Šta je novo?

NBS - Sistem instant plaćanja

PJ

Moderator
Super Moderator
Učlanjen(a)
03.09.2000
Poruke
11,232
Poena
1,365
U temi o karticama smo pomenuli da NBS radi na novom sistemu plaćanja upotrebom mobilnog telefona. Na sajtu NBS se pominje sa nekoliko reči u jednom članku, a nekoliko medija je krajem novembra objavilo vest, takođe vrlo skromno.
https://nbs.rs/internet/latinica/15/mediji/vesti/20170601.html
https://www.kamatica.com/vest/i-racune-u-marketu-placacemo-mobilnim/55304

Sve što sam shvatio je da će sistem biti vezan za račun u banci, da će moći da se koristi ako je strana primaoca strdstava offline i da će da zaživi 2018. godine. Neke dodatne info?


Sistem je veoma popularan u nekim afričkim zemljama. Ulavnom vezano za broj telefona.
Kineski WeChat ima ogromnu primenu - koliko znam, nije vezan za račun u banci
Švajcarski Twint je sve popularniji - ima mesta gde nije moguće platiti karticama, samo Twint i keš - sistem se vezuje za broj telefona i račun u banci i svaka banka ima svoju aplikaciju. Postoji i univerzalna, ali ako koristiš aplikaciju svoje banke, imaš više opcija i bolju statistiku. Ne mora da radi na scan, može i preko BT na mestima koja podržavaju takav sistem naplate.

Nadam se da će i pre uvođenja sistema plaćanja, velike kompanije koje štampaju ogroman broj računa (komunalije, mobilni operater...) početi da rade QR kodove na tim računima. Pogledaš račun, vidiš da je sve OK, skeniraš, plaćeno.

Kurirske službe bi izgubile potrebu da se bave prenosom novca. Ako roba nije plaćana online, QR kod može biti na paketu, kurir uručuje paket, kupac pred kurirom skenira kod i dobija potvrdu o izvršenom plaćanju koju pokazuje kuriru.

Da li naši razvijaju sistem od nule ili koriste neko postojeće rešenje?
Da li je realno da u 2018-oj godini sistem proradi?
 
Kako se to razlikuje on wave2pay koji trenutno koristim u intesi?
Elem, slažem se to za QR kodove..

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Ovaj sistem ne treba da zavisi od kartica ili banke. Najblizi mu je Giropay u Nemackoj ili SofortUberweisung.
Naravno da ce se "razvaijati" novi sistem kod nas, jer zavisi od nasih zakona i mogucnosti bankarskog IT sistema.

Nisam video neku dobru primenu za obicnu kupovinu za fizicka lica; nesto slicno sam koristio u Koreji. Kartica je mnogo jednostavnija. Kes je jako brzi za kurire, da ne pominjem da je jeftiniji (morali bi da kupuju uredjaje, a ako naplacuju isto, imaju jos i trosak samih transakcija).
Jedino za placanje firmi je mnoooooogo zgodan. Nema cekanja, nema gotovinskih :)

Ovo sto PJ pominje za QR kodove na komunalijama - ja sam mislio da to vec postoji? UniCredit i Intesa imaju terminale koji automatski prepoznaju dosta racuna i samo traze cime se placa. A Sberbank (cini mi se?) ima i ugradjen skener za takve racune u mBanking.
 
Ukratko NBS još nije načisto oko detalja i šta bi sve hteli-mogli. Pominju se rokovi oko sredine sledeće godine ali ne verujem da je to realno. Svakako bi bilo vezano za račune u banci, radilo bi za relativno male iznose. Funkcionisanje 24h dnevno izmedju svih učesnika u platnom prometu.
 
Poslednja izmena:
Nažalost, očekivano. Verujem da osnovu problema čini što ljudi koji donose odluke o tome nemaju dovoljno kontakt sa tehnologijom.

Više od pola godine pominju sistem, a još uvek ne znaju u kom pravcu idu. Preuzimanje gotove platforme je svakako jednostavnije, ali dugoročno je razvoj sopstvenog sistema jeftiniji. Ako reše da razvijaju novi sistem, nacekacemo se.
 
Nisam video neku dobru primenu za obicnu kupovinu za fizicka lica; nesto slicno sam koristio u Koreji
.

Ja nisam do sada lično koristio, ali sam na više mesta video sistem kako radi. Ili je Koreja prihvatila loše rešenje ili ga nisi dovoljno koristio. Recimo, dva fizička lica razmene polovan proizvod, dogovore cenu, prodavac na licu mesta generiše kod, prodavac skenira kod I odmah se vidi da li je transakcija prošla ili ne.

Ako posmatras samo plaćanje, kao zamenu za platne kartice, onda i nema neke značajne razlike sa korisničke strane. Najvažnije je da će procesor transakcija biti NBS I samim tim bi trebalo da minimiziraju provizije kako bi motivisali ljude da koriste taj sistem i uvedu što više novca u legalne tokove.

Ovo sto PJ pominje za QR kodove na komunalijama - ja sam mislio da to vec postoji? UniCredit i Intesa imaju terminale koji automatski prepoznaju dosta racuna i samo traze cime se placa. A Sberbank (cini mi se?) ima i ugradjen skener za takve racune u mBanking.
Da, terminale. Nemam aplikaciju da to uradim od kuće. Mada, u više navrata sam bio u Intesi u Glavnoj u Zemunu da se ljudi muče sa tim i da ne uspevaju da plate. Barkod bude čitav, neoštećen, terminal ne čita. A onda neki drugi račun očita bez problema.

Od Wav2Pay se razlikuje što je platforma za sebe, nije Visa ili kako se već zove Masterov sistem i što svaki korisnik može da primi i posalje novac. Sa Wav2Pay možeš samo da plaćaš, a primalac novca mora da poseduje POS terminal.
 
Nažalost, očekivano. Verujem da osnovu problema čini što ljudi koji donose odluke o tome nemaju dovoljno kontakt sa tehnologijom.
Moram da priznam da za ovako nesto bas i ne ocekujem potrebu da odlucioci previse poznaju tehnologiju, bitnije je da li razumeju sta ce korisniku znaciti (mada - mala sansa da se o tome brine kod nas, zar ne?) i da znaju mogucnosti naseg platnog sistema, okvirno (kako ne bi ko zna koliko menjali celi platni sistem).

Više od pola godine pominju sistem, a još uvek ne znaju u kom pravcu idu. Preuzimanje gotove platforme je svakako jednostavnije, ali dugoročno je razvoj sopstvenog sistema jeftiniji. Ako reše da razvijaju novi sistem, nacekacemo se.
Ne moze se preuzeti postojeca platforma, nigde u svetu, za ovakav sistem, jer nijedan bankarski sistem nije isti u dve drzave, jer osnova platnog sistema nije ista :(
A uzjedno nema sanse da se koristi postojece, onda ASSECO (skoro sigurno oni rade..) ne bi mogao vise da naplati :)

Znam, znam, postao sam previse cinican, ali za banging sektor kod nas - nazalost retko nisam u pravu :(

Ja nisam do sada lično koristio, ali sam na više mesta video sistem kako radi. Ili je Koreja prihvatila loše rešenje ili ga nisi dovoljno koristio. Recimo, dva fizička lica razmene polovan proizvod, dogovore cenu, prodavac na licu mesta generiše kod, prodavac skenira kod I odmah se vidi da li je transakcija prošla ili ne.
Treba vremena da izvadis telefon, generises kod, skeniras, potvrdis... kes je prostiji.
Iskreno ne znam kakvu zastitu nudi korejski sistem konkretno (za kupca), pa mozda tu ima razlike, ali sto se samog sistema placanja tice, uopste nisam primetio da su nesto zeljni da ga koriste. A placanje telefonom u Koreji, tim sistemom za firme, je vec 15 godna aktivno (telefonima nekih 10ak, od kako je Android/Samsung postao masovan).

Da, terminale. Nemam aplikaciju da to uradim od kuće. Mada, u više navrata sam bio u Intesi u Glavnoj u Zemunu da se ljudi muče sa tim i da ne uspevaju da plate. Barkod bude čitav, neoštećen, terminal ne čita. A onda neki drugi račun očita bez problema.
Ne bih znao, nisam koristio :( Meni je totalni fail sto vise banaka ne popularizuje SMS Placanja, vec ih sve vise njih odbacuje skroz. Trenutno samo RF stvarno podrzava isti, kod ostalih je zaostavstina ranijeg sajta, jer niko izgleda ne pita pa ne menjaju sajt :(


Nadam se da gresim, naravno, ali mislim da ce ovo generalno biti samo slaba verzija Giropay/Sofortuberweisung. Cak bi najbolje bilo kad bi bio deo Soforta, iako se to dobro placa.
 
Ne moze se preuzeti postojeca platforma, nigde u svetu, za ovakav sistem, jer nijedan bankarski sistem nije isti u dve drzave, jer osnova platnog sistema nije ista :(
A uzjedno nema sanse da se koristi postojece, onda ASSECO (skoro sigurno oni rade..) ne bi mogao vise da naplati :)

Zašto ne bi mogli da preuzmu front end rešenja sistema koji dobro funkcioniše? Back neka rade u skladu sa nacionalnim bankarskim sistemom (a verujem da i tu psotoje neki standardi), a to je nešto što nas krajnje korisnike ne bi trebalo da interesuje, dokle god je pouzdano u radu.


Treba vremena da izvadis telefon, generises kod, skeniras, potvrdis... kes je prostiji.
Zvučiš kao da nemaš veze sa IT. Svakog dana radim sa kešom i kada vidim kako se ljudi muče da izbroje sve više od 10 novčanica, nije mi dobro. Da ne veruješ koliko ljudi broji pare 10, pa na drugu gomilu 10, pa na treću 10 i onda naglas broji gomile.
Generisanje koda traje koliko da pokreneš aplikaciju, upišeš iznos i stisneš "receive". Za to vreme je ovaj otvorio aplikaciju, izabrao "send via QR" i samo mu pokažeš ekran.

Kod švajcarkog Twint se send/receive radi upisivanjem broja telefona druge strane. QR može samo za plaćanje na prodajnim mestima koja imaju kodove.
Trenutno je aktuelna promocija sistema, pa na svakih 10 transakcija ti vrate neke pare nazad, a svaka stota transakcija ti se vraća nazad up to 150CHF.

Ne bih znao, nisam koristio :( Meni je totalni fail sto vise banaka ne popularizuje SMS Placanja, vec ih sve vise njih odbacuje skroz. Trenutno samo RF stvarno podrzava isti, kod ostalih je zaostavstina ranijeg sajta, jer niko izgleda ne pita pa ne menjaju sajt :(
SMS plaćanje nisam nikada koristio kao bankarsku uslugu, pa ne znam kako radi. Svakako moraš da upisuješ neke podatke u poruku?

Nadam se da gresim, naravno, ali mislim da ce ovo generalno biti samo slaba verzija Giropay/Sofortuberweisung. Cak bi najbolje bilo kad bi bio deo Soforta, iako se to dobro placa.

Nažalost, ne znam Nemački, ali koliko sam shvatio, ti njihovi sistemi su zapravo samo posrednici koji daju sigurnost kupcu da podaci sa njegove kartice ne izlaze sa servera banke, a prodavcu nude niže provizije nego procesori platnih kartica. Nisam video da pominju mobilnu aplikaciju, više podsećaju na PayPal, osim što ne drže sredstva, već samo posreduju.
Iskreno se nadam da ovo šta naši planiraju više liči na kineski WeChat, nego osakaćeni sistem za "sigurne transakcije".
 
Zašto ne bi mogli da preuzmu front end rešenja sistema koji dobro funkcioniše? Back neka rade u skladu sa nacionalnim bankarskim sistemom (a verujem da i tu psotoje neki standardi), a to je nešto što nas krajnje korisnike ne bi trebalo da interesuje, dokle god je pouzdano u radu.
Front end verovatno moze, ako budu iste funkcije, ali pretpostavljam da znas da je to minimalan deo samog resenja, koja i ne mora biti testiran. Dok backend mora da odredjene uslove zadovolji.

Zvučiš kao da nemaš veze sa IT. Svakog dana radim sa kešom i kada vidim kako se ljudi muče da izbroje sve više od 10 novčanica, nije mi dobro. Da ne veruješ koliko ljudi broji pare 10, pa na drugu gomilu 10, pa na treću 10 i onda naglas broji gomile.
Generisanje koda traje koliko da pokreneš aplikaciju, upišeš iznos i stisneš "receive". Za to vreme je ovaj otvorio aplikaciju, izabrao "send via QR" i samo mu pokažeš ekran.
Ne, pricam samo o Koreji :) Gde polovna roba znaci JEDNU ili DVE novcanice.
Mislis da ce ti isti moci bolje da se snadju sa tehnologijom onda? Pitam, iskreno, ovaj deo mi nikada nije bio jasan, ali srecom ga i ne radim :)

SMS plaćanje nisam nikada koristio kao bankarsku uslugu, pa ne znam kako radi. Svakako moraš da upisuješ neke podatke u poruku?
Da, ali isto moras i kada pravis QR kod. A u ovom slucaju bi druga strana mogla samo mPIN da kuca, kada dobije zahtev za transakciju, sto je mnogo prostije.



Nažalost, ne znam Nemački, ali koliko sam shvatio, ti njihovi sistemi su zapravo samo posrednici koji daju sigurnost kupcu da podaci sa njegove kartice ne izlaze sa servera banke, a prodavcu nude niže provizije nego procesori platnih kartica. Nisam video da pominju mobilnu aplikaciju, više podsećaju na PayPal, osim što ne drže sredstva, već samo posreduju.
Manje vise, ali nazalost bas je problem ta dva sistema sto ne stite podatke, nego ih imaju i sami; jesu posrednici, ali je najblize onome sto mozemo ocekivati ovde. Trenutno provizije nisu ni manje od CC procesora u Nemackoj.
Mi imamo nazalost zakone jako slicne EU, i po njima ne mozes naterati banke da ucestvuju u drzavnim sistemima gde se forsira neki maximum po transakciji. Mislim da ce na ovome puci sve :(

Iskreno se nadam da ovo šta naši planiraju više liči na kineski WeChat, nego osakaćeni sistem za "sigurne transakcije".
I ja.
 
Poslednja izmena:
QR kod generišeš upisom iznosa, jer sve druge podatke već ima u aplikaciji. Drugi korisnik skenira QR kod i upiše pin ili ne, zavisi šta je podesio. Nisam siguran kako bi preko SMS bilo jednostavnije.
Verujem da će kod nas usvajanje biti sporije nego kod Kineza, ali ako krenemo sa promocijama kao i oni, u masu, preko Grand TV i reality show, ima da ih razvalimo, preccentualno :d

Au čime se ja sad bavim....najveća novčanica je koliko vidim 50.000 wona, što je ispod 40€. Kako sa 2 novčanice kupiš polovan, jadan, Android telefon vrednsoti 120.000 wona?

Svaki oblik prisile je osuđen na propast. Eto pogledaj DINA kartice. Banke i na njima lepo zarađuju, trgovcima su jeftinije, a na tržištu ih je zanemarljivo malo.
NBS će morati bankama da da ponudu koja se ne odbija, ne kumovsku, već povoljnu, a da ujedno zainteresuje ljude da koriste sistem. Naši, kakvi su, mogli bi da sistem vežu za DINA karticu (kao Telekom FTTH za fisknu liniju) i da sve :wc:
 
PJ, S8, mozda N8... telefoni su jako jeftini polovni. Spec.su za njihovo trziste, nema popusta bez telefona.
Postoje vece novcanice, u vidu cekova, ali imaju vrednost kao novcanice prave. Koriste i fizicka lica medjusobno, koliko sam razumeo. Nema limit u vrednosti.
 
Otišli smo van teme.
Retail cene Samsung mobilnih telefona su u SK uvek u rangu evropskih ili veće. Ako su polovni tako jeftini, good for them.
Zvanične banknote su do 50.000, dakle, ne postoje veće novčanice u redovnoj upotrebi. Ako bi ti za polovnu stvar pre primio vrednosni papir, nego elektronski prenos na svoj račun u banci, good for you.
:)
 
Cekovi su u redovnoj upotrebi, cak sam ih i ja dobijao od fizickog lica.

Poenta je da je zgodnije da izvadis novcanicu, nego da vadis telefon, ulazis, podesis, onda cekas drugu stranu da potvrdi.. mozda kod nas bude prostije, jer su labaviji zakoni oko sigurnosti.

Za sada jedini plus koji se moze potvrditi je da ce raditi 24/7.
 
07.05.2018
Употреба QR кода као подстицај безготовинским облицима плаћања
http://nbs.rs/internet/cirilica/scripts/showContent.html?id=12760&konverzija
07.05.2018.

Употреба QR кода као подстицај безготовинским облицима плаћања

Ради подстицања веће употребе „паметних” мобилних телефона за свакодневна плаћања, Народна банка Србије, у сарадњи с представницима Привредне коморе Србије и Удружења банака Србије, припремила је документ којим се стандардизују подаци потребни за плаћање употребом дводимензионалног бар-кода, тзв. QR кода.

Плаћања коришћењем QR кода смањују трошкове платних трансакција и чине електронска плаћања једноставнијим, па се грађани позивају да користе безготовинске облике плаћања. Довољно је само да корисник усмери камеру телефона и скенира QR код да би започео плаћање, чиме се смањује могућност да корисник погреши приликом уноса података о плаћању. Популарност QR кода код мобилних плаћања у свету стално расте, што је у складу с растом броја корисника „паметних” телефона.

Циљ документа Препоруке за употребу QR кода при приказивању елемената налога за пренос, који се ставља на јавну расправу, јесте стандардизација елемената налога за пренос (трансфер одобрења) којим се започиње плаћање, а који су садржани у QR коду на штампаним рачунима – фактурама (нпр. привредних друштава које пружају комуналне услуге), као и приликом инстант плаћања на интернет и физичким продајним местима, када наведени код презентују трговац (нпр. на таблету или ПОС терминалу), односно купац (у апликацији за мобилно банкарство). Ако се има у виду да Народна банка Србије тренутно ради на увођењу најсавременијег платног решења – система за инстант плаћања који ће почети с радом у другој половини ове године, и да је као један од модела за примену овог решења на продајном месту предвиђено управо коришћење QR кода, јасно је да је стандардизација елемената налога за пренос изузетно значајна и за реализацију тог пројекта.

С обзиром на наведено, позивамо представнике банака, привредних субјеката и све друге заинтересоване стране да у оквиру јавне расправе своје сугестије и примедбе на документ доставе до 21. маја 2018. године, на имејл-адресу: [email protected].

Кабинет гувернера

Kažu da će u drugoj polovini ove godine biti dostupno rešenje za bezgotovinsko plaćanje telefonom. Nadam se da znaju da ta druga polovina godine počinje za mesec dana, a završava se za 7 meseci :)

Švajcarski Twint je u međuvremenu omogućio lakše generisanje QR kodova za plaćanje. I desilo se tačno ono što je meni bilo najinteresantnije, kurirske službe isporučuju pakete sa QR, ti skeniraš, aplikacija potvrdi plaćanje, kurir ti da paket. Samo ne znam da li novac ide kroz kurirsku službu ili odmah ide primaocu. Druga varijanta bi bila jednostavnije, jeftinija, brža.
 
Poslednja izmena:
Evo već konkretnijeg vremena pokretanja sistema. Oktobar.
Svi novinari su se uhvatili za rečenicu da će plate moći da se isplate noću i vikendom, a to je zapravo zanemarljivo u odnosu na sve druge prednosti koje donosi instant sistem plaćanja.
Ja kao poslodavac veoma dobro znam (dorbo, ja ne znam, ali kolegincia koja pušta plate zna) i kada je vikend i kada je neradni dan i plate su uvek na računu zaposlenih poslednji radni dan u mesecu, prepodne.

http://www.rts.rs/page/stories/sr/s...oktobra-isplata-zarada-i-neradnim-danima.html

Narodna banka Srbije će od oktobra pustiti u rad novi "instant" platni sistem, kaže za Tanjug generalna direktorka Sektora za platni sistem NBS Dragana Stanić.

"Radnici će za nekoliko sekundi dobiti platu, ako poslodavac odluči i kaže svojoj banci 'želim da se ova transakcija izvrši kao instant plaćanja', jer će sve banke to nuditi svojim klijentima pa i poslodavcu", kaže Stanićeva.

Do sada, praksa je bila da ukoliko poslodavac odluči da u petak posle podne isplati zaradu radnicima, novac je mogao da "legne na račun" tek u ponedeljak, ili, u slučaju da se "zakači praznik", tek nakon njega.

Stanićeva objašnjava da će po nalogu poslodavca, transakcija za svega nekoliko sekundi proći kroz platni sistem NBS, a banka u kojoj građani imaju račun, dužna je da ta sredstva odmah prebaci na račun klijenta.

"Niži troškovi plaćanja, korist i za trgovce"

Instant plaćanje će biti moguće i putem telefona za sve građane koji, na primer, žele da svoje račune u prodavnici plate na ovaj način.

Troškovi će biti niži u odnosu na plaćanje karticama, jer banke prilikom svakog provlačenja kartice kroz terminal uzimaju proviziju.

"Novac će građani moći da prenesu bilo kom fizičkom licu ili da plate neki račun, ali ujedno, da u trgovini plate račun skenirajući telefonom Ku-Ar kod (QR code), a trgovac će za razliku od kartičnih plaćanja ta sredstva dobiti za par sekundi", objašnjava Stanićeva.

Korist od novog sistema će zato, kaže Stanićeva, imati i trgovci, jer će novac za kupljenu robu leći i na njihove račune istog trenutka, što do sada nije bilo moguće.

Trgovci su do sada, u zavisnosti od ugovora koji imaju sa bankama, sredstva dobijali sa zakašnjenjem, a "kod instant plaćanja, primalac sredstava novac dobija odmah", naglašava Stanićeva.

Građani će novac moći odmah da podignu na šalteru ili na bankomatu, a banke su dužne da im omoguće pristup njihovom novcu 24 sata tokom cele godine.

"Moći će da se obavlja plaćanje 24 sata, sedam dana u nedelji, 365 dana tokom godine, i vikendom i praznicima, a platni sistem NBS će raditi neprekidno i to je osnovna razlika na sisteme koji postoje u zemlji", kaže Stanićeva.
 
Zar nije moguce da se unutar same banke i neradnom danom isplati plata?
Ono sto se meni ne svidja je sto se ovo propagira kao nesto sto je super za korisnike, a i iz samog teksta se vidi da ce provizije biti vece nego za obicne naloge, i da ce samo podici cene bankarskih usluga, koje ce se naravno svaliti na korisnike :(
 
U ovom slučaju, te provizije za instant plaćanja će se 100% prevaliti na leđa poslodavaca.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
U ovom slučaju, te provizije za instant plaćanja će se 100% prevaliti na leđa poslodavaca.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

A plate su jedini oblik platnog prometa u ovoj zemlji? Da ne govorim da su i poslodavci korisnici banke...:)...tako da je mnogo tačnija konstatacija 100% će se prevaliti na leđa koriniska :)...
 
S obzirom da su naveli da će prilikom plaćanja biti potrebno da se navede da ide kroz instant clearing, da, predpostavljam da će biti drugačija tarifa.
Ja ovaj sistem vidim kao unapređenje za C2B i C2C plaćanja.
 
Iskreno se nadam da si u pravu, i da ce zaziveti...
Ali sam previse skeptican da ce to ljudi prihvatiti i zato sto je novo samo.
 
Da vidimo da li ce ostati besplatan platni promet na paket-racunima za ~300rsd mesecno.
 
Znači platim sa telefona skeniranjem qr code u prodavnici i sačekam fiskalni isečak? Da li planiraju nekakve el. fiskalne isečke?

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
 
Новинари пишу исто јер тако морају,да рекламирају и пропагирају да је то добро за радничку класу,слабо плаћену.Додуше није лоше да ти плата легне већ данас 20. кад је недеља(а можда и 5. или 10. или 15. кад је викенд)Међутим тај исти народ, нема никакву или веома малу корист од таквог инстант плаћања,као појединци,радници,приватна лица.Послодавци и приватници,већ имају и мислим да је то циљано ка њима.НБС стално истиче да ће то бити јефтиније начин плаћања,па ћемо видјети.Радиће нон-стоп а биће јефтиније,фино звучи,сумњам,примјећујући тренд наплаћивања и ограничења онлајн налога приватних лица. Могући су нови пакети,опције плаћања за све заинтересоване,али и наравно за више новца.
 
Ja ocekujem povecano odrzavanje za fizicka lica, sa nekoliko ukljucenih placanja ovog tipa.
Fiskalni 'zavise od poreske'. To nece nestati skoro kod nas.
 
Новинари пишу исто јер тако морају,да рекламирају и пропагирају да је то добро за радничку класу,слабо плаћену.Додуше није лоше да ти плата легне већ данас 20. кад је недеља(а можда и 5. или 10. или 15. кад је викенд)Међутим тај исти народ, нема никакву или веома малу корист од таквог инстант плаћања,као појединци,радници,приватна лица.Послодавци и приватници,већ имају и мислим да је то циљано ка њима.НБС стално истиче да ће то бити јефтиније начин плаћања,па ћемо видјети.Радиће нон-стоп а биће јефтиније,фино звучи,сумњам,примјећујући тренд наплаћивања и ограничења онлајн налога приватних лица. Могући су нови пакети,опције плаћања за све заинтересоване,али и наравно за више новца.

Sistem je najavljen kao jeftiniji od POS terminala, a za online plaćanje bi mogla da se razlikuje tarifa, ali za sada to ne znamo.

NBS trentno administrira protok novca kroz RTGS, clearing i DINA card sistem.
RTGS se trenutno koristi za transakcije preko 300.000 dinara ili ako se posebno zahteva (i dodatno plati) za manje transakcije. I generalno radi u realnom vremenu, do 18h.
Clearing se odrađuje 3 puta u toku radnog vremena.

Novac je beskoristan ako se ne kreće, a da bi se kretao, neophodne su dve strane. Ako posmatramo samo pravna lica:
To što će novi sistem raditi 24h je većini pravnih lica beskorisno, jer većina pravnih lica NE radi 24h.
To što je sistem instant, većini pravnih lica je beskorisno, jer već sada mogu da koriste transakcije kroz RTGS.

Korist sistema vidim tek kada je jedna ili obe strane u transakciji fizičko lice.
Da li će banke da uvedu dodatni fee (mesečno ili po transakciji) za taj sistem za fizička lica, verujem da najviše zavisi od NBS i njihovog tarifnika prema bankama.
 
Projekat NBS Instant plaćanja je predigra za budući platni sistem u kome bi sva prodajna mesta, fizička i online, bila otvorena za prijem instant naloga čime bi se omogućilo da se izbace Visa/Master/Amex iz domaćeg platnog prometa - što bi smanjilo troškove prodavcima i time doprinelo povećanju obima bezgotovinskog prometa. Dogovor oko standarda za QR kod je pri kraju. Pretpostavljam da je i DINA kartica oživljena u sklopu tog projekta. Koliko će sistem na kraju biti prihvaćen teško je reći (WeChat je priča koja je mogla da prođe samo u Kini jer je u pitnaju zatvoren sistem). Otežavajuća okolnost je što je na strani trgovca potrebno ulaganje (banke isto gunđaju ali njima NBS kroji kapu pa je ulaganje pod moranje).
 
Zar QR kod za ovo nije već definisan?
Zašto misliš da je predigra, a ne game on?

Svako ulaganje koje će da se amortizuje kroz niže troškove je sasvim prihvatljivo (kažem kao trgovac).
 
Evo i nekih konkretnijih stvari o provizijama:
Cena za banku će biti transakcije do 600 dinara - 1 dinar + 0.2% ako je banka platioca različita od banke primaoca sredstava.
Za transakcije preko 600 dinara - 2 dinara + 0.2% ako je banka platioca različita od banke primaoca sredstava.

Sad je pitanje da li i koliko će banke da dodaju na ovo.

https://www.ekapija.com/news/223533...nt-placanje-pocinje-22-oktobra-krajnji-rok-za
 
Samo da pitam, jel ulazi u temu i ko je iza Instant Placanja, koja firma i koja licnost, ili diskutujemo iskljucivo o tehnoloskim aspektima istog :) ?
Ja licno nemam nameru da koristim ni jedno ni drugo (Dinu), znajuci pozadinu svega, pa da vidimo da li ce tek tako izbaciti MC/Visa...
 
Nazad
Vrh Dno