Šta je novo?

Čišćenje i izduvavanje prašine iz kućišta ...

Ko ne pazi ili ne zna kako treba ili kako i koliko sme, posle kompresora moze i da ostane bez icega jer moze otkinuti kojesta od komponenti na ploci...
Nije pitanje samo sta najbolje cisti (u smislu najjace pa sve izduva) vec sta za malo para cisti toliko dobro da narednih 3-6 meseci ne moramo cistiti.
Zar ne misliš da je dosta racionalizacije?

Duvaljka 50 evra, kompresor 90 (polovan 70).

Ljudi kod vulkanizera čiste redovno pa nema problema. Sa druge strane i ovom duvaljkom "ako ne pazi, ne kako treba i koliko sme" takođe može da ostane bez ičega (ne zaustavi ventilatore, struja krene da se proizvodi i nazad pregori šta stigne).

Ako sve to staviš na papir videćeš da je ženski fen najisplatljiviji, ako već neko neće ono što jeste namenjeno čišćenju kompjutera i što se u tu svrhu i koristi u profesionalnim servisima.
 
Ја комп чистим само кад мењам плочу. ;) Овде нема дуванског и бензинског дима и испарења, само прашина која се ту и тамо сабере. Кад мењам плочу или евентуално из било ког разлога скидам плочу, онда само одувам и све је ко ново.
 
Ja svaki 5, 6 dan duvam malo, da vidis kako skida sve :) Ko nov sam tj komp :p
 
Ja svaki 5, 6 dan duvam malo, da vidis kako skida sve :) Ko nov sam tj komp :p
Za tebe nema nocnih izlazaka, ni kuci ni u NS, moraces da se javljas roditeljima gde si od 20-22h a posle moras biti kuci od 22-06h. :p

Zar ne misliš da je dosta racionalizacije?

Duvaljka 50 evra, kompresor 90 (polovan 70).

Ljudi kod vulkanizera čiste redovno pa nema problema. Sa druge strane i ovom duvaljkom "ako ne pazi, ne kako treba i koliko sme" takođe može da ostane bez ičega (ne zaustavi ventilatore, struja krene da se proizvodi i nazad pregori šta stigne).

Ako sve to staviš na papir videćeš da je ženski fen najisplatljiviji, ako već neko neće ono što jeste namenjeno čišćenju kompjutera i što se u tu svrhu i koristi u profesionalnim servisima.

Ja i koristim jak fen sa modovanim izduvom, nikako mi se nisu davale pare za kompresor koji bi zeleo da imam za izduvavanje kompa i duvanje guma na prevoznom sredstvu.
Duvaljka jeste medju resenje ali mi se nekako zbog "sirokog" i obimnog mlaza vazduha takodje ne uzima (nije ni ona bas dzaba) a povrh svega samo za izduvavanje bi sluzila, nista od duvanja guma...
Fenu naravno skoro nista ne fali ali ostaje nesto patine od prasine. Sasvim je dovoljan fen na nekoliko meseci, zavisno gde se nalazi komp (na podu ili stolu, na parketu ili tepihu/itisonu), pusacka ili ne sredina, prasnjav prostor (radionica neka) ili cist stan (gde se zena/majka/snasa ili neki "papučić" svaki dan pajalice za prasinu i usisivac hvata)...

20171210_113603.jpg
 
Poslednja izmena:
Koristio sam dosta one ala Hama/S-Box bočice sa komprimovanim vazduhom i pumpicom/nastavkom koji služi kao raspršivač. Nekoliko bočica od 400ml dosta dugo mogu da traju ako se koriste pametno, dakle koristiti nastavak sa sitnu/finu prašinu i paziti na hladnoću bočice zbog pritiska u bočici.Dosta dobro za one dane kada želim da se posvetim čišćenju računara komponent/kućišta uopšte. Za one dane kada sam nekako lenj, tj. kada me žena natera na ''veliko čišćenje stana'' onda iskoristim priliku i nekako nađem razlog da izvučem onu Makitinu Maktec duvalicu, što moju ženu posebno iritira iz nekog razloga. :p
Tada em što očistim stan, kao da bolujem od nekog OKP-a ali i računar, što bi rekli neki članovi, onda bude kao nov.
 
Kupio sam neki karcher wd3 usisivac, sa funkciom izduvavanja. Duva ko blesav. Mocna stvar za komp
 
Nazad
Vrh Dno