Šta je novo?

NBS - Sistem instant plaćanja

Pisao sam za Intesu, moj slucaj kad je u roku od odmah prebacen novac u SoGe banku posle 17h do kad su redovne uplate, da li je to neka greska u sistemu pa je prosla uplata u 20h, ne znam to sam jednom tada probao vise nemam potrebu da prebacujem novac ali ako bude javljam rezultat.
Tada sam sa zeninog racuna na moj prebacivao 25K RSD ne znam dal ima to veze(licno mislim da nema) ali tako je bilo.
 
KB ka TB, istog trenutka dobijam sms o primljenoj uplati.
 
Ima li neko ovih provizija kao PREDUZETNIK?

Da, upravo ovako kako je naveo PJ.

Za transakcije do 50k din: 40% od 65 din (kao papirni nalog) = 39 din provizije

Vidi na Domaci platni promet > Provizije.


Sent from my iPhone X using Tapatalk
 
^preduzetnik si?

@radashin, u koje vreme? Meni nije proslo u ponedeljak posle 17h, <300.000.
 
Probao upravo:
RF u KB, TB, IB, MB
KB u TB, RF, IB, MB
Nijedna nije prosla.

Ispada da RF i KB nisu u SIPu. TB znam da jeste, za MB i IB ne mogu da proverim :) Mislim da ni MB nije radila instant.
 
Poslednja izmena:
Prema objašnjenju dobijenom preko kontakt centra Raiffeisen banke, usluga korišćenja instant platnog sistema (IPS) Narodne banke Srbije je trenutno omogućena samo kod uplata koja se vrše u filijali ove banke.
Dodatna informacija, uz molbu za još malo strpljenja, je bila da njihove kolege iz IT Department-a intenzivno rade na tome da se ova funkcija uskoro omogući i preko elektronskog bankarstva.

U vezi Komercijalne banke nemam informacija, jedino ono što je bilo objavljeno na sajtu NBS da ta banka počinje sa pružanjem usluge IPS za potrošače i preduzetnike od 22.10.2018. Čini mi se da je to kod njih tada i proradilo, ali je možda u međuvremenu nešto "puklo".
 
Pa mi nismo preduzetnici, ovo sam probao kao fizicko lice ;)

Ali, kao PR, kod KB mi ne rade ni RTGS unutar same KB (znaci transfer od >300.000 unutar KB se bas cekaju, nekada i po 2h), a i transfer mali unutar banke su mi i dalje spori, ali ne ovoliko kao RTGS. Probao sam iz svoje PR da posaljem na svoj tekuci u KB, i izmedju dve firme.

Tokom radnog vremena platnog prometa, RF <> TB mi je maltene instant, ali to nije novo, te dve su medjusobno oduvek bile extra brze. Bitno je da ipak ne radi SIP u RF i KB.
Ne mogu da isprobam IB, jer mi je blokiran e/mBanking za placanje :D Zadnji put sam ga koristio pre nekoliko godina za to :)
 
Probao ponovo iz BI ka SoGe ovog puta nije proslo nakon 17h.
Prosli put je proslo nakon 17h.
Hebao lud zbunjenog.
Juce oko 18h zena pokusala da mi prebaci 12 000.
SoGe u TB savrseno kad god.
 
Malo posle 17h moze da se desi da prodje. Ali to je u okviru zadnjeg kliringa, koji mislim da radi do 17:30, samo sto banke zbog opterecenja sistema kazu do 17h su zadnji nalozi sa danasnjim datumom, ali nekada mogu proci tog dana i kasnije nesto.
Ali to je nesto tipa do 17:30 +nesto sitno, ne u 18h ili 20h.
 
Bilo je nakon 17:30 bilo je posle 18h tada.
I cifra je tad bila 25000
 
Update: Ipak MV, TB, RF i KB jesu u SIPu.
Kada se cekira Hitno, prosla su mi placanja iz KB u RF i MB. U TB vec znam da prolaze, pa nisam dirao.
Odmah su stigli. Iz RF ne mogu iz mBankinga da podesim da je Hitno, verovatno se tako izvrsavaju i kod njih kao IP.

Kod MB vrvt mora isto. Obicno.slanje ne prolazi
Glupost za sve tri.

TB je barem jednu stvar dobro uradila :) Default je IP. Tacka :)

Usput sam primetio da samo kod RF migu da otkazem nalog!
 
RB planira do kraja meseca da uvede, nadam se da ce da ispostuju.
Kod mts banke funkcionise.
 
Kako to? Meni i dalje ima opcija da čekiram "instant plaćanje", a po defaultu je isključeno. Hoćeš da kažeš da svejedno šalje kao IP i kad se ne čekira?
Heh, mozda imam staru verziju, kod mene je i dalje "Hitno" jedina opcija, i ide IP ako ne cekiram ;)

Zasto li su to menjali.... ne kapiram, njih manje kosta!
 
Zanimljivo. Čudno da u staroj verziji default bude IP, a u novoj RTGS. Btw, zašto ne ažuriraš aplikaciju?

P.S. Ja sam mislio da je RTGS drugi naziv za kliring sistem, ali sam se sad edukovao i vidim da to nije isto:

https://www.nbs.rs/internet/latinica/35/sistem/index.html

Ali ne kapiram baš u čemu je razlika, osim što plaćanja >300k moraju kroz RTGS i što je RTGS brži. Mislim, znam da kliring zadržava transakcije pa ih pusti da prođu odjednom više puta dnevno, ali koji sistem od ta dva se do sada koristio za obična plaćanja (pre IPS-a)?
 
Oba su mogla i.dalje mogu. Rtgs je sve transakcije tretirao kao hitne. Kliring je do 300.000, rtgs je mogao sve sume.
Sada isto vazi, ali IP je bolji ispod 300.000

Ne azuriram kad radi, zasto da shebem :D
 
Ima li neko iskustva sa ovom opcijom da mozes nekom da posaljes novac samo ako znas njegov broj telefona. Supruga je uzela nesto na poslu i treba da plaća na rate a taj lik je rekao da moze da se salje novac na njegov broj. Da li se umesto broja tekućeg računa upise broj mobilnog i u kom formatu (069... 38169... +38169...). Ako nije niko odavde sa foruma to radio izgleda da ću ja morati da probijem led

Poslato sa LLD-L31 uz pomoć Tapatoka
 
Da li je taj sistem sa plaćanjem na brojem telefona uopšte krenuo? Jel dao još neko uputstvo osim broja?
Da nije tip mislio na PostNet?
 
Zar to nije priča sa Telenor bankom?

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
Мислим да то још није у употреби,а да је везано за Теленор банку и њихово слање на број.Обојица сте у праву.:)
 
Zvaću ga sutra, ako je to neka opcija u telenor banci kako da mu posaljem ako nemam tamo racun. Na kraju mu neću ni plaćati dok ne da neki normalan tekući račun da mogu da šaljem

Poslato sa LLD-L31 uz pomoć Tapatoka
 
Кад треба Интеза да пређе на овај нови систем плаћања? Беше нешто у априлу.

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
1.4 je datum kada banke treba da omoguće plaćanje računa skeniranjem QR code-a mobilnim telefonom koristeći mob app....za sad ni jedna banka da ja znam nije izbacila update svoje mob app koja to omogućava. 1.4 je datum koji je viceguvernerka više puta najavila.
 
То је за два дана а иде викенд.

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
028a670f0e7ea95f3607ed1211553c8d.jpg
 
U 100e da Intesa probija rok [emoji23]

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno