Šta je novo?

Prelazak sa virtuelnog servera 2012 na fizicki 2003

ricardo

Slavan
Učlanjen(a)
21.04.2004
Poruke
280
Poena
319
Pozdrav, ako moze mala konsultacija i pomoc prijatelja, probacu sto prostije da objasnim da bi me razumeli. :D

Zadatak je da trenutni virtuelni server (MS Svr 2012 R2) zamenim fizickim (MS Svr 2003 Std Sp2).
E sad trenutni korisnici osim sto su zakaceni na domen ne koriste nikave druge dodatne usluge server okruzenja, pa moje pitanje je posto ce se isto zvati domen, i ostala podesavanja (IP, DNS,DHCP) ce ostati ista, tj bice isto podesena kao trenutno stanje, da li ce se klijentski racunari automatski zakaciti na "nov" server ili ce biti problema, da li je neko imao slicna iskustva.

Znacii podesio bi s.2003-ku po trenutnim podesavanjima s.2012-ice, pogasio klijente, ugasio s.2012 i startovao s.2003.

Po netu su uglavnom kontra situacije sa 2003 na 2012, ali eto meni treba sa 2012 na 2003.
 
Ja ne mogu da ti opisem koliko je to sjajan recept za propas'. Verovatno i sam znas, ali nemam sta pametnije da napisem. :)
 
Pričaš o domen kontroleru??

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
Da o domen kontroleru, naravno da znam kakva je situacija prelazak za konja na magarca..ali takav je zahtev...
 
Ja ne znam da je uopšte moguće vratiti šemu da bude kompatibilna sa ranijim verzijama?!

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Korisnici nemaju roaming profile, to cu namestiti na 2003-ci, tako da je resenje, bekap podataka korisnika, otkaciti sa postojeceg, zakaciti na novi domen i napraviti roaming sa starim podacima. Duza varijanta, mali broj korisnika ali radice.
 
Ali ko bi uopšte tako nešto tražio, i dalje ne mogu da ukapiram :)
Svakakvih ludih zahteva sam se nagledao u 15 godina administracije, ali ovako nešto još nisam video :D

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
Managerei su čudo... ajd rešićeš im taj *****luk sa domenom. Ali mene samo interesuje kako ćeš taj 2003 sačuvati od virusa u mreži? Tj kakav je plan da taj "novi" domen kontroler ostane da radi duže od dve nedelje?
 
Da stvarno...2003ka već duže vreme nema update-e i ne postoji apsolutno nijedan antivirus da je free i da ima mogućnost real-time skeniranja. Do pre 6 meseci je radio MS Security Essentials verzija za Vistu, ali je 18tog juna mislim prestao da se update-uje. Mi po državnoj upravi imamo ili 2003ku ili 2008R2 pa ja iz ličnog iskustva :). Ukratno ne prelazi na 2003, ipak je ovo 2018ta godina ;)
 
Nazad
Vrh Dno