Šta je novo?

Ryzen i Linux

Ne trpi AMD, bar sto se tice linux kernela. Dodali su proveri za procesor.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nije linux bug, pogođen je i windows i macos. Bug pogadja sve intel procesore koji imaju speculative execution ostvaren u hardveru.

Sent fra min SM-G955F via Tapatalk

Nisam ni rekao da je Linux bug , vec Intelov bug u Lindzi! Bug pogadja sve to je ok, ali zakrpa pogadja AMD ni krivog ni duznog u Linuxu! Sad AMD pravi zakrpu za zakrpu jer mu padaju performanse!
 
Stigao mi je novi procesor
1730SUS
Upravo testiram, prosao je jedan krug testa bez gresaka.
Treba mu 70 minuta sa 4 paralelna bilda.

Posalo sam procesor preko EMS-a u Holandiju 03.01, a 04.01 je vec otisao van granice i dalje vise nemam informacije o tom paketu (proslo je oko 6-7 radnih dana).. Koliko si ti cekao od dana kada si poslao do dana kada si dobio mejl da ti stize novi procesor?
 
Posalo sam procesor preko EMS-a u Holandiju 03.01, a 04.01 je vec otisao van granice i dalje vise nemam informacije o tom paketu (proslo je oko 6-7 radnih dana).. Koliko si ti cekao od dana kada si poslao do dana kada si dobio mejl da ti stize novi procesor?
Kada ti jave da je procesor stigao kod njih treba im 1 radni dan da ga vizuelno provere na oštećenja. Onda ti stiže mail da je prošao vizuelno mehaničku proveru što znači da ti već narednog dana šalju novi.

Sent fra min SM-G955F via Tapatalk
 
To sam shvatio ali ne znam kada ce doci vise do njih, nesto mi mnogo 10 radnih dana avionom preko EMS-a..
 
Problem je sto je su mene zahvatili bozicno novogodisnji praznici.
u Hohandiji EMS nema traking.
Poslao sam 19. decembra i 29. decembra je tigao mail od DHL da su preuzeli paket za mene, 3. januara su isporucili.
Od AMDa nisam dobijao mejlove u tom periodu.
 
Evo sad sam proverio stiglo je u Holandiju. Drama ni oko cega, klasika. :D
 
Sigao novi procesor 1733 iz Kine, prosli sam mogao da OC-uje na 3.8Ghz na 1.344V tokom loada, sada ovaj novi 4Ghz moze ispod 1.3V sigurno, a moze i 4.05GHz iznad 1.35V tokom loada. Dobio sam jedan od najboljih cipova. Temperatura sa default settings je 22C na idle, a kad se OC na 4GHz sa 1.369V tokom idle je 26C.

Naravoucenije: Uradite RMA ako imate ovaj segfault i dobicete kvalitetniji procesor. Ironija je da jos nisam probao da li ima segfault, al sam zato morao prvo da ga OC-ujem :D
 
Zdravo ljudi.
Koristim Ryzen 1700 1707pgt
Kernel: 4.12.12-gentoo
GCC: 6.4.0 / -march=znver1
Bios: AGESA 1.0.0.6b

Jel moze neko pojasniti zasto dizanjem vCore na 1.365V temperatura dodje do 35C tokom kompajliranja i tu se drzi? Sa vCore na auto/default vrti se oko 53C?
BTW, izgleda da ne puca (nema segfaults-a) na toj voltazi.. mada vidjecemo jos..
 
Poslednja izmena:
Zdravo ljudi.
Koristim Ryzen 1700 1707pgt
Kernel: 4.12.12-gentoo
GCC: 6.4.0 / -march=znver1
Bios: AGESA 1.0.0.6b

Jel moze neko pojasniti zasto dizanjem vCore na 1.365V temperatura dodje do 35C tokom kompajliranja i tu se drzi? Sa vCore na auto/default vrti se oko 53C?
BTW, izgleda da ne puca (nema segfaults-a) na toj voltazi.. mada vidjecemo jos..

Uh, moja greska, vCore na ovoj ploci (asrock ab350 ) se moze dici samo kroz custom p-states kol'ko vidim...
 
Da dodam i konacno iskustvo. Procesor nakon skoro 7 dana testiranja nisam mog'o ustabiliti ni pod kakvim podesavanjima i prijavio sam RMA, koji je istog dana odobren, poslat je AMD-u o njihovom trosku (nakon moje molbe tehnickoj podrsci dobio sam DHL nalog za slanje). Nakon 10-tak dana poslat je nazad i postupak carinjenja je trajao punih 7 dana (carinarnica BG je olaksala AMD za 7000 RSD bez ikakvog osnova, sreca pa su i ti troskovi na njih inace...). Procesor koji sam dobio nazad je model X, 1700X iz 33 sedmice SUS (Kina) sa sve zasebnim wraith max hladnjakom i izdrz'o je preko 48 sati kompajliranja bez i jednog segfault-a. Na kutiji se vidi da je sa donje strane otvarana i da je pretpostavljam testiran. Sve u svemu i pored "precutnog" (ne)priznavanja greske ispali su ok.
 
Pratim ovu temu od pocetka ali tek sam sad nasao prostora da saljem na zamenu moj 1600 1714PGT kupljen negde u julu kod nas.
Testiran je tada i odmah je bacao gresku.
Koliko sam razumeo iz teme svi troskovi transporta treba da su pokriveni od strane AMD?
Pokrenucu postupak posle vikenda pa se javim kako stvari napreduju.
 
Troskovi slanja su tvoji, s tim sto mozes probati pitati da plate oni, ( da ti daju DHL racun/nalog ) pa ako prodje prodje...
 
Popunio sam onu AMD RMA formu u ponedeljak 19.03. ujutru.
Par dana je bila prepiska sa zahtevom sa njihove strane da preciziram da li je country Serbia posto sam samo nasao kao opciju Serbia and Montenegro.

Konacno mi je rano ujutru u petak 23.03. stiglo ovo kao potvrda da je prihvaceno da mogu da saljem.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

Dear %%%%%%%%%% ,

Your service request : SR #{ticketno:[8200%%%%%%]} has been reviewed and updated.

Response and Service Request History:

Your RMA has been processed and the confirmation number is: RMA# 20002%%%%%%%%

You will receive a separate RMA from our RMA system, providing you with Return Instructions.

I will repeat the same instructions in this email for simplicity.

Please securely package your CPU in box with the RMA confirmation number (RMA# 20002%%%%%%%%) and return shipping address clearly written on the outside of the box.

The shipping address is:
AMD GCC c/o K+N
%%%%%%%%%%%%%%%
%%%%%%%%%%%%%%%
The Netherlands
Contact name: %%%%%%%%%%%%%%%
Phone : +31 (0)%%%%%%%%%%%%

Please confirm return Tracking details

Contact detail and telephone number are required only for logistics documentation.
If you have any inquiries related to RMA status, please respond to this email.

Note: Please keep the heatsink and fan as it is not required to send this back to AMD.

We have arranged a pre-paid DHL account to return your CPU back to AMD free of charge. Please contact your local DHL center and arrange with them to get the part shipped back to AMD, using our DHL account: %%%%%%%%%%%%%%
This DHL account is offered free of charge to you. Please be advised that if you wish to ship the part back to AMD using a carrier of your own choice, it will be at your own expense.
Once you have received your replacement CPU, please update your motherboard BIOS to the latest version with AGESA 1.0.0.6b after installing the CPU.

I will keep this ticket open for another 10 days so you can provide an update. If you need to update the ticket after 10 days, please submit a new request via hhtp://support.amd.com/en-us/contact/email-form

In order to update this service request, please respond, leaving the service request reference intact.

Best regards,

%%%%%%%%%%%

AMD Global Customer Care


----------------------------------------------------------------------------------------------------


Pretpostavljam da je ovaj DHL acc sto su naveli to sto mi treba za placene troskove slanja. Inace samo da napomenem da ga nisam posebno zahtevao.
 
--------------------------------------------------------------------------------------------------

U prilogu Vam dostavljam prateću dokumentaciju za slanje pošiljke u inostranstvo a koja se izvozno carini.



· Ukoliko se pošiljka otprema kao besplatna pošiljka potrebno je pripremiti:

Obrazac Pro Forma potrebno je popuniti u četiri primerka na engleskom jeziku, a obrazac Izjava u jednom primerku na srpskom jeziku, nalog za izvozno carinjenje i ovlašćenje za zastupanje.

Molimo Vas da prateću dokumentaciju odštampate na memorandumu Vaše kompanije i overite pečatom i potpisom.



· Za slanje robe komercijalnog karaktera potrebno je pripremiti sledeću dokumentaciju:

- 4 fakture na engleskom jeziku i jedan primerak fakture na srpskom jeziku (prevod fakture sa trgovačkim nazivom robe)

- Nalog za izvozno carinjenje

- Ovlašćenje za zastupanje

- Dokaz o poreklu robe (kopija JCI-a, račun, normativ-ukoliko je roba preferencijalnog porekla)



Usluga izvoznog carinjenja iznosi 4.200,00 rsd.



Molimo Vas da prateću dokumentaciju odštampate na memorandumu Vaše kompanije i overite pečatom i potpisom.



Za sve dodatne asistencije i dodatne informacije možete kontaktirati direktno odeljenje za carinjenje putem broja telefona 011 310 55 85 ili 86.


-------------------------------------------------------------------------------------------------

Zvao DHL da zakazem slanje za ponedeljak ujutru. Kazu mora da se radi i neko izvozno carinjenje. Poslali mi na email neku silnu dokumentaciju da ispopunjavam. Neki proforma formular u 4 primerka na engleskom, treba. Nadam se da cu uspeti da se izborim sa ovom birokratijom koju se ne secam da je neko ovde pominjao. Svaki savet u vezi ovoga je dobrodosao.
 
Ja sam to u saradnji sa kurirom (kad je dos'o kod mene) sve popunio i bas debelo podebljao RMA-broj na pakovanju... i kasnije sam skont'o da smo pogrijesili jer valjda treba taj CPU koji vracas da ide na privremeni izvoz (sta god da je to). Zbog te moje greske su naplatili AMD-u carinjenje kao da je uvezen nov CPU (mimo bilo kakve RMA zakonske regulacije - ako to i postoji zakonski regulisano u R. Srbiji???). Ne znam sta vise da ti kazem... nemam vremena da prostudiram kojekakve carinske regulative koje tu i jesu da otmu pare na kraju krajeva...
 
Bio kurir jutros. Dovrsio to oko ispunjavanja papira za carinu sto ja nisam bio siguran. Stavio je to da ide kao privremeni izvoz. Kaze ako se nesto i naplati to ce ici na trosak AMD.
Sad cekam dalju proceduru. Hvala na informaciji.
 
Prema DHL trakingu posiljka je danas urucena AMD u Rozenburg.
 
U subotu pre podne stigao email:

We are in receipt of your faulty unit (YD1600BBAEBOX, SN# 9R71640P#####).

Please note we have substitute your old RMA# 200023#### with the new RMA# 200024####.

And your new replacement processor will be shipped to you under new RMA shortly.
 
Javili mi da je poslato juce. Sada pratim preko dhl trakinga da je stiglo danas iz Amsterdama u dhl LEIPZIG - GERMANY.
 
I tu ce da ceka utorak zbog praznika, tako sam i ja prosao, zakacili me svi bozicno novigodisnji praznici.
 
Stigao paket u utorak 10.04. ali sam ga preuzeo tek juce posto me dhl kurir nije nasao kuci prvi put.

CPU je R5 1600 1737SUS u originalnoj neotvaranoj kutiji.

Posto sam sada bez ploce jer sam staru vec dao nekom nemam pojma kada cu stici da ga isprobam. Mozda ga i stavim u oglase ovako pa uzmem R7. Ne znam kako bi sad isla garancija kod nasih posto je proc promenjen. Verovatno bi jedva docekali da odbiju. Kontam da bi moglo mozda preko AMD opet posto je stigao neki papir uz njega.

Ima neko ideju u vezi sa ovim?
 
Nazad
Vrh Dno