Šta je novo?

Gmail - pokusaj hakovanja?

Bad Habbit

Slavan
Učlanjen(a)
23.07.2005
Poruke
2,418
Poena
390
Drugi put u mesec dana mi stize sms poruka da je neko upotrebio moju lozinku za pristup gmail nalogu. Prosli put sam promenio odmah lozinku, ali se jutros opet desilo. Nije mi jasno to sto sam proveravao preko gmail naloga sa koje je adrese upotrebljena lozinka i pise da je to moja ip adresa, a kao uredjaj pise nepoznat. Isto je bilo i proslog puta, ali i sada. Iskreno ovo mi se nikada nije desavalo i ne znam sta da radim, osim da menjam lozinke. Nije mi jasno zasto bi neko moj gmail nalog hakovao dva puta u mesec dana? Pritom imam jos 3-4 gmail naloga i nikada nisam imao ovaj problem. Da li je moguce da je lazna uzbuna, odnosno da neki softver sa mog kompa pravi problem? Pitam to jer jutros jecimo oko 8h sam ukljucio komp, a odmah posle 10 minuta mi je stigla ta poruka. Opet ako neko zaista ima moju lozinku, zar nije logivno da je onda pokusa da promeni ili tako nesto? Ukljucena mi je na google opcija "dozvoli manje bezbezdne aplikacije", jer koristim neki software iTeleport za pristum kompu sa telefona i kada to iskljucim, ne radi mi taj software. Razmisljam da nema veze sa tim, a opet taj software mi je neophodan...

Sve u svemu, imam i dalje svoj nalog, ali nije mi jasno ko se i zasto okomio na moj nalog i da li i sta mogu da preduzmem?
 
Stavi google authenticator, tako ti barem nece moci hakovati mail.
Sto se tice sw za pristupanje pc-a sa telefona, mozda da probas TeamViewer.
 
Sta je google authetcator? Koristim windows destop i iOS telefon.

Da li je moguce da neko pokusava da mi hakuje nalog, a da mi google prijavljuje da moja ip adresa?
 
Da li je moguce da neko pokusava da mi hakuje nalog, a da mi google prijavljuje da moja ip adresa?

Teško. Nije nemoguće doduše, ali za nas smrtnike teško...

Moguće da je do tog iTeleport programa, jer nemati https u 2017-oj na sajtu je prvi pokazatelj neprofesionalnosti. A i uopšte, šta ima taj iTeleport program sa Google-om?
 
Poslednja izmena:
Ima neki client koji se instalira na pc, preko koga telefon komunicira sa njim.
 
Evo sada gledam. Stoji da koristi HTTPS. Ne znam onda zasto ga google prepoznaje kao "less secure app"?

1.jpg 2.jpg
 
Google authenticator je aplikacija koju sluzi samo kao dvostepena verifikacija prijavljivanja. Znaci dobijas kodove u toj aplikaciji kad se logujes po prvi put sa "novog, nepoznatog" uredjaja, koje onda treba da uneses. Ima za android, verovatno ima i za ios. Instaliraj bolje TeamViewer, nema boljeg u tom pogledu. Disejbluj tu tvoju aplikaciju na par dana pa vidi hoce li opet biti problema. Cudno je da se tvoja ip adresa pojavljuje, jedino ako neko ima pristup tvom kompu osim tebe, sto je cudno.
 
Probao sam ovaj TeamViewer, ali nije mi "legao". Ovaj iTeleport, ima takozvani touchscreen mode, tako da se ekran pomera kao je na smartphone-u. Ovde to ne moze da se namesti, tako da mi je komplikovan za upravljanje. I u iTeleportu kada kliknem negde, odmah mis dolazi na to mesto. Ovde ne. Mora se "gurati" kursor do tog zeljenog mesta. I jos par sitnica mi se nisu svidele.

Nego, nisam ja ni siguran, tacnije nemam nikakav razlog da sumanjam na iTeleport, pogotovo sto kao sto vidite koristi https standard. Njega sam onako bezveze naveo, cisto da pitam da li bi on mogao da pravi problem. I dalje mi je najsumnjivije to sto taj "nepoznati uredjaj" koji je iskoristio moju lozinku, ima moju ip adresu. Prilicno sam siguran da niko od ukucana ne pokusava da me hakuje. :) Jedino sam poceo da razmisljam da nema neko moju wifi lozinku, pa nesto preko toga da ima pristup i pokusava nesto da uradi?
 
Uradio sam sada sledece. Napravio sam drugi gmail nalog, koji cemi koristiti samo za ovo. Na onom starom sam sada ukljucio two step verification, pa cemo da vidimo sta ce dalje da se desava. Ako krene isti problem na ovom novom nalogu, onda je definitivno do iTeleport-a.

Inace u ovom videu mozete da vidite to sa skrolovanjem sto sam vam pricao, sto mi u iTeleportu mnogo vise odgovara i mnoog mi je lakse za koriscenje.

[YOUTUBE]Nj7vW7U3_AY[/YOUTUBE]
 
Poslednja izmena:
Ne mora da bude namerno hakovanje, dovoljno je da se pogreši password pri logovanju.
 
Nije bilo nikakavog rucnog logovanja. Ovaj iTeleport app ima sacuvanu lozinku i automatski se loguje sa pokretanjem windows-a.
 
Hm, sad mi pade na pamet jos jedna mogucnost. Od pre par meseci imam smart tv, samsung. Na njemu koristim youtube, a youtube je logovan na taj moj gmail nalog. Da li je moguce da je to taj "nepoznat uredjaj" i da li je moguce da on pravi taj lazni pokusaj prijavljivanja?
 
Vrlo moguce, izloguj se sa TV-a pa ces videti.
 
Ok, uradicu to. Vi ako jos nekome nesto padne na pamet, javite.
 
Drugi put u mesec dana mi stize sms poruka da je neko upotrebio moju lozinku za pristup gmail nalogu. Prosli put sam promenio odmah lozinku, ali se jutros opet desilo. Nije mi jasno to sto sam proveravao preko gmail naloga sa koje je adrese upotrebljena lozinka i pise da je to moja ip adresa, a kao uredjaj pise nepoznat. Isto je bilo i proslog puta, ali i sada. Iskreno ovo mi se nikada nije desavalo i ne znam sta da radim, osim da menjam lozinke. Nije mi jasno zasto bi neko moj gmail nalog hakovao dva puta u mesec dana? Pritom imam jos 3-4 gmail naloga i nikada nisam imao ovaj problem. Da li je moguce da je lazna uzbuna, odnosno da neki softver sa mog kompa pravi problem? Pitam to jer jutros jecimo oko 8h sam ukljucio komp, a odmah posle 10 minuta mi je stigla ta poruka. Opet ako neko zaista ima moju lozinku, zar nije logivno da je onda pokusa da promeni ili tako nesto? Ukljucena mi je na google opcija "dozvoli manje bezbezdne aplikacije", jer koristim neki software iTeleport za pristum kompu sa telefona i kada to iskljucim, ne radi mi taj software. Razmisljam da nema veze sa tim, a opet taj software mi je neophodan...

Sve u svemu, imam i dalje svoj nalog, ali nije mi jasno ko se i zasto okomio na moj nalog i da li i sta mogu da preduzmem?
Meni isto stižu poruke takvog sadržaja. Dobio sam jedno 7,8 puta. Odmah sam ih stavio u spam. U poslednja dva meseca stiglo mi je samo jednom, pre par dana. Odmah ih stavljaj u spam pa dilituj sve. To je pomoć sa moje strane

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Male su sanse da se neko loguje na tvoj acc i jos sa tvoje ip adrese, osim da si to ti :)
Google te samo upozorava da ta aplikacija nije od poverenja kako se tebi cini.
 
To se uvek dešava kada se loguje na Google account sa novog uređaja ili sa neke druge lokacije... to može da se isključi u podešavanjima naloga... nema to veze sa bilo kakvim hakovanjem
 
To se uvek dešava kada se loguje na Google account sa novog uređaja ili sa neke druge lokacije... to može da se isključi u podešavanjima naloga... nema to veze sa bilo kakvim hakovanjem

Potvrđujem ovo, meni se isto dešavalo na OS-u koji je podignut preko VirtualBox-a.
 
Nazad
Vrh Dno