Šta je novo?

Banka Intesa

Dobro je [emoji23]

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Meni nece da otvori app. Prijavljuje gresku... Raspad

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 
  • Like
Reagovanja: M J
Kod mene sve ok iz Android app. Prethodno sam proveravao oko 18h, i tada bilo sve ok.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Kod mene je sada okej isto.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
  • Like
Reagovanja: M J
Evo sad ne radi plaćanje karticama, zovem centar za autorizacije, kažu rade na "unapređenju sistema", kažu da bi trebalo da proradi do ujutro. I nisu dužni da obaveste unapred jer je planiran "kraći prekid".
 
Skoro ništa ne radi kako treba. Raspad. Bio sam u inostranstvu par nedelja; od nekih 30tak plaćanja u aplikaciji pokazuje 4 i to onako random datume. U ekspozituri mi odštampali sve.
Primetio sam pre par dana da jedino u onoj aplikaciji za plaćanje telefonom prikazuje uredno sva plaćanja.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Ne vide se transakcije po deviznom od novembra (kada su imali radove) do kraja januara... valjda ce ih biti na izvodu.

Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
ne vidi se za dinarske uplate ko mi je platio :( djubre od banke

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
  • Like
Reagovanja: M J
Danas bio da otvorim devizni, kaže ne može subotom [emoji23]
Samo radnim danima, i to od 10 do 18h.
Je l' realno?

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Meni su oko 15. novembra zakazali da dodjem 30. novembra, kazu mora da se zakaze, guzva kod savetnika.

Gesendet von meinem CLT-L29 mit Tapatalk
 
Mozda kod savetnika za Hit/dinarski... a devizne otvaraju na salteru. Trebao si do druge expoziture ako imas u blizini.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Proces davanja krvi u zavodu za transfuziju je brži od otvaranja tekućeg računa u Intesi. Sećam se prošle godine; otvarao sam istovremeno tekući i devizni račun, to je trajalo i trajalo. Imao sam i "sreću" da je završeno istog dana, jer na kraju celog procesa pobrljaveo sistem, pa me zamalo vratila da nastavimo sutra.
 
I dalje ne mogu da vidim ko mi je uplatio novac?
 
Znam samo da je preko Intese bilo putno osiguranje ako se dodatno uzme i green american kartica.

Послато са SM-G935F помоћу Тапатока
 
Da li je neko platio racun preko Mobi aplikacije za SBB?

Stornirali mi uplatu iz nekog razloga, placam godinama na isti racun i ovo mi se desava prvi put.

Pise ovo:
Capture.PNG

Hoce vratiti pare na racun ili moram da idem u ekspozituru...
 
Poslednja izmena:
U racunu koji su mi poslali na mejl stoji da platim na onaj 170 xxx kao i uvek. Nema promena, tako mi je i sacuvano u "sablonu" kod Mobi apk.

Aktivan je, sad proverih na NBS...
 
Poslednja izmena:
Meni na SBB računu stoji 265-1100310003446-90
 
U racunu koji su mi poslali na mejl stoji da platim na onaj 170 xxx kao i uvek. Nema promena, tako mi je i sacuvano u "sablonu" kod Mobi apk.

Aktivan je, sad proverih na NBS...
Ja na taj račun platio prošlog meseca.

Tapatalk pro using S10e
 
Imam probem sa Intesa internet karticom.Intesa mi vec 20 dana drzi rezervisan oko 30 evra iako je prodavac otkazao narudzbinu i skinuo rezervaciju sa tog iznosa.Zvao sam ih i tip kaze da rezervacija stoji, kaze posalji racun i odjavu na mail. Ja im posaljem i oni umesto da rese problem salju neke automatske poruke. Ja ponovo kontaktiram prodavca na chatu (jedna ozbiljna firma da ne reklamiram) i oni potvrde da su skinuli rezervaciju cim su poslali izmenjenu porudzbinu(otkazali su originalnu porudzbinu zbog artikla koji nije vise na stanju) i da vidim sa bankom.Posaljem im transkript sa chata i odgovara mi neko iz njihove korisnicke sluzbe koji pise nekom sasvim trecem liku. :mad:Koma.
 
Pre par desetina stranica smo pisali, pa je otislo u zaborav.

Jel uspeo neko preko Intese da prebaci novac nekom e-brokeru tipa Interactive Brokers lli e*trade? Kolege su nesto pokusavali (ali kod jednog referenta samo), pa hoce, pa nece, pa videcemo... Priprete da promene banku, oni zamole za strpljenje i tako u krug. Uvek postoji mogucnost otvaranja racuna u novoj banci, pored Intese, ali to donosi dodatne komplikacije, pogotovo sto se radi sa devizama najcesce itd.
 
Vratio sam se da koristim intezu kao primarnu banku posle vise od godinu dana, vidim da je ista meta isto rastojanje.
Da aktiviram aplikaciju morao sam da idem u banku za kod, jer sto bi preko e-bankinga radilo(inace su mi blokirali e-banking, a mogao sam da se logujem, samo aktivacija aplikacije nije radila bacala neki exception). Aplikacija nije u full screen-u(iPhone X) jos uvek. Nisam mogao da skeniram QR code za aktivaciju jer se zatvori kamera pa sam rucno kucao kodove.

Ovim tempom placanje preko QR kodova iz IPS sistema ce implementirati 2022 :smash:
 
Pre par desetina stranica smo pisali, pa je otislo u zaborav.

Jel uspeo neko preko Intese da prebaci novac nekom e-brokeru tipa Interactive Brokers lli e*trade? Kolege su nesto pokusavali (ali kod jednog referenta samo), pa hoce, pa nece, pa videcemo... Priprete da promene banku, oni zamole za strpljenje i tako u krug. Uvek postoji mogucnost otvaranja racuna u novoj banci, pored Intese, ali to donosi dodatne komplikacije, pogotovo sto se radi sa devizama najcesce itd.
Jel' su računi na koje pokušavate da prebacite pare u inostranstvu? Zar nije zabranjeno iznošenje novca iz zemlje radi trgovanja na stranim finansijskim tržištima?
Pozdrav
 
Jel' su računi na koje pokušavate da prebacite pare u inostranstvu? Zar nije zabranjeno iznošenje novca iz zemlje radi trgovanja na stranim finansijskim tržištima?
Pozdrav

Pa nisam siguran. Ako jeste, onda ne postuju sve banke isti zakon, jer za neke druge to nije problem.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Колико ја знам,бар је некад било,дозвољено је трговање у иностранству али преко нашег брокера и наравно нашег девизног рачуна.Да ли се ишта либерализовало,не знам,чисто сумњам.
 
Ovim tempom placanje preko QR kodova iz IPS sistema ce implementirati 2022 :smash:

Pa to je za samo 2 godine, to je extra brzo za njih :D

Nego baš danas se pitah kako platiti račune preko qr kodova kad aplikacija na telefonu nema nigde opciju za skeniranje istih kad pročitah ovaj komentar, znači ništa od toga :/
 
Nazad
Vrh Dno