Šta je novo?

T450s touchpad

shomi1417

Slavan
Učlanjen(a)
14.09.2006
Poruke
503
Poena
320
Pozdrav,
Pazario sam t450s pre mesec dana i resih da zamenim touchpad jer je ovaj na laptopu bio malo izlizan. Narucio sam preko eBay-a od americkog prodavca (gledam da izbegnem kineze ako mogu), touchpad stigao pre par dana, zamenih ali nikako da nadjem ultranav software koji odgovara...
Na touchpad-u ne rade gestures sa dva ili tri prsta (cesto koristim skrol sa dva prsta) ostalo radi..
Kontaktirao sam prodavca da me uputi na neki drajver, software ali covek mi daje neke genericke odgovore tipa istaliraj odgovarajuci drajver i sl...
Probao sam dvadesetak razlicitih drajvera ali bez uspeha...
U device manager-u touchpad pokazuje kao synaptics pointing device.
U opcijama za touchpad (win 10 pro) ne postoje opcije ultranav-a tako da ne mogu da namestim gestures, brzinu trackpada...

Kako da resim ovaj problem?
Hvala unapred
 
Ma prodavac mi kaze da je multitouch i da se jos niko nije zalio...
Probacu sa system upadate-om...
ps. Ladno zaplanje ;)
 
Nego [emoji4]
Windows update ne nalazi ništa?
 
Ako je Synaptic trebalo bi da možeš da nađeš drajver na netu i onda u njemu dalje podešavaš kako će da se ponaša touchpad tj two finger scroll i ostale stvari...
 
jeste synaptic ali mi posle instal drajvera ne da dodatna podesavanja, u tome je problem....
Pre drajvera se u device manageru vidi kap ps2 device (tako nesto), nakon drajvera se u device manageru vidi kao synaptic pointing device ali nema dodatnih podesavanja u opcijama (kao sto je imao prethodni touchpad). Prethodni (originalni) je nakon instaliranja drajvera dodavao ultranav tab u opcijama gde se mogla podesavati brzina, osetljivost, 2-3 finger gestures...
 
Na mom laptopu u podešavanjima za ultranav nemam to (moram da proverim).
U Windows 10, podešavanjima za touchpad, imam. Tamo mogu da biram.
 
ma ne mogu vise da se cimam...
ide na oglase pa ako nekom treba neka se javi
hvala svima svakako na odgovorima
pzdrav
 
Nazad
Vrh Dno