Šta je novo?

Banka Intesa

Fun Fact: Intesa ne prima uplate u CHF, osim ako imaš otvorenu CHF particiju.
Fun Fact 2: Ne postoji mogućnost otvaranje nove CHF particije

Vlasnik računa je u magnifica paketu, ali subotom nema savetnika da pomogne, pa je šef poslovnice rekao nema mogućnosti nove particiju. Vlasnik računa je vrlo beskoristan za banku u smislu ne koristi kredite, minus i slično, ali vrlo koristan po pitanju depozita koji stoji bez ikakve kamate.
 
^bilo je problema sa francima, tokom 3 navrata, Intesa je medju bankama koja je dosta izgubila na prva dva :( Tako da ne cudi da ne zele da otvore CHF partije. Uzjedno, franci ne znace nasim bankama, neisplativi su cak i za a-vista. Sber daje dobru kamatu na CHF, verovatno ih koriste van zemlje nekako.

Nema veze Magnifica sa CHF partijom, devizni racun nije vezan za Magnifica deo, a na Magnifica (efketivno Hit + licni bankar) nema nista sem RSD i EUR. Sem ako nisu nesto menjali skoro?

Budi happy da ti ne naplacuju da stavis depozit... u RF je kamata 0, plus se placa odrzavanje deviznog racuna 450din (tj. 600 ako vec nemas i ne koristis dinarski) za nove korisnike ;)
U Koreji se deponovanje svih deviza naplacuje 3%, kao i isplata :) 1.5% za USD jedino.
 
Lični bankar je neko ko bi trebalo da se zauzme za klijenta i da pronađe rešenje za svaki problem. Ovde je očigledno sistemsko oganičenje i nema pomoći. Naknadna info kaže da je to tako već duže od 3 godine, baš bog te priče oko kredita.
 
Ovo na sta sam mislio nema veze sa kreditima nego su ljudi kupili CHF onog dana kada je sibnuo po 15%, a banke su drzale kurs po kome klijent ima sigurnu zaradu od >12%.

Na pocetku licni bankar i jeste radio tako. Mislim da je sada samo nacin da se sto vise izmuze iz klijenta ;)
 
Nameravam da ga (je) uzmem.
Na prethodne dve reklamacije (jedna pisana, na šalteru, druga e-mailom) nema odgovora već više od mesec dana. Pa da je uposlim.
 
Jel taj "Magnifica" lični bankar stvarno postoji? :) Meni stigla, kao, ponuda, kažu - čeka vas lični savetnik, ovo mu je telefon, ovo mu je mejl. Dobro, reko, pošaljem mu mejl, kažem - došao bih tad i tad. I ništa, ni pisma ni razglednice od prošle nedelje.
 
Zajebavaš? Šaljem sutra, javiću da li je bilo odgovora.
Ako i tu ne odgovore, eto crvene linije
Komercijalnu sam napustio za dosta manju stvar
 
Ako vam ne odgovori LB u toku jednog radnog dana, smatrajte da im mail nije stigao iz nekog tehnickog razloga (ili vama odgovor) - citaj: najverovatnije SPAM.
Meni odgovara za sve sto je moguce u roku od radnog dana (a moji zahtevi nisu prosti, pa i ocekujem da mora da proveri ;))

Poziv jeste dobar, ali cesto ce vas odbiti jer je zauzet(a).
 
I meni su za najobičnije mail-ove, kao fizičkom licu, bez ličnog bankara, na default kontakt mail-u brzo odgovarali (maksimum 24 časa). Za ovako nešto, kao što alfa kaže, nema šanse da bi ignorisali ljude tek tako.
 
I meni su.
Sada nisu odgovorili na e-mail od 28.12., kao ni na pisanu reklamaciju predati na šalteru (zahtev za charge back na MC) od, recimo 25.12.
 
Pa, ja ne znam šta da vam još kažem. Dva mejla sam poslao u četvrtak dotičnom ličnom savetniku, na ličnu adresu tipa [email protected]. Bez odgovora do danas. I šta sad? Ako su moji mejlovi filtrirani kao spam, to ne bi smelo da se dešava. Ako im je "pao sistem", pa mejlove progutao mrak, ni to ne bi smelo da se desi. Ako im je automatika podbacila, pa mi je dodeljen nepostojeći savetnik (premešten na drugo radno mesto, otkud znam), i to je neozbiljno. Ako me je savetnik iskulirao... šta na to tek da kažem.
 
Šalješ sa e-mail adrese koju si registrovao u banci?
 
Da nije savetnik na godišnjem, a nije uključen forward ili auto responder
 
Pozovi ti savetnika, bolje nego da nagadjas.
 
Dobio sam i ja danas popodne, izvinjava se, bio je na godišnjem.
 
Dobio sam i ja danas popodne, izvinjava se, bio je na godišnjem.

Khm, kao što rekoh.
Nisu navikli da uključe auto responeder ili u nekim slučajevima i forward na adresu gde korisnik može da dobije pomoć i pre povratka službenika sa godišnjeg.
 
Која глупост,а никог нема да га замијени и посао стаје.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Ne staje posao, šalter uvek radi. Ali se slažem da je neozbiljno da nema autorespondera. U idealnom svetu, lični bankar bi imao posebnu mailing listu za ljude kojima je lični bankar, i unapred bi ih obavestio o svom odsustvu...
 
Vracen je info za kartice na Overview tabu za eBanking sada.
Ali vec nekoliko dana se ne moze videti promet po karticama! :) Ni na e ni na mBankingu.
 
pitanje za vas koji imate promet po kartici... Visa u pitnaju.
Posle njihovog "unapredjenja" sistema, neke dinarske transakcije, ali ne sve, se pojavljuju na deviznom zaduzenju, a dobijam poruke za devizne transakcije u rsd. Tako da umesto 9.99 usd pise 9.99 dinara.
 
^nista cudno :( Sada sve treba da budu izrazene u EUR, ali ce ti se desiti da vidis pogresnu valutu negde ;)

Ako KB i RF ne dobiju sada nekoliko stotina hiljada klijenata iz BIB i AIK-a, nista nisu uradili :( Mozda i TB pokupi nekog :)
 
Prvi cu da predjem, nego nije srvar samo u pogrwsnoj valuti u poruci, oni mene duze u eur i za nesto sto je placano u dinarima. E to je vec kriminal
 
Ma, ne duže te, nego je glup sistem i greši.
Ja kupio nešto u decembru za 20 I kusur hiljada, platio Masterom, I podelio na rate. Uredno piše u nedospelim obavezama svaka rata po 4800 rsd, što je, jelte, 4800 eur :D

Sačekaj knjiženje, mora sve biti u redu.
Mada je istina da ova agonija traje već mesecima...
 
Poslednja izmena:
Samo Visa Electron i Internet duze u evrima ako nesto placas u dinarima.
A ovo sto negde pise pogresna valuta je samo bug, srecom :( Ali ni m ni eBanking ne rade kako treba skroz - jedan prikazuje dobro valutu u kojoj je placeno a drugi prikazuje vrednost u EUR tacno :) Glupost :(
 
Koliko im treba vremena da skinu rezervaciju sa otkazane porudžbine? Stoji mi već preko mesec dana, a na paypalu je sve uredno.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
45 dana moze da potraje, konkretno meni je trajala 40 dana skoro :(
 
Nisu mi bili izdali drugu internet karticu automatski po isteku stare, zbog ne koriscenja iste zadnjih 6 meseci, trazili mi da pravim novu i da platim 800 din.
Pritom sam imao transakciju 5 dana pre nego sto je kartica prestala da vazi, ali mi rekose da me je sistem vec bio izbacio.

A za transakciju je dovoljno da prebacis sa jednog racuna na drugi neki iznos, recimo.


Naravno da sam ih jurio na tviteru da mi to rese, jer gde to pise za ne koriscenje, a kad ih zoves, a i na salteru, gledaju da te otkace uglavnom, na kraju mi refundirali.
 
Nazad
Vrh Dno