Šta je novo?

Za koju sferu IT-a se odluciti?

RomeoMustDie

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
15.11.2017
Poruke
4
Poena
1
Pozdrav svima :D Par drugara i ja smo trenutno zavrsna godina na PMF/ETF/FON trojci i ne mozemo da se odlucimo koju oblast da odaberemo kao buduce zanimanje, a da bude vezano za programiranje... Pa me zanima misljenje iskusnijih clanova, sta bi bilo najvise future-proof, sa mogucnoscu odlaska vani i nekom solidnom zaradom? Da li uzeti nesto klasicno poput web-a, mobile-a ili uci u nesto novije poput machine learning-a, VR-a i slicno?

Izvinjavam se ako sam promasio podforum, hvala :)
 
koliko ja vidim, trazi se machine learning i vr/ar u inostranstvu

ovde trenutno najvise oglasa za posao ima za bekend u javi, pa onda sve ostalo
mobile ima najmanje i uglavnom traze da imas ili nekoliko godina iskustva ili da nemas, ali da znas kao da imas
 
A blockchain i solidity, kakva je ponuda sto se toga tice? Koliko vidim - dosta slaba u BG, a vani su plate odlicne...
 
meni su konkretno ml i vr/ar upali u oko dok sam gledao nesto za sebe ne znam za ostalo
 
Kod nas u firmi su sad krenuli da prave ogranak za VR, a inace smo Drupal firma prvenstveno.

To jeste popularno, ali ne znam koliko je jos trziste spremno za tako nesto i koliko cete moci da se naplatite, ali u svakom slucaju bi to trebalo gurati uz nesto od cega cete da pocnete, tipa java ili node.js, vue, angular...

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno