Šta je novo?

NBS - Sistem instant plaćanja

Bilo je sve preko 600000 dinara provizija 6000 dinara (znači i na 700000 din i na milion dinara provizija je 6000 din).
 
Infostan valjda nema provizije. EDB je 35 din. Bar je tako bilo pre par godina. Ne isplati se ici do poste, parking, cekanje sa penzosima... svako ko koristi Progresiv ili Hit kod Intese kompenzuje tih 300 din kroz trajne naloge ili placanje racuna.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Definitivno instant plaćanja ne rade više u bivšoj SocGen a sadašnjoj OTP banci...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Intesa u IPS. Izgleda da placanja do 300k automatski idu u IPS. Izgleda da pilicari iz RF uzimaju proviziju za IPS... iako ih manje kosta nego kliring.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
A evo i potvrde. Puuu, da sam znao ne bih čekao subotu, imao sam jednu važnu uplatu...

7809219befb69cbcd2991dae2b896540.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Intesa ušla i odmah sistem prso ko zvečka.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
Znači sve banke su konačno u IPS-U...uskoro možemo očekivati početak primene novog sistema plaćanja računa na prodajnom mestu skeniranjem QR code-a mobilnim telefonom koristeći mob app bilo koje banke.
 
Мобилна апликација банке Интезе нема опцију скенирања кодова.
Шта тај IPS значи за мене као најобичнијег корисника у смислу плаћања разноразних рачуна, што комуналних, пореза, дечијих екскурзија....?
Да ли то значи да ако нешто платим у рецимо 17:01 тај рачун буде моментално реализован или ћу и даље чекати до сутра, да ли ће се потврде о плаћању моћи узети исти дан или тек сутрадан?

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
Prolazi isti dan, odmah nakon uplate, 24/7/365

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Nije morao da se ceka IPS kod svih da bi proradio QR... eto ga na racunima za EPS, ali ne znam da neka banka ima citanje. Osim VIP mWallet...

P2P i placanje na prodajnom mestu... mislim da to blokira “bankarski lobi”, jer ce im to uzeti masne provizije od 1-2-3%.

Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Plaćanje uz pomoć QR je funkcionalnost koja tek treba da se uvede, tako da ne čudi što je bankarske aplikacije još ne podržavaju. IPS je samo jedan o preduslova, sada konačno ispunjen.
Pozdrav
 
Pored toga Intesa ima NFC plaćanje, a znajući ih sigurno će kasniti i sa QR implementacijom

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
A evo i potvrde. Puuu, da sam znao ne bih čekao subotu, imao sam jednu važnu uplatu...

7809219befb69cbcd2991dae2b896540.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
Ma lazu djubrad, evo sad sam platio sa mog racuna u mtsb na moj racun u SoGe ili ti tu jadnu OTP i odmah prebaceno.
Posto ja ne volim ljude koji lazu uskoro gasim racun tamo i prelazim u drugu banku.
 
A u komentarima samo atak na Intesu :d
U martu je PKS najavila aplikaciju PKS Instant Pay I tada su rekli da 11 banaka radi na uvođenju sistema plaćanja preko QR. Nadam se da su 11 meseci kasnije spremni da krenu.
 
Od intese se realno i očekuje da bude lider u svemu a ne da bude zadnja koja ulazi u IPS. Ovo sa QR kodovima im je prilika da se iskupe.

Ja iskreno jedna čekam da novi sistem plaćanja skeniranjem QR code-a krene...trebaće vremena da bude prihvaćen ali će biti...

Apple Pay i Google Pay nam neće ni trebati, ne moraju ni dolaziti u Srbiju.
 
Poslednja izmena:
Od intese se realno i očekuje da bude lider u svemu a ne da bude zadnja koja ulazi u IPS. Ovo sa QR kodovima im je prilika da se iskupe.

Ja iskreno jedna čekam da novi sistem plaćanja skeniranjem QR code-a krene...trebaće vremena da bude prihvaćen ali će biti...

Apple Pay i Google Pay nam neće ni trebati, ne moraju ni dolaziti u Srbiju.
Poslednji su bili jer su bukvalno komplet novu platforu radili info iz prve ruke brat mi tamo radi bas IT sektor i oni su to radili.
Ponekad je bitno odraditi sve kako valja cak iako si poslednji dok su neki to katastrofa odradili samo da se kaze da su u IPS sistemu a sto isti ne radi kako treba to nema veze jel pre Intese su usli u ips i sta kao "bolji" su a ips im samo radi na web kanalu tj ebank dok im na mbank ips ne radi tj na aplikacijama telefona, necu reci koja je banka u pitanju ne zasluzuju ni anti reklamu.
 
Kako je Intesa sve odradila "kako valja" videlo se odmah nakon puštanja novog sistema. Napr: da se vidi samo ID transakcije, bez imena prodajnog mesta...
A videlo se i neki dan, kada su korisnicima stanja svih računa bili 0 (slovima: nula).
Pozdrav
 
Poslednji su bili jer su bukvalno komplet novu platforu radili info iz prve ruke brat mi tamo radi bas IT sektor i oni su to radili.
Ponekad je bitno odraditi sve kako valja cak iako si poslednji dok su neki to katastrofa odradili samo da se kaze da su u IPS sistemu a sto isti ne radi kako treba to nema veze jel pre Intese su usli u ips i sta kao "bolji" su a ips im samo radi na web kanalu tj ebank dok im na mbank ips ne radi tj na aplikacijama telefona, necu reci koja je banka u pitanju ne zasluzuju ni anti reklamu.

Za Intesinu promenu jezgra možemo da kažemo bilo šta osim da je prošlo "sve kako valja". Za pravna lica, tek pre nekoliko dana su počeli bankarsku proviziju da prikazuju u izvodu da je primalac Banka Intesa. Sve vreme je pisalo da je primalac provizije zapravo primalac transkacije za koju je obračunata provizija. Importuješ izvod i onda ručno rešavaš kome šta ide.

Nisam siguran da im je i IPS proradio kako bi trebalo, jer ne možeš da budeš siguran da li je do njih ili do druge banke u transakciji. S obzirom da ti je brat tamo u IT, da li može da podeli info kada će biti nova mobilna aplikacija i QR kodovi?

Ono što moram da ih pohvalim, devizna plaćanja sada rade dosta brže. Juče ujutru pustimo neke pare stalnom dobavljaču iz instranstva i već nešto posle 12h vidim na B2B portalu da su proknjižili uplatu. Do sada je išlo ili na kraj radnog dana ili suradan ujutru. Nije do dobavljača, kod njih je sve automatizovano već godinama.
 
Jedan od najvećih operativnih fail-ova u srpskoj bankarskoj industriji je ova Intesina zamena cora. Stoji to da su najveća banka u Srbiji i da je bilo mnogo posla ali baš zbog toga su morali to da odrade mnogo kvalitetnije i bez uticaja na korisnike.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
@vetropir

Ajde pitaj brata kada već radi u IT u Intesi u vezi ovog novog sistema plaćanja računa skeniranjem QR code-a. Pitaj ga kada kreću sa tim i da li će plaćanje biti moguće i Android i iOS korisnicima Intesa Mobi aplikacije.
 
Kakve veze ima android/iOS? To nije NFC i naravno da ce omoguciti i za web bank na telefonu.

Pravi se neka nauka, a napravi TAN / direktno zaduzenje i prikazi ga kao QR u dogovorenom formatu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
@salecg pitam zato što banke ponekad forsiraju više svoje Android app pa me nebi čudilo da prvo izbace update i plaćanje skeniranjem QR code-a omoguće samo preko svojih Android mBank app a eventualno kasnije to učine i za svoje iOS app. Zato mi je važno da paralelno rade na omogućavanju ove nove funkcije na obe platforme. Naravno da plaćanje skeniranjem QR code-a nema veze sa NFC-om, to nikada nisam ni rekao.
 
I onda da placamo sa Vip mWallet koji mi jedva aktivirase u poslovnici zbog AML gluposti


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Samo još banke da omoguće to kroz apdejt aplikacija [emoji23]

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno