Šta je novo?

Napajanje , usisavanje prasine, ne radi .

dejan2311

Cenjen
Učlanjen(a)
13.11.2010
Poruke
128
Poena
170
Usisao sam prasinu iz kompa, drzao crevo udaljeno od komponenti , znaci bio pazljiv... i samo napajanje sam usisao i to preko onih otvora , znaci nisam ga otvarao pa da cistim... Medjutim posle toga ne radi, jednom upalio i to je to. Probao da prespojim zelenu i crnu na onom kablu na napajanju posto sam iskljucio ostale komponentte i nece. Proverio ventirlator tako sto sam ga spojio na drugom napajanju i radi ... Citao sam da ne treba usisivacem da se cisti racunar... ali se opisuje da ne treba da se prislnoni na elektricne delove... sto i nisam. Neverovatno mi da sam tako unistio napajanje. ima li neko slicna iskustva. Moze li se to opraviti...
 
Poslednja izmena:
Ako ti je za utehu, 2 decenije usisavam i izduvavam kompove, nisam nesto posebno pazio da li dodiruje ili ne sa sve rasturanjem napajanja i usisavanja iznutra i nikada problem nisam imao zbog toga...
Izgleda da se samo potrefio tajming riknjavanja napajanja sa usisavanjem...
Koji ventilator i sto si ga proveravao?
 
Možda naponski kabel ima prekid, proveri?
 
Pomerio si neki kabl ili se neki dzek izvukao od pomeranja. Prekontrolisi sve.
 
Proverio, nisam nista resio, crklo napajanje. Hvala na pomoci.
 
Ako su elektroliti raspucani u napajanju desava se da nece da ukljuci dok malo ne odstoji utaknuto u 220v.
Pospajaj sve i ukljuci ga u struju.Sacekaj pola sata pa ako sastavi definitivno su kondenzi riknuli.
 
Nazad
Vrh Dno