Šta je novo?

Ploca nece da prikaze sliku preko VGA/DVI adaptera

Animal

Slavan
Učlanjen(a)
09.09.2013
Poruke
2,062
Poena
255
Mislim da je problem ploca al ajde stavio sam ovde jer ima i veze sa grafikom. Ubio se ja u pojam al nece pa nece, sto je najgore realnog objasnjenja nemam. Znaci drugar stavio novu karticu u racunar i problem nastao, kasnije ustanovili da je problem bio tu i sa starom karticom, malo je vise zamrseno ali pokusacu da objasnim.

Dakle covek je uzeo novu karticu i kenuli smo da ugradimo u racunar, ni slutio nisam da mu na monitoru samo ima VGA ulaz, iz prostog razloga sto je kupio monitor pre malo vise od godinu dana Asus vs228de nov u radnji, ocu reci neko ga propisno namagario kada mu je u 2016 prodao monitor sa jednim jedinim prikljuckom i to VGA. Ali dobro on je koristio neku staruuu graficku iz serije hd 5000 ( mislim da je 5400, pasivni hladnjak ) koja ima i VGA i DVI i HDMI pa mu to nije predstavljalo problem znaci kartica je bila povezana preko VGA kabla u karticu na VGA u monitor na VGA. I sada nova kartica naravno nema VGA nego samo DVI i HDMI. Uzmem ja adapter provereno ispravan moj koji sam imao ustekam novu graficku sve spojim nema slike na monitoru crno sve... Reko koji je sada djavo i dobrih sat se ja zezao da vidim da li je graficka podrzana na ploci i sve, ma sve u redu... Nista izludimo mi tu, donesemo moj monitor cisto da vidimo u cemu je caka ( moj monitor Samsung dosta star ima samo VGA ) spojimo njega potpuno ista situacija, donesem ja neki iz podruma CRT praistorijski naravno samo VGA opet na adapter ista situacija sve crno. Onda je lepo uzmem sve to odnesem kuci i isprikljucujem kod mene da isprobam, kad gledaj cuda sve radi normalno znaci kombinacija koja kod njega ne radi kod mene radi ! Bilo koji monitor, nova kartica, adapter VGA/DVI sve normalno. Reko sigurno onda se ploca ne mirise sa novom karticom nema sta drugo i krenem da kopam opet, kopam kopam ma radi mora da radi.

I najcudnija situacija koja me je zakucala dva metra ispod zemlje jeste da kartica koja je radila kod njega normalno ta stara hd 5400 na VGA kablu VGA na VGA prikljucak kada se prikljuci na adapter VGA/DVI i usteka na DVI port na kartici ne radi ! Sve crno znaci. Ja poludim naravno satima se bakcem tu i nista, odnesem tu istu karticu ubacim kod mene i njegov monitor po ovoj zimi i sve radi ! Da li je se nekome jos ovo u univerzumu desilo i sta se prokleto desava. Znaci koliko ja vidim sve je ispravno samo njegova prokleta ploca MSI h61m-p21 ( b3 ) nece da prikazuje sliku na bilo kom monitoru kada se prikljuci na VGA/DVI adapter.

Znam da je komplikovano i mi smo se sludeli ali ja nemam predstavu zasto njegova ploca nece tako da prikaze sliku nego samo sa VGA na VGA a kod mene sve radi sa istim stvarima i karticama i monitorima sa adapterom :cuss:
 
Na novijim grafičkim karticama je obično DVI-D izlaz, koji, za razliku od DVI-I, ima samo digitalni izlaz. To treba proveriti. Ako je to u pitanju, onda je najprostije da kupite aktivni HDMI na VGA adapter.
 
Imaš li neki drugi adapter da probaš?

Imam jos jedan takav potpuno isti, no ne radi ni sa jednim.

Na novijim grafičkim karticama je obično DVI-D izlaz, koji, za razliku od DVI-I, ima samo digitalni izlaz. To treba proveriti. Ako je to u pitanju, onda je najprostije da kupite aktivni HDMI na VGA adapter.

Na novoj kartici postoji i DVI-D i DVI-I izlaz. Naravno koristili smo DVI-I jer je takav adapter koji je u atacmentu. DVI-D nikako nismo ni mogli da probamo jer adapter nije namenjen za D nego za I.

Cudno je sto to radi kod mene sve a kod njega nece zato tipujem na plocu, e sada sam na poslu i nemam pojma koji meni bi monitor ali je isto samo sa VGA a dosta je stariji za razliku od njegovog, a sada upravo gledam na sajtu proizvodjaca njegovog monitora pise ''Analog Signal Frequency''. Sto ce da znaci da mora da radi sa ovim sto smo mi probali. Jedino sada ako ne pravi problem dual i single link ako to uopste ima neke veze, adapter je dual...
 

Prilozi

  • dvi-to-vga-adapter-1449103563-168124-1.jpg
    dvi-to-vga-adapter-1449103563-168124-1.jpg
    38.4 KB · Pregleda: 82
Izvinjavam se zbog pisanja osnovnih stvari, ali malopre nije bio atačment, a nije bio ni naziv kartice da pogledam kakve izlaze ima :)
 
proveri u biosu da nije integrisana stavljena da butuje nakon zamene graficke. tj. bocni vga kabl u plocu.
 
Izvinjavam se zbog pisanja osnovnih stvari, ali malopre nije bio atačment, a nije bio ni naziv kartice da pogledam kakve izlaze ima :)

Ma pisite i ono ispod osnovnog samo da resimo :S:

proveri u biosu da nije integrisana stavljena da butuje nakon zamene graficke. tj. bocni vga kabl u plocu.

E to mi je tek kasnije palo na pamet kada sam vec dosao kuci video sam da ploca ima integrisanu graficku. Ali opet se postavlja pitanje sto bi ona pravila problem cak i da nije iskljucena u biosu, to jest normalno radi eksterna grafika na VGA a nece na VGA/DVI adapter mislim ne znam ali sumnjam da je to problem no zvacu ga da pokusa i to koliko cim pre bude mogao.

Zvao sam ga i navodio koliko sam mogao preko telefona jer svaki bios je drugaciji i kod njega je kompletno drugacije nego kod mene, dosli smo do dela :
Integrated graphics devices configuration i on ima pod Integrated graphic adapter PEG i IGD, obelezeno mu je PEG e sada ja kontam iz moje perspektive da je PEG = PCI Express graphic a da je IGD = integrated graphic device, mozda gresim, ali koliko vidim njemu je obelezeno da je primarna kartica na PCI express slotu.
 
Poslednja izmena:
Ova ploca je prsla nacisto, skinuo sam najnoviji bios 19.2 koji postoji i koji se izvrsava iz samog windowsa znaci .exe datoteka i kada pokrenem sve ok sve super, i izbaci mi nakon restarta ce se zavrsiti proces zamene biosa i kada se restartuje racunar nista se jednostavno ne desi...

Inace kada sam nasao trecu karticu da ubacim u plocu i da probam sa njom, kompletan racunar se upali i crna slika na monitoru uopste nece racunar da se butuje znaci samo se upali i nista, boze me sacuvaj i sakloni sa ovim MSI ******* od ploce.
 
Reseno.
Ova sugusa od ploce najsugavija na svetu nije htela da radi sa novijim ( ne skroz novim ) karticama dok se ne stavi zadnji bios, a njega nije htela da prihvati nikako. Na kraju kad je na silu prihvatila sve je proradilo.
 
Nazad
Vrh Dno