Šta je novo?

Slika na laptopu se povremeno gubi

amater33

Cenjen
Učlanjen(a)
08.07.2008
Poruke
198
Poena
169
Zdravo svima,

evo ja koristim stari HP elitebook Folio 9470m već jedno godinu dana i nisam imao problema, sem što je pre 3-4 meseca počela povremeno da se gubi slika kada priključim napajanje ili kada ga skinem. Naravno ja sam odmah pomislio da je adapter ili baterija u pitanju. Nije. Probao i drugi adapter i drugu bateriju i dalje isto. U tom trenutku slika nestane na sekund dva i vrati se. Nekada se desi da slika ne nestane, ali retko. Naravno ja sada pomišljam da će ploča da zvekne.
Zanima me da li je neko od vas imao ovakav preoblem.
Hvala.
 
"Stari" je kljucna rec...DC konektor mozda je dislociran ili labav, naprsli lemovi...sad kada priljucujes ili vadis punjac, pomeras ga i pravis kratak spoj.
Ako si vican rasklapanju, raslopi ga i pogledaj u kakvom je stanju konektor i lemovi oko njega.
 
Jeste star oko 3-4 godine, ja iga imam malo više od godinu dana. Moguće da je do konektora problem. Ja generalno pažljivo uključujem i isključujem adapter i sam ulaz delu čvrsto, ali sve je moguće. Jesam rasklapao par laptopova ali nisam nikada lemio na njima. Videću kada nađem vremena da pogledam to.
Hvala na odgovoru.
 
Izgleda da je ipak bilo do adaptera.
Koristio sam od 19v i od 19.5v, a kada sam našao od 18.5v to se više ne dešava.
Neverovatno, ko bi rekao da tako mala voltaža utiče na njega.
 
Nazad
Vrh Dno