Šta je novo?

Lumia 640 - vracanje na WP8.1 pa ponovo upgrade na W10m zbog sideloading-a

Solesoslav

Slavan
Učlanjen(a)
20.05.2008
Poruke
4,684
Poena
485
Imam Lumia 640 telefon sa W10m i iskreno, poprilicno sam razocaran njime. U mnogim pogledima mi je W10m korak unazad, ali mi je na forumu neko rekao da ako vratim WP8.1 i uradim upgrade na W10m da mogu barem neke od tih problema resiti. Konkretno mislim da se da moze ostati izabrana tema iz WP8.1 u W10m(teme iz W10m su mi nekako dosta ruznije nego one iz WP8.1), kao i da je moguce sideload-ovati neke stare WP8.1 aplikacije koje rade daleko bolje nego njihove zamene na W10m(konkretno mislim da se spominjala navigacija, ali ima i drugih).
Da li je neko upoznat sa ovim procesom i moze li mi napisati nesto vise o tome.
Jel ima neko predlog koje sve aplikacije da probam da sideloadujem?
 
I da vratis 8.1 pa da uradis upgrade na 10 aplikacije koje su za 8.1 uglavnom nece raditi. Ovo oko tema nisam bas razumeo, ali u wp 10 mozes da namestis da priblizno lici na 8.1 ali samo onaj pocetni ekran i eventualno glance, ako ti se taj ui dopaada ali to ne moze da bude to. I meni se vise svidja 8.1 fazon alli na zalost sav taj izgled ces izgubiti kada uradis update na 10.
windows 8.1 je izgubio podrsku, skype ti nece radtiti npr na 8.1. 8.1 je mrtav totlano a wp10 je na samrti prakticno. Na zalost. MS ima obavezu da za sada jos uvek daje podrsku za 10 da azurira sistem zbog prakticno 3-4 modela telefona, jos neko vreme da prodje mislim da nece davati vise podrsku za WP10.
 
Sada si u tacki B i hoces da odes u tacku A da bi iz nje dosao do tacke B, ako sam te dobro razumeo?
 
Sada si u tacki B i hoces da odes u tacku A da bi iz nje dosao do tacke B, ako sam te dobro razumeo?

Da, kako bi sideload-ovao neke WP8 appove i kako bi probao da zadrzim staru temu, ali izgleda da barem ovaj deo za temu ne moze. Ubacio bi emulatore posto ih trenutno uopste nema na store-u.
 
Imas emulatore na xda developers.
https://forum.xda-developers.com/windows-10-mobile/windows-10-mobile-apps-and-games

Sideload isto Vec radi. Ja koristim od win8 aplikacija: tunein, accuweather for life, nokia camera, nokia razno, tapatalk ...
Here drive ne radi, odnosno teoretski radi ali je glupo koristiti prvu verziju win10m samo zbog toga.

Tako da ostaje samo problem teme. Kako ti izgleda trenutno?

Ma nije "problem" teme, nego sam mislio kad vec vracam da probam i to da resim. Iskreno daleko mi se vise svidja da imam cistu jednobojnu pozadinu na "glavnom ekranu", kao i neprovidne live tiles-e, a i ne svidja mi se izbor boja za "temu", tj za "taskbar" i live tiles-e.

Nije mi jasno sta mislis pod "sideload isto vec radi".
 
Ma nije "problem" teme, nego sam mislio kad vec vracam da probam i to da resim. Iskreno daleko mi se vise svidja da imam cistu jednobojnu pozadinu na "glavnom ekranu", kao i neprovidne live tiles-e, a i ne svidja mi se izbor boja za "temu", tj za "taskbar" i live tiles-e.
Verovatno se nisi ni potrudio. Uvek mozes smanjiti ikonu da ne bude live, kod nekih moze da se iskljuci live, ako ne onda zeznuti sa malom slikom.
Moj start screen:


Nije mi jasno sta mislis pod "sideload isto vec radi".

https://forum.benchmark.rs/showthread.php?344830-Windows-(phone)-10&p=5293475&viewfull=1#post5293475

https://forum.benchmark.rs/showthread.php?344830-Windows-(phone)-10&p=5293537&viewfull=1#post5293537
 
Poslednja izmena:
Verovatno se nisi ni potrudio. Uvek mozes smanjiti ikonu da ne bude live, kod nekih moze da se iskljuci live, ako ne onda zeznuti sa malom slikom.
Moj start screen:




https://forum.benchmark.rs/showthread.php?344830-Windows-(phone)-10&p=5293475&viewfull=1#post5293475

https://forum.benchmark.rs/showthread.php?344830-Windows-(phone)-10&p=5293537&viewfull=1#post5293537
Pa jel vidis da su live tiles providni. Evo vidi kod slusalice, tacno se vidi. To ne menja cinjenicu da je izbor osnovnih boja daleko gori, nema npr Magenta ili Roze.
 
Zato sam te i pitao sta zelis u prethodnom postu
 
Poslednja izmena:
Personalization / start / tile transparency "NULA" i nema providnih plocica...

Fundamentalno...
 
Kao sto ima i magenda, dark magenda, pink, kao i sve sto je pitao u postu samo sto nece da se potrudi vec kritikuje druge.


 
Personalization / start / tile transparency "NULA" i nema providnih plocica...

Fundamentalno...

Hvala za ovo, nekako mi je promaklo. :D

Kao sto ima i magenda, dark magenda, pink, kao i sve sto je pitao u postu samo sto nece da se potrudi vec kritikuje druge.



Izbor boja je siromasniji nego na Windows Phone 7 i 8, to nije hejt, to je cinjenica. Nije da hejtujem OS zbog toga, nego mi se samo vise svidjaju teme na Windows Phone 7 i 8.
Kako da nadjem ovaj color picker iz tvoje trece slike. Pored toga, start linija mora da bude tamnija nijansa boje od same boje teme. Ne znam zasto su to uradili ali eto mora. Isto tako pozadina u main meniju ne moze vise da bude neka konkretna boja nego mora slika. Naravno, moze lako da se napravi slika da bude samo ta jedna boja, ali je eto to jos jedna stvar koju su izbacili iz nekog razloga.

Hejtujem ja Windows 10 mobile iz skroz drugih razloga. OS je daleko gori od Windows Phone 7 i 8 kada je u pitanju stabilnost, upotrebljivost i brzina rada, a meni ne donosi nista pozitivno u odnosu na prethodne dve verzije OS-a, nego eto Microsoft je ubio prethodna 2 OS-a gasenjem skajpa i store-a(to samo na WP7) tako da nemas opciju da ih koristis. Ako neko zna neku prednost Windows 10 Mobile-a u odnosu na Windows Phone 8, slobodno neka je navede jer mi nema smisla da nova verzija OS-a bude ovoliko gora od stare.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno