Šta je novo?

Ploča, proc, ram za 250e

Taz-91

Poštovan
Učlanjen(a)
04.08.2014
Poruke
286
Poena
70
Kao što naslov kaze, koju ploču, cpu i ram za 250e.? Prijatelju treba, igrao bi najviše bf1. 250e je max što može da se ispruzi. Uzeo bi samo novo,moze mađari, može i domaće. Kasnije će sve to da upari sa gtx 1060. Dakle šta može najbolje za te pare?

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока
 
Ryzen 3 1200
Asrock ab350m pro 4, moze i ab350 pro 4 ako bude prostora u budzetu, mada za r3 i nema neke potrebe
8gb ddr4 rama, gledaj gde je i sta je jeftinije, svaki bi trebao lgano da klokujes do 2666mhz

Ako neces da klokujea cpu, onda r3 1300x, neku a320m plocu i 8gb rama.
 
Za prijatelja je, nije za mene.. A on se ne razume oko računara toliko, tako da OC otpada. Pitanje u vezi memorije, zar to ne može samo da se uđe u bios i promeni na 2666mhz?

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока
 
Pa da, stim sto to ne ide bas u dva klika kao na i intelu, ovde je bukvalni OC, ali je to smesno lako i verovatnoca je da ces podici samo sa promenom xmp profila.
Opet na karti tipa gtx 1060 to i nije toliko bitno.
 
ab350m - 4 slota za RAM

a320m - 2 slota

Ti vidi da li ti je to bitno za buducu nadogradnju itd.

Nabrzinu jedno pitanje, da li na plocu AB350M PRO4 pasuje memorija DIMM DDR4 4GB 2133MHz Kingston CL15, KVR21N15S8/4
 
Poslednja izmena:
Uzet je 1300x, Asus prime a320m-k i 8gb kingston 2666mhz.
Danas stiglo, sve lepo povezano, provereno par puta ali neće da postuje, samo kuleri rade, mis i tastatura takođe ne pale se.. Probali sve živo ali neće da baci sliku. Jedino što mi pada na pamet da ne treba možda na ovoj ploči prvo da se odradi bios update?

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока
 
Ryzen ima problem sa RAM-om, pa je veoma probirljiv. Sada navodno je većinom rešen problem (kroz apdejt BIOS-a), ali RAM radi na najmanjoj brzini. Probaj to da odradiš, ako neće onda nije RAM kompatibilan.

Obe izjave da će se lako klokovati na X mhz su glupost. Pogledaj QVL za tvoju ploču pa ćeš videti da retke to mogu, a i one se ne mogu naći kod nas, a u inostranstvu su paprene!
 
A grafička ?
 
Problem je ako ploca dodje sa nekim matorim biosom, tako je kod mene u oktobru Msi X370 krait dosao sa biosom V1.0, bukvalno prvim biosom za tu plocu, ikada, i nije hteo da radi Kingston "golac" koji sam tada koristio, a radio je posle bios Update(za koji sam koristio HyperX Fury)..

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno