Šta je novo?

Banka Intesa

Mora da su te izbacili, jer su meni ničim izazvano dodelili Magnifica status. Ili obrnuto. Čekam sledeću mesečnu naknadu da vidim da li su me stvarno prebacili ili je samo reklamni mail bio *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*ski formulisan.
Moras da odes kod Magnifica savetnika i potpises ugovor na osnovu kog menjas paket. To sto si dobio je bukvalno pozivnica za taj razgovor.

Jedini benefit koji sam ja (is)koristio je povoljniji stambeni kredit, a i kada god mi nesto treba pustim mejl i zavrsi mi to ja samo dodjem i potpisem i ne cekam u redu :)

Magnifica savetnik ce ti ponuditi da ucestvujes u investicionim fondovima, visu platinum ili visu infinite (imas benefite po aerodromima pa se mozda i isplati ako cesto putujes, i putno za celu porodicu 180 i kusur dana). Prva je 1300 din mesecno, druga ja mislim 6000 din. Putno takodje imas i uz amex green (270 din mesecno) i mastercard gold (500 din mesecno).
Svakako uz te "fensi" kartice imas i popuste po prodavnicama.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Ma jok, uzeo advokata i tuzio...



Obicno ti ponude magnifica status kad predjes odredjenu cifru sa primanjima ali ti ga ne daju dok ne odes da potpises tamo par dokumenata i naravno to kosta 100din mesecno cini mi se...

A isto tako ti i oduzmu magnjifica status kad ti primanja padnu ispod nekog limita...

A evo sad znamo i da ti oduzimaju magnifica status ako ih tuzis jer su ti nezakonito uzeli pare :)

Ništa značajno mi se nije promenilo. Zato se i zezam na račun toga što su mi poslali pozivnicu. Da bi popunili broj.
 
Pa toeto, C4in oduzeli pa moraju odmah drugog da nadju.
Budi jak, izdrzi! [emoji16]

Послато са SM-G935F помоћу Тапатока
 
Hahhaha :) Nisam odmah skontao na sta si mislio :)

Izdrzi!
 
Ja se s tim Magnifica savetnicima dopisujem već dve godine, mislim. :) Najpre sam dobio tu, kao, pozivnicu. Odgovorim mejlom, kažem da bih došao tad i tad... Nema odgovora deset dana, savetnica bila na odmoru. Rekoh, nema veze, neka ostane za drugi put, kad budem imao razloga dolazim u banku. Posle nekoliko meseci opet pošaljem mejl, opet nema odgovora dve nedelje, opet savetnica na odmoru (u međuvremenu se promenila). Ista priča, odlažemo za drugi put. Prođe opet nekoliko meseci, dođe opet prilika kad imam nekog posla u banci, pošaljem mejl Magnifica savetniku (opet neki drugi, o čemu me svaki put obaveštavaju mejlom), napišem nekoliko termina kad bih mogao doći... I ovoga puta nikakav odgovor nikada nisam dobio, ima već nekoliko meseci. :))

Šta ću, nije mi bilo suđeno, ali nije mi ni bilo bitno. Da mi je bilo bitno, zvao bih telefonom i ugovorili bismo lako sastanak, ali sve ovo pokazuje da taj Magnifica koncept neozbiljno funkcioniše i da se u te savetnike ne može pouzdati, a to je jedino što bi meni moglo značiti.
 
Realno ne vidim nikakve korisne benefite magnifica paketa osim za ljude koji bas cesto putuju (zbog gold kartica) i eventualno simbolicno nize kamate za stambeni kredit.

Korisnik sam magnifica paketa vec par godina. Savetnik mi se nalazi u ekspozituri koja mi nije bas blizu niti usput s posla. Radno vreme licnog savetnika se preklapa sa mojim, odnosno njihovo je krace (do 16:30h). Pa kada trebam nesto da zavrsim sa njima to predstavlja problem, a nisu nesto voljni ni da ostaju duze. Obicno mi kazu da dodjem ujutru rano, sto onda predstavlja problem za mene.

Nedavno su mi trebale kartice da se obnove. Posaljem mejl savetniku da pitam kada mogu doci kod njega po nove kartice - dobijem odgovor da moram otici u drugu ekspozituru i podici ih na salteru. Za bilo kakvu potrebu isplate deviza (a cesto mi treba) moram opet da idem na salter i cekam u redu. Pitao sam ih nedavno da li planiraju recimo magnifica korisnicima omoguciti podizanje novca i na bankomatima drugih banaka bez provizije. Nesto sto sada vecina drugih pruza svojim korisnicima, odgovor nisam dobio.

Tako da kada saberem sva iskustva za ovih proteklih par godina rekao bih da nije bilo vredno u mom slucaju.

Ono sto bi meni licno koristilo kao magnifica korisniku jesu stvari poput: podizanja novca na svim bankomatima bez provizije, isplata EUR na njihovom bankomatu, prioritetniji prolaz na salterima, ali toga nema u intesi koliko sam ja upucen.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
U januaru sam dobio svoju Master Card, naravno sa paypass, međutim beskontaktno plaćanje mi nije radilo ni najednom POS ni u zemlji ni inostranstvu. U mom gradu ne postoji bankomat sa paypass, pa nisam mogao tu da isprobam. Negde sam pročitao da kartica treba da se "aktivira" tako što se stavi u bankomat i odradi neka transakcija, pokupao sam i to i bez uspegha. Otišao u banku, tražio zamenu kartice, juče mi stigla nova i opet ne radi paypass ... Da li neko ima slična iskustva ili ja nešto ne radim kako treba? Karticu držim u novčaniku sa svim ostalim koje normalno rade. Istina ovo je jedina MC među istalijm Visa.
 
Meni u Mobi to radi oduvek, nikakva transakcija ili aktivacija nije bila potrebna koliko se secam, stalno tako placam ili podizem novac.

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Meni Master iz intese lepo radi paypass bez ikakve intervencije.

Dok u DE, kada sam dobio lokalni Master, morao sam prvi put da platim (ne bankomat, vec prodavnica) tako sto utaknem karticu. Od tog trenutka je PayPass bio aktivan, ne pre.

Gesendet von meinem CLT-L29 mit Tapatalk
 
To sam sinoć odradio, videćemo da li će se nešto promeniti. Otići ću i do bankomata da je utaknem, pa ako i posle toga ne radi ....
 
Da odgovorim sam sebi, proradilo mi je beskontaktno plaćanje. Izgleda da prva transakcija mora da se obavi uz korišćenje PIN-a.
 
U DE ti kartice stizu uvek pismom, tako da je to bezbedonosna mera, da moras prvi put sa PINom, inace moze neko sa pismom da placa :)

Moguce da je to Master globalni setting sada.



Gesendet von meinem CLT-L29 mit Tapatalk
 
Стижу и код нас,мада никад не знаш кад ће:)Мислим да је сасвим довољна активација на банкомату,онлајн,позивом...
 
Da odgovorim sam sebi, proradilo mi je beskontaktno plaćanje. Izgleda da prva transakcija mora da se obavi uz korišćenje PIN-a.
PIN treba ne samo za prvu transakciju, nego postoji i limit u ukupnim vrednostima i broju paypass transakcija. Kad se limit dostigne, paypass transakcija se odbija, pa se kartica mora ubaciti u čitač i uneti PIN. Posle toga paypass opet radi normalno, do sledećeg dostizanja limita.
Pozdrav
 
Како знати те вриједности?
 
Limit zavisi od limita kartice i od limita primaoca kartice. A koliko u trenutku možeš da platiš je najniži od njih. Mislim da sam ja najviše bez kontakta platio gorivo u Grčkoj 30 i nešto EUR. A moj POS terminal je do nedavno imao limit 2000 i 2500 dinara, za Visa i MC (ne znam koje su bile veće). Sada su mi sve na 2
500.

I moja kartica i terminal su Intesa.

A žena mi rece da je Intesinom karticom i u Srbiji plaćala preko 4.000 bez pina. Ali to prihvatim sa rezervom, neozbiljna je za takve stvari :)

Za više manjih transakcija na istom POS terminalu pomaže transakcija drugom karticom izmedju njih.
 
Da li se i vama dešava da se CVV sa poleđine Visa Inspire kartice briše nakon nekog vremena upotrebe?
 
Trenutno na 2 kartice imam taj problem razlicitih banaka, to je cest problem sa svim karticama.
 
Poslednja izmena:
Isto. Jedva se vidi, al sam zapamtio.
 
Realno ne vidim nikakve korisne benefite magnifica paketa osim za ljude koji bas cesto putuju (zbog gold kartica) i eventualno simbolicno nize kamate za stambeni kredit.

Korisnik sam magnifica paketa vec par godina. Savetnik mi se nalazi u ekspozituri koja mi nije bas blizu niti usput s posla. Radno vreme licnog savetnika se preklapa sa mojim, odnosno njihovo je krace (do 16:30h). Pa kada trebam nesto da zavrsim sa njima to predstavlja problem, a nisu nesto voljni ni da ostaju duze. Obicno mi kazu da dodjem ujutru rano, sto onda predstavlja problem za mene.

Nedavno su mi trebale kartice da se obnove. Posaljem mejl savetniku da pitam kada mogu doci kod njega po nove kartice - dobijem odgovor da moram otici u drugu ekspozituru i podici ih na salteru. Za bilo kakvu potrebu isplate deviza (a cesto mi treba) moram opet da idem na salter i cekam u redu. Pitao sam ih nedavno da li planiraju recimo magnifica korisnicima omoguciti podizanje novca i na bankomatima drugih banaka bez provizije. Nesto sto sada vecina drugih pruza svojim korisnicima, odgovor nisam dobio.

Tako da kada saberem sva iskustva za ovih proteklih par godina rekao bih da nije bilo vredno u mom slucaju.

Ono sto bi meni licno koristilo kao magnifica korisniku jesu stvari poput: podizanja novca na svim bankomatima bez provizije, isplata EUR na njihovom bankomatu, prioritetniji prolaz na salterima, ali toga nema u intesi koliko sam ja upucen.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Mozes da trazis promenu savetnika u ekspozituru koja ti odgovara (pod uslovom da ista ima tu opciju). U goce delceva je savetnik jedne nedelje pre podne, jedne posle tako da svako moze da stigne. Uglavnom sve sto treba moze da se najavi telefonom tako da se boravak vremenski svodi na minimum. Devize mogu direktno tu, bez blagajne, dinari mislim da ne, ali moze na blagajnu preko reda svakako uz savetnika.

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
 
Da li neko ima problem za placanje preko app, tacnije nema sifre placanja 289- TRANSAKCIJA PO NALOGU GRADJANA? Ili si nesto promenili pa toga vise nema?
 
Ja normalno vidim 289 šifru plaćanja prilikom izbora plaćanja iz šablona.
 
Nema ni kod mene 289.
189b00c8e5ebc6815abc6e42b9d4490d.jpg
95de4e81f33e4f0114e9614e04c845be.jpg
 
Kako vam prikazuje stanje na intesa online? Na dinarskom imam 5000 manje nego jutros, a visa electron otišla na -12 eur raspoloživo. Kao da su opet nesto duplo skinuli iz rezervisanog
Edit: u stvari skinuli iznose sa stanja umesto sa rezervisanog
 
Poslednja izmena:
Kako vam prikazuje stanje na intesa online? Na dinarskom imam 5000 manje nego jutros, a visa electron otišla na -12 eur raspoloživo. Kao da su opet nesto duplo skinuli iz rezervisanog
Edit: u stvari skinuli iznose sa stanja umesto sa rezervisanog

Isto i kod mene, Visa Electron otisla u minus -4 evra sto je nemoguce, kartica je debitna. Ista prica kao prosle godine.
 
Da li neko ima problem za placanje preko app, tacnije nema sifre placanja 289- TRANSAKCIJA PO NALOGU GRADJANA? Ili si nesto promenili pa toga vise nema?

Desavalo mi se da se izgubi. Izadjem, ulogujem se ponovo, bude tu. :S:
 
Isto i kod mene, Visa Electron otisla u minus -4 evra sto je nemoguce, kartica je debitna. Ista prica kao prosle godine.
I kod mene isto, otišla u minus 1.12€

Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk
 
Kod mene je ok.
 
Nazad
Vrh Dno