kaze da na slikama belina je zapravo negativna jer sve sto je belo nema detalje tj posle pri obradi ne mozes nista sa tim. Belina - nedostatak detalja. Ko se razume u ovo neka napise nesto da znamo sta je zapravo.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
Mozes probati white balance da podesis pre fotkanja. Samsung verovatno to bolje radi na automatskom. Generalno Samsung ima najbolji Auto mod od svih telefona, taj softver za kameru im je perfektan.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Neverovatno je koliko loše radi GPS u zatvorenom prostoru. Bukvalno 2 3 satelita nalazi 5 min. Čak ni na prozoru neće. A čim izađem napolje malo u sekundi se na 20ak zakači. Zanimljivo :) ne sećam se da mi se na prošlim telefonima slično dešavalo.

to je nesto do tvog primerka/lokacije... meni uhvati 10+ satelita u kuci u roku od odma...
 
Mid April +
Note: The above release dates are only estimated time and might be changed due to various reasons. We will keep you updated with the latest information. Please stay tuned!
Sto ce reci da ce biti kraj aprila, ali kad god, samo da su se javili :)


Mi Note 3 via Tapatalk
 
Svidja mi se vas optimizam jel cita neko ovo dole sto pisu. Tipa "some devices" pa onda "this is not mandatory we can change date" itd. Zivi bili pa videli do tad troll na MAX na MIUI forumu :D


Kako vas sluzi masina?

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Ja prezadovoljan. Još od kad sam ubacio Gcam fantazija [emoji16][emoji16][emoji16]
Kazite mi u vezi update-a, kada bude stigao, posto sam ga rutovao preko Magiska da li cu morati vracati OTA, pa ponovo rutovati ili samo uninstal Magisk?

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
pa samo flash preko recovery bi trebao da bude ok, a ti dimi si slepac kakav nepostoji :D 6 mes kukas za update, sad ce da preskoce sve izmedju, idemo straight na oreo i opet imas problem dal je mid april ili end of april, bukvalno da si jedini dobio android 9.0 koji ne postoji mozda bi bio srecan :D
 
Prvo nisam ja sa tobom cuvao ovce da mi se tako obracas, upristoji se malo ako vec nemas osnovnu kulturu kad dolazis ovde na forum. Drugo pisem onako kako razmisljam sto znaci da imam neki argument. Obecali su Mi A1 Oreo do kraja godine 30. Decembra izbacili i bio je pun bagova ceo januar su ga krpili. Ti komentarises nesto sto je tek na papiru napisano i sto lepo pise da moze svakog casa da se promeni i da datumi koje su dali su okvirni. Kao sto sam napisao zivi bili pa videli. Ti momak sad sedni skuvaj caj i razmisli malo o svom ponasanju i prelistaj malo engleski i terminologiju. Za pocetak neke od reci i izraza da ti pomognem :
Only, estimated, might be changed, due to various reasons.

Izgleda da ti jos cekas onih 1000 evra sto ti je Dinkic obecao jer covek je reko da ce da budu e sad li je posle izbora ili malo kasnije to nije vazno.








Ko ima TWRP neka proba MIUI.eu zadnji stable cini minse da je baterija ista kao na global stable official a ima dosta dodataka. Ceka se i MIUI.Pro koji meni vise nekako odgovara.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Naručen danas na Honorbuy, Mi Note 3, crni 64 gb, prema trenutnom tečaju 295€ ispalo. Dostava u HR.

Naručio za curu, S7 se prodaje pošto je baterija loša, a i treba dual sim.
 
Dobar izbor. Za 300e objektivno bolje nema nista. Stim sto si mogao ustedeti neki evro da si uzeo sa Alija, pa opcija DHL za EU, izaslo bi te ispod 270e. Ali dobro.
 
Poslednja izmena:
I ja isto mislim, za te novce mislim da je to to. Znam da ali treba nam brže, ovako je kod mene najkasnije u utorak. Već sam naručivao kod njih, jako su brzi. Javim utiske kada dođe. Osobno koristim S8, ali imao sam prije Redmi Note 4 4/64 gb verziju, također bio jako zadovoljan s obzirom na cijenu uređaja.
 
Onda super, shipping za 3,4 dana je vrh.
 
telefon realno sabija, ja jednu manu nisam nasao, jedina stvar koja me "brine" je dugovecnost baterije, za sada je odlicna, da li ce tako ostati duzi neki period ili ce da degradira brze nego u izvikanijim markama to ne znam... prosto mi je nerealno da se bas nigde nije ustedelo na ovom telefonu za ove pare... latest gen processor, memorije i rama realno vise nego sto moze da se iskoristi, izrada je apsolutno premium jos da je amoled ekran pa da sina prvenca nazovem xiaomi :D

sto se updatea softwarea tice, ja zaista ne znam ni jedan telefon do sad koji je bio azuriran po volji korisnika, od s2, one x, s3, z2 stalno iste price slusam "kad ce update, dokle vise" etc... ;)
 
telefon realno sabija, ja jednu manu nisam nasao, jedina stvar koja me "brine" je dugovecnost baterije, za sada je odlicna, da li ce tako ostati duzi neki period ili ce da degradira brze nego u izvikanijim markama to ne znam... prosto mi je nerealno da se bas nigde nije ustedelo na ovom telefonu za ove pare... latest gen processor, memorije i rama realno vise nego sto moze da se iskoristi, izrada je apsolutno premium jos da je amoled ekran pa da sina prvenca nazovem xiaomi :D

sto se updatea softwarea tice, ja zaista ne znam ni jedan telefon do sad koji je bio azuriran po volji korisnika, od s2, one x, s3, z2 stalno iste price slusam "kad ce update, dokle vise" etc... ;)

Meni će ovo vjerovatno postati treći Xiaomi mobitel, što se tiče baterija, mogu reći da će mi najstariji Redmi 3 sada za mjesec i pol dana napuniti pune 2 godine da ga koristim, i to bez pauze, punio sam ga i punim u prosjeku svakih dva-tri dana, baterija je normalno degradirala, ali sasvim prosječno, kao što i mora. I dalje mi baterija drži vrlo dobro, lako cijeli dan čak i u danima kad ga ubijam sa 6-7 sati SOT-a. Nisam primjetio da se ljudi žale na brzo propadanje baterija kod xiaomi mobitela, dok kod nekih jeftinijih kineza je bilo takvih slučajeva.

Mane su ono što se već odavno spomenulo, ali mnogima to nije toliko bitno, ulaz za slušalice i B20. Mi na Xiaomi mobitelima smo navikli i na veće baterije od ovoga, ali MI note 3 ima štedljiviji procesor pa bi se možda moglo izvući podjednako SOT-a.
Što se tiče toga da sada svi rade moderan 18:9 omjer ekrana, meni je za to ovaj još i bolji jer ne želim da mi je preuzak, zbog čitanja i preglednosti.

Od samsunga bi za ove pare mogao kupiti tek J7 2017, koji ima podjednaku bateriju, ekran ne znam koji ima bolji, ali kamerom, brzinom rada, brzim punjenjem, izgledom, ovaj osvaja čak i meni kojem brzina pa i slike nisu najbitniji, nego su mi najbitniji ekran i baterija.

Bitno da ovdje nema onog lošeg audia prilkom snimanja videa u bučnijem okruženju, što je znalo biti na nekim xiaomi mobitelima ? Nije se još žalilo na to, pa valjda nema.
 
Ima, tj bilo je sad su to "ispravili". Na 1080p se manje primecivalo ali na 4K je bilo katastrofa recimo kad snimas i kola prolaze. Kao iz bunara ili pod vodom da snimas. Dobro si me podsetio da isprobam opet to mada zadnji put kad sam snimao duvao bas jak vetar nije bilo nikakvih problema ali ja koristim miui.eu ili miui.pro ne ovaj " bez bagova" stable global sto je izaso novembra prosle godine.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Ima, tj bilo je sad su to "ispravili". Na 1080p se manje primecivalo ali na 4K je bilo katastrofa recimo kad snimas i kola prolaze. Kao iz bunara ili pod vodom da snimas. Dobro si me podsetio da isprobam opet to mada zadnji put kad sam snimao duvao bas jak vetar nije bilo nikakvih problema ali ja koristim miui.eu ili miui.pro ne ovaj " bez bagova" stable global sto je izaso novembra prosle godine.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk

Aha super. Ja bih da ga imam koristio vjerovatno kineski rom koji za koji je već dosta poboljšanja izašlo, bar dok ne dođe pravi novi global rom
 
Meni će ovo vjerovatno postati treći Xiaomi mobitel, što se tiče baterija, mogu reći da će mi najstariji Redmi 3 sada za mjesec i pol dana napuniti pune 2 godine da ga koristim, i to bez pauze, punio sam ga i punim u prosjeku svakih dva-tri dana, baterija je normalno degradirala, ali sasvim prosječno, kao što i mora. I dalje mi baterija drži vrlo dobro, lako cijeli dan čak i u danima kad ga ubijam sa 6-7 sati SOT-a. Nisam primjetio da se ljudi žale na brzo propadanje baterija kod xiaomi mobitela, dok kod nekih jeftinijih kineza je bilo takvih slučajeva.

Mane su ono što se već odavno spomenulo, ali mnogima to nije toliko bitno, ulaz za slušalice i B20. Mi na Xiaomi mobitelima smo navikli i na veće baterije od ovoga, ali MI note 3 ima štedljiviji procesor pa bi se možda moglo izvući podjednako SOT-a.
Što se tiče toga da sada svi rade moderan 18:9 omjer ekrana, meni je za to ovaj još i bolji jer ne želim da mi je preuzak, zbog čitanja i preglednosti.

Od samsunga bi za ove pare mogao kupiti tek J7 2017, koji ima podjednaku bateriju, ekran ne znam koji ima bolji, ali kamerom, brzinom rada, brzim punjenjem, izgledom, ovaj osvaja čak i meni kojem brzina pa i slike nisu najbitniji, nego su mi najbitniji ekran i baterija.

Bitno da ovdje nema onog lošeg audia prilkom snimanja videa u bučnijem okruženju, što je znalo biti na nekim xiaomi mobitelima ? Nije se još žalilo na to, pa valjda nema.

ja sada sa svezom baterijom izvlacim 2 dana i preko 8h SoT, oko cuku talk i onda sam na 10-12%, sve to sa dve kartice (sim1 na 4g, sim 2 na 2g)... kad sam ga tek dobio u 30ak sati sam spicio jednom 10:30 SoT i bio na 15%...

presisao je sony z2 bas osetno a z2 je imao zavidnu autonomiju u svoje vreme tako da sam sa baterijom prezadovoljan, samo da ne degradira nekom svetlosnom brzinom i de ces bolje, zaista je ovaj SD660 opasno stedljiv, telefon nisam osetio ni da je mlak a kamo li da throttluje sto je na svim telefonima koje sam do sada imao bilo problem... uglavnom sam gurao custom kernele za undervolt, ovde apsolutno nema potrebe za tim... ma sve u svemu odlicno zaokruzen telefon.

Aha super. Ja bih da ga imam koristio vjerovatno kineski rom koji za koji je već dosta poboljšanja izašlo, bar dok ne dođe pravi novi global rom

nije nista za sad china stable (napomena, stable, ne developer) nista mnogo ispred global stable, 9.1.4.0 vs 9.2.2.0, bukvalno jedino sto imaju vise je beskorisni face unlock... 9.5 ce doci china stable i global stable otp u isto vreme... bas kukanju nema mesta al ajde, svetu se ne moze udovoljiti...
 
Poslednja izmena:
Aha super. Ja bih da ga imam koristio vjerovatno kineski rom koji za koji je već dosta poboljšanja izašlo, bar dok ne dođe pravi novi global rom
Ja bi ti to preporucio. Na kineskom stabilnom romu su bazirani i miui.eu i miui.pro i mogu da ti kazem da danas izaso update i vidim sredili malo prednju kameru i zadnja ima manje peglanja tako da su fotografije ostrije.Probacu kameru danas u gradu pa ti javlajm da li su ispravili. Global su najavili za jun e sad moze da bude i pre ;) i posle. Sva obevestanju su okvirna.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Što se mene tiče nemaju žurbe jer ga mislim kupiti tek negdje poslije ljeta, možda i oko nove godine. Želim samo da na romovima koji budu tada ne bude audio bugova tokom snimanja. Inače mislim snimati u 1080p tako da ću imati valjda manje problema. I snimanje telefonskih poziva ugrađenom aplikacijom je isto znalo zvučati jako loše ? Jel tko to isprobao. Meni to snimanje dobro dođe jer ponekad snimim koji poziv za uspomenu. I glas je lijepa uspomena, a ne samo slika i video.... :)

@crusader
Ako ti sa dve kartice i 4G imaš 8h sot-a uz 15% preostale baterije onda bi ja trebao izvući 10 sati uz isto toliko ostatka. Nije loše.
 
snimio jedan poziv da probam, identicno se culo kao tokom poziva...

Ja bi ti to preporucio. Na kineskom stabilnom romu su bazirani i miui.eu i miui.pro i mogu da ti kazem da danas izaso update i vidim sredili malo prednju kameru i zadnja ima manje peglanja tako da su fotografije ostrije.Probacu kameru danas u gradu pa ti javlajm da li su ispravili. Global su najavili za jun e sad moze da bude i pre ;) i posle. Sva obevestanju su okvirna.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk

3. Mid April: Mi Note 2, Mi 5s, Mi MIX, Mi Note 3, Mi 5s Plus, Redmi Note 2, Redmi 3, Redmi 4, Mi 3, Mi 4

dakle global nisu najavili za "jun", mozda bude u junu ali ga nisu najavili za jun... opet tovaris i lupas gluposti jer si ti nezadovoljan necim...

sto se tice kamere kao reklama za sampon si, zadnjih 20 godina slusam svake godine kako je head & shoulders "nova unapredjena formula", pa kolko je unapredjena do sad bi morala imati nano robote koji celavima prave kosu... gluposti...

pere te placebo oko te kamere kao nikad nikog realno...
 
Poslednja izmena:
snimio jedan poziv da probam, identicno se culo kao tokom poziva...

Hvala, super. I još negdje su mi rekli da je ok...na Redmi Note 4X mi se jedva razumije što se priča, a na starom Redmi 3 je idealno.

Teško da će do nove godine izaći mobitel koji mi se više sviđa od ovoga a da ima ovoliku cijenu, do 250 eura. Pogotvo zato jer je trend sa uskim ekranima...previše se toga mora poklopiti, od cijene, veličina, težina, odlična baterija, pouzdanost, kamera sa OIS-om, dizajn...
 
da, i mene 18:9 nervira uzasno a imam dovoljno velike ruke da mi je ovaj fon savrsenstvo... i ja sam preskocio A8/A8+ samsung upravo zbog 18:9...

a na kraju telefoni koji su tradicionalno imali hw dugmice za navigaciju sada na 18:9 imaju sw navigaciju sto je totalno bez veze, hw all the way, lepo imas ekran i imas dugmice, molim lepo :D

jedina "mana" i "problem" koji ja do sada imam je ustvari miui based a to je da ni jedan profiler za zvucne profile ne moze da upali vibraciju uz neki profil jer je verovatno u miui call za vibraciju drugaciji nego u vecini androida, koristim volume ace i isti problem sam vidjao na HTC-u, profajling radi ali setovanja za vibraciju ne reaguju, smor je malo al sta je tu je, prezivecu...
 
Poslednja izmena:
Braco,ako sam ja lepo skapirao iz zadnjih par straica foruma,konacno se nazire update za MN 3? Msm,nije sigurno,ali ipak najavise?
 
Jedan rom nije probao kamo li da je uporedjivao slike a zna da je placebo hahahah. "Moniki Beluci smrdi iz usta ... A kad si se ti ljubio sa njom ? ...Pa nisam....Pa kako znas.... Pa znam... bukvalno ta fora. Idi bezi dizem ruke od svake dalje diskusije sa tobom,svu pamet ovog sveta si popio ne vidis dalje od nosa. Bilo nema rom bagova sad kad provalili ljudi i oni sto ga nemaju da ima sad cutis. Hahahah ako nista dodjem procitam tvoje postove nasmejem se. Kineski rom updatuju redovno zato sto NEMA bagova pa ispravljaju stvari bezveze haha. Kad smo kod tih nepostojecih bagova izgleda da su napokon ispravili touch to focus bug.


Koga interesuje telefon neka dodje na telegram grupu pitajte sta vas interesuje 120+ ljudi iz celog sveta koji koriste telefon je tu aktivni su pa cete dobiti odgovr iz prve ruke. Plus dosta nas koristi razlicite romove neki MIUI based neki AOSP pa ce da vam kazu sta i kako je kod njih.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
dakle, uporedjujes konstantno kamere, objektivnom analizom, te ova ti je ostrija te onu su ispeglali... da bi vodio poredjenje mora da imas folder pun slika, ozbiljan si research napravio, svaki pixel znas kako obradjuje... dakle imas template, konstantna su ti osvetljenja, pro si...

aj okaci par komada, iz ove, one i neke trece kamere/roma/updatea i objasni kako i zasto je bolje, prove me wrong
 
Nazad
Vrh Dno