Šta je novo?

NBS - Sistem instant plaćanja

Tako je ali mora jos jedino pre toga da ide u nadleznu lokalnu poresku upravu i podnese zahtev, tacnije dobije samo da potpise zahtev i na njemu ima user name i password a sledeceg dana je dostupna provera zaduzenja za porez :)
 
  • Like
Reagovanja: M J
Ne mora više da se ide u poresku po password. Sad može da se loguje sa LK, ako ima sertifikat na njoj. Čak ima i više omogućenih funkcija sa LK, nego sa username/password kombinacijom.
Pozdrav
P.S. Naravno, da bi se ulogovao sa LK, mora da pristupa sa računara (bar je ne znam kako bi se logovao sa LK sa telefona). Pristup sa username/password radi i sa telefona.
Mislim da bi za IT eksperte koje drźava preskupo plaća, bilo previše tražiti da se omogući puna funkcionalnost aplikacija i za pristup sa telefona/tableta/...?
E-porezi jedva rade i sa računara, a kamoli da nateraju da radi i sa nekog drugog uredjaja...
Pozdrav po drugi put
 
Poslednja izmena:
Ja to koristim kao fizičko lice tako.

LK sa kvalifikovanim digitalnim sertifikatom, jedino što mora da se ima čitač za smart card.

Naravno, skinu se programi sa sajta poreske uprave, ne sa sajta MUP-a.
 
Poslednja izmena:
Ulogujes se preko setifikata i onda generises user i pass za mob.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
  • Like
Reagovanja: M J
Штета само што то није више заживјело,бар код физичких лица(мислим на ел.сертификат)
 
Pa naravno kada je bila neka retardirana prica da je chip na LK djavolji zig... 666... i dobro je neko prelomio i sada svi dobijaju sa chipom.

Samo mislim da se serifikat ne izdaje automatski, ali to je besplatno u MUP i zavrsava se brzo.

Ne bi me iznenadilo da smisle neku glupost i za QR

Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Штета само што то није више заживјело,бар код физичких лица(мислим на ел.сертификат)

Mrzi ljude da se cimaju sa MUP-om. Dovoljno je da se čovek seti kakve je redove čekao za izdavanje LK i pasoša pa da odustane od pomisli da traži sertifikat. Ja sam zahtev svojevremeno podnosio online (ne znam da li to još uvek funkcioniše, pošto je bilo nekakvih zloupotreba - preprodaje mesta u redu za čekanje :D) ali kako mi u novembru 2020. ističe sertifikat moraću ove godine da se pozabavim s tim.

Pri tom, sertifikat je besplatan, relativno je jednostavna procedura za izdavanje ali mora da se ide u MUP.
 
Poslednja izmena:
Da, znam za to. Nego, bio je neki problem u KG-u s tim zakazivanjem. Kad dođe vreme zakazaću.

Inače, na Chrome-u ne mogu da se prijavima ali zato IE 11 radi savršeno.

2020-02-23_170210.jpg
 
Radi za sve opštine. Ranije je svaka opština ima poseban portal, a od recimo 2018e je sve na jednom. Kada imaš imovinu u više opština, prvo potvrdis ime, pa izabereš opštinu, a možeš da vidiš I zbirno stanje za sve zajedno. Verujem da bi moglo da se odradi i preknjizavanje, ali ne smem ni da zamislim proceduru.

Update: Kibicer, do pre neki dan su se videle sve uplate od prošle godine, a sada se vide promene samo od 1.1.2020.
Ne sećam se kako je bilo ranije. Ako imaš pretplatu, vidi koliko ti pokriva i stavi negde podsetnik. Da se ne zaboraviš kao ja pre neku godinu. Zabagovao i 2x platio celu godinu u februaru za jedno rešenje, a onda zaboravio treću godinu da platim. Sada je sve pregledno, nema greške. Stanje na 1.1.minjensvuda 0.00. Terapija za moj OCD :d
 
Poslednja izmena:
U kojoj si ti firmi , pominjes maloprodaju, ako nije tajna?

Nije tajna, ali ti naziv kompanije baš ništa ne znači. Ima nas četvoro zaposlenih i bavimo se izvozom voća (#nisumaline) i uvozom oružja :d
Maloprodaja je za ovo drugo :)
 
Nije tajna, ali ti naziv kompanije baš ništa ne znači. Ima nas četvoro zaposlenih i bavimo se izvozom voća (#nisumaline) i uvozom oružja :d
Maloprodaja je za ovo drugo :)
Jako ti oružje, kad mogu da platim bez Pina. Praćke? [emoji1787]
Ne zameri [emoji4]
 
Ajmo nazad na temu, NBS i IPS.

^ Kibicer, odgovor vidi ispod.

^ Ne zameram, zabranjuje mi posao da se bilo kome zameram, izgubiću zakonsko pravo da ga radim :d

Ko se ne bavi time, ne može da zamisli šta je sve potrebno
Najjeftiniji artikl nam je 20 dinara, a najčešće prodavani su 30 do 200 dinara. Potrošni delovi, koje ljudi kupuju u malo broju komada. Svakog dana imamo bar nekoliko računa ispod paypass limita.

A praćke ne držimo, jer je za kuglice za iste potrebna posebna dozvola za uvoz, pa mi je to pain in the ass, a ima ih dosta koji to prodaju na crno...
 
  @rafiki

Nisam znao i za tu varijantu :) posto su meni rekli da samo trazim broj i sifru u lokalnoj poreskoj upravi i to je bilo ultra brzo, pet minuta uz svu mogucu ljubaznost :)

Za tu varijantu ipak moras da imas "Kvalifikovani elektronski sertifikat" a to podrazumeva ipak odlazak do MUP-a. Uz to ide, koliko sam razumeo, i citac kartice.

Celokupno uputstvo za logovanje je na adresi

https://lpa.gov.rs/jisportal/assets/downloads/Prijava na sistem LPA uputstvo.pdf

Jos treba napomenuti da se macOS ne pominje ni u tragovima na zvanicnim stranicama za instalaciju potrebnog softvera ali je neko nedavno na netu pominjao da je napravio program koji to omogucava i na macOS-u :)


Nadam se da nije preteran off topic :)
 
Nije tajna, ali ti naziv kompanije baš ništa ne znači. Ima nas četvoro zaposlenih i bavimo se izvozom voća (#nisumaline) i uvozom oružja :d
Maloprodaja je za ovo drugo :)

Pitam, da bih razumeo razmere provizija koje ti imas i onih koje drugi imaju...ne mogu da pricam o konkretnim brojkama, poslovna tajna, ali razlike su ozbiljne...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
@iOS: Mislim da se nigde (Poreska uprava i MUP sigurno, imam oba) ne dobija čitač za smart kartice.

Meni se lično najbolje pokazao Gemalto čitač (onaj ružni sivi :D). U firmi koristimo i onaj "providni" ali on je znao da nam "zabode" (mada mislim da nije do njega, nego do midelware softvera koji povremeno menjaju).

card_reader_usb_gemalto_ct_40_(za_biometrijske_licne_karte)-1509457153-664.png

gemalto_ct30.jpg
 
Pitam, da bih razumeo razmere provizija koje ti imas i onih koje drugi imaju...ne mogu da pricam o konkretnim brojkama, poslovna tajna, ali razlike su ozbiljne...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Mi imamo jedan POS terminal i relativno male promete preko njega. Nemamo baš neku pregovaračku poziciju.
Kada sam uzimao prvi POS terminal, OTP banka mi je dala tabelu sa provizijama gde je bilo navedeno za razne delatnosti. Benzinske pumpe su me tada baš iznenadile, a kompanije sa više desetina ili stotina POS terminal to verovatno dogovaraju u okviru mnogo šireg paketa usluga.
 
Mi imamo jedan POS terminal i relativno male promete preko njega. Nemamo baš neku pregovaračku poziciju.
Kada sam uzimao prvi POS terminal, OTP banka mi je dala tabelu sa provizijama gde je bilo navedeno za razne delatnosti. Benzinske pumpe su me tada baš iznenadile, a kompanije sa više desetina ili stotina POS terminal to verovatno dogovaraju u okviru mnogo šireg paketa usluga.

Ok, jasno..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
@iOS: Mislim da se nigde (Poreska uprava i MUP sigurno, imam oba) ne dobija čitač za smart kartice.

Meni se lično najbolje pokazao Gemalto čitač (onaj ružni sivi :D). U firmi koristimo i onaj "providni" ali on je znao da nam "zabode" (mada mislim da nije do njega, nego do midelware softvera koji povremeno menjaju).

Pretpostavio sam da se ne dobija nego je moglo tako da se shavti iz onooga sta sam, i kako sam, napisao :)

Hvala za sugestiju za tip citaca :)
 
Jel funkcionise ovaj sistem? U subotu mi covek poslao pare iz Raiffeisen na moj racun u Intesi, evo tek danas leglo.
 
Funkcioniše, ako se prilikom plaćanja uključi ta opcija.
Pozdrav
 
Pa taj iz RF nije izabrao Instant. Da ne plati proviziju.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
e69786d69eff5521e20d6a1f4d5175ee.jpg


Počelo je.

Nalepnice više nema ;)

23d15488480ffc76679fe7b1d7ba32c6.jpg
 
Nazad
Vrh Dno