Šta je novo?

Xiaomi Mi Note 3

Ivanhio

Poštovan
Učlanjen(a)
11.11.2017
Poruke
64
Poena
59
Da postavim novu temu posto nisam nista nasao na forumu.
Izgleda kao jedan od bestbuy telefona, da li ga neki ima i kakva su iskustva?
 
Svega 20tak eura jeftiniji od Mi Note 2...
 
Je l postoji globalna verzija sa band 20?

Sent from my LG-D838 using Tapatalk
 
Meni se jako svideo MiNote2... Broj 3 nisam imao prilike da vidim uživo i da ga "čačkam".
A na papiru dvojka deluje prilično bolje; bolji soc (sd821 vs sd660), veća baterija (4070 vs 3500mAh), amoled ekran.
Šteta što nema te globalne verzije sa b20.
 
Poslednja izmena:
Da li moze neko ukratko da mi objasni ovaj problem sto ne podrzava band 20? Znam da je to 4G mreza, da li to znaci da kod nas ne hvata 4g signad? I koliko realno je to problem posto se za vece brzine uglavnom oslanjam na kucni wi-fi.
 
Sd660 zaostaje za sd821 samo kad je GPU u pitanju. Po konfiguraciji više liči na 835 osim osakaćenog GPU-a koji je svakako više nego dovoljan. Koliko sam zaključio i štedljiviji je tako da i pored manje baterije trajanje će vrlo verovatno biti slično

Sent from my LG-D838 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Da se upisem, treba mi stici ovaj telefon za nekih 7 dana pa cu gledati da napisem neku recenziju i svoje utiske kad bude kod mene.
Btw, narucio sam na Aliexpresu, sa HK Goldway, opet zahvaljujuci Ilion-u koji je otvorio temu za no Customs for EU via DHL, doci ce me 295e sa postarinom.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
Meni se jako svideo MiNote2... Broj 3 nisam imao prilike da vidim uživo i da ga "čačkam".
A na papiru dvojka deluje prilično bolje; bolji soc (sd821 vs sd660), veća baterija (4070 vs 3500mAh), amoled ekran.
Šteta što nema te globalne verzije sa b20.

Kada poredim ispada ovako. Jedino što je Mi Note 2 ostao na Android 6? Vidim da je nov oko 320e, lepa cena za te spec. Mi Note 3 nov oko 330e, noviji model. Ipak bi išao na nov model, ako se pokaže dobro i podržava band 20.
 
Koliko sam ja citao nema band 20. Vec sam to negde spomenuo pa se pokrenula rasprava oko tog famoznog band 20 koliko je uopste on bitan ili ne.
Inace ovako po specifikacijama deluje bas dobro, citam da i kameru dosta hvale.
 
Kad je rijec o kameri, dobila je score 90 na DxOmark
dxo.JPG
 
Oba telefona su odlična; ja sam se "igrao" sa mi note 2 i deluje mi zaista fenomenalno. U svakom smislu. Samo mi se ipak ne daje 300+eur za telefon koji ne radi na svim EU frekvencijama.
 
Poslednja izmena:
Ma njih nikako ne treba uzimati za ozbiljno, pa njima svaki noviji model ima vecu ocenu od prethodnog, nebitno koji je. [emoji23]
Ali da ima dobru kameru ima sigurno, posto je ista ona iz Mi6.
Mene jedino kopka da li ce GCam app raditi i bez root-a kak za S820/821 i S835 ili ce ipak root biti neophodan.
Cekam prve vlasnike da provere. Nazalost ne postoji jos uvek thread na XDA, ne znam iz kog razloga.
 
Za GCam moraš čekati iskustva, ne radi ona na svim brendovima i modelima bez greške, treba tu igranja sa verzijama i podešavanjima, ima pucanja, ne sačuva sliku... Sačekaćeš da to neko istestira ko uzme ovaj model sa XDA, prvo da otovore temu :p
Mala razlika u odnosu na MI 6 cenovno, iako se tek pojavio, trenutno MI 6 bi možda i pre uzeo jer je ipak uređaj više klase (ako nije uslov veći ekran, onda Mi Note 3).
 
Ja sam dugo razmisljao o Mi Note 3, pratio cijene i zakljucio da mu dosta brze pada cijena od Mi6, vjerovatno zbog manje popularnosti.
Trenutno sto se tice cijena, ako pricamo samo o Aliexpress-u, Mi Note 3 se moze naci za 250e, a Mi6 za 320e, sto nije mala razlika, a trenutno se MN3 moze naci i za dosta manje od 250e na drugim sjtovima (LightInTheBox, Banggood, Gearbest...), skoro pa za 100e u odnosu na Mi6.
 
Za GCam moraš čekati iskustva, ne radi ona na svim brendovima i modelima bez greške, treba tu igranja sa verzijama i podešavanjima, ima pucanja, ne sačuva sliku... Sačekaćeš da to neko istestira ko uzme ovaj model sa XDA, prvo da otovore temu :p
Mala razlika u odnosu na MI 6 cenovno, iako se tek pojavio, trenutno MI 6 bi možda i pre uzeo jer je ipak uređaj više klase (ako nije uslov veći ekran, onda Mi Note 3).

To i cekam ali nikako da neko otvori temu na XDA i proveri to. :)
Meni se Note 3 vise svidja zbog ekrana i baterije a i S660 je zver, hladan, stedljiv a performanse odlicne.
 
Danas mi stigao plavi, courtesy by naš stari drugar Gremlin...
Prvi utisci su odlični, prelazim sa MiMax2 , gde mi je ipak falilo malo više CPU/GPU snage (recimo kod YT je bio štucanja)...
Na njemu je global miui 9, verzija je 6/64, a pitajte sta vas već interesuje...

Mi Note 3
 
Kad budeš imao vremena aj molim te provrti PCMark.
Work 2.0 test me zanima, biće očekivano dobri rezultati, otprilike kao Oppo R11, ali znatiželjan sam.

Još kada bio jednog dana izašao ispoliran Lineage OS za Mi Note 3 to bi bila prava stvar.
O tom potom, videćemo... u svakom slučaju najverovatnije ću Note 3 pazarim u januaru ili februaru.
Jedino da izadje do tada nešto drugo što nudi više/bolje za iste pare, što bih rekao da je malo verovatno.
 
Test baterije ću ti okačiti kasnije, ili sutra...
54755759d3199ac68671654bded5b43b.jpg


Mi Note 3
 
Danas mi stigao plavi, courtesy by naš stari drugar Gremlin...
Prvi utisci su odlični, prelazim sa MiMax2 , gde mi je ipak falilo malo više CPU/GPU snage (recimo kod YT je bio štucanja)...
Na njemu je global miui 9, verzija je 6/64, a pitajte sta vas već interesuje...

Mi Note 3
Mozes li mi reci kakav je displej, ima li lightbleeding-a po rubovima?
Bas danas kolegi sa posla stigao Mi6 i po gornjem rubu bas bode oci koliko probija pozadinsko osvetlenje. Nadam se da nije ista prica i na Mi Note 3.
Ovo sam inace vidjao na jeftinijim telefonima, ali na Mi6 bas nisam ocekivao...

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
Mozes li mi reci kakav je displej, ima li lightbleeding-a po rubovima?
Bas danas kolegi sa posla stigao Mi6 i po gornjem rubu bas bode oci koliko probija pozadinsko osvetlenje. Nadam se da nije ista prica i na Mi Note 3.
Ovo sam inace vidjao na jeftinijim telefonima, ali na Mi6 bas nisam ocekivao...

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
I ne primećujem baš, ali, i inače ja nisam tolika cepidlaka, sećam se toga na starijim uređajima, tipa nook Color, ali na novijim i ne baš...

Mi Note 3
 
Hvala na odgovoru!
Ja kad sam to skontao jos na LG G2 dok sam ga imao, od taga ne mogu da ne primjetim ako postoji. Cudno mi da Mi6 bas toliko bode oci. Supruzi sa uzeo Redmi Note 4x i nema tih problema...

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
Interesuje me kakav je kvalitet fotki nocu u gradu. I kakav he prijem GPS signala. Pogledao sam u jednoj prodavnici telefon i super lezi u ruci ali mi prokletnici nisu dali da ga ukljucim.
 
Mene interesuje da li realno "fali" taj bend20 ? Nije mi jasno posto sam ja na telenoru a oni ga koriste pa me interesuje da li nedostatak benda20 moze da prouzrokuje gubitak signala ? ili ne ?
 
Interesuje me kakav je kvalitet fotki nocu u gradu. I kakav he prijem GPS signala. Pogledao sam u jednoj prodavnici telefon i super lezi u ruci ali mi prokletnici nisu dali da ga ukljucim.
Nisam stigao da napravim fotke, javljam i za GPS kasnije...
Mene interesuje da li realno "fali" taj bend20 ? Nije mi jasno posto sam ja na telenoru a oni ga koriste pa me interesuje da li nedostatak benda20 moze da prouzrokuje gubitak signala ? ili ne ?
Kod korisnika Telenora se može osetiti, ali kod druga dva operatera i ne toliko, mali je procenat B20 kod VIPa i MTSa, ali bolje da potvrdi neko ko to bolje zna...
Ono sto ja mogu potvrditi, a ovo mi je 4. Ili 5. uredjaj koji nema B20, otkad je uveden LTE, je da u BG.u nemanema nikakvih ispadanja iz mreže, niti problema bilo kakve vrste

Mi Note 3
 
Jacina signala i domet wifija je ok? Ja bi trebao danas/sutra da porucim pa mi je ovo zadnja sansa da se predomislim i uzmem honor 9.

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока
 
Ja poručio sestri Mi Note 3. Već ima Xiaomi Redmi 4 prime koji je nervira zbog loše kamere. I kaže počeo da baguje. Neće da ga očisti. Kad stigne javljam utiske ali po recenzijama na youtubu reko bih da je zmaj.
 
Jacina signala i domet wifija je ok? Ja bi trebao danas/sutra da porucim pa mi je ovo zadnja sansa da se predomislim i uzmem honor 9.

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока
Nikakvih problema za sada, čak mi se čini, možda autosugestivno, da je bolje nego kod MiMax2

Mi Note 3
 
Nazad
Vrh Dno