Šta je novo?

Android Go for Budget Smartphones

wwwz

Slavan
Učlanjen(a)
16.10.2011
Poruke
1,896
Poena
200
Google has launched Android Oreo (Go Edition), or Android Go for short. This is a pared-down version of Android Oreo designed for budget smartphones, and it comes with lightweight versions of core apps such as Chrome, Google Play, Google Maps, Google Assistant, and the new Files Go.

http://www.makeuseof.com/tag/google-android-go-budget-smartphones/

Interesantno - zna li neko da li će ovaj Android moći nekako da se instalira na postojeće telefone (imam u kući par telefona sa 512MB, 768MB i 1GB RAMa, pa bi mi ovo bilo korisno) i tablete (imam i tablet sa 1GB RAMa)? Ili će to biti samo za nove telefone/tablete?
 
Samo za nove.
Za te starije eventualno ako neki developer bude hteo da portuje, ali niko nije lud da se zamlaćuje telefonima starim 6,7 godina. Drugi problem procesori koji su tada jednostavno bili preslabi.
Iskreno mislim da je ovo glupost, koja je svrha optimizacija sistema za < 1gb rama u eri kada u telefone stavljaju 6/8gb rama?
Pa 2gb imaju telefoni od pre 4 godine..

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
koja je svrha optimizacija sistema za < 1gb rama u eri kada u telefone stavljaju 6/8gb rama?
Pa 2gb imaju telefoni od pre 4 godine..
Verujem da NISI u pravu, jer to što ti kažeš odnosi se na gikove, ne na opštu populaciju ;)

Evo trenutne situacije sa ponuđenim modelima u jednom od naših najvećih lanaca za prodaju IT i slične opreme (i dalje ima puno telefona sa 1GB RAMa):
5ET1V2v.png


Slično važi i za ponudu kod operatera - većina telefona sa nekim normalnim cenama ima obično manje od 2GB.

U svakom slučaju, pola sveta sigurno koristi takve telefone, tako da je šteta ako ovo neće moći da se jednostavno stavi na BILO KOJI telefon sa npr. 1GB. Realno, verujem da bi se ubrzanje i manje zauzeće videlo i na telefonima sa 2GB RAMa (i onima koji imaju do 16GB "hdd").
 
Poslednja izmena:
Al' zamisli da ove ili sledece godine izadje android sa 512mb rama, mislim, cemu to?
Ti telefoni sto su u ponudi sa 1GB rama nikad u zivotu nece dobiti ni jedan jedini update..
 
Pa jedno 70-80%pupulacije baš briga za update.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Šta ima i da ih bude briga ako im telefoni rade ok. Nema neke velike razlike između Lollipop,Marshmallow,Nougat...
 
^tačno tako. Niko koga poznajem, a koristi Android telefone, nema pojma šta je nadogradnja, niti zna koju verziju Android ima na telefonu.

Mitsubishi Trifum Galaxy
 
Poslednja izmena:
A u retkim slučajevima kada se zeznu da urade ažuriranje pokaju se zato što im baterija kraće traje i još gomila problema :D
 
1. Al' zamisli da ove ili sledece godine izadje android sa 512mb rama, mislim, cemu to?
2. Ti telefoni sto su u ponudi sa 1GB rama nikad u zivotu nece dobiti ni jedan jedini update..
1. Paaa... Dovoljno za telefoniranje, fotkanje, Viber-ovanje, malo laganog surfovanja pomoću Opere Mini i slične osnovne radnje. Moja keva ima Alcatel sa 512MB RAMa, lepo je služi.
2. Upravo zato sam se i pitao da li će na njih moći da se instalira Android Go, jer bi to verovatno svima bilo dobro (i korisnicima i Google-u, koji tako dobija kompaktniji "ekosistem").
 

Prilozi

  • 1.png
    1.png
    90.8 KB · Pregleda: 56
  • 2.png
    2.png
    413.4 KB · Pregleda: 58
Nazad
Vrh Dno