Šta je novo?

Nadogradnja laptopa ili kupovina novog?

mikiklek

Poštovan
Učlanjen(a)
06.03.2013
Poruke
62
Poena
60
Imam laptop samsung np350e5x-s01rs (Pentium B970, 8Gb RAM, 500 Gb HDD, AMD Radeon 7670 1Gb).

Matična ploća poseduje socket FCPGA988. Koliko sam video na internetu podržava i3,i5,i7 procesore druge i trece generacije.
Razmisljao sam da zamenim procesor, nasao sam za 30e i5 3230m i i5 2450m i da ubacim ssd evo 850 od 250 Gb, oko 100 e.

Sta mislite da li se isplati uloziti 130 e u ovaj laptop ili ga prodati pa kupiti novi? Koliko moze uopste da vredi ovaj laptop, jedna sarka mi je malo napukla, a baterija iako je stara drzi oko sat, sat ipo...

Laptop najvise koristim za programiranje i surf.

Do nedavno sam imao HP 250 G5 (i5 6200 u, 8Gb RAM, 250 Gb SSD, full hd), s kojim sam bio zadovoljan.
 
Ako cpu nije zalemljen onda bi prelazak na i5-i7 i ssd doneo značajnu brzinu u radu, čak i da uzmeš samo ssd.
Sa druge strane ako novac nije problem ne vidim razlog zašto jednostavno ne uzeti novu platformu.
Procene vrednosti nisu dozvoljene na forumu koliko znam.
 
Ako Samsung nije bios lock-ovao taj laptop, upgrade na i5 bi bila dobra solucija (možda i i7, ali moraš da vidiš cene i da li bi postojeće hlađenje moglo da izvuče veći tdp). i5 je siguranija varijanta generalno, ali 4/8 i7 je future proof ihaha... Naravno, pre ikakvih kupovina se mora istražiti koji je čipset na njemu, da li se prodavao sa nekom verziju i5 procesora i slično. Ako je pak neko radio upgrade istog laptopa, onda može i da ti sažvaće u 3 rečenice i reši ti cim sa istraživanjem.

Ubaciš još ssd i ti si osposobio laptop za naredne 3 godine bez problema. U takvoj kombinaciji je u rangu ili nešto jači od trenutnih laptopova koji se prodaju tu oko 50k dinara.
 
Poslednja izmena:
Da finansije nisu problem,ne bih ni razmisljao o nadogradnji,nedavno sam dao otkaz,pa mi je ovo dok ne nadjem novi posao.

Hvala na savetu. Nije zalemljen, a potreban mi je drugi koji podrzava virtuelizaciju.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ako Samsung nije bios lock-ovao taj laptop, upgrade na i5 bi bila dobra solucija (možda i i7, ali moraš da vidiš cene i da li bi postojeće hlađenje moglo da izvuče veći tdp). i5 je siguranija varijanta generalno, ali 4/8 i7 je future proof ihaha... Naravno, pre ikakvih kupovina se mora istražiti koji je čipset na njemu, da li se prodavao sa nekom verziju i5 procesora i slično. Ako je pak neko radio upgrade istog laptopa, onda može i da ti sažvaće u 3 rečenice i reši ti cim sa istraživanjem.

Ubaciš još ssd i ti si osposobio laptop za naredne 3 godine bez problema. U takvoj kombinaciji je u rangu ili nešto jači od trenutnih laptopova koji se prodaju tu oko 50k dinara.
Kako mislis da je bios zakljucan?
Znam kad sam uzimao da je bio isti laptop sa i3 3110m.

I7 koliko sam gledao mi je malo preskup,bar to sto sam našao.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Zaključana bios podrška za druge procesora, pod jedan. Pod dva, zavisi i od čipseta da li će moći upgrade. Skini cpu-z, napravi screenshot mainborad prozora i postavi ovde, pa ćemo da vidimo.
 
HM70 chipset... nema tu upgrade-a (maximum je 2020M što i nije neki upgrade). Intel je stavio tajmer, tako da čak i kad uspeš da ubaciš drugi procesor, laptop će se izgasiti posle 30 minuta.
 
Znaci nista od toga, jedino sto bih dobio virtuelizaciju. Bolje da ga prodam, pa da uzmem novi.

Moze li procena vrednosti na pm, ako je zabranjeno na forumu.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno