Šta je novo?

Android baza - zahtev i raspoloživi alati

owim

Slavan
Učlanjen(a)
03.03.2011
Poruke
6,281
Poena
395
(Za mod: nisam našao bolje mesto za temu, može da se premesti)

Moj prijatelj bi želeo preporuku poželjno besplatne male baze podataka koju bi koristio sa telefona. Bilo bi super kada bi MS Access radio na Androidu, ali toga nema ništa. Onda bar bazu koja podatke drži i u oblaku, ili sync-uje, i da može i preko web-a / desktopa da pristupi. Evo šta mu treba, trvijalan/čest problem.

Bavi se prodajom knijiga. Treba da ima tabelu sa spiskom knjiga na stanju i da može da dopuni, da se zna kog datuma je šta stiglo i koliko koje knjige ima uk. na stanju. Ima dva magacina, ali to je možda već veliki zahtev.

Takođe, ima bazu kupaca, koju može da edituje, dodaje nove.

Bazu kupaca povezanu sa prethonim kupovinama, šta je sve koji kupac kupio do sada. Takođe, kupac nekad ima popust, ili dobije nešto gratis.

Naravno, i transakcije, kada kupac kupi knjigu, da se knjiga skine sa stanja, i prebaci na spisak knjiga koje je kupac do tada kupio, kao i cena po kojoj je knjiga prodata.

Samo po sebi, ovo nije komplikovano za Access. Bilo bi idealno da može da se napravi bez programiranja. SQL upite ne računam. Jednostavne forme, padajući meni da se izabere knjiga i sl. Postoji li neki Android tool, ili tool u kojem može ovakva relaciona struktura da se kreira, može i na PC računaru, i onda prebaci i na Android u neki RDBMS.

Nisam programer, Android koristim na nivou prosečnog korisnika, nisam u toku, svaki predlog je dobrodošao! Hvala! :)
 
Postoji dosta Ms access like aplikacija u play prodavnici. Pogledajte možda nađete neku koja vam odgovara.
Ono što njemu treba je 1 dan posla za web developera koji bi mu napravio web sajt / aplikaciju koju bi mogao da koristi i sa telefona i sa računara bilo gde u svetu. Trošak je zakup domena i webhostinga mada i tu može da prođe za dž... I naravno da plati nekome da to napravi.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
SQLite + neki frontend, ima ih dosta na Pleju

To je najbliža baza MS JETu (MS Access) po konceptu portabilnosti: nema servera, samo fajl i drajver za pristup. I sam Android je koristi.
Bolja je od JETa koji ima 2GB limit, dok SQLite, čin mi se, ide do nekoliko petabajta.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno