Šta je novo?

NBS - Sistem instant plaćanja

Uključi Magisk Hide.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
U bre brt zar mislis da to prvo nisam uradio.
Dzabe nista.
Prosto mi nije jasno kako tebi to radi a meni ne.
Bas cudno, jesi li siguran da ti bas radi mCard?
BTW, stoji na hide od prvog dana i nista.
 
Poslednja izmena:
Kako ide vracanje/storno? Pretpostavljam da su i taj slucaj predvideli.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Jesu, razdvojeni su slučajevi kada ide storno pri nekoj grešci i povrat kada trgovac vraća novac po osnovu neke transakcije. Prvo ide odmah, drugo se posebno inicira. Kopiranje kartičnog poslovanja, pomalo nezgrapno no savladaće se to već :).
 
U bre brt zar mislis da to prvo nisam uradio.
Dzabe nista.
Prosto mi nije jasno kako tebi to radi a meni ne.
Bas cudno, jesi li siguran da ti bas radi mCard?
BTW, stoji na hide od prvog dana i nista.
Jesam, baš sam siguran.Screenshot_2020-02-29-08-19-40-182_com.Lll.F4hZCBaTeV0L.jpgScreenshot_2020-02-29-08-20-04-074_eu.newfrontier.iBanking.mobile.SOG.Retail.jpg

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Хоће ли скоро и Интеза ово увести, или ћемо опет бити задњи као и за инстант плаћање?
Иначе Интеза, односно Делта банка је била пионир за он-лајн плаћање код нас, први су увели као и плаћање мобилним.

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока

Naravno, kada sam ih pitao za instant plaćanje rekli su da su oni najveća banka i da imaju puno klijenata, pa im zato treba više vremena da implementiraju :D

Za početak neka smanje onu tastaturu kada se kuca PIN u aplikaciju, to recimo mogu da odrade do kraja leta, a posle polako i QR kod. Ipak, imaju najviše klijenata moramo da se strpimo.
 
Jesam, baš sam siguran.Pogledajte prilog 282133Pogledajte prilog 282134

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
E pa onda blago tebi samo mi kazi sta si drugacije od mene uradio?
Sve uredno u hide-u cekirano ma nema boga da proradi.
Dok mi za mts go app uredno radi hide.
Dok ne stavim root sve radi savrseno, cim stavim magisk jok. Dzaba i hide ne pomaze.
Imas neko resenje za mene da proradi a da ostane root?
931a13339ed94905dde2a3fd57d786a8.jpg
c8c0e1d6fbaf013a0ba292fa7329d8fb.jpg
4130d8341138cce41b4579862325da5e.jpg

Prolazi i safetynet ali ne pomaze nista
54f3c4ac65fad199e49004ed69b5a718.jpg
 
Poslednja izmena:
Pa nije sve uredno, nisi uradio hide magisk manager, vidiš kod mene koji je package name.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Pa nije sve uredno, nisi uradio hide magisk manager, vidiš kod mene koji je package name.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
Kako nisam pogledaj bolje.
Edit:
Sad kapiram na sta si mislio.
Ali opet isto rekoh ti ne radi.
418f48adcc658a2c48b072e786fe59b2.jpg

9321ade131596e0d454f8efb5d882d7e.jpg
 
Poslednja izmena:
Infostan dodao QR na racune, ali nesto nije OK. Vip mWallet ga ne prepoznaje (prikaze ovu gresku) i kao da nema sve elemente:

Kod:
K:PR%7CV:01%7CC:1%7CR:160000000003465595%7CN:JKP%20INFOSTAN%20TEHNOLOGIJE%20BEOGRAD%7CI:RSD969,39%7CSF:122%7CS:OBJEDINJENA%20NAPLATA%7CRO:11POZIV_NA_BROJ

Nema podatke o uplatiocu.

6d7e253d7879bbc12e92bb572a5bd8e4.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ne bi ni trebalo da Vip aplikacija prepoznaje IPS QR kodove. NBS izdaje dozvolu za aplikacije koje mogu da se koriste za iščitavanje i plaćanje.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Ne može NBS da ograniči pojedine aplikacije da ispravno pročitaju QR kod. Može samo da im ograniči učešće u platnom prometu.
Pozdrav
 
U pravu si, ali samo iščitavanje bez plaćanja nema smisla, svi podaci su već na samom računu. Čovek je hteo da plati Infostan VIP aplikacijom a to ne može bez odobrenja NBS, koje za sada mogu da dobiju samo pružaoci platnih usluga koji izdaju platne kartice.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Citala je QR na racunu za struju. I za neki vrtic.

Nije to vezano za IPS... samo popuni sva polja


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Znaci moze i tako “staticni” QR kao kod kineza...? Samo su mogli nesto da napisu pored QR - da se zna cemu sluzi


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nije tu QR za placanje, nego obican link do sajta sa reklamom...ljudi, nije QR samo za IPS, tu moze bilo sta da se upise, a najcesce su to razni linkovi i reklame...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
f969b5c9c65985f1f6736a645573d3be.jpg


Plaćanja skeniranjem QR code-a moguće je i na NIS pumpama.
Skenirao si to? Mislim da gresis, kako si zamislio da svi kroz isti kod placaju bez obzira na to koliko su tecnosti sipali? Tako da je taj kod verovatno samo link sa vise detalja o tecnosti za stakla a ne link za placanje.

Sent from my LM-G710 using Tapatalk
 
Nisam skenirao već razgovarao sa šefom pumpe. Ovo još nije zaživelo ali hoće vrlo brzo. Skeniraš QR cod, uneseš iznos za koliko si sipao gorivo i to je to. Ako ti treba račun ideš na kasu.
 
Poslednja izmena:
Kako onda da vrse sugestivnu prodaju cokoladica, jelkica i ostalih gluposti, nesto mi se cini da ce morati unutra da se plati :-D

Sent from my LM-G710 using Tapatalk
 
Pitam se da li je izvodljivo da QR kod bude dinamički u vidu linka npr. nis.rs/stanica18-pumpa2 na kojem je tekst za plaćanje sa ažuriranim iznosom u realnom vremenu za tu konkretnu pumpu. Ne znam da li NBS IPS sistem može da skenira i shvati link na kome se nalazi formatiran tekst za plaćanje, ili može da skenira samo formatiran tekst za plaćanje.

Inače, u Americi i mnogim drugim zemljama skoro sve pumpe imaju contactless plaćanje karticom na samoj točilici. Verovatno su izračunali da ipak ko želi nešto dodatno da kupi, on će ući i kupiti, a to što je izgubljeno zbog retkih koji nisu ništa želeli a uvaljeno im je, nadoknadi se kroz smanjenje gužve u objektu, zbog čega je potrebno manje kasa unutra i pre svega manje radnika.
 
Poslednja izmena:
Proradilo u AIKu. Ja sam očekivao update aplikacije, ali nije bio potreban, jednostavno se pojavilo u aplikaciji.
 
Šteta što niko osim Mercatora nije uveo QR za plaćanje.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno