Šta je novo?

NBS - Sistem instant plaćanja

Samo još banke da omoguće to kroz apdejt aplikacija [emoji23]

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Većina banaka već ima tu opciju...čeka se samo da u praksi započne primena plaćanja računa skeniranjem QR code-a.

Naravno banka intesa još nije uvela tu opciju ali negde sam načuo da planiraju mart/april da je uvedu. Verovatno će kao što je bilo i sa IPS-om biti poslednji i sa QR plaćanjem.
 
Ne treba da žure. Neka prvo srede da im osnovne usluge rade kako treba (svi oni nedostaci nakon prelaska na novi sistem o kojima se dosta pričalo u temi Intesa banke).
Sa ovime i ako kasne nekoliko meseci neće biti nikakav problem.
 
Plaćanje preko QR koda za široke mase (dakle građanstvo) je trenutno u pilot fazi...čim NBS da saglasnost da je sve OK, pustiće se produkcija...a to je vrlo blizu, obzirom da je Merkator bio na jutarnjem programu sa objavom
 
e69786d69eff5521e20d6a1f4d5175ee.jpg


Počelo je.
 
Auuu kolika nalepnica. Samo još da mi je aplikacije koja ga podržava.
 
Mozda brendiranje... a i to su mogli da sacekaju dok banke puste u app.

I da stave QR koji objasnjava sta je to :D

Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Izgleda da je poslovodja malo pozurio sa nalepnicom, nije jos sve spremno, ima banaka koje jos nisu spremne. Tek kada NBS javno objavi da je projekat live, bice pusteno...Ovaj Nislija malo pozurio da bude prvi u selo [emoji23]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ocekujem da Lidl ovo najlakse integrise - jer vec imaju ekran okrenut prema potrosacima i/ili POS terminal.

A naravno i ovi koji imaju samousluzne kase


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ako ovo ljudi krenu masovno da koriste banke ce da podignu odrzavanje racuna i sve ostale usluge, jer ce imati manje prihoda od upotrebe kartica.

Oh, wait... oni to rade svake godine.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nije ni ovo besplatno, imas bankarsku proviziju za izvrsenje naloga, placa trgovac...

Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Očekujem da će cena transakcije biti kao bankarska transakcija kod kartice, možda čak i malo više. Dakle provizija će biti manja za proviziju kartičarske kuće.

Evo prve koristi od IPS što se mene tiče, zaboravio sam da platim porez na imovinu i platio sam ga kasno uveče. Radi IPS, saldirano tog dana. Da nije radio, saldiranje bi bilo sledećeg radnog dana i imao bih neku kamatu zbog tog jednog dana.
 
Jeftinije ce biti od provizije za kartice, tako je NBS nalozila..a i nema smisla da bude vise, ovde nema Vise / MC da se ugrade i dizu cenu, samo banka i procesor (ako ga ima u prici) sa svojom cenom


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Evo prve koristi od IPS što se mene tiče, zaboravio sam da platim porez na imovinu i platio sam ga kasno uveče. Radi IPS, saldirano tog dana. Da nije radio, saldiranje bi bilo sledećeg radnog dana i imao bih neku kamatu zbog tog jednog dana.
:) Хе,хе,круцијална корист.
 
Hej, uštedelo mi je jedan dan kamate, jeste nevažno, ali lepo je znati da sistem funkcioniše.

Ako sistem bude iole funkcionalan, bez gafova, rekao sam da odmah ubacujem u našu maloprodaju.

Pre neki dan smo potpisali još jedno smanjenje provizija za neke vrste kartica, ali i dalje su visoke.
 
Koliko je za amex/visa/mc? Dina?

Bilo je oko 1.5-2%


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Amex je pre ovih promena bio 4.5%, zato ga dosta trgovaca nije primalo. I pre nije bilo razlike da li je kartica fizičkog lica ili poslovna. Ne znam napamet, ali recimo da je sada raspon od 1.3 do 2.5, Visa i Master fizickih lica su 1.8, a za januar mi je prosek svih provizija bio 1.79%.
Ono što plaćaju sluzbenim karticama se nadoknadilo Dina karticama. Amex smo za ceo mesec imali dve transakcije i to je zbog plaćanja na rate.
 
Nego ka ovde vidim jedan veliki problem. Ako ja očitam kod kod prodavca... da li će kao kod standardnog bankarskog prenosa primalac videti ime i adresu platioca?

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
Nego ka ovde vidim jedan veliki problem. Ako ja očitam kod kod prodavca... da li će kao kod standardnog bankarskog prenosa primalac videti ime i adresu platioca?

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Naravno da ce se videti, pa ti placas...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Naravno da ce se videti, pa ti placas...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Na nekim od promo slajdova se promoviše upotreba na pijacama, tezgama i sl... apsolutno ne želim da pijačni prodavac ima moje puno ime i adresu.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
Al mora banka da ga ima...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Amex je pre ovih promena bio 4.5%, zato ga dosta trgovaca nije primalo. I pre nije bilo razlike da li je kartica fizičkog lica ili poslovna. Ne znam napamet, ali recimo da je sada raspon od 1.3 do 2.5, Visa i Master fizickih lica su 1.8, a za januar mi je prosek svih provizija bio 1.79%.
Ono što plaćaju sluzbenim karticama se nadoknadilo Dina karticama. Amex smo za ceo mesec imali dve transakcije i to je zbog plaćanja na rate.

U kojoj si ti firmi , pominjes maloprodaju, ako nije tajna?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Banka je naravno ok da to sve dopije ali ne i primalac novca.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Kako mislis da ne dobije, mora na izvodu da pise ko je uplatilac...zamisli tebi legne uplata na racun i ne pise ko je uplatio...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pa na pijaci kad platiš kešom primalac ne zna ništa o tebi.
 
I karticom kada se plati u prodavnici, prodavac ne dobije adresu.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
Pa na pijaci kad platiš kešom primalac ne zna ništa o tebi.

Ovo nije kes, ovo je nalog za placanje koji ide kroz banke, i mora da sadrzi sve podatke koje nalog za placanje mora da sadrzi...ili placaj kesom i dalje


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Mozda ce u “pokazi QR” ici direct debit, a kada skeniras QR ici kao nalog za prenos i tada ti vide podatke?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Očekujem da će cena transakcije biti kao bankarska transakcija kod kartice, možda čak i malo više. Dakle provizija će biti manja za proviziju kartičarske kuće.

Evo prve koristi od IPS što se mene tiče, zaboravio sam da platim porez na imovinu i platio sam ga kasno uveče. Radi IPS, saldirano tog dana. Da nije radio, saldiranje bi bilo sledećeg radnog dana i imao bih neku kamatu zbog tog jednog dana.
Kako proveravaš stanje poreza na imovinu, i pregled uplata?
 
Nazad
Vrh Dno