Šta je novo?

Titan V - "The most powerful PC GPU ever created"

Rayko

Slavan
Učlanjen(a)
10.12.2010
Poruke
1,592
Poena
210
Moja oprema  
CPU & Cooler
Intel i7 9700k 4.8GHz & Noctua NH-D14
Matična ploča
Asus TUF Z390-PRO GAMING
RAM
PATRIOT Viper Steel DDR4 32GB 3200MHz
GPU
RTX 3070 Gigabyte Aorus Master
Storage
Samsung SSD 860 EVO 500GB, Samsung SSD 830 256GB, WD Black HDD 1TB
Zvuk
Creative SB X-Fi
PSU
SS Platinum 1000W
Kućište
COOLER MASTER MASTERCASE H500P MESH
Monitor
LG 27 GN850 144Hz
Miš & tastatura
Redragon M710 & Redragon Aryaman K569
Ostale periferije
CM H690
Mobilni telefon
iPhone 14 plus
Pametni uređaji
Galaxy Watch SM-R800
Steam
Curaffte
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
https://www.theverge.com/2017/12/8/16750326/nvidia-titan-v-announced-specs-price-release-date

That said, a liberal definition of the word “consumer” is in order here — the Titan V sells for $2,999 and is focused around AI and scientific simulation processing. Nvidia claims up to 110 teraflops of performance from its 21.1 billion transistors, with 12GB of HBM2 memory, 5120 CUDA cores, and 640 “tensor cores” that are said to offer up to 9 times the deep-learning performance of its predecessor.



Ako neko voli ima i zlatna verzija :p

titan_v_stylized_photography_6.jpg

Posto vec postoji tema (koju nisam primetio iz ne znam kog razloga :whip:) neka moderatori obrisu ovu... Hvala i izvinjenje za brzopletost posto sam video u novim drajverima podrsku za novi gpu pa se zaleteo ;)

edit: Imate nove drajvere samo da vam javim https://forum.benchmark.rs/showthre...anja-linkovi&p=5332100&viewfull=1#post5332100
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
edit: Ne znam gde sam procitao da mogu da se kupe max dve karte, verovatno moras i psihotest da uradis cisto da budu sigurni da ide u prave ruke :d

Ha... evo ovde 0:58

To je verovatno uvedeno zbog rudara. Jer ako se ispostavi da je brutalna u kopanju odose sve na dobos i pre nego sto stignu do ljudi kojima su namenjene. Mada opet ne razumem logiku, sta ih briga kome ce da odu karte ako oni idalje ostvaruju zaradu. Ali dobro njihova stvar.
 
Pa upravo zbog toga sto si rekao - "... stignu do ljudi kojima su namenjene". Ove karte su za trziste koje razvija i specijalizovane softver/alate, i ako takvih nema - trzista za te karte i ljudi koji razvijaju softver koristeci ih, nece ni biti. U firmi u kojoj radim koristimo Titane XP za data analytics recimo. Pa su to onda AI, deep learning, VR, itd...vise im je bitno osiguravanje buduceg polozaja na trzistu, nego brzo bogacenje na krace staze.
 
Poslednja izmena:
NVIDIA Titan V Tear-Down: First Look at $3000 Volta

Titan V "skinut" do gole koze :)

 
I jel ima neko ko je vec izmerio hashrate ove zverke od graficke? :)
 
Jeste. Npr. BitsBeTrippin YT kanal.. ~80 Mh/s.
 
Nazad
Vrh Dno