Šta je novo?

GIGABYTE GA-M68M-S2P Problem

MiskoMaxfix

Cenjen
Učlanjen(a)
20.08.2008
Poruke
49
Poena
159
Kao prvo pozdrav svima :wave:

Elem, dobio sam plocu iz naslova GA-M68M-S2P sa Athlomom 64 x2. Ploca izgleda ima problem koji se manifestuje tako sto sa 100% ispravnim napajanjem i memorijom bez externe grafike - dakle samo onboard samo nakratko zavrti zavrti ventilatore i stane. Nisam bez iskustva, i sve to ne bi bilo cudno, da se kada se ubaci eksterna grafika u graficki slot PLOCA NE UGASI nego nastavi, ali bez grafickog izlaza. Pree toga je bilo i gore, sto ce reci da se ploca budila bez gasenja samo ako na napajanju i njoj ispraznim kondenzatore gasenjem napajanja sa mreze i stankom od 5 minuta. Dakle, bez graficke odma gasi, a sa grafickom se ne gasi ali NO VIDEO ! Meni tu mirisi na bios brljavu, jer svi delovi na ploci deluju ok spolja, a ploca je relativno mlada, iako je bila u rukama ljudi koji nisu bas najnezniji sa hardverom- prilicno zapustena. Hd ui ostalo nije kaceno - dakle treba mi samo slika na monitoru.

Ideje ??? E da, koja je procedura za upis osnovnog rezervnog BIOS_a posto je ploca dual BIOS ??


Pozdrav i hvala unapred...


Misko...
 
Ne znam sta je tu "mlado" u vezi te ploce?Izasao je taj model odavno..
Pozajmi negde drugi procesor, po mogutstvu neki Sempron s jednim jezgrom i vidi sta ce se onda desiti..Zezali ti procesori, a ploce su imale neke brljotine [ne cesto] sa x2 procesorima, bukvalno, moras probati, ali su uvek radile sa jednim jezgrom. Ako to prodje, onda ubaci neki noviji bios i vidi dalje..
pozz
 
mozes i proveriti da li je neki od " klasicnih kondenzatora " oko memorijskih slotova ( i drugde ) " napupio / deformisao malo na vrhu " , obzirom na staru plocu mozda je doslo do " curenja " tih "klasicnih " kondenzatora pa te to hebe. ako je tako jednostavnom zamenom tih kondenzatora ( sto bi trebalo da ti uradi neko ko je vican tome ) mozes dovesti plocu u red.

ako su kondenzatori ok, i sve komponente na ploci verovatno je bios u pitanju kao sto kazes, probaj hard reset sa jumperom koji se nalazi negde oko baterije na ploci

evo link pa pogledaj na slici gde ti je clr cmos jumper a moguce i da imas dugme za to , proveri na strani 82 neke savete ( a prelistaj i ostalo nisam bas sve citao :p) mozda uspes nesto :)

http://download1.gigabyte.eu/Files/Manual/mb_manual_ga-m68m-s2p_e.pdf

( Q: How do I clear the CMOS values? A: For motherboards that have a CMOS_SW button, press this button to clear the CMOS values (before doing this, please turn off the computer and unplug the power cord). For motherboards that have a clearing CMOS jumper, refer to the instructions on the CLR_CMOS jumper in Chapter 1 to short the jumper to clear the CMOS values. If your board doesn't have this jumper, refer to the instructions on the motherboard battery in Chapter 1. You can temporarily remove the battery from the battery holder to stop supplying power to the CMOS, which will clear the CMOS values after about one minute.
)
 
Poslednja izmena:
Samo da se nadovezem na ono sto sam vec napisao o problemu sa ovom plocom. Dakle, ploca je radila - pa je popizdeknula. Ne znam sta su jo radili, ali ovo jos nisam video. Znaci kada joj se ubodu procesor , i memorija - bez graficke ! cim kos se da atx signal za paljenje, ona zavrti nakratko ventilatore i ugasi i sebe i napajanje ??? U situaciji kada joj se ubode externa grafika i PCIE slot, tada se upali normalno zavrti ventilatore i tako ostane. Koliko sam video, procesor se greje , cipset isto tako - naizgleD sve radi alI NO VIDEO ! Kada san zakacio i MB beeper, mislim da je beep jedam dugi, sto cini mi se ukazuje na memoriju, ali za bar 2 modula koje sam stavljao znam da su OK ?? Probao sam onu GB ovi tehniku za dual bios - znaci drzis power dok se ne ugasi, pa posle toga jos 10sec pa onda pali, ali NISTA ?? Najvise me zbunjuje ovo sa grafickom - sto se ploca donekle budi sa njom a bez nje nikako, ali ipak NO VIDEO ?? Pocinjem ozbiljno da sumnjam da su ploci momci od kojih sam je dobio ipak j. kevu sa izuzetkom CPU_a i memorije ????

Pozdrav...
 
Chipset je tu mrtav, ta NVidia graficka je integrisana u njemu...nema tu nista cudno.
Stavljanjem graficke ti premostis jedan deo ploce tako da naizgled radi.
 
Ispeci je u rerni .Mozda proradi
 
Nazad
Vrh Dno