Šta je novo?

Banka Intesa

Po novom, da. Zadužuju te za svaki mesec, nema veze da li je bilo prometa. Sumnjam da će dozvoliti da broj meseci pređe broj prstiju jedne ruke [emoji3]

Najavljeno je da će da naplaćuju. Videćemo kako će da bude za namenske račune koji nisu u paketima. Meni je za račun poljoprivrednog gazdinstva održavanje 195 din/mesečno. Do sada je bilo, ako ima para na računu, skidaju, ako nema, ideš 195 u minus i tako stoji do prve uplate. Ja na taj račun imam određeni priliv u toku 2-3 meseca godišnje i onda račun stoji 9-10 meseci.
Ako počne naplata, Hit 300 ispadne smešno jeftin spram 195 mesečno za namenski.
 
Videćemo kako će da bude za namenske račune koji nisu u paketima. Meni je za račun poljoprivrednog gazdinstva održavanje 195 din/mesečno..

ja sam se napravio lud pa pg vodim na istom racunu na koji primam platu. kakvi su prihodi u poljoprivredi nema se ni za odrzavanje racuna...
 
Uprava za trezor je prihvatila račun bez ugovora sa bankom o namensakom računu?

Meni nije problem tih 2.000 dinara godišnje iz finansijskog ugla, sezona kupine je kratka, ali evo već nekoliko godina imamo solidan prinos u pravo vreme i odličnu cenu. Smeta mi iz razloga kao godišnja registracija vozačima motora. Plaćaju osiguranje za 12 meseci, a 5+ meseci godišnje nisu u mogućnosti da izađu iz garaže.
 
Uprava za trezor je prihvatila račun bez ugovora sa bankom o namensakom računu?

Da, ima par godina, nisam se bio setio da kad nema prometa na racunu ne naplacuje se odrzavanje, ali izgleda da sam mislio unapred :)
Meni kakvi su prihodi u poljoprivredi stavku troska gledam da smanjim ili drzim u egalu...da ne postane hobi koji placam svojim novcem.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Platni promet ne radi subotom i nedeljom? Nadao sam se da to ide automatski, da nisu potrebni ljudi.
Koleginica mi je jutros upaltila lovu da joj uzmem nešto na aliju ali uplata se ne vidi!

Po novom zakonu NBS mora da radi 24/7. Intesa je jedna od retkih koja se toga ne pridržava. Ja mislim da je početak primene ovog zakona bio početak marta ove godine.

Meni kakvi su prihodi u poljoprivredi stavku troska gledam da smanjim ili drzim u egalu...da ne postane hobi koji placam svojim novcem.

Ovo je već hobi koji se plaća svojim novcem :(
 
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: M J
Imao sam onaj osnovni racun koji se placa 195din kada su me zvali iz banke da mi saopste da sam dobio licnog bankara. Nakon par meseci sam presao na HIT, ali me niko nije terao da predjem.

@WebWolf Mene su probali da nagovore da investiram u Intesa investicioni fond. Pokazali mi tamo neke grafikone sa rastom od par % sa pricom, zasto da vam pare stoje na racunu kada mozete da ih investirate. Ja pogledao ono, rast prosle godine im je bio oko 3% ako se ne varam, sto znaci da ako ulozim 500k, dobijem 15000din za godinu dana i to ako opet poraste, a ako padne, gubim pare. Reko neka, ima boljih i nacina da se ulozi taj novac. :D

Hvala. Kolega je napisao 30%, verovatno je na to mislio :) . Pokrije inflaciju, nista vise od toga. I to ako bude u plusu.
 
Wave2Pay ne radi na androidu 10, čisto da znate ako nekome znači.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Izdali su update za wave2pay


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Čitaju forum :D
 
Da li je Inspire glavna kartica ili se i Dina zelena koristi posto mi deluje kao nepotrebna?
 
Imam obe ali samo koristim inspire... Dina nema beskontaktno placanje i to me nervira... takodje dina ne radi sa wave2pay
 
Pa to, deluje mi kao da za sve sto zatreba tu je Inspire.. Posto i u MTS Banci vidim komentare da je Dina takodje useless pored MasterCarda...


EDIT:

Da li neko moze da mi da preciznu informaciju vezanu za odrzavanje racuna, tj. da li skidaju 195din ako na racunu nemam nikakve uplate, isplate po par meseci, bukvalno da samo bleji racun?
 
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: M J
da li skidaju 195din ako na racunu nemam nikakve uplate, isplate po par meseci, bukvalno da samo bleji racun?
Koliko znam, skidaju ako ima nešto na dinarskom računu. Ako nema oteraju ga u minus i posle ne skidaju. Tako je bar kod supruge (tekući račun).
 
Od 9.11 vazi novi tarifnik gde ce imao nemao svaki mesec da zaduzuju za odrzavanje racuna i posle kad bude nekad legla lova skinuce za sve mesece.
 
Da li osnovni racun/hit moze da sadrzi i dinare i evre?

Prilikom online kupovine, sta mi se vise isplati da koristim Visa Classic Debit sa evrovima na njoj ili Visa Inspire na kojoj su dinari/evri?

Da li gubim dosta niskim kursom? Da li gubim prilikom prebacivanja novca sa racuna na Visu Classic Debit?

Da li imate neke savete za orocenu stednju?
 
To je novim odredbama odvojeno u 2 zasebna racuna kako bi mogli da uvedu eur bankomate. Do skoro je na istom racunu postojala i dinarska i eur partija.

Kurs se primenjuje po principu koji si status klijenta dobijes svoj kurs. Trenutno je najpovoljnije prebacivanje preko mobilne aplikacije. Ja iskreno nekad placam debitnom sa dinarima a nekad visom internet i nisam primetio nikakvu znacajnu razliku u konverziji.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Pa Visu Classic Debit imam vec 10 godina, i ako se ne placa nista da sa glavnog racuna prebacujem novac na nju, takodje kurs je odgovarajuci, onda bih nju koristio za internet kupovinu, em mi je sigurnije da mi budu odvojeni racuni, em lakse, i povezan mi je PayPal vec, ako ne onda vraticu je, a koristicu Inspire za sve.. Sto se tice kursa, ako uzmem obican racun, ne Hit, meni ce kurs da bude uzas... A planiram povece sume da ubacujem na racun.

Takodje onda pretpostavljam da dobijam i poseban racun za orocenu stednju..
 
Ako sam ispratio, glavna kartica koja je od nedavno i postala din/eur (304) će u buduće opet biti samo din, druga kartica je vezana za devizni račun (302), a visa internet je vezana za devizni (310). Vi kad kupujete preko menjačnice pare prebacujete na jednu od ove dve devizne (sad pokazuje sva tri devizna racuna) i to je to. Za sada je bez troskova prebacivanje sa devizne na deviznu, Meni licno devize stoje na deviznom (302), po potrebi dopunjavam visa internet (310) i plaćam sta treba, ista ta kartica je vezana za paypal i pare ležu na nju.
 
Inspire za dinare. Visa classic debit za devize. I otvorite jos jedan devizni da sklonite novec sa tog primarnog za koji je vezana kartica. Sve su to stedni racuni i nema odrzavanja racuna i kartice (za sada).


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Malo mi je glupo i preterano da imam 4 racuna.. Ja planiram da imam Inspire za dinare, posto Dina ce da stoji uglavnom, onda Visa Classic Debit za kupovinu online, van zemlje i PP, treci racun planiram racun za orocenu stednju posebne sume novca, i sad onda sto kaze Sale treba mi jos jedan devizni da mi tu bleji "stek" koji prebacujem na Classic kad zafali, ili sitnim kad zafali na Inspire... Previse konfuzno...
 
Pa svi su ti računi dostupni na jedno logovanje, Inspire je dinarski, visa clasic je devizni i ona je meni štek, a visa internet je kartica za net, pp i slično. Kada oročiš štednju prvo je jedno vreme neceš videti, nakon toga ce biti vidljiva, ali sa tim ne mozeš nista do isteka, a i kad istekne intesa automatski produzava dalje.
rezime dinarski je inspire, devizni visa clasic sa pinom, internet visa electron bez pina.
a glupo je kad stavis vecu cifru na stednju i pare nestanu sa svih rača, a novi se ne pojavljue dugooo. Pored toga da oričiš štednju moraš lično u banci što u NS u periodu kad ja mogu iziskuje preko pola sata. Ovde dajem ogromnu prednost Telenor banci.
 
Poslednja izmena:
Znaci sada moram da vadim Visu Internet da bi sa njom kupovao sve na netu, a Classic Debt da mi bude za stek deviza.. 4 racuna i 4 kartice, sou.. :D

Za stednju nije problem, banka mi je blizu, a mislim da moze da se dogovori da se ne produzava kada istekne odredjeni period, to cu videti u samoj banci ovih dana.
 
Vala zvucite kao oni sto im smeta drugi daljinski za STB. Ne treba ti Visa Internet ako vec imas classic i jos jedan “offline” racun. U par klikova se prenese po potrebi.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Znaci sada moram da vadim Visu Internet da bi sa njom kupovao sve na netu, a Classic Debt da mi bude za stek deviza.. 4 racuna i 4 kartice, sou.. :D

Za stednju nije problem, banka mi je blizu, a mislim da moze da se dogovori da se ne produzava kada istekne odredjeni period, to cu videti u samoj banci ovih dana.
visa internet se plaća za nove korisnike! tako da i dalje koristi debitnu za kupovinu a otvori još jedan devizni za štekanje deviza [emoji16] pa prebacuj na ovaj od debitne koliko hoćeš da potrošiš

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
E pa onda je bolje dodatan racun, nego dodatna kartica. Nisam znao da moze vise racuna.. :)
 
Kad sam ja uzimao visa internet naknada je bila 800 din jednokratno i vazila je godinu dana. Nakon tih godinu dana su mi je besplatno obnovili i sada vazi jos 2. Rekose mi nesto u fazonu ako se koristi kartica mi je obnavljamo o nasem trosku..

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno