Šta je novo?

Banka Intesa

Da li je nekom poznato koliko vremena treba da se skine rezervacija sredstava sa računa?

Kupovao sam preko SportsDirect-a nešto i proveo sat vremena u banci čekajući objašnjenje zašto mi je skinut novac, a raspoloživa sredstva smanjena za duplo veću sumu od toga. Odgovor naravno nisam dobio, već su me uputili na neke reklamacije. Slučajno sam kasnije video na SportsDirect sajtu da oni upravo rezervišu novac, kasnije vrše naplatu, a rezervacija ostaje, a oni šalju obaveštenje banci da može da skine rezervaciju.

BTW, hteo sam ovo da napišem na SportsDirect temi, ali je zatvorena :S:
 
Ne radi to SD tako. Jednom rezervise i naplati i to je to.
Najverovatnije je greska u eBankingu, posto kod Intese to traje jos od oktobra zbog promene sistema :( Koja kartica? U smislu da li si imao stvarno duplo vise za trosenje?:)
 
Ovo sam našao na SD sajtu:
https://www.sportsdirect.com/customerservices/completedorders/twochargesfororder

I kada sam pročitao odlučio sam da sačekam do danas, ne bi li bio siguran da je prošlo vreme za skidanje te rezervacije.

U pitanju je Visa Electron kartica, platio sam preko PayPall-a.
Nisam uopšte imao dovoljno novca, imao sam par evra više, ali mi je nakon skidanja novca raspoloživo stanje računa bilo u minusu.
Nakon što sam ponovo uplatio novac stanje računa mi se podiglo na 50-ak evra, ali je raspoloživo stanje na 1.45, stoji kao da imam nedospele obaveze u iznosu od 50-ak evra. U transakcijama ne mogu da vidim te nedospele obaveze, već su mi u banci rekli da je u pitanju rezervacija.
 
Sta ti stoji na PayPalu kada se ulogujes, jedna ili dve transakcije za SD? Preko PPa pogotovu ne bi smelo nista duplo da se vidi.

Uradi screenshot transakcija (slobodno izbaci sve sa ekrana osim reda sa transakcijom) i Nedospele obaveze, pa postavi ovde. Gledaj da izbacis sve ostalo, da ne bi druge podatke postavljao javno, zbog tebe.

Po ovome sto kazes, da, ispada da si dva puta platio i da si mogao otici u minus, sto ne bi smelo sa debitnim uopste (ali pravno jeste moguce, zbog transakcija koje nemaju kontakt sa bankom izdavaoca u trenutku placanja/podizanja gotovine), a nikada za elektronske transakcije koje proveravaju stanje kartice.

Intesa trenutno uglavnom brzo vrati taj novac u zadnje vreme. Ako ti je poslat paket od strane SDa, onda dan-dva bi trebalo da vec bude dostupno nazad. Ali desi se i dalje da nesto tu ne prodje i novac ostane do 45 dana blokiran. Ne moze se reci da li je to do Intese, jer najvise ljudi iz Srbije bas nju koristi za online placanja i dalje, pa to sto ne cujemo slicne price iz drugih banaka je mozda zbog toga ;)
 
Sada sam proverio, na PayPal-u mi stoji jedna transakcija.

Evo u nastavku slika.
Jedina stvar koju mogu videti na PayPal-u:
Selection_089.png

Sve transakcije koje sam obavio sa pomenutom Visa Electron karticom:
Selection_087.png

Nedospele obaveze, koje sam jedva našao na eBanking-u:
Selection_088.png

Može se videti da mi je trenutno stanje računa preko 50 evra, ali da je raspoloživo stanje samo 1,5.
Takođe se vidi da je 25. pokrenuto PayPal plaćanje, 26. izvršena rezervacija novca u banci, 29. novac skinut, a rezervacija ni u jednom trenutku otpr. nije skinuta.

Što se Intese tiče, skoro sam otvorio račune kod njih i blago je reći da sam razočaran. Prvo nisu mogli da mi otvore račun 2 nedelje, zatim sam karticu čekao preko mesec dana, nakon toga se ispostavilo da mi za Visu Electron nisu ni napravili zahtev iako sam je eksplicitno tražio, pa sam još mesec dana čekao samo na nju. Mislim da je bilo još par problema u međuvremenu, ali zaboravio sam. I evo sad ovo sa novcem, gde nemaju blage veze da mi kažu šta da radim. :mad::mad::mad:
 
Poslednja izmena:
Ovo se ne slaze, ti imas TRI transakcije koje UKUPNO imaju slican iznos, a ne jednu sa SportsDirecta.
Sta ti stoji odakle su te tri Isplate? 5.46e, 48.55e i 1.5e?
Ovo 1.5e pretpostavljam da je provera za Paypal, jer istog dana imas vraceno, ali ova druga dva nema smisla da su zasebno naplacena od strane PP-a za SD!

BTW, pogledaj u PayPal temi kako da podesis placanje u EUR, ovime si izgubio 3+ EUR na duplu konverziju!
 
Iz nekog razloga Intesa mu je jednu transakciju od cca 54€ razbila na dve (48,55 + 5,46) i tako knjižila, boga pitaj zašto. Pri tome su mu ostavili onu prvobitnu rezervaciju, koja će sigurno isteći, samo je pitanje kada. I meni su to jednom uradili u decembru.
 
Da, prva je verifikacija PayPal naloga. Druge dve se odnose na kupljene patike, ne kapiram zašto je to razdvojeno na dve transakcije, ali ako se uzme u obzir to što si napisao za gubitke prilikom konverzije, onda se to slaže.
Podesio sam sad konverziju, hvala za taj info, nisam imao pojma :)

Nije mi jasno što su dve odvojene transakcije naplaćene ako je samo ona jedna koju sam okačio prisutna na PayPal nalogu.
 
A sta pise kao razlog transakcija?
Za Visa Electron ces ici u Racuni->Promet, izaberi EUR partiju deviznog racuna za koji je vezana kartica. ovako nesto ce biti:
xx.11.2017 xx.10.2017 VISA WWW.ALIBABA.COM LONDON LONDON (WWW.ALIBABA.COM LONDON LONDON) 123456789 121,16 44,54
Sta ti pise za te dve transakcije?

Nece Intesa sama deliti :) To rade ako im se tako trazi. A posto je preko PayPala nema razloga, niti mislim da moze prodavac tako da trazi.
 
Meni se čini da su baš oni podelili :smash: Transakcije su identične:

Selection_090.png
 
Evo, meni su podelili ovu transakciju na pravdi boga:

Untitled.png

Radilo se o iznosu od 36,00 USD, preko 2Checkouta. Kao referenca za obe transakcije stoji "0".
 
@balsa, koliko si čekao na istek rezervacije i da li si im se obraćao povodom toga?
Ja sam proveo skoro sat vremena u banci dok nisu skapirali o čemu se uopšte radi, delovali su mi prilično nesposobno i neupućeno.
 
Nisam im se obraćao, računao sam da je to jedna od gluposti posle "unapređenja" sistema, pa su neke transakcije knjižili ručno. Držali su mi prvobitnu rezervaciju od 36 USD (odnosno ne znam koliko tačno u evrima) još neko vreme, ali sigurno ne 45 dana.
 
Ne mogu vam nista u filijali pomoci, pozovite call centar i kazite im da se radi o istoj transakciji, oni ce moci da provere to.
Nema SD mogucnost da preko PPa zaduzuje tako, nesto su to onda stvarno kod Intese gluposti :(

Ako je rezervacija ispravna, tj. nije dupla, onda nece skinuti odmah, nego kroz 45 dana kada se utvrdi da je greska jer nisu povucene pare :(
 
Kod mene je isti problem i isto je porudžbina sa sportsdirect-a.
Naime otkazali su deo porudžbine, ostala je celokupna prvobitna rezervacija. Za deo porudžbine koji je isporučen sam zadužen ponovo.
 
Zalite se onda PayPalu. Nakon sto pozovete Intesin call centar i proverite da nije greska online.
Previse imaju gresaka :( Nece ovo pre maja da se zavrsi, BTW.
 
Na paypalu je sve uredno, porudžbina se vodi na ovaj manji iznos i samo je na njega i moguća žalba
 
  • Like
Reagovanja: M J
Prvo proveri sa bankom, da li je eBanking tacan.
Ako jeste, zali se makar na tu transakciju i kazi da su duplirane, imas reference.


Naravno, dok ti odgovori ljudsko bice sa dvocifrenim IQom iz PP-a potrajace :D
 
Evo konačno danas mi je skinuto rezervisanje od 1. januara.
 
Da li je još neko ima problem sa uzimanjem kartice u intesi? Istekla mi ona obična bela odem podnesem zahtev za novu kažu stići će za nedelju dana dobićete sms.... taj sms sam čekao godinu ipo dana i nikako da stigne.... onda sam slučajno bio u banci da uplatim neke pare na svoj račun (koji koristim za plaćanje računa i kupovinu sa stranih sajtova) pa rekoh ajd da pitam za karticu.... kaže žena nemoguće da čekate toliko dugo.... posle provere kaže mi pazi stvarno.... ništa poslaću novi zahtev stiže za desetak dana.... to je bilo negde u jesen prošle godine..... jel to mene oni bojkotuju ili još neko ima ovakav problem?

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Propao si kroz neku "rupu" u sistemu. Neko je tamo pogrešio u banci. Čista (ne)sreća.

Kao i kod svake firme, bez zivkanja telefonom nema pomaka.
 
Nema ovde kod nas ništa na finjaka, ili ćeš da im kažeš poneku psovku preko telefona, nabrojiš deo rodbine ili ćeš da čekaš dok ne omatoriš skroz.
Nazoveš lepo telefonom, kažeš podneo sam zahtev za karticu, rekli ste stiže za 10 dana, to je bilo pre 6 meseci, kartica još nije stigla, ja vas čekam još 10 dana ako ne stigne gasim račune i idem u drugu banku. Više ništa ne treba da im pričaš sem možda da dodaž da uz karticu očekuješ i veliku milka čokoladu. :D
 
Evo ja čekam biznis karticu od oktobra :d
Prvo je bilo "ijao, pa taj zahtev ne postoji u sistemu, evo ponavljamo zahtev", pa su u ponovljenom zahtevu napravili karticu na pogrešno ime. Direktorka je podnosila zahtev za karticu na moje ime, a oni napravili na njeno.
To je bilo negde u januru, rekao bih. Opet ponove zahtev, samo sada na moje ime i još uvek nema kartice.

Svaka banka koju koristim ili sam koristio kao pravno lice je imala okviran termin slanja izvoda. I to uglavnom u večernjm satima, od 22-00. Od iste banke, izvod mi svakog dana stigne u nekom rasponu od 15 minuta. Intesini izvodi stižu od ponoći, pa do 10 sutradan ujutru, a dešava se i da završi u spam folderu. Ne shvatam zašto je to tako. Ono što rade OK je da su im izvodi uvek sa "najlakšim" attachementom (60-70kb). Ima banaka koje u izvod ubace neoptimizovan logo, pa su fajlovi i po ceo megabajt...
 
Evo dalje rasplet situacije.... zvao korisnički servis kažu vi imate karticu koja je validna do kraja 2018. a meni je račun bio neaktivan od 2014. do 2016. i ja sam tu karticu negde zaturio po kući ili bacio. Ali problem je što mora da se poništi pa tek onda da se pošalje zahtev za novu.... kažem pa u redu uradite tako, e onda fina teta meni kaže to morate u poslovnici.... i onda odem ja danas u intesu ovde objasnim opet lepo sve, kažu nema problema u blokiraju/ponište karticu i pitam jel može sad opet zahtev za novu, kaže ona teta e sad morate da zovete operatera ne možemo odavde..... hahahaha ne znam jel učestvujem u nekoj skrivenoj kameri ili koja im je fora...

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Koja ti je to bela kartica, za koji racun? Ako je to ona koju dobijes pri otvaranju tekuceg, zar ona moze da istekne?
 
Pa da ta za tekući, ali ne ona plastificirana ona važi, nego ona s čipom s kojom može na bankomat....

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
To je Visa kartica, naravno da istice.
Ko jos nosi one zute sto su samo kartice tekuceg ;)
 
Da potvrdim da se USD dolarska placanja (Ali) sa Intesa Visa Internet karticom konvertuju u EUR tacno sa Visa Exchange Rates kursom.
 
Nazad
Vrh Dno