Šta je novo?

Alesis Elevate 5 MKII

pshnd

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
09.01.2011
Poruke
2,643
Poena
335
Pazario sam juče u radnji u NS ove zvučnike i dešava mi se da mi jednostavno prestanu davati zvuk. Nakačeni su direkt na audio karticu (Creative Audigy 2 ZS) preko 3.5mm na RCA kabla.
Sviraju normalno i samo u jednom momentu kao da se isključe, ali lampica svetli i dalje.
Čim ih isključim i uključim na on/off dugme opet rade neko vreme.
E sad, u uputstvu piše da se sami gase ako nemaju signal 30 minuta i što je najluđe upravo se i dešava tako na 30ak minuta.

Probao sam nešto i nakačio sam DJ miksetu na komp i iz nje izvukao signal na Alesise...
Evo sviraju oko sat vremena bez prestanka!
To nešto do signala sa kartice ili šta??? :d :d :d

Sent from honor 8 lite using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
same problem but i think you guys are barking up the wrong tree. The issue is the speakers amp turns off when not in use (after 10mins or so) till you start pumping audio through them. At low volume they think they are not in use and shut off, if you increase the volume (at source) they burst back into life again. Rather annoying when using them for quiet background noise. Im going to re-solder the amp to de-activate the feature......a kinda fix is have source audio full volume and use the front volume control so it knows audio is being listened too, my problem started when being high volume on the speakers but using the source for volume control.

Hope this makes sense.
http://community.alesis.com/alesis/topics/alesis-elevate-5-speakers-randomly-stop-working

Poslednji odgovor.
 
Kontao sam da je tako nešto, a i naleteo sam već na taj post, ali rekoh da ipak pitam za još koje mišljenje. :D
Evo danas sam baš radio novu stvar ovako preko miksete i šljaka odlično. Ništa, pašće neki mali Xenyx 502 onda, taman da posluži i kao pojačalo za slušalice uz kontrolu monitora. :d

Inače mi posle korišćenje Altec Lansing ATP 3 kao referencu pri miksanju ovo zvuči predobro. Mogu da zamislim kako onda zvuče monitori od 300+€ po komadu (o onima sa po tri nule u ceni ne želim da razmišljam). :D

Sent from honor 8 lite using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno