Šta je novo?

Hard Disc ne vidi racunar.. ST2000VX000

marko4422

Poznat
Učlanjen(a)
11.11.2017
Poruke
7
Poena
41
Pozdrav,Hdd se vidi u biosu,kao i u device menager-u ali njegov prostor ne,izgleda kao nov pinovi na njemu nemaju tragova koriscenja imam 3 od po 2TB jedan se vidi u biosu dok druga dva samo se cuje njihov rad.?
 
Proveri kablove, promeni konektore (mesta prikljucenja), odakle ti hdd (jesi li ih sad nabavio pa montirao)?
Da nisu ta 2 polovna, tek donesena i da nisu bili u raid?
 
dobio sam ih receno mi je da su mozda zakljucani cim se vide u biosu i device-u kablovi nisu potpuno su novi i vec koriste na hdd sa os win 7.
 
imam dosta iskustva sa racunarima i laptopovima ali sa ovakvim se jos nisam susreo.
 
raspitao sam se kazu da je verovatno zakljucan i da to kosta 67e za taj novac mogu kupiti novi a ne rizikovati sta ce biti sa ovim.
 
mhm...
 
marko4422, koristi EDIT opciju da izmenis tj. dodas nesto u poruci - nema potrebe za tri vezane u tako kratkom vremenskom periodu.

Probaj da jedan disk koji ti BIOS vidi potpuno ocistis sa Acronis DriveCleanser-om (bootabilna verzija).
 
Ako je zaključasm, videće se u Disk management ali nečeš moći ništa da uradiš sa njim dok se ne otključa. Ako se ne vidi u Disk management-u a vrti se onda su verovatno glave neispravne ili zaglavljene.
Redosled provere: BIOS > Device manager > Disk Management > File explorer.
 
svi diskovi rade kao sat,necujni su skoro,vide se u biosu i u Device manager.
 
Nazad
Vrh Dno