Šta je novo?

php post array mysql

rjovica

Cenjen
Učlanjen(a)
23.08.2008
Poruke
12
Poena
154
Imam sledeci problem:

pravim php aplikaciju za kucanje faktura, sve radi ok ako faktura ima manje od 40 zapisa, medjutim ako stavim 40 ili vise od 40 zapisa, nece ni da uradi insert u mysql bazu, ni update, ako u fakturu koja ima manje od 40 stavki dodam da bude ukupno preko 40 stavki.

Ako rucno ubacim u bazu zapis, prikazace u prikazu fakturu sa preko 40 artikala, ali ako kucam u aplikaciji nece. Sve sam proverio, nije u kodu greska, ni u php ni u javascriptu, da li je mozda problem u dozvoljenoj velicini niza u php, tj ako je niz preko 40 zapisa nece da upisuje u bazu. Ako je to, kako u cPanelu da se podesi php.ini?
 
Cudan je taj limit od bas 40. U svakom slucaju ostavi error koji dobijas.

Mozes da povecas:
max_input_vars - ukupan broj $_POST, $_GET i $_COOKIE promenljiva. S obzirom da su ti forme dinamicke, postoji velika verovatnoca da probijas ovaj limit. Dobija se E_WARNING prilikom probijanja limita.

I ukoliko ima potrebe mozes promeniti:
post_max_size = xyM
upload_max_filesize = xyM
gde je xy broj MB.



Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
To je max_input_vars ogranicenje u konfiguraciji PHP-a na serveru.
 
Problem mi se javlja i prilikom slanja upita za generisanje pdf-a, gde saljem niz sa 52 stavke, tako da je problem u php podesavanjima, kada probam da u .htaccess file povecam max_input_vars, daje mi server error 500.
Najbolje resenje je VPS hosting.
 
Nije najbolje resenje vec verovatno gresis u .htaccess direktivi. Ako koristis cPanel bazirani hosting, postoji PHP Configuration Editor u istom u kojem to mozes da povecas.
 
Nazad
Vrh Dno